Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İstek Üzerine Şiir Yazıp Satarak Para Kazanan Allan Andre ile Tanışın!

Sokak müzisyenlerine ya da ressamlarına alıştık. Ancak şimdi tanışacağımız sokak şairi Allan Andre, şimdiye kadar gördüklerimize kıyasla çok farklı!
İstek Üzerine Şiir Yazıp Satarak Para Kazanan Allan Andre ile Tanışın!
Son Güncelleme: 
Yorum

Şiiri sokağa taşıyan Allan Andre, New York caddelerinde istek üzerine birbirinden güzel dizeler yazıyor. Tutkularının peşinden giden şair, sevdiği işi yaparak para kazanmanın yolunu bulmuş gibi görünüyor. İnsanların gösterdiği ilgiden gayet memnun olan Kanadalı genç adam, mesaiye canı hangi sokakta isterse orada başlıyor. Buna ek olarak, sürekli yeni insanlarla tanışıp, yeni hikayeler öğreniyor. İlham kaynağı olduğunu söylediği bu etkileşim sayesinde de kişiye özel şiirler yaratıyor. Ve hayata tutunma azmiyle de saygı uyandırıyor. Karşınızda sıra dışı bir şiir, insan, müzik, kısacası hayat sevdalısı:

30 yaşındaki Allan Andre gerçekten zor bir hayat geçirmiş ve şiir yazmaya hayata tutunabilmek için başlamış.

30 yaşındaki Allan Andre zor bir hayat geçirmiş

Babasını yalnızca birkaç kez gören Andre, hayat kadını olan ve şu anda akıl hastanesinde yatan annesinin eziyetlerini (yıllarca taciz edilmiş) çekerek büyümüş. 17 yaşında evden kaçana kadar da kendisine sürekli hayatının yönünü belirlemek için sorular sormuş.

17 yaşına geldiğinde Budizm’le tanışmış ve sonrasında üniversiteye başlamış. Hem edebiyat hem de müzikle ilgilenerek, istediği şeyin ne olduğunu anlamış.

Müzik ve şiirle hayata tutunmuş

Evet, Allan Andre’nin hayat hikayesi kısaca bu şekilde! Hala yaşadıklarının üstesinden gelmeye çalışan şair, “müziğim ve sözcüklerimle bir bütünüm” diyor. Ayrıca annesinin ona kattığı tek güzel şeyin de okumayı ve daktilo kullanmayı öğretmesi olduğunu anlatıyor.

10 yıldan beri sokaklarda olduğunu söyleyen Andre, insanların hikayelerini dinleyerek ya da onların beden dillerine bakarak kişiye özel şiirler yazıyor.

10 yıldan istek üzerine şiir yazıp satarak para kazanıyor.

Tabii, bu süreçte zor zamanlar da yaşayabiliyor. Bazılarının onu sokakta şiir yazdığı için hor gördüğünü dile getirirken her şeye rağmen işini zevkle yaptığının üzerini çiziyor. Sosyal medya hesaplarından ve sitesinden de hangi gün nerede olacağını ve yaklaşan etkinliklerini duyuruyor.

Günde 20’den fazla şiir yazdığını söyleyen şair, hem müziğin hem de şiirin hayatının sonuna kadar onunla olacağını vurguluyor. Sonuçta; hayatta nasıl yol almak istediğini ve tutkusunu bilen Allan Andre’yi tebrik ediyor ve kendisinin de dilediği gibi hikayesinin mutlu sonla bitmesini umuyoruz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu