Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tespih ve Pipo Üretimi Yaparak Para Kazanmak

Her iki işin ayrıntılarını inceleyerek tespih ve pipo üretiminin size ne derece uygun olduğunu görebilirsiniz.
Tespih ve Pipo Üretimi Yaparak Para Kazanmak
Son Güncelleme: 
Yorum

İnsanların ortak dilekleri arasında göze çarpanlar para, sağlık ve mutluluktan oluşuyor diyebiliriz. Bir tanesi olmadan diğerlerinin de işlevlerini tam olarak yerine getiremediği bu kavramlar arasında en çok ihtiyaç duyulanı ise şüphesiz ki paradır. Çünkü para olmazsa diğerleri de doğal olarak var olamaz. Paranız yoksa ne tam anlamıyla mutlu olabiliyorsunuz ne de sağlıklı. Sağlıklı derken hem fiziksel hem de ruhsal sağlıktan bahsediyorum.

Zira parasızlıktan muzdarip olan kişiler hem paranın yoksunluğundan doğan stres ve üzüntüyü hem de temel ihtiyaçların tam olarak karşılanamamasından dolayı kaynaklanan fiziksel sonuçları yaşıyor. Her neyse, şimdi bu sonuçların neler olabileceğini uzun uzun anlatmayacağım. Çünkü hepiniz parasızlığın insanı nasıl mutsuz ettiğini ve mutsuzluğun da insan doğasına ne kadar zarar verdiğini biliyorsunuz. Bu nedenle, direkt konuya girmek istiyorum.

Yeni yılda herkesin dileği paraydı. Hatta çoğu insan büyük umutlarla aldığı piyango biletlerini evin en güvenilir köşesine koymuştu. Kime sorsanız, ”büyük ikramiye benim biletimde” cevabını alırdınız. Aslına bakarsanız, bu durum gerçekten hem acınası hem de komik bir durum olarak nitelendirilebilir. Acınası milyonda bir olacak bir ihtimalin hayali günlerce hayalleri kuruldu. Çünkü yaşamımızı idame ettirebilmemiz için paraya açız…

Tavsiye Ederiz:
Yattığınız Yerden Para Kazanabileceğiniz 10 Yöntem


Bir kağıt parçasına umut bağlanmaktan da kendimizi alamıyoruz. Aranızda bana kızanlar olabilir ama ne yazık ki durum bu. Evet, millet olarak çok becerikliyiz, işimize geldiği zaman gayet başarılı işler yapabiliyoruz.

Ancak aynı oranda tembeliz de! Parasızlıktan ağlayıp duruyor ama akşamları evde oturup saçma sapan TV programlarını izlemekten bir türlü vazgeçemiyoruz. Sanki o ekranlardaki mega zengin hayatları biz yaşıyormuşuz, o binlerce liralık arabalara biz biniyormuşuz gibi, saatlerce ekrana bakmaktan kendimizi alamıyoruz.

Peki, kazancımız ne oluyor? Sabah yine aynı işler, aynı insanlar, cebinizde yine aynı para ve aynı karamsarlık! Tamam, size çok çalışırsanız Karun kadar zengin olursunuz demiyorum ama şu andakinden çok daha fazla paraya, mutluluğa ve sağlığa kavuşacağınız da açık bir gerçek…

Herkesin para kazanmak için deneyebileceği yöntemler vardır. Size kişisel gelişim kitaplarından fırlamış gibi duran sözler söylemek istemiyorum. Ancak gerçekler de bu şekilde anlatılabiliyor. Çünkü bir şeyi gerçekten isterseniz onu başaramamanız için hiçbir neden sizi yolunuzdan alıkoyamaz. Etrafınızdaki zenginlerin hepsi analarının karnından birer milyoner olarak mı doğdu zannediyorsunuz? Çoğunun girişimci, azimli, istikrarlı ve güçlü karakterleri var. Neden siz de yol yakınken başarılı olmayı seçmiyorsunuz?

Tamam, belki rol modelleriniz kadar zengin olamayabilirsiniz. Ama hem kendiniz hem de aileniz için daha fazla para kazanmak istemez misiniz? Bunun için çaba harcamak, boş şeylerle uğraşmaktan daha mı zor sizce? Aslına bakarsanız hiç de öyle değil. Çabanız ile neler başarabileceğinizi gördükten sonra emin olun ki sizi durdurmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Bu kadar konuştuktan sonra lafın nereye geleceğini tahmin edebiliyor musunuz? Elbette, daha fazla para kazanmakla ilgili bir şeye ama neye?

Pipo ve tespih üretimi desem, umarım hayal kırıklığına uğramazsınız. Çünkü işin iyisi kötüsü yoktur. Buna ek olarak, pipo ve tespih üretimini sadece bir fikir olarak bilginize sunuyorum. Yoksa deneyebileceğiniz daha sayısız farklı para kazanma yöntemi var. Hangisini kullanıp kullanmayacağınıza karar vermek size kalıyor. İsterseniz, bu işin ayrıntılarını inceleyerek tespih ve pipo üretiminin size ne kadar uygun olduğunu görelim.

Tespih Dizerek Para Kazanmak

Tespih Dizerek Para KazanmakTespihlerin ülkemizde ne kadar çok kullanıldığını hepimiz biliyoruz. Ağır abilerin elinden hiç düşürmediği, diğerlerinin ise dini amaçlarla kullandığı tespihler, bugün pek çok kişiye para kazandırıyor. Sonuçta hemen herkesin evinde tespih olduğunu biliyoruz. İşte bu çok kullanılan ürünlerden siz de ek gelir elde edebilirsiniz. Tespih üretimi yaparak ortalama bir maaşın üzerinde kazanan çok sayıda insan var. Yani bu işi küçümsemeniz yanlış bir tutum olur.

Tespih üretimi yaparak ne kadar para kazanacağınız sizin bu iş için harcadığınız zamana bağlı olarak değişecektir. İsteyen 300 lira kazanacak kadar tespih dizerken isteyense 1000 lira kazanacak kadar tespih dizer. İşin patronu olan ve ne kadar kazanacağınızı belirleyen siz olacaksınız. Peki, tespih üretimi ile para kazanmak için ne yapmanız gerekiyor?

Öncelikle tespihleri bir firma için mi üreteceksiniz yoksa yaptığınız tespihleri kendiniz mi satacaksınız, buna karar vermelisiniz. Eğer eve tespih işi veren firmalar için üretim yapacaksanız, bu firmalara ulaşmalı ve evde tespih işi yapabileceğinizi belirtmelisiniz. Bir firmayla anlaştıktan sonra, onlar size kaç adet tespih dizmeniz gerektiğini ve işi ne kadar sürede teslim etmeniz gerektiğini belirtecektir. Firmalar genellikle minimum 100 adet tespih işi vermekle birlikte, elinizin çabukluğuna bağlı olarak daha çok sipariş alabilirsiniz. Zira ne kadar çok tespih dizerseniz ödemeniz o kadar çok artacaktır.

Buna da Bakın:
Boncuk İşleme ve Kurdele Yapımı ile Para Kazanmak

Öte yandan, kendi işinizi kurmak isteyenler de tespih üretimi yaparak pekala para kazanabilirler. Ancak burada tespih için gerekli malzemeleri sizin temin etmeniz ve müşterileri sizin bulmanız gerekmektedir. Bu iş firma için tespih üretimi yapmaya göre daha zahmetli olmasına rağmen daha kazançlıdır diyebilirim. Çünkü firmalar genellikle tespih başına 25 kuruş gibi bir ücret öder.

Siz yaptığınız farklı farklı tespihleri çok daha yüksek fiyatlara satabilirsiniz. Tabi, bunun için yeterince müşteri bulabilirseniz! Uzun lafın kısası, evde tespih üretimi yaparak para kazanmak sizin için uygun görünüyorsa, bu işe hemen bugün başlayabilirsiniz. Bir firma bulun ve evinizin sıcaklığında onlarca tespih dizerek para kazanın.

Pipo Üretimi ile Para Kazanmak

Pipo Üretimi ile Para KazanmakPipo denilince aklınıza ilk gelenler neler? Benim aklıma ilk önce Temel Reis geliyor mesela! Ağzında piposu, elinde ıspanağı ve kaslı kollarıyla karşımıza çıkan güçlü ve iyi kalpli denizci. Aslına bakarsanız, pipo kullanımının 16. Yüzyılda özellikle de gemiciler arasında yaygın olması, bu düşüncenin doğru bir noktaya dayandığını kanıtlıyor. Bununla birlikte, piponun tarihinin milattan önce 1500’lere kadar uzandığını görüyoruz. İlk olarak yerliler tarafından törensel amaçlarla kullanıldığı söylenilen pipo, binlerce yıllık tarihiyle günümüze kadar varlığını korumuş.

İlginizi Çekebilir:
Evde Mum Yaparak Para Kazanmak

Tütün tüketimin en eski hali olarak bilinen pipolar, bugün bazılarının yanı başından ayırmadığı ürünlerdir. Evet, piponun ne demek olduğunu hepimiz biliyoruz ama pipo üretimi yaparak para kazanmak hakkında ne biliyorsunuz? Yani pipolar hala kullanılıyorsa, bunu birilerinin yapması gerekiyor, değil mi?

Çoğu kişinin aklına gelmeyen pipo üretimi işi, düzgün bir biçimde yapıldığı zaman gayet iyi miktarda kazanç sağlamaktadır. Evet, pipo üretimi öyle kolay bir iş değildir ama günümüzün, imkanları sayesinde bu iş eskisine nazaran çok daha kolaydır. Eğer ahşap ürünleri şekillendirebilecek yeteneğe sahipseniz siz de pipo üretimi yaparak para kazanabilirsiniz. Bu işe başlarken öyle yüksek miktarda harcama yapmanız da gerekmiyor. Piyasada rahatlıkla bulabileceğiniz hazır delikli ve sapları takılı olan bloklar sayesinde kolay yoldan pipo yapabilirsiniz.

Piponun deliğini düzgün bir biçimde açmak, sapını doğru şekilde yerleştirmek, bu işte ustalaştıktan sonra yapılabilecek işlerdir. Dolayısıyla ilk etapta bu yarı hazır bloklardan faydalanmanızı ve pipo işinin size göre olup olmadığını öğrenmenizi tavsiye ederim. Neticede bu işi sadece hobi amaçlı yapan kişiler var. Yani siz de bir kez pipo üretimi yaptıktan sonra bu işe gönülden bağlanabilir ve saatlerinizi pipo üretimi yapmak için seve seve harcayabilirsiniz. Eğer bu işe aklınız yattıysa, pipo üretimi hakkında daha çok bilgi sahibi olun ve bu kazançlı yöntemi kullanmaya bir an önce başlayın derim.

Kimler Tespih ve Pipo Üretimi Yaparak Para Kazanabilir?

Kimler Tespih ve Pipo Üretimi Yaparak Para Kazanabilir?Evet, tespih ve pipo üretimi işi kimler için uygundur? Aslına bakarsanız, her iki yöntem de farklı kişilere hitap etmektedir. Yani pipo üretimi daha çok erkekler için uygunken tespih dizme işi kadınlara hitap etmektedir. Ama bir kadın pipo üretimi yapamaz mı? Elbette yapabilir. Hatta eşine veya yakınlarına hediye ederek, müşteri potansiyali yakalayabilir. Hediyelik süs eşyası yaparak para kazanmak oldukça iyi bir fikirdir. Fakat tutması son derece önemlidir.

Keza isteyen bir erkek de tespih dizerek para kazanabilir. Dolayısıyla yukarıdaki yöntemler, isteyen herkes tarafından kullanılabilecek niteliktedir. Ancak bir genelleme yapmak gerekirse, evde tespih işiyle uğraşanların daha çok ev hanımları ve emekliler olduğunu söyleyebiliriz. Pipo üretimi ise bu işlere meraklı maharetli erkekler tarafından yapılmaktadır.

Tespih ve Pipo Üretimi Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Tespih ve Pipo Üretimi Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?Bu işlerden ne kadar para kazanacağınız, sizin ne kadar üretim yaptığınıza bağlı olarak değişecektir. Mesela, tespih dizme işi yapıyorsunuz. Günde 100 tane tespih yapmanız durumunda 25 lira kazanırsınız. Ama 200 tane tespih dizerseniz kazancınız da iki katına yükselecektir. Eliniz ne kadar hızlıysa ve ne kadar çok iş yaparsanız o kadar çok para kazanırsınız. Pipo üretiminde ise ne kadar tecrübe kazandığınız ne kadar kaliteli ağaç kullandığınız gibi faktörler kazancınızı belirleyecektir.

Standartlara uygun bir biçimde üretilmiş el yapımı bir piponun fiyatı yüzlerce bazen binlerce lira etmektedir. Bu nedenle pipolar hakkında ne kadar çok araştırma yaparsanız, kazancınızın o kadar çok yükseldiğini görürsünüz. Nihai olarak, bu işlere adımınızı atmanız yeterli diyebilirim. Sonuçta siz daha fazla para kazanmak istemiyor muydunuz? İşte size bunun için bir fırsat. Değerlendirip değerlendirmemek sizin kanaatiniz!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu