Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Paranın Değil, Hayallerin Peşinden Koşmak için 5 Neden

Paranın değil hayallerin peşinden koşmak için nedenlerden oluşan listemize kesinlikle göz atmalısınız. Böylece hayatınıza daha doğru yön verebilirsiniz.
Paranın Değil, Hayallerin Peşinden Koşmak için 5 Neden
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Günümüzde birçok kişinin tek isteği para kazanmak gibi görünüyor değil mi? Hangi şekilde olursa olsun, rahatça ve konforlu bir şekilde yaşamamızı sağlayacak paranın peşinden koşuyoruz. Söz konusu para olduğunda da hayallerinizi bir kenara koymaktan çekinmiyoruz. Hatta hayallerimizi erteliyoruz. Birçoğumuz hayallerimizi emekliliğimize saklıyoruz; ama emekli olduğumuz yaş hayallerimizi gerçekleştirmek için biraz geç olabiliyor.

Hayallerimizin peşinden koşmadığımız zaman, ilerleyen yaşlarda pişmanlık yaşayabiliyoruz. O zaman geldiğinde paramız olsa bile hayallerimizi gerçekleştiremediğimiz için hayattan tam bir tat alamıyoruz. Meslek seçiminde bile hayalimiz olan işin değil, en çok para kazandıran mesleklerin araştırmasını yapıyoruz. Ama iş hayatına başladığımız zaman, mutsuz oluyoruz. Elbette rahat bir hayat için para kazanıyor olmamız, en önemli etken. Ama bunu yaparken hayallerimizden vazgeçmek zorunda mıyız? Hayallerimizin peşinde koşarken de para kazanmamız mümkün değil mi?

Ailelerimiz bizim iyi bir yaşama sahip olmamız için kolay yoldan para kazanabileceğimiz meslekler edinmemizi istiyor. Bunu yaparken hayallerimiz olabileceğini elbette hesaba katıyorlar; ama hayatın gerçekleri diyerek bizleri küçük yaşlarda bu şekilde yönlendirmeye başlıyorlar. Elbette onlar bizim iyiliğimizi düşünüyor, ayaklarımız üzerinde durmamızı istiyorlar; ama bu aşamada sizlere de büyük görevler düşüyor. Bu nedenle hayallerinizi boşa atmayın ve sadece para peşinde koşmayın.

Şimdi sizlere paranın değil, hayallerin peşinden koşmak için 5 nedenden bahsetmek istiyorum

1. Neden: Çabuk Kazanılan Para Çabuk Kaybedilebilir!

Çabuk Kazanılan Para Çabuk Kaybedilebilir!Emeksiz yemek olmaz demişler ve gerçekten doğru bir sözdür. Sağlam temeller üzerine inşa edilmiş bir iş, size uzunca bir süre para kazandıracaktır. Ama sezonluk kazanılan parayı düşünün; bir varmış, bir yokmuş…
Hayallerinizin peşinden koştuğunuz zaman ise bir günde her şeyinizi kaybetseniz bile yeniden inşa etme gücü içinizde her zaman olacaktır. Tutkularınızı izlemeniz ve onlardan vazgeçmemeniz sizi bir gün mutlu edecektir. Beraberinde parayı getireceği de bir gerçektir. Çünkü her girişim, kişinin kendi işinin patronu olmasını ve para kazanmak istemesi gerçeğini barındırır.

2. Neden: Hayallerinizin Peşinden Koşarken Unutamayacağınız Anlarınız Olur

Hayallerinizin Peşinden Koşarken Unutamayacağınız Anlarınız OlurParanız olduğu zaman, sadece bir süre kendinizi harika hissedersiniz; ama biraz zaman geçtikten sonra her şey normale dönecektir ve paradan oluşan monoton bir hayatınız olacaktır. Hayallerinizin peşinden koşarken her anınızı unutulmaz yapacak birçok olay yaşarsınız ve bu sizi hem daha güçlü kılar hem de hayatı dolu dolu yaşamış olursunuz. Her anı, kazanmış olduğunuz bir tecrübenin ürünüdür ve iyi de olsa kötü de olsa sizi siz yapacak özellikleri kazanmanızı sağlayacaktır. Hayallerinizin peşinden giderken edindiğiniz her tecrübe, hayat anlamında ve hikayesinde önemli bir parçayı oluşturacaktır. Böylece hayat size boş gelmeyecek, her anının değerlendirilmesi gerektiğini anlayacaksınız.

3. Neden: Hayallere Ulaşmak Beraberinde Parayı Getirir

Hayallere Ulaşmak Beraberinde Parayı GetirirHayallerinize ulaşmak için göstereceğiniz tüm çaba, size bir gün mutlaka başarı getirecek ve para kazandıracaktır. Başarılı olmak, diğer insanların gözünde bir yer edinmenizi sağlayacaktır ve bu yer sayesinde de para kazanacaksınız. Çok fazla paraya sahip olmak için onu nasıl kazanacağınızdan çok, onu nasıl yaratacağınız üzerine düşünmelisiniz. Para sahibi olmak, büyük bir tutkudur ve sizi başarmaya teşvik eden bir inançtır. Hayallerinizi gerçekleştirmek için bir yerden başlamalısınız ve her gün emek göstermelisiniz. Bu şekilde hareket ettiğiniz zaman başarı elde etmenin ne kadar da kolay olduğunu göreceksiniz. Başarılı olduğunuz zaman da parayı elde etmenin…

4. Neden: Hedefinize Ulaşmak Daha Büyük Mutluluk Verir

Hedefinize Ulaşmak Daha Büyük Mutluluk VerirHayatta bir hedefiniz olmadığını düşünün, ne kadar mutlu olursunuz veya hayatınızda ne kadar aksiyon olur? Hedefi olmayan insanlar, monoton ve amaçsız bir hayat yaşarlar. Bu ise o kişiyi hiçbir zaman mutlu etmeyecektir ve nasıl mutlu olduğu hakkında da bir fikri olmayacaktır. Hayalleriniz ise size yaşam sevinci ve hırsı verecektir. Her gün bir çaba içerisinde günlerinizi geçireceksiniz. Belki hayallerin peşinden koşmak sizi çok yoracak, tam bırakacağınızı ve olmayacağını düşündüğünüz anda önünüze çıkan bir ışık sizi yeniden hayata bağlayacaktır.

Hayatta bir meşgalesi olan insanlar, mutlu olmak için daha fazla şeye sahip olurlar. Hayallerinizi gerçekleştirmek için gösterdiğiniz çaba, hayatın ta kendisi olacaktır ve paranın sunamadığı duyguları armağan edecektir.

5. Neden: Hayalleri Gerçekleştirmek Paradan Daha Anlamlıdır

Hayalleri Gerçekleştirmek Paradan Daha Anlamlıdırİnsanları etkilemek için ne kadar çok paranız olduğunu söylemenize veya bunu kıyafetleriniz, eviniz, arabanız ile görmesine gerek yoktur. Eğer gerçekleştirdiğiniz birçok hayaliniz ve ulaştığınız hedef varsa, insanlar üzerinde daha kalıcı etkiler bırakırsınız. Paranız var diye kimseyi kendinize hayran edemezsiniz; ama ulaştığınız hayaller, elde ettiğiniz başarılarla insanların sizinle daha çok ilgilendiğini görürsünüz.

İsterseniz bir test bile yapabilirsiniz, kalabalık bir kafeteryada banka hesabınızda milyarlarınız olduğunu sesli bir şekilde söyleyin ve alacağınız tepkileri görün. Bir de birçok kişinin hayalini süsleyen uzay yolculuğuna çıktığınızı, marsı gördüğünüzü söyleyin. İki şekilde de alacağınız tepkileri ölçün biçin ve paranın mı, yoksa hayallerin mi peşinden gitmek gerektiğini görün!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.