Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şık Bir Tasarım “Hermes Nautilus” Dolma Kalemi

1,650 dolarlık fiyat etiketiyle dikkat çeken bir dolma kalem geliyor karşınıza… Hermes imzası taşıyan dolma kalem, seçkin kesime hitap ediyor.
Şık Bir Tasarım “Hermes Nautilus” Dolma Kalemi
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Evet sevgili okuyucular, bugün sizlere ünlü Fransız markası Hermes tarafından piyasaya sunulmuş olan özel bir kalemden bahsedeceğiz. Evet, bildiğimiz yazı yazmaya yarayan aletler olan kalemleri diyorum. Sonuçta, bu ürünlere “nasıl olsa sadece bir kalem” diyip geçmememiz lazım, zira zengin kişilikler ve dünyanın siyasi liderleri gibi birçok önemli insanın da kalem kullanmaya ihtiyaçları olduğunu düşünürsek, onlar için özel ve seçkin kalemler üretilmesi gerektiğini anlayabiliriz. Örneğin; büyük bir iş adamının eline önemli bir anlaşmaya imza atması için, ucuz görünümlü sıradan bir kalem takdim edilmesi pek hoş olmaz, değil mi?

Siyasi bir liderin cebinde görünen kalemin, birkaç liraya alınan bayağı bir tükenmez kalem olması beklenemez. Bununla birlikte, mesela patronunuza ya da çok samimi olmadığınız bir iş arkadaşınıza hediye almanız gerekirse, hiç şüphesiz ilk tercihinizden biri klişe kalemlerden yana olacaktır. Ancak, herhangi bir kırtasiyeden satın alacağınız sıradan bir kalemi karşınızdaki kişiye hediye etmeniz, emin olun ki pek hoş karşılanmayacaktır. İşte bu sebeplerden dolayı da lüks Fransız markası Hermes seçkin müşteriler için, Nautilus isimli dolma ve tükenmez kalemleri üretmiş.

İşte karşınızda bir Hermes klasiği!

Hermes Nautilus

1.650 Dolar

Hermes NautilusHermes’in sanat yönetmenliğini yapan Pierre-Alexis Dumas’ın geliştirmiş olduğu kalem, Japonya’nın ünlü dolma kalem üreticisi Pilot ve Avustralyalı bir endüstri tasarımcısı olan Marc Newson’un iş birliği ile piyasaya sunulmuştur. Ortak bir çalışmanın eseri olan bu kusursuz kalem, Nautilus olarak adlandırılmıştır. Ürünün Nautilus olarak isimlendirilmesinin arkasında yatan sebep ise hem Dumas’ın hem de Newson’un, Jules Verne’nin 1870 yılında yayınlanan ünlü bilim kurgu romanı Denizler Altında Yirmi Bin Fersah’a olan hayranlıklarından gelmektedir. Bununla birlikte, Nautilus’un üretim özelliklerinde alüminyum ve paslanmaz çelikten yapılmış olması ve kompleks bir döndürme mekanizmasına sahip olması onu oldukça ayrıcalıklı yapmaktadır.

Hermes NautilusOldukça şık tasarlanmış dolma kalemin renk seçeneklerinde ise siyah ve karbon mavisinin yanı sıra, Hermes’in özel olarak sunduğu kırmızı, abanoz ve kan portakalı renklerinde mürekkepleri de tercih edilebilmektedir. Ayrıca, 6 farklı uç genişliği olan rodyum kaplamalı altın bir ucu bulunan Nautilus’un 2 farklı boyuta sahip tükenmez kalem versiyonu da vardır. Bu tükenmez kalemlerin fiyatlarına 1.350 dolar fiyat biçilirken, dolma kalem fiyatlarına ise 1.650 dolar olarak paha biçilmiş. İlaveten, Nautilus kalemlerini satın aldığınız takdirde, bu ürünler sizlere mürekkeplerin içinde bulunduğu paslanmaz çelik bir kabı da kapsayan kaliteli deriden üretilmiş bir saklama kutusuyla sunulmaktadır. Netice olarak, 2014 yılının Eylül ayından itibaren seçkin mağazalarda satışa sunulan kalemler, hiç kuşkusuz insanı yazı yazmaya teşvik edecek ayrıcalıklı birer ürün niteliğinde üretilmişler.

Kaliteli kalemler, inanın bana seçkin kişilikler için alınabilecek en iyi hediye seçeneklerinden biri olacaktır. Ne dersiniz, siz de kıymetli ellerinizde elit bir Nautilus kalemi tutarak yazı yazmak istemez miydiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.