Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Playboy’un Sahibi Hugh Hefner: Güzel Kadınlarla ve Parayla Dolu İhtişamlı Bir Hayat

90 yaşını aşmasına rağmen akranlarına hiç ama hiç benzemeyen Playboy'un yaratıcısı Hugh Hefner! Birbirinden güzel kadınlarla dolu lüks hayatını ve daha fazlasını sizler için derledik:
Playboy’un Sahibi Hugh Hefner: Güzel Kadınlarla ve Parayla Dolu İhtişamlı Bir Hayat
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Hem nereden nereye dedirtecek hem de ibret alınacak bir başarı öyküsüne sahip Hugh Marton Hefner! Evet evet, ünlü Playboy dergisinin kurucusundan bahsediyorum. Hani şu kadın avcısı kod adlı yaşlı kurttan! Diğer bir ifadeyle; geçmişe kıyasla aynı rağbeti görmese bile hala binlerce okuru olup bir dönem satış rekorları kırmış çıplak kadın fotoğraflarıyla ünlü derginin sahibinden.

Kaç kadınla birlikte olduğu sorusuna “1000’in üzerindedir” yanıtını veren gelmiş geçmiş en ünlü playboylardan Hugh Hefner için gerçekten sıra dışı bir kişiliktir diyebiliriz. Zira onun şatafatlı yaşantısının temelinde büyük acılar var. Daha açık söylemek gerekirse; Esquire dergisinde metin yazarlığı yaparken, deyim yerindeyse bir anda işini bırakıp Playboy dergisini kurmasını sağlayan şey karısının ihaneti olmuş. Ve intikamını almak üzere kollarını sıvayan Hefner, onu bir efsane yapacak yeni hayatına, yani Playboy çağına başlamış.

İşte çoğumuzun dede diye hitap edeceği kadın avcısı Hugh Marton Hefner hakkında “yok artık” gibi tepkiler vereceğiniz ya da içten içe kıskançlıkla bakacağınız ilgi çekici gerçekler:

1 Hugh Marton Hefner Kimdir?

Hugh Marton Hefner Kimdir?9 Nisan 1926’da Chicago’da İsveç kökenli Grace Caroline ile Alman-İngiliz kökenli Glenn Lucius Hefner’in iki çocuğundan ilki olarak dünyaya gelmiştir.

2 Gençlik Yılları ve Eğitimi!

Gençlik Yılları ve Eğitimi!1944 – 1946 yılları arasında Amerikan ordusunda askeri bir gazetede yazar olarak görev yapmış. Ayrıca üniversitede yaratıcı yazarlık, psikoloji, sanat, sosyoloji ve ABD’de seks yasaları üzerine lisans eğitimi almış.

3 İlk Evlilik, İlk Hayal Kırıklığı!

İlk Evlilik, İlk Hayal Kırıklığı!1949 yılında üniversite öğrencisi Mildred Williams ile nikah masasına oturan genç Hefner, aldatıldığını bile bile Mildred ile evlenmiş. Daha açık söylemek gerekirse; düğün arifesinde Mildred Williams, nişanlısı Hefner’e o askerdeyken başka bir erkekle birlikte olduğunu söylemiş. Ve nişanlısını çok seven Hefner, deyim yerindeyse bağrına taş basarak Mildred’le evlenmekten vazgeçmemiş.

4 Aldatılmanın Acısı İşte Böyle Çıkartılır Dedirtecek Hareket!

Aldatılmanın Acısı İşte Böyle Çıkartılır Dedirtecek Hareket!Tabii, bu itirafı hiçbir zaman unutamamış Hugh Hefner. Ve Mildred Williams ile evliliğinden iki çocuğu olsa da Hefner bu ilişkiyi ancak 10 yıl sürdürülebilmiş.

5 Erkeklerin Favorisi Playboy’un Doğuşu!

Erkeklerin Favorisi Playboy’un Doğuşu!Kariyerine Esquire dergisinde metin yazarlığı ile başlayan Hefner, 1952’de istifasını vermiş ve 1953’te kısa sürede popülerleşen Playboy dergisini kurmuş.

6 İlk Kapak Kızı Marilyn Monroe!

İlk Kapak Kızı Marilyn Monroe!1 Aralık 1953’te çıkan Playboy dergisinin ilk kapak kızı, güzeller güzeli Marilyn Monroe olmuştur. Ve derginin içindeki çıplak fotoğraflar, 1949 yılında yapılmış bir takvim çekimine olsa da Playboy ile milyonlarca okura ulaşmıştır. Daha sonra bu takvimden 8 milyon adet satılmış, Marilyn Monroe da şöhret basamaklarını hızla tırmanmıştır.

7 Rekor Satış Rakamlarına Ulaşan Dergi!

Rekor Satış Rakamlarına Ulaşan Dergi!1975’te 5.6 milyona ulaşan satış rakamlarıyla gerçek bir efsane haline gelen Hugh Hefner!

8 Kimler Geldi Kimler Geçti!

Kimler Geldi Kimler Geçti!Çitasını bir hayli yüksek tutan Hugh Hefner’in dergisinin kapağında yer alan isimlerden bazıları; Kim Kardashian, Jessica Alba, Naomi Campbell, Cyrstal Harris, Pamela Anderson, Elle Macpherson, Drew Barrymore, Cindy Crawford, Kate Moss, Anne Nicole Smith, Bo Derek ve Charlize Theron’dur.

9 Jayne Mansfield’in Çıplak Fotoğraflarıyla Hakim Önüne!

Jayne Mansfield’in Çıplak Fotoğraflarıyla Hakim Önüne!Evet, Hugh Hefner bir dönem Jayne Mansfield’in çıplak fotoğraflarıyla müstehcen edebiyat yapmaktan tutuklanarak hakim karşısına çıkartılsa da 1963’te serbest bırakılmıştır.

10 Playboy Güzeli Kimberley Conrad ile İkinci Evliliği!

Playboy Güzeli Kimberley Conrad ile İkinci Evliliği!1989 yılında Playboy dergisinin kapak güzellerinden Kimberley Conrad ile evlenen Hugh Hefner, bu birlikteliğinden de iki çocuk sahibi olmuş.

11 Ünlü Playboy Tavşanı!

Ünlü Playboy Tavşanı!Playboy’un meşhur simgesi papyonlu tavşanı bilmeyen yoktur. Peki yerel ismiyle Lower Keys bataklık tavşanınının (Sylvilagus palustris hefneri) adını Hugh Hefner’den aldığını biliyor muydunuz?

12 Ve Kendisinden 60 Yaş Küçük Üçüncü Eşi!

Ve Kendisinden 60 Yaş Küçük Üçüncü Eşi!2010 yılında Kimberley Conrad’dan boşanan Hugh Hefner, 2012’nin Aralık ayında 1986 doğumlu Crystal Harris ile evlenmiştir. Crystal Harris, bu evliliğinden sonra ünlülerin başına musallat olan servet avcıları arasında gösterilse de o halinden gayet hoşnut gibi görünüyor.

13 50 Yılı Aşkın Süredir Başarıyla Devam Ettirdiği Yayıncılığı!

50 Yılı Aşkın Süredir Başarıyla Devam Ettirdiği Yayıncılığı!Dönemin güncel konularına, ünlü kişilerle röportajlara, siyasi ve kültürel yazılara da yer verilen dergi; kurulduğu günden bu yana farkını orta koymuştur.

14 Hugh Hefner’in Ünlü Malikanesi!

Hugh Hefner’in Ünlü Malikanesi!Birbirinden güzel kızları ağırlayıp, çılgın partiler verdiği lüks malikanesiyle de epey konuşulan Hugh Hefner, 2016’da evini satışa çıkartmıştı. Los Angeles’ta bulunan milyon dolarlık Playboy Mansion’u satmak içinse tek bir şart koşmuştu. O da ölene kadar burada yaşamaktı. Evin ne kadar gösterişli olduğu konusunda daha fazla fikir edinmek için zenginlik göstergesi en lüks havuzlar başlıklı yazıya göz atabilirsiniz.

15 100 Milyon Dolarlık Ev Komşusuna Satıldı!

100 Milyon Dolarlık Ev Komşusuna Satıldı!20.000 metrekarelik dev alanıyla 100 milyon dolar karşılığında satılan Playboy Malikanesi, Hefner’in komşusu Daren Metropoulos tarafından alındı.

16 Tam Bir Keyif Adamı!

Tam Bir Keyif Adamı!Edindiğimiz bilgilere göre Hugh Hefner, 24 saat emrinde olan hizmetkarlarıyla deyim yerindeyse krallar gibi yaşıyor. Keyfine epey düşkün olan Hefner’in yemeği her akşam güzel çalışanları tarafından odasına götürülüyor. Ayrıca bu malikane, Los Angeles’ta havai fişek atılmasına izin verilen tek ev olmasıyla da biliniyor.

17 Neredeyse 100’e merdiven Dayamış Hugh Hefner Öldüğünde Nereye Gömülecek?

Neredeyse 100’e merdiven Dayamış Hugh Hefner Öldüğünde Nereye Gömülecek?1992 yılında Marilyn Monroe’nun mezarının yanından 75.000 dolara yer satın alan Hugh Hefner, ebedi uykusuna Westwood Village Memorial Park’taki mezarlıkta yatacak.

18 Hugh Hefner Serveti!

Hugh Hefner Serveti!Playboy Malikanesi’nde kira karşılığında oturan Hugh Hefner’in serveti konusunda net bir bilgi bulunmasa da 50 milyon dolar civarında olduğu tahmin ediliyor.

19 91. Doğum Günü Şerefine!

91. Doğum Günü Şerefine!Pek çok erkeğin kıskanarak hatta belki de öfkelenerek baktığı Hugh Hefner, 91. yaş günü şerefine sosyal medya hesabında, etrafının güzel kadınlarla çevrili olduğu pek çok fotoğrafını paylaşarak adeta “ölene kadar böyleyim” mesajı verdi.

20 Nice Yıllara Hugh Hefner!

Nice Yıllara Hugh Hefner!Ne diyelim! Yaşıtlarının aksine fazlasıyla renkli bir yaşamı var Hugh Hefner’in! Ve görünen o ki hayatının büyük bölümünü dünyanın en güzel kadınlarının yanında geçiren Hefner, öldüğünde de Marilyn Monroe’nin yanı başında yatmasıyla hemcinslerini bir kez daha kıskandıracak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.