Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yılda 25 Milyon Dolar Kazanan eBay Uzmanı Linda Lightman

Online satış oldukça karlı bir iştir. Ancak bunu herkes başaramıyor. Bu yazıda yıllık 25 milyon dolar kazanç elde eden Linda Lightman'ın önerileri bulunuyor:
Yılda 25 Milyon Dolar Kazanan eBay Uzmanı Linda Lightman
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Başlığımızı okuduğunuzda dikkatinizi çeken en büyük ayrıntının yılda 25 milyon dolar kazanmak olduğunun farkındayım. Ama bu ayrıntı eBay gibi yirmiden fazla ülkede faaliyet gösteren ve dünyanın her yerine satış yapabilen bir sitenin uzmanına ait olunca, insan o kadar da yadırgamıyor. Linda Lightman ismini daha önce hiç duydunuz mu bilemiyorum. Ama 53 yaşındaki kadının milyonlarca dolarlık işinin ne olduğunu öğrenmek isteyeceğinizden eminim.

Lightman, eBay’daki mağazası Linda’s Stuff’da ürün satışı yapıyor. İnanması güç ama yılda tam 25 milyon dolar kazanıyor. Bu işe nasıl başladığıysa hepimize ders verecek nitelikte. Lightman, 2 çocuk annesi. Çocuklarının video oyunlarını internet aracılığıyla satma fikriyle bu işteki ilk adımını 15 sene önce atmış. Daha sonra evdeki kullanılmayan eşyalarını da satışa çıkartan Lightman, bu işin oldukça eğlenceli olduğunu görmüş. Arkadaşları arasında da ün kazanan Lightman, zaman geçtikçe etrafından kendi eşyalarını satması için de teklifler almaya başlamış. Ağızdan ağza yayılan sözler ile Lightman, bugün eBay aracılığıyla yıllık 25 milyon dolarlık satış yapan bir isim haline gelmiş.

Görüyorsunuz ki “kimilerinin hayali, kimilerininse gerçeği!” Linda Lightman şimdilerde iki çocuğuyla mutlu mesut bir hayat sürüyor ve işini de severek yapmaya devam ediyor. Tabi ki genç girişimcilere de bazı öğütleri var. Ne dersiniz bu önerilerine birlikte göz atalım mı? Sanırım yılda 25 milyon dolar kazanan bir kadının öğütleri kulak ardı edilmez!

İşte karşınızda Linda Lightman’dan başarıya giden yolda örnek alınacak öğütler:

eBay Uzmanı Linda Lightman

Yılda 25 Milyon Dolar Kazanan eBay Uzmanı Linda Lightman 2006 yılında 20 elemanı ve 465 metrekare büyüklüğünde bir dükkanı olan Lightman’ın şu an 140.000 üründen oluşan büyük bir listesi var. Pensilvanya, Philadelphia’da yaşayan kadın, eBay’daki mağazası Linda’s Stuff’da her gün 5.000 ürün sergiliyor. Lightman’ın Daily Mail Online aracılığıyla söylediği sözler ise şu şekilde;

“Çoğu insan evinde 3.000 doların üzerinde değeri olan satışa hazır eşyası olduğunun farkında değil. Fakat kendi eviniz ile sınırlı kalmak da doğru değil. Etrafınıza bakarak eBay üzerinden satışa çıkartabileceğiniz pek çok eşya bulabilirsiniz. Moda benim için her zaman bir tutku oldu ve hiçbir zaman bir iş gibi görünmedi. Sonuçta sevdiğim şeye biraz zaman harcayarak, bir ömürlük meslek sahibi oldum. Hem de milyon dolarlık kazançla.”

Diğer taraftan Linda Lightman’ın kendisi gibi internet aracılığıyla satış yaparak para kazanmak isteyen okuyucularımıza da bazı önerileri var.

Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

Yılda 25 Milyon Dolar Kazanan eBay Uzmanı Linda Lightman

  • Araştırma yapın!

Satışa çıkardığınız ürünlerin benzerlerini bulun ve ne kadar fiyata satıldıklarını öğrenin.

  • İyi bir kullanıcı kimliği seçin!

Bu tavsiyeye zamanında uymadığımı kabul etmeliyim.

  • Nitelikli resimler kullanın ve detay içeren açıklamalar yapın!

Birçok resim çekin ve ürünü en güzel şekilde tanıtacak olanlarını kullanın. Açıklamayı da unutmayın! Örneğin; bedeni kaç, kumaş içeriği ne, yeni mi kullanılmış vs…

  • Çarpıcı başlıklar hazırlayın!

Ürünün belirleyicilerini başlıklarınızda kullanmayı unutmayın. Bu şekilde alıcı size kolayca ulaşabilsin.

  • Etkili bir müşteri servisi sunun!

Ödeme, teslimat ve iade gibi işlemlerin aksaksız işlemesi gerekmektedir. Müşteri servisi sunanlarsa, her zaman ve her konuda bilgi sahibi olmalıdır.

  • Güvenilir ve dakik olun!

Satılmış ürünlerin belirlenen zamanda yerine ulaşmasını sağlayarak kendinize güvenilir bir isim yaratın.

  • Yaptığınız işten keyif alın!

Evet, bunu herkes söyler. Ama Linda’s Stuff’ı araştırana kadar, yaptığın işte eğlenmenin ne demek olduğunu bilmiyormuşum. Bu maddenin sizi başarıya götürecek en temel şey olduğundan kesinlikle emin olabilirsiniz.

Sonuçta, yıllık kazancı 25 milyon dolar olan Linda Lightman’ın önerilerini ve başarı hikayesini sizinle de paylaşmış olduk. Peki, küçük çocuklarının video oyunlarını satma fikri ile başlayan bu yolculuk hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Ya da aranızdan geleceğin Linda’ları çıkabilir mi, ne dersiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.