Yatırım yapmaya başla!

Yöresel Ürünler Yapıp Satarak Para Kazanmak

Yöresel Ürünler Yapıp Satarak Para Kazanmak

Ah, ah nerde o eski günler… Kadınların evde oturup çocuk baktığı, erkeklerinse evin direği görevini üstlenip ekmek parası getirdiği günler! Siz de böyle mi düşünüyorsunuz bilemem, ama bu şekilde düşünen pek çok insan var. Bazıları zamanımızın yaşayışlarımız üzerinde yaptığı değişikliklere halen alışabilmiş değil. Paranın insan üzerinde bu kadar bağlayıcı bir unsur olması, birçok kişiye rahatsızlık veriyor. Evet, bu kişiler birçok yönden eskiyi özlemekte haklı; ama bizi geçmişe götürebilecek bir zaman makinesi hala icat edilmediğine göre, durumu kabullenmekten başka şansımız da yok. Sonuçta bir durum kaçınılmazsa eğer, ne yapıyoruz? Onunla mutlu olmayı ve ondan keyif almayı öğreniyoruz, değil mi? Neticede dünya üzerindeki en uyumlu varlıklardan bir tane biziz. Nitekim etraftaki koşullara hızlı bir şekilde adapte olma ve hayatımıza devam edebilme yetimiz çok ama çok güçlü! Bu nedenle eskiyi özleyip dizlerimizi dövmek yerine, elde olan imkanlarla çağa ayak uydurmaya çalışmalıyız.

Çağa ayak uydurmak derken ne demek istediğimi anlamışsınızdır sanırım! Çünkü içinde olduğumuz çağ, paranın mutlak hükümdar olduğu bir yüzyıl! Yani parayı kendimize düşman bellemek yerine onu isteklerimize ulaşmak için bir araç olarak kullanmayı öğrenmeliyiz. Bunun yolu da paranın esiri değil, paraya hükmeden güçlü kişilikler olmaktan geçiyor. “İyi güzel konuşuyorsun da şu kör olası para sadece seçilmiş kişilerin oluyor,” diye düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz demektir. Şayet para parayı çeker felsefesiyle hareket ederek bir kenara çekilenlerdenseniz, en baştan kaybetmişsiniz demektir. Çünkü şu bilgi çağında para sahibi olmak için bin bir farklı yöntem bulunuyor.

Evet, belki hepimiz milyon dolarlık arabalara binebilecek kadar zengin olamayız; ama bunun için hiçbir girişimde bulunmamak da insanoğluna yaraşır bir tutum değil. Yenilgiyi baştan kabullenen çoğu kişi, “denedim ama olmadı” türevi bahanelerle işin içinden çıkmaya çalışır. Aslında bu kişi ne bir şey denemiştir ne de ortada olmayan bir durumla karşılaşmıştır. Sadece uğraşmak istememiş ve hayatını olabildiğince yüzeysel yaşamıştır. Yani belki çok daha iyi bir hayat yaşayabilecekken, sadece elde olan şeylerle yetinmiştir. Ama siz bu gruba dahil olmayacaksınız, değil mi?

Her zaman şansını zorlayan kişiler arasına katılacak, 21. yüzyılın insanoğluna sunduğu tüm fırsatlardan yararlanacaksınız. Örneğin; her gün sevmediği bir iş için sabahın erken saatinde kalkıp yollara düşenler. Neden sizin için uygun olmayan bir işle hayatınızı heba ediyorsunuz? Size işi gücü bırakın, evde oturup keyif çatın demiyorum. Bunun yerine kendinizi mutlu hissedebileceğiniz işlere yönelin ve kazandığınız paranın tadını en iyi şekilde çıkartın diyorum. Bu dediğim şeyler daha iyi bir hayat düşleyen herkes için geçerli. Ama lafım en çok da ev hanımlarına! Çünkü ülkemizde ev hanımlarının sayısı çalışan kadın sayısına göre daha fazla. Çoğu ev hanımı maddi sıkıntı çekiyor, ama iş para kazanmak için bir şeyler yapmaya geldiği zaman şöyle bir duraksanıyor. Ben ne yapabilirim ki nidaları yükseliyor ve yine hiçbir şey yapılmıyor. Bilinmiyor ki bu alanda en şanslı olanlar arasında ev hanımları var?

Günümüzde ev hanımlarının her gün yaptığı ve bir anlamda profesyonelleştiği işler, en popüler para kazanma yöntemlerini oluşturuyor. Temizlik, ütü, yemek, pasta börek, terzilik, örgü, takı tasarlayarak para kazanmak gibi pek çok iş, bugün ev hanımları tarafından bir ek gelir yöntemi olarak kullanılmakta. Mesela evde reçel, marmelat, konserve ve süt ürünleri yapan kadınlar zaman içinde bir bakıyorlar ki kazançları eşlerinin maaşlarını katlamış. Sonuçta bir insanın yapabileceği işler konusunda açık fikirli ve istekli olması, cüzdanının şişmesini sağlayacak ilk koşul olacaktır. Bu koşul sağlandıktan sonra yapmanız gerekenler kendiliğinden meydana gelecek ve sizi çok daha mutlu olacağınız hayat standartlarına kavuşturacaktır. Eee bu kadar konuştuktan sonra, belki bundan sonra kullanacağınız para kazanma yöntemi olan konumuza geçelim diyorum. Evet hemen şimdi sizlere bugünlerin gözde işlerinden biri olan yöresel ürünler yapmak hakkındaki detayları aktaracağım. Bakalım bu iş ilerideki işiniz olabilir mi?

Yöresel Ürünler Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

Yöresel Ürünler Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?Bu yöntemi kullanmaya karar verdiyseniz ne gibi yöresel ürünler yapacağınıza karar vererek işe başlamalısınız. Mesela halihazırda yaptığınız yöresel ürünler var mı, çevreniz tarafından beğeniliyor mu? Ege, Akdeniz, Karadeniz, Doğu Anadolu mutfağından hangi yöresel yiyecekleri yapabilirsiniz? Yani Erzincan tandır ekmeğini, o yöreden bir ev hanımının yapması daha kolaydır. Ya da yine Erzincan’a ait olan, basmaca adıyla da bilinen “saruc” isimli yöresel lezzetin Karadenizli bir ev hanımı tarafından yapılması beklenemez. Sonuçta ülkemiz lezzet ve mutfak bakımından oldukça zengin bir çeşitliliğe sahip. Yani her yörenin kendine has yiyecekleri, şekerlemeleri, ekmekleri, kışlık hazırlıkları, turşuları, çorbalıkları… var.

İnceleyebilirsiniz:
Evde Pasta Börek Yaparak Para Kazanmak

Yöresel ürünler denilince aklımıza özel peynirlerden kaymaklara, ballardan kuru bakliyatlara, baharatlardan soslara, salçalardan turşulara, şekerlemelerden zeytinyağlılara varana kadar pek çok şey geliyor. Bu alanda yapabileceğiniz sayısız farklı şey var. Hangi yöresel ürüne yoğunlaşacağınız sizin yeteneğinize ve isteğinize bağlı olarak belirlenecektir. Satış aşamasında kullanacağınız yöntemler de oldukça çok. Örneğin; isterseniz bir site açabilir ve yaptığınız yöresel ürünleri internetten satabilirsiniz. Ya da tanıdığınız esnaflar varsa el yapımı ürünlerinizi satmaları için onlara teklif götürebilirsiniz. Ayrıca çevrenizdekilere satış yapabilir, çarşı pazarda ürünlerinizi satmayı deneyebilir, bölgenizde düzenlenen kermeslerde şansınızı deneyebilir, birçok farklı şekilde satış yapabilirsiniz. Sonuçta insanların yöresel ürünlere olan ilgisi gün geçtikçe daha çok artıyor. Yani yapacağınız güzelim yöresel ürünlerinizin elinizde kalmayacağından emin olabilirsiniz.

Kimler Yöresel Ürünler Yapıp Satarak Para Kazanabilir?

Kimler Yöresel Ürünler Yapıp Satarak Para Kazanabilir?Eee bu kadar konuştuktan sonra kimlerin bu işten para kazanabileceğini anlamış olmanız lazım. Yani yöresel ürünler yapıp satma işi daha çok ev hanımları için uygundur. Ama tabii bu ev hanımları dışındaki kişiler yöresel ürünler yapıp satamaz demek de değil. Eğer esnek saatler içinde çalışıyorsanız ve bu iş için gereken zamanı, emeği harcayabilecek gücü içinizde hissediyorsanız, siz de bu yöntem sayesinde para kazananlar arasına katılabilirsiniz. Ya da kendinizi belli bir alanda çok geliştirmiş olabilirsiniz. Mesela yörenize ait özel ve lezzetli bir ekmeği yapmak için sadece 1 saat size yetiyordur. Bu durumda da elinizdeki bu eşsiz yeteneği kullanmamak hem kendinize hem de cüzdanınıza yapacağınız bir haksızlık olur. O yüzden yukarıdaki bilgilerden de anlayacağınız gibi, bu alanda yetenekli olduğunu düşünen herkes yöresel ürünler yaparak para kazanabilir.

Yöresel Ürünler Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Yöresel Ürünler Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Bu işteki kazancınızı belirleyecek olan faktörler de satış yöntemleriniz ve hangi alan üzerinde üretim yapacağınız olarak belirtilebilir. Yani yöresel ürünler yapıp satarak ayda 300 lira da kazanabilirsiniz, 500 lira da. Sonuçta ne kadar çok üretim yaparsanız o kadar çok kazanırsınız. Ama bu işin bir ev hanımı için epey kazançlı olacağından emin olabilirsiniz. Neden mi böyle diyorum? Çünkü maharetli eller tarafından yapılmış yöresel ürünler, gerçekten yapan kişinin emeğinin hakkını verecek fiyatlarda. Eğer yöresel ürünlerin fiyatlarına şöyle bir göz gezdirirseniz, ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.

Neticede, aileniz için hazırlayacağınız yöresel ürünlerin yanına biraz da cebiniz için çalışsanız fena mı olur sanki! Zaten sürekli olarak bu işlerle uğraşıyorsunuz. Eliniz ustalaşmış, yetenekleriniz pekişmiş olmalı. İyi olduğunuz bir işten para kazanmak eminim ki sizi mutlu edecek ve daha iyi yaşamanızı sağlayacaktır. O halde daha fazla zaman kaybetmeyin ve ne yapacağınızı düşünmeye başlayarak para kazanmak için ilk adımınızı atın.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ek Gelir - Ek İş kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum