Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bugüne Kadar Üretilmiş En Pahalı 10 Cep Telefonu

Şimdiye kadar üretilen en pahalı cep telefonlarını öğrenmek ister misiniz? İşte uçuk fiyatları ve sıradışı özellikleriyle servet değerinde telefonlar:
Bugüne Kadar Üretilmiş En Pahalı 10 Cep Telefonu
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Cep telefonları sadece birer iletişim aracı olmaktan çıkıp, şık ve işlevsel tasarımları ile lüks aksesuarlar olarak hayatımızdaki yerlerini alalı epey oldu. Yaratıcılığın ve teknolojinin bir araya gelmesi, oldukça hızlı bir şekille sınır tanımaz biçimde ilerlemesi, bu tarz teknolojik gereçlerin de benzersiz birer aksesuar olmalarını sağlamaktadır. Peki, bir cep telefonu için bütçenizden ne kadar pay ayırırdınız? Sorunun cevabı kişiden kişiye değişkenlik gösterecek olsa da özellikle ülkemizdeki mağazalar ya da online satış birimlerinde fiyatların alıp başını gittiğini görüyoruz.

Günümüzde piyasada bulunan basit bir telefon; arama yapma, mesaj yazma, internete girme, fotoğraf çekme gibi özellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Bu doğrultuda marka ve tasarımın fiyatlardaki belirleyici rolü, daha belirgin hale geldi. Özellikle zengin kesim, herkesin sahip olabileceği sıradan cep telefonlarından daha farklı tasarımlara sahip olabilmek adına avuç dolusu paralar ödemekten de kaçınmıyor. Bu durumun farkında olan özel tasarım markaları da ürettikleri modelleri sınırlı sayıda piyasaya sürerek onların ilgisini çekmeyi başarıyor.

Pahalı materyaller, değerli taşların süslediği şık tasarımlarda vücut buluyor. Bu telefonların çoğu piyasadaki uygun modellerle benzer özelliklere sahip olsa da özellikle zenginlere hitap ettiklerinden fiyat etiketi de bir hayli yüksek miktarlarla ölçülüyor. Bu tasarımları fiyat etiketleriyle her ne kadar gereksiz ve ulaşılmaz olarak görsek de özellikle bazı modellerin tasarımları gerçek anlamda göz kamaştırıyor. Şimdi dilerseniz bugüne kadar üretilmiş en pahalı cep telefonlarına birlikte göz atalım.

İşte karşınızda bugüne kadar üretilmiş en pahalı 10 cep telefonu:

10 Vertu Signature Cobra

310 Bin Dolar

Vertu Signature CobraBugüne kadar hiç Vertu Signature Cobra adında bir telefon duymuş muydunuz? Eğer duymadıysanız ne mutlu size; çünkü bir sonraki telefon seçiminiz için çok iyi bir alternatif olabilir ya da olmaya da bilir. Dokunmatik ekrana sahip telefonları aşırı büyük bulup ve küçük bir ekranın da size yeteceğini düşünüyorsanız, bu telefona bayılacaksınız. Ayrıca ortalama bir telefon ile yapabileceğiniz her özelliğe sahip olan Vertu Sigtanture Cobra adındaki tasarımın her yeri, değerli taşlar ile kaplanmıştır. 310 bin dolarlık gösterişli bir fiyat etiketine sahip olmasının nedeni de budur.

Özelliklerinin yanı sıra kobra görünümü veren yuvarlak beyaz pırlantalar ve kobranın gözü olarak kullanılan zümrüt kristaller; 439 yakut, bir de inci kesim pırlantayı bünyesinde barındırmaktadır. Fazlasıyla güzel olan bu telefondan sadece 8 adet üretilmiştir.

VERTU’nun KİŞİYE ÖZEL LÜKS TASARIMI İÇİN TIKLAYIN.

9 Gresso Luxor Las Vegas Jackpot

1 Milyon Dolar

Gresso Luxor Las Vegas JackpotAslında Gresso Luxor Las Vegas Jackpot telefonu yerine oldukça lüks bir ev satın alabilirsiniz. Evet, yanlış duymadınız, ev dedim. Zira bu telefona sahip olabilmeniz için ödemeniz gereken tutar tam 1milyon! Bu telefonun fiyatı çok uçuk bir rakammış gibi gelse de ön kısmındaki 45.5 karat siyah elması, arka kısmındaki 200 yaşındaki African Blackwood ve 12 milimetrelik 18 ayar saf altın ile paranızla nasıl bir aksesuara sahip olduğunuzu anlayacaksınız. Ayrıca, Gresso’nun tuşları 17 adet lazer kesim 32 karat safirden meydana gelmiştir. Aynı zamanda, bu telefonu piyasada bulmanız mümkün değildir, çünkü bu parçadan sadece 3 adet üretilmiştir.

8 Diamond Crypto Smartphone

1.3 Milyon Dolar

Diamond Crypto SmartphonePırlantaları sever misiniz? Bilgilerinizin çalınmasına, teknolojik şantajlara, mali haraççılara ve yozlaşmış devlet yetkililerine karşı koruyabilecek “üstün şifreleme teknolojisi” kullanılarak üretilen bir telefon almak istemez misiniz? Eğer bu sorulara cevabınız evetse, 1.3 milyon dolarlık Diamond Crypto Smartphone tam da sizlere göre. Bu telefon, piyasadaki diğer akıllı telefonlara benzemiyor; çünkü bünyesinde 10 mavi pırlantanın da yer aldığı 50 değerli taş barındırıyor. Bu telefonu yanınızda adeta bir mücevhermiş gibi dolaştırabilirsiniz.

7 GoldVish Le Million

1.45 Milyon Dolar

GoldVish Le Millionİsviçreli üreticiler GoldVish telefonunu ürettiklerinde, kendi sınıfını yansıtan bir isim verdiler. Alanında uzman olan tasarım ekibi, İsviçre sanatı ile yüksek teknolojiyi harmanlayıp inanılmaz derecede lüks GoldVish Le Million telefonunu üretti ve model, dünyanın en pahalı telefonları arasındaki yerini aldı. Bu telefon, piyasadaki en dikkat çekici şekillerden bir tanesine sahip olsa da gövdesini kaplayan 18 ayar altın, 120 karat pırlanta ve platin ile kendi alanında fark yaratmaktadır. Bu telefondan piyasada sadece 3 adet bulunmasına rağmen, GoldVish Le Million telefonlarından birine sahip olmak heyecan verici bir deneyim sunacaktır.

6 Elmas İşlemeli iPhone 6

2.5 Milyon Dolar

Elmas İşlemeli iPhone 6Elmas işlemeli iPhone 6, “Amosu Call of Diamond iPhone” adı ile bilinmektedir ve nefes kesici bir iletişim teknolojisi ile üretilmiştir. Bu telefonun gövdesi 18 ayar altın ile kaplanmış, vücudunun tamamına 127 VVS1 parlaklığında elmaslar işlenmiş ve 51.29 karat elmas kesim Apple logosu yerleştirilmiştir. Telefon hakkındaki en güzel şey ise arama yaparken ya da selfi çekerken piyasada bulunan diğer iPhone modellerinden çok daha şık ve güzel görünmesi. Ancak 2.5 milyon dolar değerindeki bu telefondan piyasada çok az bulunmaktadır.

MİLYON DOLARLIK iPHONE 6 İÇİN TIKLAYIN.

5 iPhone 3G Kings Button

2.5 Milyon Dolar

iPhone 3G Kings Button18 ayar sarı, beyaz ve pembe altından yapılmış; 138 mükemmel kesimli pırlantalar ile donatılmış bir telefona sahip olmak istemez miydiniz? iPhone 3G Kings Button, her şeyden öte bir iPhone’nin özelliklerine sahip olmasının yanı sıra; plastik olan hatlarının yerine 6.6 karat pırlantalar yerleştirilmiş. Bu telefon verebileceğiniz en güzel hediyelerden biri olmasına rağmen, karşınızdaki üzerinde bulunan mücevherleri çıkarıp satmak isteyebilir.

DÜNYANIN EN PAHALI 10 iPHONE KILIFI İÇİN TIKLAYIN.

4 Supreme Goldstriker iPhone 3G

3.2 Milyon Dolar

Supreme Goldstriker iPhone 3G3.2 milyon dolar ile ne yapmak isterdiniz? Muhtemelen kredi kartı borçlarınızı kapatır, yeni bir araba alır, daha iyi bir yere taşınır, yeni bir telefon satın alır ve geriye hiçbir işte çalışmadan birkaç ay geçinecek kadar paranız kalırdı. Ancak, Supreme Goldstriker iPhone 3G modelini elinize alma fırsatı bulduktan sonra bu telefonu satın almak isteyebilirsiniz. Bu model piyasadaki en güzel telefonlardan bir tanesidir. 22 ayar som altın ile kaplanmış telefon, 136 adet pırlanta ve menü düğmesinde 7.1 karat ağırlığında bir elmasa sahip. Ancak bu telefona artık piyasada ulaşmanız mümkün değil, çünkü sınırlı sayıda üretilen bu telefon çoktan alıcısını buldu.

EN PAHALI 10 iPHONE UYGULAMASI İÇİN TIKLAYIN.

3 Diamond Rose iPhone 4 32GB

8 Milyon Dolar

Diamond Rose iPhone 4 32GB8 milyon dolar değerindeki bir eşya ile karşılaştığınızda, beklentileriniz inanılmaz derecede yüksek olur değil mi? Mükemmel özelliklere, uygulamalara ya da donanım kapasitelerine sahip lüks bir telefon istiyorsanız; belki Diamond Rose iPhone 4 32GB sizleri hayal kırıklığına uğratabilir. Ortalama bir performansa sahip bu telefon, sayısız değerli taş ve kıymetli metaller ile donatılmış bir araçtır. Ön kısmında bulunan 100 karat ağırlığındaki 500 elmas ve arka kısmında 53 adet pırlantadan oluşturulmuş Apple logosuna sahip bir telefonu hayal edebiliyor musunuz? Aynı zamanda ortadaki butonu platin üzerine 7.4 karat pembe pırlanta ve 8 karat tek kesim elmaslar ile süslenmiştir.

LEGEND FİRMASININ SUNDUĞU ÖZEL TASARIM APPLE KOLEKSİYONU İÇİN TIKLAYIN.

2 iPhone 5 Black Diamond

15 Milyon Dolar

iPhone 5 Black DiamondSadece iPhone 5 kullanırım diyorsanız, Black Diamond ile hem aradığınızı hem de lüksü yakalayacaksınız. 15 milyon dolar değerindeki bu telefon, adından da anlaşılacağı üzere nadir bulunan siyah elmas ile donatılmıştır. 26 karatlık beyaz elmas, bu akıllı telefonun home tuşunda bulunmakta ve arkasındaki Apple logosunda 53 adet pırlanta yer almaktadır. Bu telefonun gövdesi, 600 beyaz elmas ile süslenmiş olup, 24 ayar 135 gramlık saf altından yapılmıştır. Bu akıllı telefonun dokunmatik ekranı ise safir kristalden üretilmiştir. Yapımı dokuz hafta süren bu eşsiz telefonun süslemesi ise el yapımıdır.

GRESSO ALTIN KAPLAMA AKILLI TELEFON: “REGAL GOLD” İÇİN TIKLAYIN.

1 Falcon SuperNova Pink Diamond iPhone 6

45.5 Milyon Dolar

Falcon SuperNova Pink Diamond iPhone 6İnanın ya da inanmayın Falcon SuperNova Pink Diamond iPhone 6 modelinin fiyatı tamı tamına 45.5 milyon dolar. Piyasadaki en güzel telefonlardan da bir tanesidir. Bu telefonun arka tarafının bir kısmı oldukça nadir pembe elmas ile süslenmiştir. Bu özellik, telefonun böylesine pahalı olmasının en büyük nedenidir. Aynı zamanda, şüphesiz ki en güzel telefonlardan bir tanesi olan bu parça, bünyesinde değerli metalleri de barındırmaktadır. Bu telefona sahip olduğunuzda, gitmiş olduğunuz her yerde kesinlikle fark yaratacaksınız.

Cep telefonları hayatımıza öyle bir giriş yaptı ki adeta ailemizin bir parçası ya da en yakın dostlarımız haline geldi. Güne başladığımız andan yatağa girene, hatta uyuyana kadar elimizden bırakamadığımız bu akıllı telefonlar, en büyük bağımlılıklarımızdan birine dönüştü. Başta da dediğimiz gibi birer iletişim cihazı olmaktan çıkıp, görünümümüzü tamamlayan ve bir güç göstergesi olan aksesuarlara dönüştüler. Peki, listemizde bulunan cep telefonları modellerinden sizin favoriniz hangisi? Bu sorunun cevabını yorumlarınızla bize ulaştırabilirsiniz…

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.