Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ortacılıktan Patronluğa Yükselen Kadın Girişimcinin Başarı Hikayesi

14 yaşındayken fabrikada ortacılık yapmaya başlayan Latife Ertuğrul, artık fabrika sahibi bir iş kadını! İşte başarılı girişimcinin hikayesi:
Ortacılıktan Patronluğa Yükselen Kadın Girişimcinin Başarı Hikayesi
Son Güncelleme: 
Yorum

Tamam, bazılarımız hayata 1-0 önde başlamıyoruz. Zenginlik içinde doğup, öyle her istediğimizi elde ederek falan büyümüyoruz. Ancak orta halli ya da yoksul ailelerde doğmuş olmak, hayatımızın hep o şekilde geçeceği anlamına da gelmiyor. Kaldı ki zenginlikle birlikte başarıya da ulaşmak istiyorsak, istediğimiz noktaya varması gereken kişi de biziz. Ve istediğimizde gerçekten yapabiliyoruz. Tıpkı Denizli’de fabrika sahibi olan iş kadını Latife Ertuğrul gibi:

14 yaşındayken iş hayatına atılan Latife Ertuğrul, ailesinin maddi durumunun iyi olmadığı için liseyi yarıda bıraktı.

14 yaşındayken iş hayatına atıldı.

İlk başta ortacılık yapan ve neredeyse tüm hayatını fabrikalarda geçiren Latife Ertuğrul, 20 yıl işçiliğin ardından kendisi için çalışmaya karar verdi. İki dikiş makinesiyle yola çıkan Latife Hanım, 70 metrekarelik küçük bir iş yerinde fason üretim yapmaya başladı.

Azmi, tecrübesi ve inancı ile yavaş yavaş işini büyütmeye başlayan girişimci kadın, 5 makine ile 750 metrekarelik bir alana geçti.

Azmi, tecrübesi ve inancı ile işini büyüttü.

Ardından girişimini 2000 metrekarelik bir iş yerine taşıyarak fason üretim yapmaya devam etti. Çıktığı yolda kararlılıkla ilerlemeye devam eden kadın, hayallerine ulaşma konusunda son derece istekliydi.

2013 yılında açtığı fabrikası her gün biraz daha büyürken, o kendi markasıyla ihracat yapmanın peşindeydi.

Tekstil fabrikası olan girişimci kadın ihracat odaklı düşündü.

Bunun için devam ettiği fason üretimin yanında kendi markasını da tescil ettirdi. Daha sonra yalnızca kendi tekstil ürünlerine yoğunlaşmaya başladı. Sonunda geçtiğimiz ay ilk ihracatını yapmanın sevincini yaşadı. Zira küçük yaşta ortacı olarak çalışmaya başlayan kadın, artık yurt dışına üretim yapan bir girişimci olmuştu.

Cezayirli bir firmaya 100 bin dolarlık ihracat yapan Latife Ertuğrul, yıllık 2 milyon dolarlık anlaşmaya imza atmıştı.

Cezayirli bir firmaya 100 bin dolarlık ihracat yaptı.

Yıllarca işçi olarak çalıştıktan sonra kendi işini kurduğunu söyleyen kadın girişimci, bütün kadınların çalışması gerektiğini düşünüyor.

“Ben bu işe başlarken cebimde para yoktu. Devletten hiçbir destek almadım. Tamamen kendi azmim sayesinde başarılı oldum.” diyen Latife Ertuğrul, hem yapamam diye düşünen kadınlara hem de hayallerine ulaşmak isteyen girişimcilere örnek olmalı. Nitekim gördüğünüz gibi insan isteyince, gerçekten başarıyor. Kısacası; hedeflerinin peşinden koşacak cesareti olan herkese şimdiden bol şans…

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu