Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tek Başına Zaman Geçirmekten Hoşlanan İnsanların Ortak Yönleri

Bazı insanlar tek başına keyifli vakit geçirebilir. Hayranlıkla izlediğimiz bu insanların ortak özellikleri belirlendi. İşte size de ilham verecek özellikler:
Tek Başına Zaman Geçirmekten Hoşlanan İnsanların Ortak Yönleri
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Yalnız kalmaktan inanılmaz derecede keyif alan birçok insan var. Evde tek başına kalmayı seven ve çevresindekiler tarafından asosyal olarak adlandırılanların sayısı da bir hayli yüksek. Fakat eğlence kavramının kişiden kişiye göre değişebileceğini unutmayın. Kimileri nerede insan kalabalığı veya gürültülü müzik varsa orada eğlenebileceğini düşünürken kimileri de evde yalnız başına oturup istediği müziği dinlemekten ve istediği filmi izlemekten büyük keyif almaktadır.

Evde oturan kişileri, bir bakıma ‘dahi’ olarak da görebilirsiniz. Kendi seçimlerinden ötürü evde kalmak isteyenlerin en büyük sebeplerinden bir tanesi, dışarıdaki insanların yapmacık olduklarını düşünmeleridir. Pek yanıldıklarını söyleyemeyiz aslında. İnsanlar, 7/24 beraber olduğu kişilerin bile arkasından konuşabiliyor ve çok sevdikleri arkadaşları mekandan ayrıldıkları anda dedikodularını yapabiliyorlar. Dışarı çıkmayan insanların kesinlikle böyle bir derdi yoktur. Kiminle isterse onunla görüşür, kiminle isterse onunla yemek yerler. Sahte gülücüklerin olduğu ortamlarda zaman kaybetmek zorunda değillerdir. Bu tarz insanlar dışarı çıktıklarında, çevredekilerin davranışlarından tabiri caizse “iğrenirler” ve yapılan tüm hareketler yapmacık gelir. Bu nedenle de evde yalnız başlarına kalarak arada sırada da arkadaşlarını evde ağırlamaktan daha fazla keyif alırlar.

Yalnız kalma konusu, sadece ev için geçerli değildir. Yalnızlığı seven insanlar, dışarıda tek başlarına vakit geçirmekten de aynı şekilde keyif alırlar. Arabalarına atlayıp manzarasını beğendikleri bir yerde oturup kitap okumaktan, sevdikleri ufak ve samimi bir kafeye gidip kahve içmekten inanılmaz derecede keyif alırlar. Peki, yalnız kalmaktan hoşlanan insanların ortak noktaları nelerdir?

Yalnızlığı Seven İnsanların Ortak Davranışları

Yalnızlığı Seven İnsanların Ortak DavranışlarıYalnız kalmaktan hoşlanan insanların kendilerince birçok hobisi olabilir veya sadece evde oturup hiçbir yere gitmeyerek de istedikleri gibi vakit geçirebilirler. Bu tarz insanların arkadaşları da duruma alışmış ve kabullenmişlerdir. Kendileri dışarı çıkmak istemedikçe arkadaşları tarafından herhangi bir yere davet edilmezler. Çünkü onları zorlayarak bir yere götüremeyeceklerini ve eğer dışarı çıkmak isterlerse kendilerinin haber vereceğini bilirler. Haydi, yalnız insanların ne tarz aktiviteler yaptıklarına bir göz atalım:

Sevdikleri manzaraya karşı oturup düşünmek, kitap okumak veya çay içmek favorileri arasındadır.

Evde oturup mısır patlatarak ya da dışarıdan yemek sipariş ederek bir hafta boyunca bekledikleri dizileri izlemek, hatrı sayılabilecek aktivitelerden bir tanesidir.

Daima kendilerini geliştirmeye çalışırlar. Bunu farklı şekillerde uygulayabilirler. Mesela, evde oturup internetten sürekli bir şeyler araştırarak, yeni hobiler edinerek veya daha akıllı olduğunu düşündükleri insanlarla sohbet ederek kendilerine birçok şey katabilirler. Tabii, aralarında yalnızca oyun oynayanlar da mevcuttur.

Kendi başlarına yabancı bir dil öğrenmeye çalışırlar. Henüz lisedeyken bir sınıf arkadaşım vardı, biz asosyal diye dalga geçerken, o tek başına İspanyolca öğrenmişti. Yeni bir dil öğrenmenin sıkıcı ve meşakkatli olduğunu düşünüyorsanız, eğlenceli yolları bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Yalnızlığı seven insanlar, genellikle pasaklı olmalarıyla ünlenmişlerdir. Günlerdir üstlerindeki kıyafeti çıkarma ihtiyacı duymayan veya sadece iç çamaşırlarıyla evde gezinmekten hoşlananların sayısı da azımsanamayacak kadar fazladır.

Uzun yürüyüşlere çıktıklarında kendilerini tanımak ve yeni fikirler kazanmak adına hayatı sorgulamaya başlayıp derin düşüncelere dalarlar.

Bu aktivitelerin arasına onlarca şey daha eklenebilir fakat başı çekenler arasında bunlar gelmektedir. Yalnız kalmayı tercih eden insanlara mümkün olduğunca anlayış göstermeye çalışın. Çünkü onlar, bu durumdan gayet mutlulardır. Eğer tek başlarına keyif aldıklarını düşünüyorlarsa bırakın öyle kalsınlar. Kimseyi zorla sosyalleştireceksiniz diye bir şey yok. Siz nasıl yalnız kalmaktan zevk almıyorsanız onlar da insanların içerisinde bulunmaktan keyif almazlar. Bu nedenle, görüşlerine saygı duyun. Dışarı çıkmak istediklerinde sizi ararlarsa da sanki hiçbir şey yokmuş gibi davranın. Duygularını incitmeye çalışmayın. “Ne oldu da mağarandan çıktın?” tarzı şeyler, pek hoş karşılanmayabilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.