Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Uyuşturucu Bağımlısıydı, Hayatını Yeni Baştan Yaratarak Meyve Suyu Milyoneri Oldu!

Ne kadar dibe vursanız da umudun kaybedilmemesi gerektiğini kanıtlayan bir başarı hikayesi bu! Zira Khalil Rafati, müptelayken milyoner olmuş başarılı bir iş adamı!
Uyuşturucu Bağımlısıydı, Hayatını Yeni Baştan Yaratarak Meyve Suyu Milyoneri Oldu!
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Hem girişimciler hem de telafi edilemez hatalar yaptığını düşünen kişilere ilham verecek bir hikaye bu! Çünkü ne kadar dibe batarsa batsın, insanın gerçekten istediği takdirde her türlü zorluğun üstesinden gelebileceğini gösteriyor.

Evet, iflas edenlerden yuvası dağılanlara, suç işleyenlerden kötü alışkanlıkları olanlara varana kadar başarmak isteyen herkes ama herkes amacına ulaşabilir diyorum. Ve hemen şimdi daha yakından tanıyacağımız Khalil Rafati de bu görüşü açıkça kanıtlıyor. İşte onun ilham verecek başarı hikayesi:

Şu anda başarılı bir iş adamı olan 47 yaşındaki Khalil Rafati, ABD’nin Ohio eyaletinde dünyaya gelmiş.

 47 yaşındaki Khalil Rafati, ABD’nin Ohio eyaletinde dünyaya gelmiş.

Annesi Polonyalı bir Yahudi, babası ise bir Müslüman olan Rafati, zor bir çocukluk dönemi geçirmiş. Eğitim hayatına erkenden veda eden Khalil, küçük yaşlardayken çevreye zarar verme ve hırszlık gibi suçlar işlemiş. Sonunda reşit olduğunda ise yaşadığı her şeyi arkasında bırakarak “taşı toprağı altın” Los Angeles’a gitmeye karar vermiş.

Ve Melekler Şehri gerçekten de düşündüğü gibi Khalil’e iyi gelmiş. Tamam, hayalindeki gibi bir yıldız olamamış belki ama yine de ünlülerle tanışabiliyor, iyi miktarlarda paralar kazanıyormuş.

Melekler Şehri gerçekten de düşündüğü gibi Khalil’e iyi gelmiş.

Spor arabalar için bir oto kuaförü açan Khalil’in müşterileri arasında Elizabeth Taylor, Jeff Bridges gibi isimler varmış. Fakat işin içine uyuşturucunun da girmesiyle birlikte Khalil farkında olmadan kendi pimini çekmiş.

Dükkanının yanı sıra marihuana satmaya başlayan genç adam, bu işten iyi para kazandığını gördükçe daha dibe batmaya başlamış.

Uyuşturucu satmaya başlamış.

Ecstacy ve ketamin gibi maddelerin de satıcılığını yapan Khalil, sona doğru yaklaşmakta olduğunun farkında değilmiş. Ve sonunda onu ölümün kıyısına götüren eroin ile tanışarak bağımlı olmuş. 2001’de Malibu’daki bri ev partisinde aşırı dozdan hastanelik olsa da eroin kullanmaya devam etmiş.

Aşırı doz yüzünden defalarca hastaneye kaldırılan Rafati, eroin yüzünden 48 kiloya kadar düşmüş ve dayanılmaz ağrılar çekmiş.

Rafati, eroin yüzünden 48 kiloya kadar düşmüş ve dayanılmaz ağrılar çekmiş

2003’te hapishaneye düştükten sonra hayatını değiştirebilecek tek kişinin kendisi olduğunu anlayan Rafati, tam anlamıyla bir “sil baştan” yapmış. Ama işler öyle aniden yoluna girmeyecekmiş. Rafati’nin uzun süre çalışması ve sabretmesi gerekiyormuş.

Rehabilitasyon merkezlerine başvuran uyuşturucu bağımlısı, alışkanlığından kurtulmak için elinden gelen her şeyi yapmaya kararlıymış.

Uyuşturucu bağımlısı hayatını değiştirmeye karar vermiş.

Bunun için hem çevresini hem de yaşam tarzını değiştirmiş. Artık uyuşturucu dışında onu iyi hissettirecek bir şeyler bulmaya uğraşıyormuş. Günde 16 saat çalışan adam, araba yıkama, köpek gezdirme gibi işler yapıyor, az da olsa para biriktirebiliyormuş.

Bir arkadaşı sayesinde sıvı takviye gıdalarıyla tanışan Khalil Rafati, bu içeceklerin onda yarattığı değişime hayran kalmış.

Khalil Rafati, sağlıklı içeceklerin onda yarattığı değişime hayran kalmış.

Sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmeye kararlı olan eski bağımlı, süper içecekler üzerine yoğunlaşmaya başlamış. Malibu’da bulunan bir rehabilitasyon merkezinde kendi hazırladığı smoothie’leri hastalara ve personele sunan adam, aldığı tepkileri görünce kesin kararını vermiş. Çünkü tadan herkes süper sıvıları beğeniyormuş.

Özellikle de hurma ile muzu karıştırıp Wolverine adını verdiği içecek çok tutulmuş. Zaten daha sonra bu karışımı, imzası haline gelmiş.

Hurma ile muzu karıştırıp Wolverine adını verdiği içecek çok tutulmuş.

“Ayıklığa alışma evresinde en zoru, uyuşukluk ve ataleti yenmektir; özellikle de uyuşturucu geçmişiniz uzun yıllara dayanıyorsa. Ben hastaları canlandıracak ve kaybettikleri gücü yeniden kazandıracak bir şey yapmak istemiştim; bunu buldum.” diyen Rafati, kumarbaz bir arkadaşından aldığı borç parayla kendi şirketini kurmuş. Böylelikle onu bir milyoner yapan SunLife Organics’in temelleri atılmış.

“Sev, iyileştir ve ilham ver” sloganıyla kısa sürede insanların dikkatini çeken şirket, yıllar içinde bir imparatorluğa dönüşmüş.

“Sev, iyileştir ve ilham ver” sloganıyla yola çıkmış.

Los Angeles’ta 6 şubesi bulunan SunLife Organics’in patronu ülkenin farklı eyaletlerinde yeni şubeler açmaya hazırlanıyor. Ayrıca çalışanlarını da dibe vurmuş kişiler arasında seçiyor. Eski bir uyuşturucu bağımlısı olan Cache Coelho patronu hakkında “En baştan beri benim hayatımı iyileştirmek için uğraştı. Üstelik bunun için bizi gerçekten de zorluyor. Özellikle de size inandıysa, iyileşmeniz konusunu neredeyse kişisel bir sorunu haline getiriyor.” diyor.

Şu anda Malibu’da bir yoga merkezinin işletmecisi olarak da karşımıza çıkan başarılı girişimci, I Forgot To Die isimli kitabında da yaşadıklarını anlatıyor.

Ve gerçekten dibe vurmuşken zirveye çıkan adam; “Kendimi süper zeki görmüyorum. Ama hayat doluyum ve bir kez karar verdiğim zaman her şeyi yaparım.” sözleriyle başarı öyküsünü özetlerken umudunu yitirenlere de cesaret veriyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.