Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borçtan Kurtulmak için Kullanılabilecek Ek Gelir Yöntemleri

Borçlarınızdan kurtulmak için ya kemer sıkmanız ya da gelir hanenizdeki rakamları artırmanız gerekir. Aşağıdaki ek gelir yöntemleriyle bunu yapabilirsiniz.
Borçtan Kurtulmak için Kullanılabilecek Ek Gelir Yöntemleri
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

İşten mi ayrıldınız, kazancınız mı düştü, yoksa boyunuzu aşacak kadar çok harcama mı yaptınız? Cebinize giren para ancak geçinmenize mi yetiyor? Üst üste yığılmış borçlarınızı ne yapsanız da bir türlü ödeyemiyor musunuz? İşler hiç de hesapladığınız gibi gitmedi mi? “Nasıl olsa öderim” diye düşünerek girdiğiniz borçlarınızdan kurtulmanın imkansız olduğunu mu düşünüyorsunuz? O zaman, hiç de yalnız olmadığınızı bilmelisiniz.

Sizinle aynı durum içerisinde olan o kadar çok kişi var ki! Düştüğü durumun çıkmazdan farksız olduğunu düşünen, yuvasına yine eli boş gideceği için akşam olsun istemeyen, uyandığında yine aynı durum içinde olacağını bildiği için doğan güneşe bile öfkelenen o kadar çok insan var ki! Belki de onların yaşamlarını bilseniz, sizin borçlarınızın öyle ödenemeyecek kadar çok olduklarını falan da düşünmezsiniz. Hatta belki de o zor durumda olan insanlara üzülerek elinizde kalan son parayı bile onlara vermek istersiniz. Tamam, herkesin kendine göre kaldırabileceği bir yük vardır ama borçlarınızdan kurtulmayı gerçekten istiyorsanız sizden çok daha kötü durumda olan insanların varlığına karşı da gözlerinizi kapatmamalısınız. Elinizde olanların kıymetini bilmeli ve sahip olduklarınızı düşünerek savaşmak için gereken gücü kazanmalısınız. Çünkü borçlardan kurtulmak için yapılması gereken ilk şey bu! Yani aslında eksik olduğunuz noktanın paradan daha ziyade kendinize olan inanç ve pozitif yaklaşım olduğu gerçeğini görebilmelisiniz. İşte bunu anladığınızda, borçlarınızdan kurtulmak için gerekli olan ilk adımı atmış olacak ve hedefinize ulaşmak için aşmanız gereken diğer manileri de rahatlıkla aşabileceksiniz.

İlginizi Çekebilir:
“Borçlu” Sıfatından Bir Türlü Kurtulamamanızın 11 Açık Nedeni

“Bu kadar borcun altından asla kalkamam, aldığım üç kuruş parayla evimi bile geçindiremezken nasıl borç öderim, ne zaman bu kadar açıldığımı nasıl fark etmedim, şimdi bakmakla sorumlu olduğum kişilere nasıl hesap vereceğim…” gibi cümlelerle kendinizi harap etmekten vazgeçtiğinizi varsayarak, yapmanız gereken diğer şeylere geçiyorum. Ama bir dakika, bunu gerçekten yaptınız, öyle değil mi? Yani tüm o sorulara zihninizde mantıklı cevaplar vermeyi başarıp, kendinizi suçlamaktan vazgeçtiniz. Nitekim bu yaklaşımdan vazgeçmediğiniz sürece, finansal durumunuzu asla düzeltemezsiniz. Nasıl ki başaramayacağınıza inanmadan bir savaşa çıkar ve çok çok küçük bir ihtimal dışında (ki o da ancak mucize olabilir) elde ettiğiniz sonuç mağlubiyetten başka hiçbir şey olmaz. İşte siz de “asla bu kadar borcu bitiremem” diye düşünerek, umutsuzca çabalarsanız doğal olarak iyi bir sonuçla karşılaşmazsanız. Ama yok “bu kadar borcu yapmış olabilirim, hata yaptığımın farkındayım fakat borçlarımı temizlemek için elimden geleni hatta daha fazlasını yapmaya da hazırım” şeklinde olaya yaklaşırsanız, işte o zaman dünyada kazanılamayacak paranın da ödenmeyecek borcun da olmadığını anlayabilirsiniz. Geriye kalan tek şey ise imkanlarınızı akıllıca kullanarak, elinizdeki ve aynı zamanda karşılaşma ihtimaliniz yüksek tüm fırsatları değerlendirmek olur.

Sonuçta, yürekten inandığınız için borçlarınızı her halükarda ödeyeceğinizi de bilirsiniz. Belki bu süreç çok sancılı olur, belki düşündüğünüzden çok daha fazla zamanınızı alır ama nihayetinde elinizde zafer kupasıyla şampiyonluğun sevincini yaşarsınız. Zaman zaman sıkılıp bunalabileceğiniz, kişisel zevklerinizden belki de uzun süre boyunca fedakarlık edeceğiniz, pes etmeyi düşünüp sonra tekrar azimle çalışmaya devam edeceğiniz yolculuğa çıkmadan önce kendinizi hazırlamış olmanız çok önemli. Yani hem mental hem de bedensel bakımdan bu yolculuğa yeterince güçlü bir şekilde çıkmalısınız. İşte tüm bunları hallettikten sonra ise borçlarınızı ödemek için vereceğiniz uğraşa gönül rahatlığıyla başlayabilirsiniz. Peki, bu yolculukta ne gibi yöntemleri mi kullanacaksınız? Borcunuzun miktarına göre aklınıza gelip gelebilecek her türlü yöntemi kullanabilirsiniz. Nitekim sizler için hazırladığım bu listede şimdiye kadar hiç duymadığınız önerilerle de karşılaşacağınızı söyleyebilirim. Ve bu sıra dışı önerilere karşı önyargılı yaklaşıp “hadi canım, böyle para mı kazanılır” demeden önce dediklerimi hatırlamanız gerektiğini belirteyim. Sonuçta bu yöntemleri kendinize göre uyarlayabileceğinizi ve daha farklı şekillerde kullanabileceğinizi unutmamalısınız.

İşte borçlarınızdan kurtulmak için kullanabileceğiniz ek gelir yöntemleri:

Eski Telefonlarınızdan Para Kazanın!

Eski Telefonlarınızdan Para Kazanın!Sizin de evinizde hepimizin aşina olduğu o eski telefonlardan var mı? Hepsi bir kutunun içinde öylece duruyor mu? O zaman hemen şimdi bu telefonlarınızdan para kazanmayı düşünmelisiniz. Bunun için ilgili firmalara gitmeli ve eski telefonlarınızdan geri dönüşüm sayesinde kazanç elde etmelisiniz. Tamam, belki elinize çok fazla para geçmeyecek ama cüzdanınıza ekstradan giren bir kuruş bile borç ödeme sürecinizde size yardımcı olacaktır. Bu nedenle üşenmeyin ve hemen şimdi kenarda köşede kalmış bütün eski telefonlarınızdan para kazanın. Hatta yakınlarınıza da eski telefonları olup olmadığını sorabilir, insanların evlerinde öylece duran bir sürü antika niteliğinde telefondan kazanç sağlayabilirsiniz.

Yakınlarınızı Yemeğe Davet Edin!

Yakınlarınızı Yemeğe Davet Edin!Evet, yakınlarınızı yemeğe davet ederek de ek gelir elde edebilirsiniz. Tabii şimdi hemen diyeceksiniz ki “o kadar mutfak masrafı bana nasıl gelir sağlayacak?” Hemen açıklayayım. Eşinize dostunuza yemek vereceksiniz ama bunu bedavaya yapmayacaksınız. Belki ilk başta kulağa garip gelebilir ama yurt dışında bu yöntemi kullanarak gelir elde eden binlerce insan var. Siz de bu farklı yöntemle, kazancınızı arttırmayı düşünebilirsiniz. Yani evinizde bir nevi restoran hizmeti vereceksiniz. Mesela; iş yerinizde şöyle güzel bir içli köfteye, bol sarımsaklı bir mantıya, bir su böreğine ya da sadece güzel bir kahvaltıya hasret kalmış arkadaşlarınız olabilir. Onlara durumunuzu anlatarak istedikleri her şeyi yapabileceğinizi söyleyebilişiniz. Sonuçta; dışarıda yemek yemek için hepimiz bir ton para harcıyoruz. Dışarıda ödeyeceklerinden daha az bir miktar karşılığında hem de sizin hoşsohbetinizle birlikte teklifinizi kabul etmezler mi? Bence bunu kesinlikle düşünmelisiniz. Hem onlar da en az sizin kadar borçlarınızdan kurtulmanızı istiyorlardır. Neden yemekte bir parça tuzları olsun istemesinler?

İnsanlara Ev Toparlama ve Taşıma Konusunda Yardım Edin!

İnsanlara Ev Toparlama ve Taşıma Konusunda Yardım Edin!Hem erkeklerin hem de kadınların kullanabileceği sıra dışı ek gelir yöntemlerinden biri de bu! Yani ev taşıma ve toparlama işi yapmak! Biliyorsunuz ki, günümüzde özellikle de büyük şehirlerde insanlar sürekli evlerini değiştiriyorlar. Ve çoğu insan iş hayatında yer aldığı için taşınma süreci kişiler için bir kabusa dönüşüyor. Akşam işten eve yorgun argın gelen sayısız insan bir de eşyaları kolileme, kırılacakları gazetelere sarma, dolapları boşaltma gibi işlerle uğraşmak zorunda kalıyor. İşte tam da bu noktada siz devreye girebilirsiniz. Tatil günlerinizde, iş çıkış saatlerinizde yapabileceğiniz bu iş sayesinde azıcık yorulsanız da gayet güzel gelir elde edebilirsiniz. Hem en başında yorulmayı kabullenmiştiniz, öyle değil mi? Yakınlarınızdan başlayarak onlar için bu işi yapabileceğinizi söyleyebilir, ister toparlama ister taşınma isterseniz de her ikisi için firmaların aldığından daha az bir para alarak bu işten gelir elde edebilirsiniz. Sosyal medyadan bu işi yaptığınızı duyurabilir, yakınlarınızdan da etraflarındaki insanlara haberi yaymalarını rica edebilirsiniz.

Arabaya İhtiyacı Duyanlara Hizmet Verin!

Arabaya İhtiyacı Duyanlara Hizmet Verin!İnsanlara uzun ya da kısa mesafeli seyahatlerinde yardımcı olarak da para kazanabilirsiniz. Bunun için isterseniz kendi çevrenizi kullanabilir isterseniz internetin sunduğu olanaklardan faydalanabilir isterseniz de daha farklı yöntemleri kullanabilirsiniz. Sonuçta, bu yöntemden nasıl para kazanacağınızı belirlemek tamamen size kalmış. Mesela; günümüzde pek çok kişi yolculuk paylaşımı niteliğindeki uygulamaları kullanarak normalden çok daha ucuza seyahat ediyor. Ya da uzun yolculuk yapamayacak kadar hasta yaşlı ya da tecrübesiz olan pek çok kişi bu konuda onlara yardımcı olabilecek kişileri arıyor. Düşünsenize; bayram tatiline hemen hemen bir ay kaldı ve pek çok kişi tatil planları yapıyor. Belki arkadaşlarınız arasında bile onları istedikleri noktaya ulaştıracak biri aranıyordur. Kısacası; yapmanız gereken şey sadece biraz gözünüzü açmak ve etrafınızdaki fırsatlarla yaratıcılığınızı birleştirmek. Emin olun, ilk denemenizde olmasa bile bir diğerinde mutlaka emeğinizin karşılığını alırsınız.

Broşür Dağıtın!

Broşür Dağıtın!Tam zamanlı işinizden arta kalan zamanlarda ve tatil günlerinizde yapabileceğiniz işlerden bir tanesi de broşür dağıtım işi. Günde birkaç saatinizi ayırarak yapabileceğiniz bu eğlenceli iş sayesinde de gelirinizi arttırabilirsiniz. Eğlenceli dedim çünkü yapmanız gereken şey etrafta dolaşarak broşür dağıtmak. Zaten borçtan sıkılıp bunaldığınız günlerde açık havada dolaşmak emin olun ki size çok iyi gelecektir. Bu şekilde hem kafanızı dağıtabilecek hem yeni insanlarla tanışabilecek hem de bir yandan borçlarınızı kapatmak için uğraştığınız için kendinizi rahatlatabileceksiniz. Piyasada bu tür işleri yapmak için bir sürü kişiye ihtiyaç var. Uzun lafın kısası; siz de ilgili firmalara başvurarak broşür dağıtma işinden kazanç elde edebilirsiniz.

Altın Fiyatlarının Takipçisi Olun!

Altın Fiyatlarının Takipçisi Olun!Zaten gün boyunca telefonun ya da bilgisayarın ekranına bakmıyor musunuz? Canınız her sıkıldığında çareyi sanal dünyada gezinti yapmakta aramıyor musunuz? O zaman bu durumu avantajınıza çevirin. Yani elinizden hiç düşmeyen telefonunuzun içindeki dünyadan para kazanın diyorum. Daha mı açıklayıcı konuşayım? Tamam tamam, diyorum ki altın fiyatlarının takipçisi olun. Fiyatlar düştüğünde satın alın, yükseldiğinde ise satarak kara geçin. Hem bunun için kılınızı bile kıpırdatmanıza gerek yok. Altın fiyatlarını takip ettiğiniz internet ortamında alım satım işlemlerinizi de gerçekleştirebilir, hiç yorulmadan para kazanabilirsiniz. Evet, ne diyorsunuz? İnternetten altın alıp satmak sizce de cazip fikir değil mi?

Gizli Müşteri Olun!

Gizli Müşteri Olun!Kulağa çok eğlenceli geliyor, öyle değil mi? Özellikle de kadınsanız! Düşünsenize; günün belli saatlerinde size önceden bildirilmiş mağazaları dolaşacak, personellerin, mağaza sorumlularının davranışlarını inceleyecek, rafların düzenine, temizliğine bakacak ve tüm bu gözlemlerinizi rapor ederek para kazanacaksınız. Evet, evet diyorum ki gizli müşteri olun. Dönemsel ya da yarı zamanlı olarak rahatlıkla yapabileceğiniz bu iş sayesinde hem eğlenebilir hem de borçlarınızdan kurtulmak için ek gelir elde edebilirsiniz. İnternetteki iş ilanlarına başvurarak siz de gizli müşteri olmanın ne kadar eğlenceli bir iş olduğunu görme fırsatı yakalayabilir, bir yandan gezip dolaşırken bir yandan da para kazanabilirsiniz.

Dolabınızdaki Fazlalıklardan Kurtulun!

Dolabınızdaki Fazlalıklardan Kurtulun!Belki yıllar önce satın alıp hiç giymediğiniz bir mont size tahmin edeceğinizden çok daha fazla para kazandırabilir. Belki çöpe atmayı düşündüğünüz kıyafetleriniz cüzdanınızın dolmasına büyük oranda katkıda bulunabilir. Bir kenarda bulunsun diye satın aldığınız o renk renk topuklu ayakkabılar bir başkasının ayağında çok güzel dururken aynı zamanda sizin de gelirinizi arttırabilir. Evet, diyorum ki kullanmadığınız ya da fazla olduğunu düşündüğünüz eşyalarınızı satarak para kazanabilirsiniz. Çantalar, eşarplar, ceketler, pantolonlar, kolyeler, kemerler ve daha başka birçok eşyanızı satmayı düşünebilirsiniz. Evde yer kaplamaktan başka hiçbir işe yaramayan bu eşyaları sattığınızda gerçekten ne kadar mantıklı bir iş yaptığınızı siz de anlayacaksınız. Bunun için yapmanız gereken tek şey telefonunuza birkaç uygulama indirerek, eşyalarınızı satışa çıkarmak! Sizin üzerinize bile geçirmek istemediğiniz eşyalara ne kadar çok müşteri çıkacağını görünce emin olun “vay be, meğer ne değerli eşyam varmış” diye düşünmeden edemeyeceksiniz.

Kullanmadığınız eşyaları satarak para kazanmak hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

Tweet Atarak Para Kazanın!

Tweet Atarak Para Kazanın!Kendinizi bir twitter fenomeni olarak görüyor musunuz? Binlerce takipçiniz var mı? Öyleyse bu durumu lehinize kullanarak Twitter’dan para kazanmaya başlayabilirsiniz. Tamam, belki bu işten bir Cristiano Ronaldo kadar çok para kazanamazsınız. Ancak yine de taş atıp kolunuzu yormayacaksınız ya? Hem damlaya damlaya göl olur sözünün ne kadar doğru olduğunu da hepimiz biliyoruz. Yapmanız gereken tek şey belirli markalarla anlaşarak sponsorlu tweet’ler atmak. Takipçi sayınıza göre belirlenecek olan kazancınızdan büyük ihtimalle hoşnut kalacaksınız.

Yatırım Yapmayı Öğrenin!

Yatırım Yapmayı Öğrenin!Büyük ihtimalle şu an “yatırım yapmak mı, iyi hoş da hangi parayla?” diye düşünüyorsanız. O kadar borcunuz varken ne ile yatırım yapacağınızı merak ediyorsunuz. Ya da sizinle alay ettiğim gibi bir yanılgı içerisindesiniz. Ama durun, söyleyeceklerimi dinlemeden hemen kararınızı vermeyin. Size yatırım yapmanızı öneriyorum çünkü bu işten gerçekten iyi miktarda para kazanabileceğinizi biliyorum. Hem de yatırım yapmak için öyle çok fazla miktarda paraya ihtiyacınız falan da yok. Küçük meblağlarla da yatırım yapma konusunda tecrübe kazanabilir ve edineceğiniz bilgiler sayesinde yatırdığınız paranın katbekat fazlasını kazanabilirsiniz. Hatta belki de tüm bu işlerin toplamında elde edeceğinizden daha fazlasını kazanacaksınız diyebilirim. Yatırım dünyasını yeterince iyi tanır ve piyasaları yakından takip ederseniz; neden olmasın ki ama öyle değil mi? Uzun lafın kısası; bu iş hakkında kararınızı vermeden önce ücretsiz eğitim fırsatlarından yararlanmanızı ve bir demo hesap açarak ne kadar parayla ne kadar kazanç elde edebileceğinizi görmenizi öneririm. Bunun için de aşağıdaki linke tıklamanız yeterli!

Eski Kitaplarınızı Satın!

Eski Kitaplarınızı Satın!Borçlarınızdan kurtulmak için gelirinizi arttırmak istiyorsanız deneyebileceğiniz bir diğer yöntem de eski kitaplarınızı satmak. İkinci el kitaplar satan dükkanlardan, internetteki imkanlardan, tanıdıklarınızdan faydalanarak rahatlıkla yapabileceğiniz bu iş sayesinde de kazancınızı arttırabilirsiniz. Kilerin bir köşesinde, yatakların altlarında ya da garajınızda yığılıp kalmış kitaplarınızı satarak hem doğa için iyi bir şey yapmış hem de cüzdanınızdaki para miktarını arttırmış olursunuz. Sonuçta gelir miktarınızı arttıracak fazladan bir kuruşa bile ihtiyacınız var öyle değil mi? O zaman hiç vakit kaybetmeden, elinizde ne tür kitaplar olduğunu listeleyin ve bunları hangi yöntemleri kullanarak satacağınıza karar verin derim.

Yazarlık Yeteneğinizi Kullanın!

Yazarlık Yeteneğinizi Kullanın!İsterseniz başkaları için isterseniz de kendiniz için makaleler yazarak para kazanabilirsiniz. Günümüzde bu işi yaparak ayda yüzlerce lira para kazanan insan var. Siz de internet siteleri için içerik üreterek yazılarından para kazanan kişilerden biri olabilirsiniz. Eğer bu işi yapacak yeteneğiniz olduğunu düşünüyorsanız; hemen birkaç küçük deneme yazısıyla yazar arayan sitelere başvurabilirsiniz. Ya da belli sitelere üye olabilir, size teklif gelmesini bekleyebilirsiniz. Diğer taraftan, bu alanda kullanabileceğiniz bir diğer yöntem de kendi bloğunuzu açarak bloglamadan para kazanmak. Ama bu işi için çok fazla zaman ayırmanız gerektiğini ve blogunuzu açtığınızın ertesi günü para kazanamayacağınızı bilmeniz gerekiyor. Sonuçta; kaleminizin gücünü kullanarak para kazanabileceğiniz işler arasından en uygunu bulmak size düşüyor. Yani iyisi mi siz önce hangi işi yapacağınızı bunun. Bunun için de ilk adımınızı editörlük yaparak para kazanmak ve blog yazarlığı yaparak para kazanmak başlıklı yazıları inceleyerek atabilirsiniz.

Yeteneklerinizden ve Bilgi Birikiminizden Para Kazanın!

Yeteneklerinizden ve Bilgi Birikiminizden Para Kazanın!Borçlarınızdan kurtulmak için kullanabileceğiniz bir diğer ek gelir yöntemi de bu. Eğer siz de herhangi bir konuda ders verecek kadar yetenekli ya da bilgili olduğunuzu düşünüyorsanız, özel ders vererek para kazanabilirsiniz demektir. Mesela; öğretmen olmasanız da çok iyi derecede matematik bilginiz vardır. Elinizde üniversite diploması olmamasına rağmen yabancı dil bilginiz vardır. Enstrüman çalabiliyorsunuz ya da çok iyi dikiş nakış yapıyorsunuzdur. Günümüzde para karşılığında karşı tarafa sunulan o kadar fazla yetenek, o kadar fazla bilgi var ki. Sadece o işi öğrenmek isteyecek birilerini bulmanız gerekiyor. Bunun için de ilk etapta piyasanın daha altında fiyatlara özel ders vermeyi düşünmeli, ününüz birazcık yayılana kadar bu şekilde idare etmelisiniz. Zaten ders verdiğiniz konuda gerçekten iyiyseniz, zaman içinde bir sürü öğrenciniz olacak ve bu işten cebinizi dolduracağınızı siz de anlamış olacaksınız.

Ucuza Alın Pahalıya Satın!

Ucuza Alın Pahalıya Satın!Ne kadar da klişe, öyle değil mi? Ama borçlarınızdan kurtulmak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem de kesinlikle bu! Yani herhangi bir şeyi ucuza alarak pahalıya satabilirsiniz. Peki, neyi mi? Artık bütçeniz ve imkanınız neye veriyorsa onu. Mesela; araba alıp satma işini düşünebilirsiniz. Çünkü bu işi akıllıca yaparak bir arabadan inlerce lira kar eden insanlar var. Siz de piyasayı takip ederek bu işi yapmayı düşünebilirsiniz. Tabii, araçlar konusunda bilgili ve ticaret konusunda yeterince yetenekliyseniz.

Örneğin; 50.000 lira değerinde bir arabanız var. Arabanızı satabilir, kalan paranızla iyi miktara satılabilecek bir araba satın alarak kazanç elde edebilirsiniz. Aynı şekilde ev alıp satma işi de düşünülebilecek işler arasında. Zira günümüzde kelepir fiyatına bir ev alıp da onu iki katına satıp köşeyi dönen bir sürü insan olduğundan hiç kuşkunuz olmasın. Sadece gözünüzü açık tutmanız ve satış taktiklerini iyi kullanmanız gerekiyor. Yalnızca ev araba mı? Küçük bir miktar parayla da bu işi yapabilirsiniz. Mağazaların indirimlerini takip ederek 2 alana 1 bedava gibi kampanyalardan faydalanabilir, sonra bunları kendi imkanlarınızla satarak kazanç elde edebilirsiniz. Anlayacağınız yapabileceğiniz şeyler tamamen sizin yaratıcılığınıza ve yeteneğinize kalmış.

El Becerilerinizi Kullanarak Satılabilecek Bir Şeyler Üretin!

El Becerilerinizi Kullanarak Satılabilecek Bir Şeyler Üretin!Hem rahatlayabileceğiniz hem de çok fazla yorulmadan yapabileceğiniz işlerden bir tanesi de el becerilerinizi kullanmak. Şimdi hemen öyle “ben şimdiye kadar hiçbir şey yapmadım” diye düşünmeyin. Çünkü daha önce hiç el becerinizi kullanmamış olsanız bile bu alanda bir çocuğun bile yapabileceği işler olduğunu göreceksiniz. Mesela; düğün davetiyeleri yapmak bunlardan sadece bir tanesi. Eğer el becerinize güveniyorsanız, bu iş sizin için düşündüğünüzden çok daha fazla kazanç sağlayabilir.

Düşünsenize; günümüzde emek verilerek yapılmış orijinal takılar ne kadar yüksek fiyatlara alıcılar buluyor. Ya da içerisinde kimyasal içerikli boyalar gibi zararlı maddeler olmadan yapılan orijinal oyuncaklar. Çoğu aile mağazalardan elektrikle, pille çalışan metal, plastik oyuncaklar yerine kumaş, bez ya da ahşaptan yapılanları tercih ediyor. Daha bunun gibi bir sürü örnek verilebilir. Yani burada da kendinize uygun olan yöntemi bulmak size düşüyor. Sonuç olarak; el becerinizin size ne kadar para kazandıracağını öğrenmek ve daha başka hangi işleri yapabileceğinizi görmek için aşağıdaki linkten faydalanabilirsiniz.

İşte el becerisinden para kazanmak isteyenler için düşünülmesi gereken farklı ek gelir yöntemleri!

İlaç Deneği Olun!

İlaç Deneği Olun!Evet, çoğu insanın aklına ilaç deneği olarak para kazanmak gelmez. Ya da bu yöntemin sadece yurt dışında kullanıldığı sanılır. Ancak gerçekler hiç de öyle değil. Ülkemizde de bu alanda yapılan pek çok çalışma var ve bir sürü ilaç firması araştırmalarında yararlanmak üzere denek arayışında. Hem öyle bu ilaç araştırmalarında Jekyll’a falan da dönüşmüyorsunuz. Deneklik sürecinin en başında karşılaşabileceğiniz risklere karşı bilgilendiriliyor ve eğer kabul ederseniz denek oluyorsunuz. Kısa ya da uzun süreli, yatılı ya da yatılı olmayan araştırmalarda yer alarak hem para kazanıyor hem de bilim dünyasına yardım etmiş oluyorsunuz. Eğer böyle bir işi yapmayı düşünürseniz; ilaç denekliği hakkında detaylı bilgi almanızı ve bu yöntemi öyle kullanmaya başlamanızı öneririm. Bunun için de aşağıdaki linke mutlaka bir göz atmalısınız.

İşte ilaç deneği olarak para kazanmak hakkında öğrenmeniz gereken detaylar!

SONUÇ:

Sizin de görmüş olduğunuz gibi borçtan kurtulmak için kullanabileceğiniz pek çok farklı ek gelir yöntemi var. Sadece bunlardan hangisini ya da hangilerini kullanabileceğiniz hakkında bir karara varmanız gerekiyor. Borcunuzun miktarına ve kendiniz için belirlediğiniz ödeme süresine göre hangi seçeneklerin daha mantıklı olduğuna karar vermelisiniz. Emin olun, yeterince çalışırsanız, o gözünüzde büyüttüğünüz borçların hepsini bir bir ödersiniz. Yeter ki “bu kadar borcu asla ödeyemeyeceğim” diye düşünmekten vazgeçin.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.