Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Telegram Sohbetlerin Dış Ortama Yedeklenmesini Sağlayacak Özellik Geliştirdi

Popüler mesajlaşma uygulaması Telegram, sohbetlerin dışa aktarılmasını sağlayacak yeni bir özellik geliştirdi.
Telegram Sohbetlerin Dış Ortama Yedeklenmesini Sağlayacak Özellik Geliştirdi
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Dünyanın önde gelen sohbet uygulamalarından biri olan Telegram, milyonlarca kullanıcısının uzun zamandır beklediği bir özelliği kullanıma sundu. Geçtiğimiz aylarda passport özelliği için kişisel bilgileri talep eden mesajlaşma uygulaması, pek çok uygulamada kullanılabilir durumda olan sohbetleri dışa aktarma özelliğini aktif hale getirdi.

Günümüzde aktif olarak kullanılan mesajlaşma uygulamalarını çeşitli seçenekler dahilinde yedeklemek mümkün oluyor. Ancak Telegram kullanıcıları, sohbetlerini yedekleme şansına sahip değildi.

Sohbetler Dışa Aktarılacak

Sohbetler Dışa Aktarılacak

Telegram kullanıcıları, uygulamaya gelen yeni güncelleme ile sahip olduklar sohbet verilerini ve görsel medyalarını başka ortama kaydedebilecekler. Kullanıcılar yedeklemek istedikleri veriyi JSON ya da HTML biçiminde dış ortama aktarabilecek.

Dolayısıyla Telegram’daki sohbet verilerine ulaşmak isteyen kullanıcılar çevrimdışı olarak bu verilere ulaşabilecekler. Yeni özellikten yararlanmak için kullanıcıların Telegram Desktop uygulamasının en son sürümüne sahip olmaları gerekiyor.

Dışa Aktarma Nasıl Yapılır

Dışa Aktarma Nasıl Yapılır

Telegram’daki sohbet verilerini dışa aktarmak isteyen kullanıcılar, Ayarlar menüsünden Telegram Verilerini Dışa Aktar seçeneği ile sahip oldukları tüm veriyi dış ortama aktarabilirler. Yedeklemek istediğini sohbetleri özel olarak seçmek istiyorsanız ‘…’ bölümünden seçtiğiniz sohbet geçmişini dışa aktarabilirsiniz.

Geçtiğimiz ay kullanıma sunulan Passport özelliği sayesinde, üçüncü parti uygulamalara çok daha sağlıklı destek sağlandığı belirtildi. Uygulamada yer alan veri güvenliğinin de daha üst seviyeye çıkarıldığı ifade edildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.