Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yeni Yılda Patron Olmak İsteyenler için İş Fikirleri

Yeni yıldan beklentiniz huzur içinde çalışıp, emeklerinizin karşılığını alabileceğiniz bir iş ortamı mı? Peki, o zaman neden hala yerinizde sayıyorsunuz?
Yeni Yılda Patron Olmak İsteyenler için İş Fikirleri
Son Güncelleme: 
Yorum

Neden uzun zamandır aklınızda olan kendi işinin patronu olma düşüncenizi hayata geçirmek için uğraşmıyorsunuz? 2017’yi patron sıfatıyla geçirmek için neden hala bir şey yapmıyorsunuz? Yoksa uygun zamanı mı bekliyorsunuz? Kendi işini kurma hayali olan pek çok kişi gibi siz de bunun için yeterli donanıma sahip olmadığınızı falan mı düşünüyorsunuz? İşi batırmaktan, yürütememekten mi korkuyorsunuz? O zaman biraz dürtülmeye, yeni fikirleriyle karşılaşmaya ihtiyacınız var demektir.

Sonuçta; hiçbir girişimci risk almadan başarılı olamaz. Güzel olan her şeyin altında temel olarak emek, risk ve tabii ki akıllıca yapılmış planlar vardır. Demek istediğim o ki, kendi işinizi kurmak, diğer bir deyişle yeni yılda patron olma hayalinizi gerçeğe dönüştürmek için gereken cesareti gösterebilmelisiniz. Hem başarılı girişimci Mark Zuckerberg’in de dediği gibi “En büyük risk hiç risk almamaktır.”

Şimdi yeni yılda kendi işinin patronu olmak isteyenlere alternatif fikirler:

Kahvaltı Evi Açmak!

Kahvaltı Evi Açmak!Patron olma hayalinizi yeni yılda hayata geçirmek için bu iş fikrini değerlendirmeyi düşünebilirsiniz. İstediğiniz şekilde dekore edeceğiniz şirin mi şirin bir kahvaltı eviyle, kendi işiniz için emek verebilirsiniz. Bu alandan güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Lokasyon, müşteri potansiyeli, hizmet, reklam ve benzeri konular üzerinde detaylıca düşünüp doğru kararlar vererek kahvaltı evinizden yüksek miktarlarda para kazanabilirsiniz. Sonuçta; günümüzde gayet iyi iş yapan sayısız kahvaltı evi olduğunu biliyoruz. Neden siz de bir kahvaltı evi açarak patronluğa soyunmayasınız ki? Ama tabii öncelikle işin detaylarını öğrenmelisiniz.

İlgili İçerik: http://paratic.com/kahvalti-evi-acarak-para-kazanmak/

Güzellik Salonu Açmak!

Güzellik Salonu Açmak!Değerlendirebileceğiniz iş fikirleri arasına güzellik salonu açmayı da koyabilirsiniz. Hele de bu alana meraklıysanız ve insanlarla iletişimiz kuvvetliyse, güzellik salonu açma fikrini kesinlikle değerlendirmelisiniz derim. Sonuçta; güzellik salonlarının o büyülü dünyasına girince kendini kaybeden sayısız insan olduğunu biliyoruz.

İlgili İçerik: http://paratic.com/guzellik-salonu-acarak-para-kazanmak/

İnternetten Döviz Alıp Satmak!

İnternetten Döviz Alıp Satmak!Belirlediğiniz saatler içerisinde istediğiniz her yerden çalışabilmeyi ister miydiniz? Kendi işinizin patronu olma hayalinizi, bilindik yöntemlerle değil de daha farklı tekniklerle hayata geçirmeyi ister miydiniz, diyorum. Mesela; internetten döviz alım-satım işi yaparak bir işletme sahibi kadar para kazanma fikri kulağınıza nasıl geliyor? Piyasaları ve ekonomi dünyasındaki takip ederek, kendinizi bu alanda geliştirebileceğinizi, yüksek miktarda paralar kazanabileceğinizi söylüyorum. Kim bilir, belki siz de geleceğin yatırımcılarından biri olacaksınız. Denemeden bilemezsiniz, öyle değil mi?

Kişisel Antrenörlük Yapmak!

Kişisel Antrenörlük Yapmak!Kendi işinizin patronu olmak için değerlendirebileceğiniz iş fikirleri arasında kişisel antrenörlük de yer alıyor. Sonuçta, günümüzde kişisel antrenörlük hizmetlerinden faydalanan ne kadar çok insan olduğunu hepimiz biliyoruz. Gelir düzeyi iyi olan kişilerin çoğu spor salonlarına gitmek yerine özel koçluk hizmetini tercih ediyor. Bu iş fikri gibi sermayesiz yapılabilecek alternatif yöntemler de mevcut. Tıpkı; özel yaşam koçluğu, beslenme danışmanlığı, stil danışmanlığı gibi! Yani iş fikirleri konusunda biraz geniş düşünmeniz gerektiğini söylüyorum.

İlgili İçerikler:

Spor Salonu Açmak!

Spor Salonu Açmak!Milyon dolarlık yatırım alan bu sektör de değerlendirmeniz gerekenler arasında! Ama tabii spor salonu açmak için yeterli sermayeye sahip olmanız gerekiyor. Ayrıca işletmenizi açacağınız yere, müşteri potansiyeline ve rakiplerinizin sunmuş olduğu hizmetlere de detaylıca bakmanız lazım. Çünkü bu alanda kullanabileceğiniz sayısız farklı yöntem var. Mesela; bayanlara özel bir spor salonu da açabilirsiniz, çocuklar için özel bir spor merkezi de! Salonunuzda yoga eğitimi de verebilirsiniz, dövüş sporları eğitimi de! Yapmanız gereken şey, spor salonu açma konusunda detaylı bilgi almak!

İlgili İçerik: http://paratic.com/spor-salonu-acarak-para-kazanmak/

Düğün Organizatörlüğü Yapmak!

Düğün Organizatörlüğü Yapmak!Yeni iş kolları arasında dikkat çeken ve gerçekten çok eğlenceli görünen bir diğer fikir de düğün organizatörlüğü! İnsanlarla iletişim kurmayı seven, enerjik, pozitif, çözüm odaklı ve organize etme yeteneği gelişmiş kişiler tarafından gerçekten sevilerek yapılabilecek bu işin kazancı da gayet yüksek! İsminizi duyurduktan ve müşterilerinizden olumlu geri dönüşler aldıktan sonra düğün organizatörlüğü işinden yıllarca ekmek yiyeceğinizden emin olabilirsiniz.

İlgili İçerik: http://paratic.com/dugun-organizatorlugu-yaparak-para-kazanmak/

Yumurta Üretimi Yapmak!

Yumurta Üretimi Yapmak!Siz de şehirden uzakta sesiz bir yaşamın hayalini mi kuruyorsunuz? Ailenizi de alıp kalabalıktan uzaklaşmak, doğayla iç içe yaşamak gibi planlarınız mı var? Peki, o zaman yumurta üretimi yapma fikrine ne dersiniz? Küçük bir çiftlik kurarak kendi işiniz için çalışmak, hem de bunu istediğiniz gibi şehirden uzakta yapmak sizce de gayet cazip görünmüyor mu? Eğer bu sorulara “evet” yanıtını veriyorsanız, o zaman yumurta üretim çiftliği kurmak için nasıl bir yol izlemeniz gerektiği konusunda araştırma yapmaya başlamalısınız.

İlgili İçerik: http://paratic.com/yumurta-uretimi-yaparak-para-kazanmak/

Organik Tarım Yapmak!

Organik Tarım Yapmak!Peki ya herkesin dilinde olan organik tarım fikri? Tıpkı yukarıda söylediğim gibi, şehirde yaşamaktan bıkıp usananlar, diğer bir deyişle toprağın kokusunu gerçekten duymak isteyenler için uygun olan iş fikirlerinden bir diğeri de organik tarımdır. Anlayacağınız; yeni yılda hem kendi işinizin patronu olmak hem de bambaşka bir hayata başlamak istiyorsanız yapmanız gereken tasınızı tarağınızı toplayıp doğa ile iç içe olacağınız ortamlara gitmenizdir. Ama tabii her zamanki gibi konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmayı unutmamalısınız.

İlgili İçerik: http://paratic.com/organik-tarim-yaparak-para-kazanmak/

Hayvan Yetiştiriciliği Yapmak!

Hayvan Yetiştiriciliği Yapmak!Yumurta üretimi ve organik tarımdan bahsetmişken, hayvan yetiştiriciliği işinden bahsetmesem olmazdı. Çünkü bu işi yapabilecek olanlar için hayvan yetiştiriciliği gerçekten güzel ve kazançlı bir iş! Yani sabah kalktığınızda kulağınıza korna sesleri gelsin istemiyor, yıllardır giydiğiniz o iş kıyafetlerinden sonsuza kadar kurtulmak istiyorsanız, o zaman belki de bu işi detaylıca düşünmelisiniz. Kaldı ki hayvan yetiştiriciliği yapmak için kullanabileceğiniz bir sürü farklı yöntem bulunuyor. İşte onlardan başlıcaları:

İlgili İçerikler:

Oto Yıkama Dükkanı Açmak!

Oto Yıkama Dükkanı Açmak!Günümüzde hemen her evde 1 araba bulunuyor, öyle değil mi? Yani yollarda bu kadar çok araba varken, yapılabilecek en mantıklı işlerden bir tanesi oto yıkama dükkanı açmak! Hem fazla sermaye istemeyen hem de kazancı iyi olan oto yıkama dükkanlarının sayısı her geçen gün biraz daha artıyor. Ve bu artış hiç de öyle duracağa benzemiyor. Çünkü insanlar durmadan araba alıyor ve iyi hizmet veren işletmeler kısa sürede müşterilerin sürekli gittiği dükkanlar haline geliyor.

İlgili İçerik: http://paratic.com/oto-yikama-dukkani-acarak-para-kazanmak/

Ev Yemekleri Yapıp Satmak!

Ev Yemekleri Yapıp Satmak!2017’ye patron olarak girmek istiyorsunuz. Peki, ev yemekleri yapan bir dükkan açmaya ne dersiniz? Günümüzde öğrenci, çalışan pek çok kişinin ev yemeklerine hasret olduğunu ve bu tarz dükkanlara büyük rağbet olduğunu biliyoruz. Yani siz de bu durumu yararınıza kullanarak, müşterilerinizin afiyetle ev yemeği yiyebileceği bir işletme açabilirsiniz. Elinizin marifetine güveniyor ve insanların yemeklerinizi parmaklarını ısıra ısıra yediğini biliyorsanız, o zaman kesinlikle “anne eli değmiş gibi” bir dükkan açmalısınız derim.

İlgili İçerik: http://paratic.com/evde-yemek-yaparak-para-kazanmak/

Hiç Para Harcamadan Evden Çalışmak!

Hiç Para Harcamadan Evden Çalışmak!Neredeyse bir kuruş bile harcamadan kendi işinizin patronu olma düşüncesi size de eğlenceli gelmiyor mu? Cevabınız evet ise hemen kolları sıvamalısınız. Mesela; blog yazarlığı, internetten satış, çeviri, grafik tasarım, içerik editörlüğü ve benzeri pek çok işle istediğiniz yerden istediğiniz şekilde çalışabilirsiniz.

İlgili İçerik: http://paratic.com/hic-para-harcamadan-evde-bir-ise-baslamanin-kazancli-yollari/

Araba Kiralama (Rent a Car) Dükkanı Açmak!

Araba Kiralama (Rent a Car) Dükkanı Açmak!Araba kiralama (rent a car) dükkanı açmak da gayet mantıklı! Ama tabii bu işe yönelmeden önce etrafınızdaki rakipleri düşünmelisiniz ve hesaplamanızı düzgün yapmalısınız. Mesela; dükkanınızda kaç tane araba olacağına karar vermelisiniz, kendi arabalarınızı mı yoksa başka birilerinin mi otomobillerini kullanacağınızı düşünmelisiniz. Daha pek çok konuda akıllıca hareket etmelisiniz. Sonuçta; adımlarınızı düzgün atarsanız bu işten iyi para kazanır, kendi işinizin patronu olma keyfini gerçekten yaşarsınız.

İlgili İçerik: http://paratic.com/otomobil-ve-bisiklet-kiralayarak-para-kazanmak/

Fotoğraf Stüdyosu Açmak!

Fotoğraf Stüdyosu Açmak!Fotoğraf çekmeye merakınız var mı? Peki, ya fotoğraf stüdyosu açma fikri kulağınıza nasıl geliyor? Bebek fotoğraflarından, düğün, nişan, kına fotoğraflarına varana kadar pek çok farklı alandan para kazanabileceğiniz bu iş sizce de mantıklı görünmüyor mu? Kaldı ki fotoğrafçılığa yeteneğiniz de varsa bu alanda kendini geliştirmeniz hiç de zor olmayacaktır. Fotoğrafçılık kurslarına katılarak profesyonel olabilirsiniz. Uygun yöntemleri kullanarak bu alandan para kazanabilirsiniz.

İlgili İçerik: http://paratic.com/fotograf-cekerek-para-kazanmak/

Parti Evi Açmak!

Parti Evi Açmak!Fazla sermayeye ihtiyaç duymadan yapabileceğiniz bir diğer iş fikri parti evi işletmeciliğidir. Doğum günü partilerinden, özel organizasyonlara, toplantılara varana kadar pek çok alanda hizmet verebileceğiniz fikir sayesinde getiri elde edebilirsiniz. Mesela; küçük bir çocuğun yaş günü partisi için yüzlerce lira kazanıyorlar ve bu parti sadece birkaç saat sürüyor. Kaldı ki parti evindeki ikramlıklar için ekstra ücretler alınıyor. Anlayacağınız; böyle bir işletme açarak gerçekten güzel para kazanabilirsiniz.

İlgili İçerik: http://paratic.com/az-sermaye-ile-yapilabilecek-karli-is-fikirleri/

Sonuç olarak, yeni yılda kendi işinizin patronu olmak istiyorsanız yukarıda ele aldığım fikirleri değerlendirebilirsiniz. Bunun için en uygun yöntemi belirlemeniz gerekir. Bütün koşulları göze alarak seçiminizi yapmalısınız. Doğru seçimleriniz sonucunda 2017’nin sizin yılınız olmasını sağlayabilirsiniz. Elde ettiğiniz getirilerle maddi hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu