Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Avrupa Yakası Konusu, Oyuncuları ve Unutulmaz Sahneleri

Türk televizyonlarının efsane komedi dizisi Avrupa Yakası’nı unutulmaz yapan ayrıntıları hatırlamaya ne dersiniz? İşte özlediğimiz karakterler ve kültleşmiş sahneler...
Avrupa Yakası Konusu, Oyuncuları ve Unutulmaz Sahneleri
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Şöyle arkamıza yaslanıp, Türk televizyonlarının görmüş olduğu en iyi komedi dizilerini sayacak olsak, hiç kuşkusuz herkesin aklına gelecek yapımlardan biri de Avrupa Yakası olacaktır. Usta yazar Gülse Birsel’in senaryosunu kaleme aldığı ve başrollerini birçok tanınmış simanın paylaştığı dizi, 6 sezon boyunca ekranlara gelmiş ve izleyenlerine doyumsuz kahkahalar armağan etmiştir.

Bir Nişantaşı hikayesi olarak da adlandırabileceğimiz dizi, Sütçüoğlu Malikanesi ile Avrupa Yakası dergisi arasında mekik dokumuş ve kültlemiş birçok karakterin yanı sıra, efsanevi sahneleri de huzurlarımıza getirmiştir. Dilerseniz, Avrupa Yakası’nı unutulmaz kılan en önemli değişkenlere hep birlikte göz atalım ve o ardı arkası kesilmeyen eğlenceyi bir kez daha yaşayalım.

Avrupa Yakası Konusu

Avrupa Yakası KonusuBir durum komedisi (sit-com) olarak ekranlarımıza misafir olan Avrupa Yakası, esasen 6 sezon boyunca birçok kez bakış açısını farklı yöne kaydırmıştır. Bunda şüphesiz ki en büyük pay, giren-çıkan oyuncuların fazlalılığı ve Gülse Birsel’in karakter odaklı yazdığı senaryo olduğunu dile getirebiliriz.

Burhan AltıntopAncak genel hatlarıyla baktığımızda Avrupa Yakası; Nişantaşı’nda faaliyet gösteren bir kadın dergisini ve Sütçüoğlu Malikanesi’ni merkezine almaktadır. Evin uçarı kızı ve derginin sevilen siması Aslı’nın, kolay yoldan şöhret olmak için çabalayan sözde müzisyen abisi Volkan ile sürtüşmesi ise dizinin en seyre değer kısımlarını oluşturmaktadır. Tabii bu iki kardeşin annesi ve babası olarak arz-ı endam eden Tahsin ve İffet Sütçüoğlu‘nun da olayların akışını birebir etkilediğini söyleyebiliriz.

Özellikle diziye Burhan Altıntop‘un katılmasıyla çehresini değiştiren Avrupa Yakası, bu saf Anadolu gencinin, bir Nişantası beyefendisine evrilme sürecini de nükteli bir şekilde ele almıştır. Ancak dizinin tüm bunları yaparken ki en büyük artısı, eğlencesinden ve özgün mizahından zerre ödün vermeyişidir. 6 sezon boyunca ekranlara gelmiş ve Nişantaşı’nın kendine has atmosferini izleyenlerine aktarmış olan Avrupa Yakası, deyim yerindeyse Beyaz Türkleri kendi bildiği yoldan “tiye” almıştır.

Avrupa Yakası Oyuncuları ve Unutulmaz Karakterleri

Avrupa Yakası Oyuncuları ve Unutulmaz KarakterleriHer diziyi özel kılan, unutulmaz addeden birçok değişken mevcuttur. Avrupa Yakası’nın en büyük başarısı ise, eşi benzerine az rastlanacak türden özgün ve eğlenceli karakterler oluşturmasında gizlidir. Pekala, kim onlar? Gelin evlerimize 6 sezon boyunca misafir olan o unutulmaz karakterleri bir kez daha hatırlayalım.

Tahsin Sütçüoğlu (Gazanfer Özcan)

Tahsin Sütçüoğlu (Gazanfer Özcan)Sütçüoğlu Malikanesi’nin demirbaşı, babası her şeyi. Ağırbaşlı duruşuna rağmen, olayları kontrol edişi ve otoritesiyle herkesin korkan gözlerle baktığı bir isim. Usta tiyatrocu Gazanfer Özcan tarafından canlandırılan Tahsin Sütçüoğlu, hiç şüphe yok ki dizinin göze en hoş gelen ve ciddi karakteri olarak hatırlanmaktadır.

İffet Sütçüoğlu (Hümeyra)

İffet Sütçüoğlu (Hümeyra)Bak Tahsin Geliyorlar Yine Soldan Soldan…

Nam-ı değer İfot. Evin neşesi, katalizörü, gülen yüzü… Bir anneden daha fazlası olabilmeyi başarmış olan İfot, yeri geldiğinde çocuklarıyla arkadaş olabildiği gibi, yeri geldiğinde de despot bir kadın hüviyetine bürünebilmektedir. Ancak her daim etrafına pozitif enerji saçan duruşu ve Hümeyra’nın başarılı oyunculuğu, İffet Sütçüoğlu karakterini dizinin en popüler simalarından biri yapmayı başarmıştır.

Volkan Sütçüoğlu (Ata Demirer)

Volkan Sütçüoğlu (Ata Demirer)Ülkemizin en iyi mizahçılarından biri olarak kabul gören Ata Demirer’in hayat verdiği Volkan, hiç kuşku yok ki Avrupa Yakası’nı popüler yapan en önemli değişkenlerden. Gerek hikayede kapladığı önem, gerekse göründüğü her bir saniyede kahkahayı beraberinde getiren duruşu, Volkan’ı dizi tarihinin en özel isimlerinden biri olarak addetmemize olanak sağlamaktadır.

Volkan ile Sertaç Ata Demirer’in oynadığı ilk dizi olma özelliği de taşıyan Avrupa Yakası, hiç şüphe yok ki Volkan’ın kolay yoldan şöhret olma hayalleriyle lezzetine lezzet katmayı başarmıştır.

Burhan Altıntop (Engin Günaydın)

Burhan Altıntop (Engin Günaydın)Ben de zengin çocuğum, ben de üniversite okudum, ben de Nişantaşı çocuğum!

Hadi itiraf edelim: Burhan Altıntop, Türk dizi tarihinin gördüğü en nevi şahsına münhasır karakterlerin başında yer alıyor. Olaylara karşı verdiği tepkiler, laubali duruşu, lümpen tavırları derken, dizinin mizah yükünü bir dönem tek başına sırtlayan ana etmen olmayı başarmıştır. Engin Günaydın’ın hayat verdiği Burhan Altıntop, diziye 3.sezonda yan karakter olarak dâhil olmuş; ancak gösterdiği performansla Avrupa Yakası’nın başrolüne kadar yükselmeyi başarmıştır.

SirsiriÖzellikle Ata Demirer’in dizi de yer almadığı 4.ve 5.sezonlarda deyim yerindeyse şaha kalkan Burhan, patavatsız ve içten pazarlıklı tavırlarıyla anti-kahraman olarak dahi anılmıştır. Yer yer fazla karikatürize olduğu gerekçesiyle eleştirilse de, saf bir Anadolu gencinin, Nişantaşı çocuğuna evrilme çabası, doyumsuz kahkahaları da anbean beraberinde getirmiştir.

Aslı Sütçüoğlu (Gülse Birsel)

Aslı Sütçüoğlu (Gülse Birsel)Aynı zamanda dizinin yaratıcısı da olan Gülse Birsel’in hayat verdiği Aslı, Sütçüoğlu Malikanesi’nin ele avuca sığmaz, tam anlamıyla “Beyaz Türk” olan kızı olarak hatırlanmaktadır. Abisi Volkan ile devamlı olarak didişen, sevgilisi/eski kocası Cem ile bir türlü aradığı huzura erişemeyen Aslı, özellikle yaşı ve burnuyla olan problemiyle hatırlanmaktadır.

Gülse Birsel’in kendisine özeleştiri getirmek adına öne sürdüğü karakterlerden olan Aslı, hikayenin bütününde kapladığı önem ve samimiyetiyle, şüphesiz Avrupa Yakası tarihinin de en önemli demirbaşlarından biri olarak anımsanmaktadır.

Makbule Kıral (Hasibe Eren)

Makbule Kıral (Hasibe Eren)Diziye 4. sezonda dahil olan Makbule, Avrupa Yakası’nın Anadolu yüzünü simgeleyen en önemli parçalarından biri halini almıştır. Sıdıka dizisiyle tanıdığımız Hasibe Eren’in hayat verdiği karakter, bozuk Türkçesi, ev hanımı kişiliği ve evde kalmış olsa dahi, bir an olsun asılmayan suratıyla, ekranlarımıza neşe katmayı başarmıştır.

Makbule Özellikle Burhan Altıntop ile yakınlaşması ile izleyenlerine güldürmeyi başaran Makbule, aynı zamanda mutfaktaki başarısıyla da adından söz ettirmiştir.

Sacit Kıral (Tolga Çevik)

Sacit Kıral (Tolga Çevik)Diziye 4. sezonda Ata Demirer’in yerine dahil olan Sacit, en az Volkan kadar sert, üçkağıtçı ve kolay yoldan zengin olmaya çalışan bir tiplemeyle evlerimize misafir olmuştur. Özellikle gönül işleriyle adından söz ettiren Sacit, Volkan’ı aratmayacak bir performansla Aslı ile didişmeyi başarmış ve her daim onun kabusu olmayı da başarmıştır. Ülkemizin şimdilerdeki aranan komedi oyuncularından Tolga Çevik’in hayat verdiği Sacit, 4 ve 5. sezonlarda dizi de yer almış ve bu kısa süre zarfı içerisinde Avrupa Yakası’nın en özel detaylarından biri olarak anılmayı başarmıştır.

Bülent Onaran (Rutkay Aziz)

Bülent Onaran (Rutkay Aziz)Usta tiyatro sanatçısı Rutkay Aziz’in eşsiz performansıyla huzurlarımıza gelen Bülent Onaran, deyim yerindeyse bir “Kart zampara” olarak arz-ı endam etmektedir. Emekli diplomat olan ve yıllarca Fransa’da yaşayan Monşer lakaplı Bülent, diziye Cem’in babası olarak dahil olmuştur.

Fatoş Ancak ortaya koyduğu performans, nükteli Beyaz Türk duruşu ve insanı kahkaha sürükleyen üslubuyla, dizinin en önemli mizah öğelerinden biri halini almıştır. Her ne kadar Avrupa Yakası’nın başrollerinden biri olmasa dahi, göründüğü her bir sekansta kendisine hayranlık uyandıran Monşer Bülent, hiç şüphe yok ki Rutkay Aziz’in evlere şenlik oyunculuğu sayesinde, Türk dizi tarihinin de en unutulmaz karakterlerinden biri halini almıştır.

Şesu (Bülent Polat)

Şesu (Bülent Polat)Avrupa Yakası Dergisi’nin sevimli ama bir o kadar saf Anadolu çocuğu hüviyetindeki ofis boyu Şesu, diziye adını altın harflerle yazdırmış bir karakter olarak hatırlanmaktadır. Köyden, İstanbul’a gelir gelmez yolu Avrupa Yakası ile kesişen ve ofisin en sevileni olmayı başaran Şesu, esasen her ortama girebilmesiyle meşhurdur. O, yeri geldi mi elitist kadınların arasına girip moda sohbeti yapabilirken, yeri geldiğinde de erkek muhabbeti içerisinde futbol konuşabilmektedir.

Şahika Onu da özel yapan yegâne husus budur. Tabii Şesu’nun özellikle 3.sezon boyuca Burhan Altıntop’la girdiği diyalogun yeri de apayrı bir noktada durmaktadır. Burhan’ın devamlı olarak üzerine oynadığı, Şesu’nun onu ustaca manevralarla püskürttüğü bu sekanslar, dizinin de en seyre değer bölümlerini oluşturmaktadır.

Tanrıverdi (Sarp Apak)

Tanrıverdi (Sarp Apak)Bak çok pis dalacam ha

Diziye dördüncü sezonda, Bülent Polat’ın hayat verdiği Şesu’nun yerine dahil olan Tanrıverdi, Avrupa Yakası Dergisi’nin yeni ofis boyu olarak huzurlarımıza gelmektedir. O dönem BKM’nin parlayan yıldızlarından biri olarak anılan Sarp Apak’ın hayat verdiği karakter, asi ve bir o kadar rockçı kişiliği ile hafızlarda yer etmiştir.

Makbule ile Burhan Özellikle Fatoş ile yaşadığı aşk ve Burhan Altıntop ile girdiği sinir harbiyle akıllarda yer eden Tanrıverdi, her şeye rağmen beyefendi ve naif duruşundan ödün vermemesiyle de gönülleri fethetmiştir.  Şesu’nun muadili olarak diziye dâhil olsa da, kendine has bir yer edinen Tanrıverdi dizi fanlarının da en sevdiği karakterlerden olmayı başarmıştır.

Fatoş (Şenay Gürler)

Fatoş (Şenay Gürler)Avrupa Yakası Dergisi’nin editörlüğünü yapan ve asla yaşlanmamasıyla nam salmış olan Fatoş, dizinin farklı yüzlerinden biri olarak belirmektedir. Oturduğu masadan, tüm dergiye hâkim yapısı ve bitmek bilmeyen aşk hikâyeleriyle gündem olan karakter, güzel oyuncu Şenay Gürler’in performansıyla da değerli bir noktada konumlanmaktadır.

Cem Onaran (Levent Üzümcü)

Cem Onaran (Levent Üzümcü)Uzun boyuyla dikkat çeken ve derginin değişilmez siması olan Cem, aynı zamanda Aslı’nın da biricik aşkı olarak belirmektedir. Diziye derginin genel müdürü olarak dâhil olan, sonralarında ise içinden bir fotoğrafçı çıkan Cem, her ne kadar sezonlar ilerledikçe geri plana düşse de, endamıyla göze çarpmayı her daim başarmıştır. Yakışıklı oyuncu Levent Üzümcü’nün hayat verdiği karakter, olaylara olan birebir etkisi ve beklenmedik anda dile getirdiği mizahi çıkışıyla dizinin eğlenceli yüzlerinden biri olarak anımsanmaktadır.

Gaffur (Peker Açıkalın)

Gaffur (Peker Açıkalın)Ölümüne Kankayız!

Dizinin yalnızca 4.sezonunda yer alan ancak, göründüğü kısa süre zarfı içerisinde efsaneler arasına adını yazdıran Gaffur, Avrupa Yakası denildiğinde akıllara ilk düşen karakterlerden biridir. Gidelim Gaffur söylemi, kendine has dans stili ve Burhan Altıntop’a kanka edasıyla sarılışı, dün gibi akıllarda olan Gaffur, nevi şahsına münhasır hareketleriyle de kendisini sevdirmeyi başarmıştır.

Gaffur Aynı zamanda 80’li yılların modası olan çizgili pijamayı tekrardan gündeme getiren ve birçok mağazada “Gaffur Pijaması” olarak satılmasına olanak sağlayan karakter, gündelik hayata kazandırdıklarıyla da adından uzun süre söz ettirmiştir.

Sertaç ve Tacettin İkilisi (Yavuz Seçkin – Veysel Diker)

Sertaç ve Tacettin İkilisi (Yavuz Seçkin-Veysel Diker)Sertaç ve Tacettin… Asla ayrı düşünülmeyecek iki isim. Volkan ve sonrasında Sacit’in en büyük yancısı olarak arz-ı endam eden bu iki isim, Sütçüoğlu Muhallebicisi’nin müdavimleri olarak hatırlanmaktadır. Özellikle Sertaç’ın, yalandan iki muhabbet açıp, Volkan’a pilav üstü tavuk ısmarlattığı sekanslar, dizinin en keyifli anlarını barındırmaktadır. Keza Tacettin’in de bir dönem Aslı’ya olan aşkı karaktere neşe katan detayların başında yer alıyor.

Laz Dursun (Ömür Arpacı)

Laz Dursun (Ömür Arpacı)Ne Oldii? Rengin soldiii!

Diziye son sezonlarda dahil olan ve şive mizahı ile öne çıkan Dursun, yaratıcı kimliği ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Nitekim o, iş ahlakına sahip olmasının yanı sıra, “Laz Müteahhit” kafasıyla da cin fikirlerini ortaya koymayı ihmal etmemiştir. Dillere pelensek olan birçok kalıplaşmış cümleyi literatüre kazandıran Dursun, annesinin özel tarifi “Emine Hanımın Laz Böreğini Andıran Ama Yer Yer Farklı Olan Muhallebili Baklava Tatlısı” ile gündemde kalmayı başarmıştır.

Selin oha falan oldum yaniNitekim bu özel tarif konusunda fazlasıyla hassas olan Dursun, agresif yapısıyla da birçoklarına korku salmayı es geçmemiştir. Nitekim onun Avrupa Yakası’nda kazandığı sempati, benzer bir karakteri Yalan Dünya dizisine taşımasına da vesile olmuştur. Yalan Dünya dizisinde yer alan Reis için de, Dursun’un Cihangir şubesi yakıştırmasını rahatlıkla yapmak mümkün.

Şahika Koçarslanlı (Binnur Kaya)

Şahika Koçarslanlı (Binnur Kaya)Bak beni salon kadını çizgimden kaydırma sakın, geri zekalının başkanı!

Karun kadar zengin Koçarslanlı ailesinin göz bebeği olan Şahika, aynı zamanda Avrupa Yakası Dergisi’nin de ortaklarından biri olarak dördüncü sezonda diziye dâhil olmuştur. Binnur Kaya’nın metot oyunculuğu ile izleyenlerini selamlayan karakter, absürt yapısıyla kahkahayı da beraberinde getirmeyi başarmıştır.

Dizi unutulmazlarıYer yer abartıya mahal veren bir duruş sergilese dahi, dizinin en sevilen isimlerinden biri olmayı başaran Şahika, alışverişkolik yapısı, her daim yemek yeme isteğiyle, zenginde olsa bizden bir duruş sergileyen, eğlenceli bir isim olarak hafızlarda yer etmiştir.

Dilber Koçarslanlı (Binnur Kaya)

Dilber Koçarslanlı (Binnur Kaya)Ben namusun kitabını yazmışım, duvara asmışım, düzenli aralıklarla da imza günü yapıyorum!

Dizi de aynı zamanda Şahika karakterine de hayat veren Binnur Kaya’nın, kılık değiştirerek yarattığı Dilber Hala, şüphesiz ki dizinin son sezonlarının en büyük kazanımı. İnsanlara üstten bakan tavrı, “Hoşşik” diye seslenişi, olur olmadık yerlerde “Terlemesi” derken, dizinin kültleşmiş karakterlerinden biri olmayı başaran Dilber Hala, Binnur Kaya’nın destansı oyunculuğu ile de unutulmazlar arasına adını yazdırmaktadır. Nitekim onun için, Avrupa Yakası’nın en geç gelen starı yakıştırmasını da yapmak mümkün.

Selin Yerebakan (Evrim Akın)

Selin Yerebakan (Evrim Akın)Oldu, gözlerim doldu…

Derginin patronu Saadettin Bey’in biricik kızı olarak karşımıza çıkan Selin, esasen Türk televizyonlarının görmüş olduğu ilk “Tiki”lerden de biri. İlginç Türkçesi, özgün konuşma tarzı derken, kendine has bir dil yaratmayı başaran Selin, aynı zamanda Volkan’ın da biricik aşkı olarak görücüye çıkmaktadır. Dizinin yalnızca ilk 3 sezonunda yer alan, buna rağmen unutulmazlar arasına adını altın harflerle yazdıran karakter, hali hazırda dahi televizyon tarihimizde yer alan en spesifik isimlerden biri olarak anılmaktadır. “Oha falan oldum yani, dermişim ortamı gerermişim” gibi enteresan söz öbeklerini literatüre kazandırması da onun efsanesini hala yaşatmaktadır.

Kubilay Peynircioğlu (Vural Çelik)

Kubilay Peynircioğlu (Vural Çelik)Biri bizi durdursun canım!

Peynircioğlu imparatorluğunun veliahdı, para babası Kubilay, derginin de ortaklarından biri olarak öne çıkmaktadır. Yine kendine has konuşma stili ile muadillerinden ayrılan karakter, televizyonların gördüğü en ilginç playboylardan da biridir. Fazla yakışıklı olmayan, aksine çekiciliğini eğlencesine borçlu olan Kubi, özellikle attığı muazzam kahkaha ile de kendini sevdirmeyi başarmıştır. Başarılı oyuncu Vural Çelik’in hayat verdiği karakter, derginin ve dizinin en iyi yazılmış karakterlerinin de başında yer almaktadır.

Yaprak (Hale Caneroğlu)

Yaprak (Hale Caneroğlu)Avrupa Yakası Dergisi’nin Moda Editörü olan Yaprak, aynı zamanda neşe saçan yüzüyle de ofisin en eğlenceli kişiliklerinden biri olarak öne çıkmaktadır. Biraz saf olmasından dolayı, kandırılması daha kolay olan Yaprak, bu nedenle ilk sezonlarda Volkan ve Kubilay arasında gelgitler yaşamıştır. Ancak o en sonunda Peynircioğlu imparatorluğunun tek veliahdı olan Kubilay’ı seçmiş ve dergideki yerini de sağlamlaştırmıştır. Hale Caneroğlu’nun hayat verdiği karakter, aynı zamanda dizinin jenerik müziğini de seslendirmekte ve kulaklarımızın pasını silmeyi başarmaktadır.

Osman Koçarslanlı (Hakan Yılmaz)

Osman Koçarslanlı (Hakan Yılmaz)Koçarslanlı Ailesi’nin işlerini yürüten isim olarak beliren Osman, aynı zamanda Aslı’nın da sevgilisi olarak arz-ı endam etmektedir. Sert mizacı, belinden eksik etmediği silahı ile dizinin mafyatik yüzü olan karakter, bu nedenle herkesin korkuyla yaklaştığı kişilerin başında yer almaktadır. Nitekim Osman dokunulmazdır, kimse ona kolay kolay karşı çıkamaz. Esasen bu husus da onu komik yapan en önemli detaydır. Son sezonda Volkan ile olan çekişmesine tanıklık ettiğimiz Osman bir yandan da Dilber Hala’sına karşı saygıda kusur etmeyerek de gönülleri kazanmayı başarmıştır.

Azim (Ata Demirer)

Azim (Ata Demirer)Dizinin son bölümlerinde, Dilber Hala’nın büyük aşkı olarak diziye dahil olan Azim, farklı tarzıyla dizinin güldüren öğelerinden biri olmayı başarmıştır. Ata Demirer’in farklı bir tiple hayat verdiği karakter, “N’olacağ yaaa” söylemiyle ve Dilber Hala’ya karşı güttüğü büyük aşkla hafızlarda yer etmiştir. Tabii onu özel yapan hususlardan biri de, uslanmaz bir çapkın oluşudur. Ancak her şeye rağmen sert Adanalı imajından ödün vermeyen Azim, süre aldığı kısıtlı sürede izleyenlerini de güldürmeyi başarmıştır.

BONUS ÇİKO

BONUS ÇİKOMalum, Avrupa Yakası’nın en önemli noktalarında hep onun silueti belirir. O, portreden, bir resimden daha fazlası olmuştur hep. Evet, Burhan Altıntop’un en yakın arkadaşı olan, ağlayan suratıyla gönüllerimizi dağlayan Çiko’dan bahsediyoruz. İşte, Avrupa Yakası o kadar özel bir diziydi ki, duvardaki portreyi bile izleyenlerine sevdirmeyi başarmıştır. Nitekim Çiko’nun da birçoklarının gönlünü çaldığını rahatlıkla dile getirebiliriz.

BONUS Unutulmayanlar

BONUS UnutulmayanlarBelirtmeden geçmeyelim; Tevfik Kral, Hamiyet Kral, Nilay, Meryem, İzzet, Sabit Efendi, Cesur, Sedef Onaran, Victoria, Melek, Saadettin Bey, Zeynep, Hediye gibi karakterler de en az yukarıda bahsi geçen isimler kadar bu dizinin mizahına artı değer katmıştır.

Avrupa Yakası Efsanevi Sahneler

Avrupa Yakası dendi mi, o unutulmaz karakterleri kadar, izleyenlerine doyumsuz kahkahalar armağan eden sahneler de gelmektedir. Dilerseniz, naçizane seçkimize buyurun ve bu eğlenceye siz de ortak olun.

Gaffur’un Unutulmaz Çakkıdı Dansı

Peker Açıkalın’ın hayat verdiği Gaffur’un dansa olan ilgisi herkesçe malum. Onun, dönemin gözde Kenan Doğulu şarkısı Çakkıdı eşliğinde ortaya koyduğu dans performans ise, uzun süre konuşulmuştu.

Burhan Altıntop ve Taksi’yi Bedavaya Getirme Çabaları

Cebinden çıkacak üç kuruşun dahi hesabını yapan işgüzar Burhan, kısa mesafeyi bedavaya getirmek adına türlü numaralar yapıyor ve nihayetinde taksiciyi çıldırtıyor.

Öyle Diyollaaa

Bir karışıklık sonucu Volkan, tüm işadamlarının izlediği bir ekonomi programına İktisat Profesörü olarak davet edilir. Hayatında müzisyenlikten başka pek de bir şey bilmeyen Volkan’ın kamera önündeki macerası ise hayli eğlenceli dakikaları beraberinde getiriyor.

Burhan Tanrıverdi’yi Çıldırtıyor

İnsan çıldırtma konusunda bir dünya markası olan Burhan Altıntop, bu sefer de Tanrıverdi’nin üzerine oynuyor. Onun satanist olduğunu ve kedi kestiğini iddia eden Burhan’ın karşılaşacağı tepki ise biraz sert oluyor.

Ben Aslında Yoğum

Ev ahalisi Burhan’dan bıkmış ve ona bu nedenle ütü odasındaki balkonu tahsis etmiştir. Burhan tüm yazı, o balkonda geçirecek ve böylelikle kimseyi rahatsız etmeyecektir. Biri hariç, o da karşı komşusu!

Burhan, Var Mısın Yok Musun’a Katılıyor!

Bir dönem ekranlarda fırtınalar estiren Var Mısın Yok Musun’u hepimiz dün gibi hatırlıyoruz. Acun Ilıcalı sunumuyla ekranlara gelen yarışma programı, reytingleri alt üst etmiş ve birçoğumuzu ekran başını kilitlemişti. Pekâlâ, böylesi popüler bir yarışmaya, Burhan Altıntop gibi işgüzar bir insan katılırsa ne olur? İşte eğlencenin doruk yaptığı o anlar.

Volkan, Host Oluyor!

Bir türlü ne iş yapacağına karar veremeyen Volkan, nihayet kendisine uygun olduğunu düşündüğü bir iş buluyor. Bakalım bu sefer şartlar onun için olgunlaşmış mı?

Volkan’ın Dillere Pelesenk Olmuş Şarkısı: Fındık Fıstık

Malum, Avrupa Yakası’nın büyük bir çoğunluğu Volkan’ın meşhur olma ve albüm çıkarma hayaline dayanıyor. Tabii bu süre zarfı içerisinde Ata Demirer’in sesinden harikulade şarkılar da dinlemedik değil. Bunlar içerisindeki en özgünü ise, Volkan Sütçüoğlu’nu anlık şöhrete taşıyan, Fındık Fıstık şarkısı.

Volkan Acılı Ayhan Olursa!

Volkan’ın kolay yoldan şöhret olma çabası herkesçe malum. İşte o anlardan birinde yarışmaya katılan Volkan, derece yapabilmek için adını değiştiriyor ve Acılı Ayhan olarak herkese kendisini tanıtıyor. O dakikadan itibaren ise olanlar oluyor…

Burhan Yalan’da Çığır Açıyor

Cem’in Burhan evine çöreklenmeye çalıştığı dönemlere gidiyoruz. Kendi evinde Cem’i istemeyen Burhan, türlü yalanlarla onu dairesinden uzak tutmaya çalışır. Ancak en son uydurduğu bahane yenili yutulur cinsten değildir. İşte kahkaha dozajının arttığı o anlar.

Burhan Altıntop’un İlk Sahnesi

Türk dizi tarihinin en enteresan tiplemelerinden biri olan Burhan Altıntop, diziye üçüncü sezonda katılmış ve yer aldığı andan itibaren de anbean güldürmeyi başarmıştır. Onun dizide gözüktüğü ilk an ise, gümbür gümbür gelen ayak seslerinin habercisi niteliği taşımaktadır.

Cem Yılmaz, Avrupa Yakası’nda

Ülkemizin hali hazırdaki en önemli mizahçısı olan Cem Yılmaz’ı, ne var ki çok fazla ekranlarda göremiyoruz. Ancak Avrupa Yakası’nın yıldızlar geçidini andıran görkemli final bölümünde, kısa da bir süre olsa Cem Yılmaz’ı görmek mümkün. İşte, usta mizahşörün Burhan Altıntop karşısındaki zor anları.

Ne Olacak Bu Fener’in Hali Ya!

Müzisyen kimliğinin yanı sıra sıkı da bir Fenerbahçeli olan Volkan, kahvaltı masasındayken gazetesini okur ve Fenerbahçe’nin durumuna dert yanar. İşte, Volkan’ın 20 saniyede Türk futbolunu özetlediği o efsanevi sahne.

BONUS Jenerik

Avrupa Yakası dendi mi, o efsanevi jenerik de akıllara gelmiyor değil. Hale Caneroğlu’nun sesinden dinlediğimiz şarkının yanı sıra, yer yer kalıplaşmış diyaloglara da yer veren jenerik müziği, dizi tarihimizin de en unutulmazlar çalışmalarından biri haline gelmiştir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.