Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Vet Coin Nedir? Vet Coin Geleceği

Vet Coin nedir, vet coin ne zaman çıktı ve gelecekte ne olur gibi soruların cevapları sayfamızda. Tüm bunlar için tıklayın!
Vet Coin Nedir? Vet Coin Geleceği
YAYINLANMA ZAMANI
Yorum

Kripto para birimlerinin ve ilgili teknolojilerin popülaritesiyle birlikte soru işaretleri de aynı doğrultuda artıyor. Merak edilenler arasında Vet coin de yer alıyor. Vet Coin, basitçe blok zinciri tabanlı bir platformda çalışan bir kripto para birimini ifade ederken öğrenilmesi gereken pek çok detay var.

İşleyişi ve özellikleri açısından Bitcoin ile çok farklı olan Vet Coin, blockchain tabanlı yarı merkezli kripto para ağı VeChain’in yerel varlığıdır. VeChain’in birincil amacı ise Dağıtılmış Defter Teknolojisi (DLT) prosedürü aracılığıyla bu süreçleri ve bilgi akışını çok yönlü tedarik zincirleri için daha verimli hale getirmektir.

VeChain, Nesnelerin İnterneti (IoT) ve Dağıtılmış Defter Teknolojisi (DLT) ile içerikleri ve gönderileri doğrulamak ve izlemek için blok zinciri teknolojisini kullanarak birçok iş sürecini ve lojistik takibi birleştirir.

Diğer projelerden farklı bir amaçla ilerlediği için VET coin hem geleceği hem de özellikleriyle dikkat çekmektedir.

Öncelikle blockchain geleceğin teknolojisi olduğundan, birçok işletme bunu gerçek dünyadaki zorlukların üstesinden gelmek için kullanmaktadır. VeChain geleceği de bu bakımdan kendi alanında parlayanlar arasındadır.

VeChain, blok zinciri ve lojistik ihtiyaçlarını karşılamaya adanmış bir kripto para birimi sistemidir.

Yazılımı, gerçek dünyadaki tedarik zinciri yönetimini ve iş süreçlerini iyileştirmek için tasarlanmış VeChainThor blok zinciri platformunun bir parçası olarak çalışır. Bu gerçek dünyadaki fayda, ona piyasa dalgalanmasının dışında içsel bir değer verir.

Bundan dolayı, VeChain’in kripto para birimi olan Vet coin, yatırımcıların takibindedir. Bu yazımızda, VET coin nedir, VET coin geleceği gibi merak edilen soruları yanıtlayacağız.

Vet Coin Nedir?

Vet Coin Nedir?Blockchain tabanlı çözümlerde uzmanlaşmış Singapur merkezli bir teknoloji şirketi olan VeChain, 2018’de Vet coin’i piyasaya sürmüştür. VeChain başlangıcından bu yana, çeşitli endüstrilerde devrim yaratma potansiyelini gören işletmeler ve yatırımcılar arasında sıkı bir takipçi kitlesi edinmiştir.

Tedarik zincirlerini güçlendirmeye odaklanan bir blok zinciri projesi olan VeChain, gerçek dünyadaki işletmelere daha fazla şeffaflık, izlenebilirlik ve blok zinciri işlevleri sunar.

Blok zinciri, kullanıcıların faaliyetlerinden değer elde eder. VeChain, tedarik zincirlerindeki karmaşık prosedürleri ve bilgi akışını otomatikleştirmek için dağıtılmış defter teknolojisini Nesnelerin İnterneti (IoT) ile entegre eder.

VeChain, dağıtılması en kolay blok zincirlerinden biridir. Birkaç sektörden kullanıcılar bu ağ üzerinde merkezi olmayan uygulamaları başlatabilir. Ayrıca VeChain, değiştirilemez ve kurcalamaya karşı korumalı özelliklere sahiptir. Bu, kullanıcılara hizmet sunumunu iyileştirir. Bunu kullanan işletmeler, ağ üzerindeki işlemleri
kolayca yönetebilir ve takip edebilir.

VeChainThor blok zinciri, VET coin ve VTHO coin’den oluşan ikili sistem çalıştırır. VET coin, diğer çoğu kripto para birimi gibi bir değer deposu ve aktarımı olarak kullanılır.

Öte yandan VeThor coin (VTHO), ağdaki işlemler için gaz olarak kullanılan enerji tokeni olarak bilinir. VTHO coin, VeChainThor blok zincirindeki tüm işlemler için hesaplamalı gaz maliyetlerini karşılamak için kullanılır. Maliyet, işlenen işlemin verilerine ve boyutuna bağlı olarak değişecektir.

VeChain blok zinciri çok güvenlidir. Geliştiriciler mükemmel güvenlik özelliklerine sahiptir. Yeni başlayanlar için saldıracak merkezi bir veri tabanı yoktur. Bunun nedeni, ağın dağıtılmış düğümlerden oluşmasıdır. Ağın güvenli kalmasını sağlamak için birlikte çalışırlar.

Vet Coin Nasıl Alınır?

VET coin nereden alınır diyorsanız, öncelikle kendi kullandığınız merkezi kripto para platformuna giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra işlem çiftlerinden en çok kullanılan VET/USDT seçimi yaparak satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Farklı DeFi platformları üzerinden de alım yapabilirsiniz. Kullandığınız platformda “takas” alanına giderek işlem yapmak istediğiniz varlığı VET olarak seçmelisiniz.

Binance üzerinden örnek verecek olursak: İlk olarak hesabınıza giriş yapın. Ardından piyasalar kısmına VET yazın. Sonrasında “Hemen Satın Al” butonuna tıklayın.

Vet Coin Nasıl Alınır?

Bu adımları tamamladıktan sonra aşağıdaki görselde gösterilen alana almak istediğiniz veya satmak istediğiniz miktarı girerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Vet Coin Alımı İşleminizi tamamladıktan sonra cüzdanınızı kontrol etmeyi unutmayın.

VET coin, verilere göre VET USDT işlem çifti ile 43 farklı borsada listelenmiştir. Türk lirası ile VET coin almak isterseniz bunu VET/TRY ile yapabilirsiniz ve bu işlem çifti sadece 3 borsada mevcuttur.

VET coin projesini beğendiyseniz ve nasıl alınır, merak ediyorsanız sizler için listelediğimiz şu borsalara bakabilirsiniz.

VET/USDT çiftinden işlem yapmak isterseniz:

  • Binance,
  • Gate.io,
  • KuCoin ve
  • Huobi gibi lider borsaları kullanabilirsiniz.

VET/TRY çifti içinse:

  • Binance,
  • BinanceTR ve
  • Paribu borsalarından işlem yapabilirsiniz.

Kripto para yorumları ve VET coin fiyat verilerini izleme listenize alarak uygun zamanda doğru stratejilerle yatırım yaptığınızdan emin olmalısınız.

Vet Coin Geleceği

VET coin geleceği hakkında bilgilere ihtiyacınız varsa, şunu bilmelisiniz:

VeChain’in arkasında büyüleyici bir değer var. Blok zinciri, Ethereum gibi merkezi olmayan uygulamaların başlatılmasına ev sahipliği yapar. Bununla birlikte, bu blok zinciri tedarik zincirlerini güçlendirmeye odaklanır. Bu odaklanma, ağın bu sektöre sağladığı değeri en üst düzeye çıkarması anlamına gelir.

Dolayısıyla alanı büyütmek ve mükemmelleştirmek için harika bir potansiyele sahiptir. Bu, daha fazla benimseme ve daha fazla başarı anlamına gelir. Ayrıca blok zincirinin piyasada büyük bir başarıya sahip olmadığı anlamına gelmez.

Yeni ortaklıklar, fiyatın hızlı bir şekilde yükselmesine neden olabilir. VeChain’in geleceği açısından, büyük yatırımcıların da bu blok zincirine yatırım yapması gereklidir. Önümüzdeki yıllarda daha fazla yatırımcı çekmeye devam etmesi oldukça yüksek bir ihtimaldir.

VET ve VTHO’nun birçok endüstride gerçek dünya kullanım örnekleri olduğundan, bu değerin uzun vadede VET fiyat artışı için iyi bir temel oluşturması beklenebilir.

Ayrıca Çin dışındaki kurum ve kuruluşlar tarafından daha fazla kabul edilebilirlik sağlayana kadar, er ya da geç bir büyüme sınırına ulaşabilir. Muhtemelen Çin pazarının ötesinde çok daha fazla ortaklık kurabilir. Çok güvenli, hızlı ve ölçeklenebilir olması da gelecekte kullanım durumlarını artırabilir.

Ancak herhangi bir kripto paranın geleceğinin anahtarı, kullanışlılığıdır. Gerçek dünyada bir uygulama bulabilen coinler doğal olarak daha değerli olacaktır. Aynı zamanda, finansal risk alan kişiler tarafından spekülasyon dışında hiçbir faydası olmayanlar, büyük olasılıkla düşmeye devam edecektir.

Vet Coin Hangi Ülkenin?

Vet Coin KurucusuVeChain kurucusu Sunny Lu, 2002 yılında elektronik ve haberleşme mühendisliği bölümünden mezundur. İlk olarak Netstar şirketinde, sonra 3M China, ardından da Bacardi ve Louis Vuitton şirketlerinde çalışmıştır.

Kilit danışmanlardan biri Ning Nan, OceanEx’in CEO’sudur. OceanEx, VeChainThor ekosistemindeki dijital varlıkların ticaretine güç veren bir borsadır. Bu nedenle ekip, kullanıcıları her düzeyde destekleme taahhüdünü gösterir.

Bu bilgilerden yola çıkarak, VET coin’in Çin merkezli bir proje olduğu söylenebilir.

Vet Coin Ne Zaman Çıktı?

Proje, 2015 yılında Louis Vuitton Çin’in eski COO’su Sunny Lu tarafından kavramsallaştırıldı. VeChain daha sonra 2016 yılında piyasaya sürüldü.

VeChain projesi, kripto endüstrisinde işletmelere blockchain üzerinden tedarik zinciri hizmetleri sunan ilk projelerden biriydi. VeChain aslen Ethereum blok zinciri üzerine inşa edildi. O zamanlar, VeChain zincirinin coini VEN’di.

Bununla birlikte, Haziran 2018’de, VeChainThor blok zincirinde genesis bloğu çıkarıldı. Buradan VeChain ekosistemine geçiş yaptı ve genişledi. Önceki ERC-20 VEN coin’leri, VET coin olarak 1:100 oranında değiştirildi. Ek olarak, bu, VeThor coin’in tanıtımını da beraberinde getirdi.

Vet Coin Madenciliği Yapılabilir mi?

Bu blok zincirinde madencilik yapmak mümkün değildir. Bunun nedeni, madenciliği desteklemeyen Proof-of-Authority (PoA) konsensüsü üzerinde çalışmasıdır.

VET coin zincirinde, az sayıda güvenilir ana düğüm, işlemleri doğrular. Bu ana düğümler, blok zincirinin tam bir kopyasını tutar. Blok zincirinde, ana düğümlerin bir listesini tutan akıllı sözleşmeler vardır. Ek olarak, masternode’ların belirlenmiş kurallar dahilinde çalışmasını sağlarlar.

Bu nedenle, herkes ağ üzerinde bir masternode çalıştıramaz. Masternode olmak için VeChain Vakfı aracılığıyla başvurmanız gerekir. Ardından, değerlendirilmek üzere bir KYC doğrulaması zorunluluğu vardır.

Bu, fikir birliği algoritmasını onaylayan bir komite ile sonuçlanır. Hiç kimse blockchain üzerindeki haklarını kötüye kullanamaz. Bu nedenle ağ, yüzde 51 saldırılarını ve çift harcamaları önler. Ayrıca blok kesinliğine sahiptir ve çok az hesaplama gücü gerektirir.

Vet Coin Nasıl Çalışır?

Geliştiriciler, bu blok zincirini özellikle gerçek dünyadaki ekonomik sorunları çözmek için inşa ettiler. Sonuç olarak, meta-işlem özelliklerine sahip bir ağ oluşturdular. Bu, ağın çok taraflı ödeme ve çok görevli işlemlere sahip olmasını sağlar. Ayrıca kullanıcı dostu bir geliştirme sürecine sahip bir blok zinciri yapılmıştır.

Ek olarak, blok zincirinin kontrol edilebilir işlem yaşam döngüleri vardır. Bu nedenle, geliştiriciler işlem gerçekleştirilmesi için bir zaman ayarlayabilir.

Ayrıca bir bloğa eklenmesi çok uzun sürdüğünde işlemlerin süresinin dolması için ayarlayabilirler. Bu özellikler, blok zincirini kurumsal kullanım için uyarlanabilir hale getirir.

Geliştiriciler, aynı zamanda uygulamaları için ücret de verebilirler. DApp’lerdeki (merkezi olmayan uygulamalar) ücretler, geliştiriciler için özelleştirilebilir. Bu, kendi ortamlarında faaliyet göstermek isteyen işletmeler için idealdir.

Vet Coin Ne İşe Yarar?

VET coin, ağdaki ödemelerde kullanılır. Kullanıcılar, dünyanın dört bir yanındaki tüccarlardan mal ve hizmetler için ödeme yapmak için VET coini kullanabilir. Öte yandan, VTHO coin, blok zinciri çalıştırma masraflarını öder.

Kullanıcılar, VET coin tutarak VTHO coinini oluşturur. Geliştiriciler, işlemlerde kullanılan tüm VTHO coinlerini yakar.

VeChain protokolü, VeChainThor blok zincirinde hemen hemen her şeyin tokenlaştırılmasına ve izlenmesine izin verir. Tedarik zincirleri ile dünya giderek küreselleştiğinden, VET coin birçok sektörde kullanılabilir.

Kullanımı olan bazı alanlar:

Sağlık hizmeti:

COVID-19 pandemisinin başlangıcı, teknoloji ve tıp endüstrilerinde zengin bir inovasyona yol açmıştır. Bu dönemde VeChain ve I-Dante, E-HCert Uygulamasını oluşturmak için iş birliği yaptı. Uygulama, kullanıcıların gizlilik ve veri bütünlüğünü sağlarken COVID-19 test sonuçlarını saklamaları için tasarlanmıştır.

Karbon emisyonu takibi:

Blockchain ve IoT (nesnelerin interneti) teknolojisinin bir kombinasyonu sayesinde VeChain, karbon emisyonlarını azaltmak için yeni ve cazip bir teşvik tasarladı.

Bu, kullanıcıların enerji tüketimini ve CO2 emisyonlarını azaltmaları için kredilerle ödüllendirilmesi ile elde edilir. Söz konusu karbon kredileri daha sonra çeşitli VeChain hizmetlerine ve ortak kuruluşlara harcanabilir.

Gıda sağlığı ve güvenliği:

VeChain, şeffaflığı teşvik için tedarik zincirleri boyunca ‘nesnelerin interneti’ (IoT) cihazlarını kullanır. Çiftlikten depoya, nakliyeden dağıtım kanalına kadar sürecin her adımı kalite güvencesi için izlenebilir.

Örneğin, bir gıda ürününün belirli bir sıcaklığın altında tutulması gerekiyorsa, bir araç veya depolama tesisi, o ürünün durumuyla ilgili verileri yayınlayan bir IoT cihazı uygulayabilir.

Sıcaklık kritik bir seviyenin altına düşerse, bu teorik olarak bir sözleşmeyi geçersiz kılabilir. Buna karşılık, bu, bozulan partinin dağıtılmamasını ve bunun yerine yeni bir partinin dağıtılmasını sağlayacaktır.

Sahteciliğe karşı:

Sahtecilik, teknolojinin gelişmesiyle birlikte yıllar içinde artan bir sorun haline geldi. Bununla birlikte, blok zincirinin tanıtılması, bir ürünün geçmişini ve yaşam döngüsünü blok zincirinde açıkça erişilebilir hale getirerek bunu önemli ölçüde azaltma potansiyeline sahiptir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.