Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enron Ekibinden Bir Başka Wall Street Dolandırıcılığı Belgeseli: “The China Hustle”

Dünyanın en iyi enerji şirketlerinden olan Enron'un çöküşüne benzeyen The China Hustle belgeseli daha fragmanıyla büyük ilgi topladı. İşte detaylar;
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Wall Street dolandırıcılığını konu alan The China Hustle’ın ilk fragmanı, bir tek sinemaseverlerin değil aynı zamanda yatırımcıların da ilgisini çekti. Zira Magnolia Pictures imzalı film, Enron ekibinin elinden çıktı. Bu noktada; 2005 yapımı belgesel türündeki Enron: The Smartest Guys in the Room’un borsa ve finans dünyasıyla ilgili en iyi filmler listesinde olduğunu ayrıca belirtelim.

Neticede; bir zamanlar dünyanın en iyi enerji şirketlerinden biri olan Enron’un çöküşünü anlatan film, çıktığında büyük yankı uyandırmış ve en iyi para konulu filmler arasına kafadan yerleşmişti. Enron: İş Dünyasının Açıkgözleri’ne pek çok yönden benzeyen The China Hustle da aynı etkileri yaratacak nitelikte.

Oscar adaylığı bulunan Jed Rothstein tarafından yazılan ve yönetilen China The Hustle’ın fragmanı, kapitalizm nedir sorusuyla başlıyor ve film Wall Street’te yapılan soygunlar üzerine odaklanıyor. Yüksek kar getiren yatırım arayışı içinde olanların çözümü Çin’de bulmasıyla başlayan olaylar zinciri, keşfedilen dolandırıcılık ağı üzerine yaşananlarla devam ediyor.

Finansal dünyadaki denetim yetersizliğinin ve şeffaflığa olan gerekliliğin üzerini çizen filmde, Dan David, Matthew Wiechert, Carson Block, James Chanos, Soren Aandahl ve Maj Soueidan gibi oyuncular yer alıyor. Neticede; Wall Street suç belgeseli olarak epey merak edilen The China Hustle, 23 Mart 2018’de seyirciyle buluşacak. Ve görünen o ki tıpkı Enron gibi bu dolandırıcılık hikayesi de özellikle yatırım dünyasıyla ilgilenenlerin gözünü açacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.