Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Myspace’i 580 Milyon Dolara Satan Milyoner Nasıl Yaşıyor?

Bir dönemin en popüler internet platformlarından Myspace’in kurucusu Tom Anderson şu an nasıl yaşıyor dersiniz? Karşınızda, siteyi 580 milyon dolara satan Anderson’un rüya gibi yaşamı:
Myspace’i 580 Milyon Dolara Satan Milyoner Nasıl Yaşıyor?
Son Güncelleme: 
Yorum

Myspace’i hatırlıyorsunuz değil mi? Hani bir dönemin en popüler sosyal platformlarından biri olan ağı! 2003 yılında Tom Anderson tarafından kurulan ve birkaç yıl içinde milyonlarca kullanıcıya ulaşan Myspace’i çoğunuz bilirsiniz.

Bilmiyorsanız da bunun nedeni 2008 yılında Amerika’da 76 milyon kişi tarafından kullanılan platformun, Facebook, Twitter ve Instagram’ın etkisiyle eski popülaritesini kaybetmesidir. Her neyse, biz asıl konumuza girelim. Çünkü hemen şimdi Myspace’in kurucusu Tom Anderson ve onun başarılı girişimi sayesinde kavuştuğu rüya gibi yaşamından bahsedeceğiz…

Tom Anderson, Myspace’i 2003’te 32 yaşındayken kurdu ve 2005 yılında hisselerini Intermix’e 580 milyon dolar karşılığında sattı.

Tom Anderson hisselerini Intermix’e 580 milyon dolar karşılığında sattı

2009 yılına kadar Myspace’de aktif olarak çalışmaya devam eden Anderson, “40 yaşında emekli olacağım” sözünün arkasında durdu ve işten elini eteğini çekerek kendi hayatını yaşamaya başladı.

Multimilyoner olarak emekliye ayrılan Tom Anderson, tutkularının peşinden gitmeye karar vererek yolculuğuna başladı.

Myspace'in kurucusu multimilyoner olarak emekliye ayrılır.

Tasarım ve mimariye ilgisi olan başarılı kişilik, iş hayatına veda ettikten sonra hayallerini süsleyen evi yaratmak için kollarını sıvadı. 7 boş arazi satın aldığını söyleyen Anderson’ın planı, bir ev inşa etmek ve orada yaşamaya başlamakmış.

Daha sonra başka bir ev inşa edecek, eğer orayı daha çok severse eskisini satarak yenisine taşınacak ve bu süreç en güzelini bulana kadar böyle devam edecekmiş.

Rüya evini inşa etmek için kolları sıvar.

Üçüncü evini bitirdiğinde fotoğrafçılığa merak salan milyoner girişimci, bu tutkusu için seyahat etmeye başladı. O günden beri dünyayı dolaşan Tom Anderson, Las Vegas, Los Angeles ve Hawaii’deki evleri arasında mekik dokuyor.

Yakaladığı en iyi kareleri Instagram hesabında paylaşan Tom Anderson, emekliliğin keyfini “abartısız” sonuna kadar çıkartıyor.

Look at this awesome video @andrew.studer made from our Montana Trip! Andrew, me and @john_hook went out there for @visitmontana to capture the natural beauty of this place and had a great time! Video definitely does the best job of showing the landscape at its finest. Keep in mind we are just in a small area that’s off the beaten path: Missoula, Troy, Libby and Yaak. Montana is not just Glacier National Park & Yellowstone. So much open land… such a beautiful expanse. The small towns were so cool and different from where I live. I’m getting more inspired to do this kind of video work. I was flying drones out there myself, capturing what I could, but Andrew has been doing it for years. All his shots are better haha. If you’re into drone photography I would recommend going out there. It seems like there’s less and less places where you’re allowed to fly drones — airports, national parks, cities regulations… You can see the IG stories I posted from there (the best one is where I crash my drone intro a tree: youtube.com/myspacetom) haha. That was definitely a #montanamoment

Tom Anderson (@myspacetom)’in paylaştığı bir gönderi ()

Ama o iyi bir emeklilik için cevaplanması gereken soruları kendisine çok uzun yıllar önce sormuş ve planını kesinlikle akıllıca yapmış. Yani dünyayı dolaşıp, tutkularının peşini bırakmayan Anderson, bunu açıkça hak ediyor.

Myspace’ten ayrıldıktan sonra para kazanmak için hiçbir şey yapmadığını, hatta bir dakikasını bile para için harcamak istemediğini belirten Tom, sözlerini şöyle sürdürüyor.

2011’de Burning Man’e giden ve burada geçirdiği günlerden sonra fotoğrafçılığı hobi olarak sürdürmeye karar veren Anderson, fotoğraflarıyla sponsorluk almak ya da onları satmak istemiyor. Çünkü böyle yaparsa, kendisini çalışıyormuş gibi hissedeceğini düşünüyor. Ayrıca turizm sektörünün Instagram’la birlikte büyük gelişme gösterdiğini söylemeyi de ihmal etmiyor.

“İnsanlar Instagram’da bir fotoğraf görüyor ve oraya gitmeye karar veriyorlar.” diyen Anderson, İzlanda’nın artan turist sayısını da buna bağlıyor.

Gerçi, son yıllarda yılda milyonlarca turist alan İzlanda’nın popülerleşmesinde Game of Thrones’un da büyük etkisi olduğunu biliyoruz. Ancak sosyal medyanın etkisi de tartışılamaz nitelikte. Neticede; 40 yaşına emekli olan Anderson, şu anda sahip olduğu servetin tadına doyasıya varıyor.

Buna ek olarak, zaman satın almak için daha çok para harcayacağını söylüyor. Nitekim vakit, onun için çok şey ifade ediyor. Gençlere de şu tavsiyede bulunuyor: “Seyahat etmek istiyorsanız, bunu şimdi yapın. Bir dakika bile beklemeyin. Çünkü zaman ilerledikçe, iş ve aile hayatındaki sorumluluklar, seyahat etmeyi imkansız hale getiriyor.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu