Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Piramit Ev ile Antik Mısırlıların Işıltılı Yaşamına Ulaşacaksınız!

Mısır'ın tarihine ışık tutan piramitler, günümüzün ışıltılı yapılarında da kendisini gösteriyor. İşte etkileyici görüntüler...
Piramit Ev ile Antik Mısırlıların Işıltılı Yaşamına Ulaşacaksınız!
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Nasıl ve ne zaman inşa edildikleri günümüz imkanlarıyla bile bir türlü çözüme kavuşmayan piramitler, odalarında barındırdıkları gizemlerle de geçmişten bugüne esrarengiz ve görkemli yapılar olmayı başarıyorlar. Mısır ile özdeşleşen piramitler, merak ve hayranlık uyandırmaya devam ediyorlar. Mısır topraklarında bulunan en eski piramit olduğuna inanılan Dahahur Snefru Piramiti’nin MÖ 3000 yılında inşa edildiğine inanılıyor. M.Ö. 2550 yılında yapıldığı düşünülen ve dünyanın yedi harikasından biri olan Keops Piramidi ise Gize mezar kentinde bulunan en büyük piramit olarak tarihe öncülük ediyor.

İnanılması zor bir zeka ile oluşturulan bu yapıların her biri, günümüz mimarisine de ilham kaynağı olmayı başarıyorlar. Paris’teki Louvre Müzesi’nin avlusunda yer alan cam piramitten Vegas’taki piramidi andıran Luxor Hotel’e ve hatta Antalya, Hasan Subaşı Kültür Parkı’nda bulunan cam piramit bile, Mısır’ın simgesi haline gelmiş bu yapılardan esinlenilerek inşa edilmiştir.

Geçmişte piramitler kralların anıt mezarları olarak hizmet vermiş olsalar da içerlerine gizlenen değerli eşyalar, bu yapıları devasa mezarlardan daha çok birer yaşayan hazineye dönüştürmüşlerdir. Elbette ki, görkemli ve akılalmaz tasarımları da bu mezarları çok daha çekici hale getirmiştir. Peki, dünyanın yedi harikasından biri olan bu piramitlerde lüks ve konfor içerisinde yaşamak istemez miydiniz?

Juan Carlos Ramos isimli bir mimarın ellerinde modern tasarım özellikleriyle şekillenen Piramit Evler, huzurlu ve ışıltılı bir yaşam deneyimine kapılarını açıyor. Orijinal harikalardan esinlenilen tasarımları, doğal ışığın girişine izin veren cam duvarları ve ultra lüks modern olanaklarıyla Piramit Evler, sizleri fazlasıyla şaşırtmayı başaracaklar.

Şimdi dilerseniz, modern zamanların piramit evlerine birlikte bir göz atalım:

Mühendislik Sınırlarını Aşan Masalsı Tasarımı

Mühendislik Sınırlarını Aşan Masalsı TasarımıGenellikle kare veya dikdörtgen şekillerde karşımıza gelen modern evler, Meksikalı mimar Juan Carlos Ramos sayesinde farklı bir tarza bürünüyorlar. Firavunların son istirahat yerleri olan piramitlerden ilham alınarak meydana getirilen bu enfes ev, mühendislik sınırlarını aşan masalsı bir tasarım ile karşımıza geliyor. Doğa ile iç içe bir konuma sahip olan Piramit Ev, üç katlı yapısı ve pürüzsüz yüzeyi ile adeta eşsiz bir heykeli andırıyor.

Işıklarla Donatılmış Eşsiz Bir Yaşam Deneyimi Sunuyor

Işıklarla Donatılmış Eşsiz Bir Yaşam Deneyimi SunuyorBu enfes yapı, bünyesinde barındırmış olduğu iki yatak odası, kütüphanesi, stüdyosu, havuz ile donatılmış banyosu ve bir arabalık garajı ile lüks bir yaşam imkanı sağlıyor. Tek eğimi tamamıyla camla kaplı olan bu Piramit Ev, enfes bir doğa manzarasını gözler önüne sererken, canlandırıcı gün ışığının da ev içerisinde süzülmesine olanak tanıyor. Camlı bölmede yer alan mutfağı, oturma ve yemek odasının yanı sıra, ikinci katta bulunan balkonuyla da çekirdek ailelerin huzur dolu yuvası haline gelecek gibi görünüyor.  

YAPILMIŞ EN TUHAF EVLER İÇİN TIKLAYIN.

Doğal Ortamla Uyumlu Modern Mimarisi

Doğal Ortamla Uyumlu Modern MimarisiMeksika ve Maya tarzından esintileri de bünyesinde barındıran bu Piramit Ev, arabayla iç kısımlarına kadar geçişe izin veren park alanı, bünyesinde barındırmış olduğu dairesel merdivenleri ve günışığının süzülmesini sağlayan farklı pencere tasarımıyla ferah ve huzurlu bir yaşam imkanı sunuyor. Juan Carlos Ramos’un becerikli ellerinde şekillenen bu modern piramitlerin her birinin Meksika, Michoacan’da ormanlık bir arazi üzerine konumlandırılması planlanıyor. Ayrıca hafif betonarme duvarlarıyla dayanıklı bir yapıya sahip olan bu olağanüstü evin doğa ile uyumlu olabilmesi için dekorasyon ve döşeme ürünü olarak da ahşap materyallerin kullanılacağı belirtiliyor.

Fazlasıyla derin hayal gücüne ve üst düzey yaratıcılığa sahip olan mimarlar, dünya çapında yaratmış oldukları sanat eserleriyle hayranlık uyandırmayı başarıyorlar. Büyüleyici doğal güzellikler içerisinde lüks yaşam olanakları sunan bu mimari harikalara bir üye daha geliyor. Meksika’nın göz alıcı toprakları üzerine yerleştirilmiş olan bu Piramit Ev’de huzur dolu bir yaşam deneyimine ne dersiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.