Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

William Bonin Kimdir? Hayatı ve Hakkında Merak Edilenler

Otoban Katili (The Freeway Killer) olarak da bilinen seri katil, 1972 ile 1980 yılları arasında faili meçhul pek çok erkek cinayetinin arkasında olan meşhur kişidir. Ama biz bu kadarıyla yetinmiyor ve aşağıda William Bonin kimdir ayrıntılarıyla inceliyoruz.
William Bonin Kimdir? Hayatı ve Hakkında Merak Edilenler
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Bazıları çocuk yaşta genç erkeklerden oluşan kurbanlarını kaçırıp onlara tecavüz eden, çeşitli işkenceler uygulayan ve nihayetinde öldüren bir seri katil! Evet, kamyon şoförlüğü yapan William Bonin, gittiği yerlerde gözüne kestirdiği erkekleri vahşice katletmiş, yol kenarlarına attığı cesetlerle yıllarca ülkeye dehşet saçmıştır.

Kurbanlarına yaptığı işkenceler yüzünden gelmiş geçmiş en acımasız seri katil olarak da anılan cani hakkında daha fazlasını öğrenmek için William Bonin kimdir sorusunun cevaplarını öğreneceğiniz bu yazıyı okumalısınız derim.

William Bonin Kimdir? Kısaca Bilgi

William Bonin Kimdir? Kısaca Bilgiİlgiden ve sevgiden yoksun bir anne baba! Küçük yaşta tanışılan sokaklar, uğranan cinsel istismarlar, yetimhaneler ve ıslahevleri… Pek çok suçlunun hikayesine benzer bir şekilde gelişmiş William Bonin’in hikayesi de! Birkaç kez cezaevine girip çıkmış, genç yaşta tecavüze ve şiddete meyil göstermiş, sonrasında da 1978’den 1980’in ikinci yarısına kadar bir dizi insanı öldürmüş.

Ancak o Ted Bundy ve Karındeşen Jack gibi seri katillerin aksine, kurbanlarını kadınların değil erkeklerin, daha doğrusu genç erkeklerin arasından seçmiş. Amerika’nın en ünlü seri katillerinden biri olan William Bonin’i diğerlerinden ayıran bir diğer özelliği de kendisine suç ortakları edinmesi olmuş. Yakalanana kadar yaşları 12 ila 20 arasında değişen onlarca kişinin canını alan William Bonin kimdir, az çok öğrendiğinize göre gelin şimdi soğukkanlı seri katilin hayat hikayesini inceleyelim.

William Bonin’in Hayatı

William Bonin’in Hayatı8 Ocak 1947’de Connecticut’ta dünyaya gelen William Bonin, pek çok seri katil gibi sorunlu bir çocukluk dönemi geçirmiştir. Alkolik ebeveynlerinin 3 çocuğundan ikincisi olarak doğan William Bonin, sevgisiz bir ortamda yetişmiş, anne-babasının yanında kalmadığı zamanlarda ise büyükanne ve büyükbabası tarafından bakılmıştır. Ancak çocuk tacizciliği ile suçlanmış büyükbabasının yanında da durmamış, sorunlu çocuk 8 yaşındayken evden kaçarak sokaklarla tanışmıştır.

Yaklaşık 3 yıl yetimhanelerde kalan Bonin daha sonra ufak tefek suçlardan dolayı ıslahevine yerleştirilmiş ama burada da kendisinden büyük çocukların cinsel istismarına uğramıştır. Islahevinden çıktıktan sonra çocuklara cinsel tacizde bulunmaya başlamış, ruhsal durumundaki bozukluk hat safhaya ulaşmıştır.

Fakat lise döneminde bu belirtiler yavaş yavaş ortadan kaybolmuştur. Hatta Bonin mezun olduktan sonra Amerikan Hava Kuvvetleri’ne katılmış ve Vietnam Savaşı’nda aktif olarak hizmet vermiştir. Buradaki başarısında dolayı İyi Davranış Madalyası ile ödüllendirilmiş, terhis olduktan sonra da evine geri dönmüştür.

William Bonin’in 12 Yaşındaki Kurbanı;

William Bonin'in 12 Yaşındaki Kurbanı Savaştan geri döndükten sonra bir evlilik yapıp boşanan Bonin, ayrılığın ardından Kaliforniya’ya taşınmıştır. Küçük ve genç yaşta olan erkeklere tecavüz eden Bonin, 22 yaşında bu suçlardan dolayı yakalanarak hapse atılmış ve 5 yıl ceza almıştır. 5 yıldan sonra dışarı çıktığında 14 yaşındaki bir çocuğu taciz etme suçundan dolayı yeniden hapse atılan Bonin, 4 yıl daha cezaevinde kalmış ve bu sırada bir daha yakalanmayacağına dair kendine söz vermiştir.

1979 yılında yeniden özgür kalan William Bonin, dışarı çıkar çıkmaz katliamlarına başlamıştır. Seri katilin bilinen ilk kurbanı, 28 Mayıs 1979’da tecavüz edip öldürdüğü 14 yaşındaki Thomas Lundgren, ikincisi ise 4 Ağustos’ta kayıp ilanı verilen ve bir hafta sonra cesedi bulunan Mark Shelton olmuştur. Shelton’un ortadan kaybolmasından yalnızca 1 gün sonra 17 yaşındaki Marcus Grabs için kayıp ilanı verilmiş ve 6 Ağustos’ta gencin cansız bedenine ulaşılmıştır. Aynı günlerde kaçırılan 15 yaşındaki Donald Hyden’in vahşice katledildiği de 27 Ağustos’ta cesedinin bulunmasıyla anlaşılmıştır.

Otoban Katili Bonin;

Otoban Katili Bonin7 Eylül’de ortadan kaybolan 17 yaşındaki David Murillo, 30 Kasım’da kaybolan Kern County ve 2 gün sonra kaybolan 18 yaşındaki Frank Fox da daha sonra yol kenarlarında cesetleri bulunan kurbanlar olmuştur. Seri katilin 1979’daki son kurbanı ise 13 Aralık’ta tanınmayacak vaziyette bulunan ve kimliği teşhis edilemeyen genç bir erkek olarak belirtilmiştir.

Yeni yılın ilk kurbanı ise 1 Ocak’ta Güney Kaliforniya’da ortadan kaybolan 16 yaşındaki Michael McDonald’mış. Ardından 3 Şubat’ta kaçırdığı 14 yaşındaki Charles Miranda’nın, 5 Şubat’ta kaybolan 12 yaşındaki James McCabe’nin, 18 yaşındaki Ronald Gatlin’in ve diğer kurbanlarının cesetleri bulunmuştur. Haziran ayına kadar katliamlarına devam eden kamyon şoförü Bonin, sonunda 18 yaşındaki suç ortağı William Ray Pugh’un itirafıyla 11 Haziran 1980’de yakalanmıştır. Suç ortaklarından James Michael Munro 31 Temmuz’da, Gregory Miley ise 22 Ağustos’ta hapse atılmıştır.

Bonin’in Duruşma Öncesi Kendini Asan Suç Ortağı;

William Bonin'in Suç Ortağı Bonin 21 erkek çocuğunu ve genci öldürdüğünü itiraf etmiş fakat polis onu 15 farklı cinayetten daha sorumlu tutmuştur. İdam edileceğini anladıktan sonra kanıtlanmış olanların dışında 14 kişiyi daha öldürdüğünü söyleyen Bonin, 23 Şubat 1996’da Kaliforniya’da zehirli iğne ile idam edilmiştir. Ayrıca hapishanede yaptığı bir röportajda “Öldürme isteğine karşı koyamıyordum, her defasında işler daha da kolay hale geliyordu” gibi kan donduran şeyler söylemiştir. Böylelikle seri katil William Bonin Kaliforniya tarihinde iğneyle idam edilen ilk kişi de olmuştur.

William Bonin’in Suç Ortakları

Vernon Butts: Bonin’le tanıştığında 22 yaşında olan fabrika işçisi Vernon Butts, aynı zamanda sihirbazlık da yapıyormuş. Tutuklandığında davası görülmeden önce kendini asan (daha önce 4 kez daha intihar girişiminde bulunmuş) Butts’un en az 6 erkeğin tecavüzünde ve öldürülmesinde Bonin’le iş birliği yaptığı bilinmektedir.
William (Billy) Pugh: Bonin’in suç ortaklarından bir cinayetle suçlanan William Pugh, iki kişiyi daha öldürdüğünü itiraf etmiş ve itiraf pazarlığı yaptığı için 6 yıl ceza almıştır.
James Munro: Bonin’in ev sahibi ve patronu olduğu James Munro da iki gencin ölümünde yer aldığını itiraf etmiştir. Yaptığı itiraf pazarlığı neticesinde bir cinayetten yargılanarak 15 yıl hapis cezası almıştır.
Gregory Miley: Bonin’le tanıştığında 19 yaşında olan Gregory Miley ise bir cinayette yer aldığını kabul etmiş ve 25 yıl hapis cezasına çarptırılmıştır.

Otoban Katili’nin Kurbanları:

Otoban Katili’nin KurbanlarıThomas Lundgren: 14 yaşında, 28 Mayıs 1979’da Vernon Butts ile William Pugh’un iş birliğiyle öldürülmüş.
Mark Shelton: 17 yaşında 4 Ağustos 1979’da öldürülmüş.
Marcus Grabs: 17 yaşında 5 Ağustos 1979’da Vernon Butts’un yardımıyla öldürülmüş.
Donald Hayden: 15 yaşında 27 Ağustos 1979’da Vernon Butts’un iş birliğiyle öldürülmüş.
David Murillo: 17 yaşında 9 Eylül 1979’da Vernon Butts’un yardımıyla öldürülmüş.
Robert Wirostek: 16 yaşında 27 Eylül 1979’da öldürülmüş.
John Doe: 14-20 yaşlarında, 30 Kasım 1979’da öldürülmüş.
Dennis Frank Fox: 17 yaşında 2 Aralık 1979’da James Munro’nun yardımıyla öldürülmüş.
John Doe: 15-20 yaşlarında 13 Aralık 1979’da öldürülmüş.
Michael McDonald: 16 yaşında 1 Ocak 1980’de öldürülmüş.
Charles Miranda: 14 yaşında 3 Şubat 1980’de Gregory Miley’nin suç ortaklığıyla öldürülmüş.
James McCabe: 12 yaşında 3 Şubat 1980’de Gregory Miley’nin yardımıyla öldürülmüş.
Ronald Gaitlin: 18 yaşında 14 Mart 1980’de öldürülmüş.
Harry Todd Turner: 15 yaşında 20 Mart 1980’de William Pugh’un yardımıyla öldürülmüş.
Glen Barker: 14 yaşında 21 Mart 1980’de öldürülmüş.
Russell Rugh: 15 yaşında 22 Mart 1980’de öldürülmüş.
Steven Wood: 16 yaşında 10 Nisan 1980’de öldürülmüş.
Lawrence Sharp: 18 yaşında 10 Nisan 1980’de öldürülmüş.
Darin Lee Kendrick: 19 yaşında 29 Nisan 1980’de Vernon Butts’un yardımıyla öldürülmüş.
Sean King: 14 yaşında 19 Mayıs 1980’de William Pugh’un iş birliğiyle öldürülmüş.
Steven Wells: 18 yaşında 2 Haziran 1980’de Vernon Butts ile James Munro’nun suç ortaklığıyla öldürülmüş.

William Bonin İdam Edilmeden Hemen Önce Annesiyle;

William Bonin İdamından Hemen Önce Annesiyle49 yaşında zehirli iğne ile idam edilen William Bonin hakkındaki yazımızın da sonuna geldik. Peki, ünlü seri katil hakkında ne düşünüyorsunuz? Acaba Bonin normal bir aile ortamında, sevgiyle yetiştirilseydi yine de bir suçlu olur muydu dersiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.