Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kızlar Soruyor Sitesinde Para ile ilgili Sorulmuş 50 Soru

Soru-cevap sitelerini biliyorsunuz. Bunlar arasında en efsanesi Kızlar Soruyor! İşte bu platformda para hakkında sorulmuş sorular ve muhteşem cevapları:
Kızlar Soruyor Sitesinde Para ile ilgili Sorulmuş 50 Soru
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Evet, bugünkü konumuz KizlarSoruyor.com‘daki akıl almaz para soruları. Hemen başta söyleyeyim; bu sitenin tadı bir başka. Eğer canınız sıkkınsa girin biraz takılın. Ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız. Beyin yakanlardan kahkahalara attıranlara kadar birçok soru ve cevap bulacaksınız.

Sizleri daha fazla bekletmek istemiyorum. Bu nedenle hazırladığım listeyi sunmak istiyorum. Liste, para ile ilgili sorulmuş sorulardan oluşuyor. Ama ne sorular! Okuduklarınıza inanamayacaksınız; bu yüzden kendinizi her şeye hazırlayın derim.

Hazırsanız başlıyoruz:

1 Ah Bu Tarihçiler, Yıllardır Yanlış Biliyormuşuz!

Ah Bu Tarihçiler, Yıllardır Yanlış Biliyormuşuz!Napolyon’un dediği söylenen ve yıllardır bildiğimiz bu söz, gerçek midir, değil midir hala büyük kitleler tarafından tartışılıyor. Gerçi ne gerek var tartışmaya anlamadık ama.

2 Bana Kaderimin Bir Oyunu mu Bu?

Bana Kaderimin Bir Oyunu mu Bu?İsyankar ergen kardeşimiz, paranın, lüks yaşamın ve acı gerçeklerin pençesinde can çekişirken; aklımıza Orhan Baba’nın bana kaderimin bir oyunu mu bu isimli nadide eserinden başka bir şey gelmiyor.

3 Belediye Başkanım Size Sahip Sesleniyorum

Belediye Başkanım Size Sahip SesleniyorumArkadaşın niyeti kötü değil elbette, hep insanlıktan. Ama sorduğu yer yanlış. Kızlar Soruyor orası, yerler sen gibi çıtırları.

4 Ben Ateistim, Kimse Bilmese Allah Biliyor!

Ben Ateistim, Kimse Bilmese Allah Biliyor!Cennet’ten arsa da parselleyelim mi? Hemen çok uyguna ayarlayan bir hoca tanıyorum. Hem erken rezervasyon imkanı da sunuyor.

5 Ben Ateistim, Kimse Bilmese Allah Biliyor!

Bugünkü Acı Gerçek Programının Konusuİddiadan para kazanan gencimizin etrafı bir anda kızlarla dolar. Tipsiz olduğunu iddia ediyor; ama paranın insanı güzel gösterdiğini unutuyor. İşte acı gerçek programının bugünkü tartışma konusu. Neden acaba bu yakınlık?

6 Bu Soruyu Görmesek Olmazdı Zaten

Bu Soruyu Görmesek Olmazdı ZatenEvet, klişelerle dolu bir günden daha merhaba! Bugünkü konumuz, para araç mı, amaç mı? Hemen cevap vermeyin, biraz düşünün. Biz sizi bekliyoruz.

7 Devlet Meselesi

Devlet MeselesiHayır, bir de marifetmiş gibi bir de uzun uzadıya tartışmışlar. Artı pointlerimizi bol bol gönderiyoruz ve sizi masanıza uğurluyoruz.

8 Doğruya Doğru!

Doğruya Doğru!Soruda da dendiği gibi Atatürk, “Türk milleti, zeki, çevik ve çalışkandır,” demiş. Hani nerede bu millet, nerede bu devlet!

9 Duygularıma Esir Oluyorum Seni Görünce…

Duygularıma Esir Oluyorum Seni Görünce…Para, dilsize dil olmuşken, duygulara mı hükmedemeyecek yani? Para elbette duygulara yön verir. Önemli olan mantık çerçevesinde kontrolü ele alabilmektir.

10 Elin Oğlu Aya Çıkıyor, Biz Hala Bunları Konuşuyoruz!

Elin Oğlu Aya Çıkıyor, Biz Hala Bunları Konuşuyoruz!Biz hala neden ünlüler daha çok kazanıyor diye tartışırken; Nasa, dünya büyüklüğünde 7 gezegen keşfetti. Hey gidi hey!

11 Ha Kel Hasan Ha Hasan Kel

Ha Kel Hasan Ha Hasan KelBu paradoksların içinde yaşayan birçok Kızlar Soruyor üyesi bulunuyor. Şimdi çalışıp para kazanmamak olmaz, para kazanmamak için çalışmak hiç olmaz. Para olmadan olmuyor, velhasıl kelam!

12 Hayaller Paris Hayatlar Muş

Hayaller Paris Hayatlar Muş“Allah’ım nasıl bir dünyada yaşıyorum ben,” demekten kendimizi alamıyoruz bazen. Paranın insanları getirdiği son nokta işte bu!

13 Hepsi Bir Hayaldi Hepsi Bir Rüya

Hepsi Bir Hayaldi Hepsi Bir RüyaFeleğin sillesini yiyen arkadaş, paralar suyu çekince bir de dost bildiklerinden darbe yiyince durum bu olmuş. Zaten herkesin derdi bu değil midir? Hayata küstüren bu durum üzerine birçok şarkı yazılmamış mıdır? Zeki Müren’in dost bildiklerim şarkısından yeni nesil rap şarkılarına kadar birçok örnek verebiliriz. Paratic olarak bizim örneğimiz; Heijan feat Muti – Yansın Geceler

14 İnsan Paranın Sahtesini, Para İnsanın Sahtesini Yaparmış

İnsan Paranın Sahtesini, Para İnsanın Sahtesini YaparmışBu kızcağızın yaşadığı konuya, Goethe’nin muhteşem sözüyle cevap vermek istedik. İşte sitenin en çok karşılaşılan durumlarından birisi de bu durum. Nedendir bilinmez, bizim cingöz kızlarımız erkeklere hep para yediren tarafmış da haberimiz yokmuş. Cevaplar, tahmin edeceğiniz gibi biraz küfür içerikli olduğu için sizlerle paylaşmak istemedik.

15 Kaç Kilowatt Enerji Çektiği Önemli Tabi!

Kaç Kilowatt Enerji Çektiği Önemli Tabi!Kahkahalar attığımız bu soru ve efsane cevabı sonrasında ne diyebiliriz ki? Yıldırım nikahı sonuçta. Nikah memurundan evrak işlerine kadar her şey para.

16 Kaç Para Ulan Bir Yalı?

Kaç Para Ulan Bir Yalı?Sitede böyle trol arkadaşlarımız da yer alıyor. Trol bir soruya, trol bir cevap gelmiş. En iyi cevap seçilen “Boğazın oradakiler mi” sorusu ise arkadaşı yolundan çevirememiş.

17 Kağıt Kalemi Hazırlayın, Problem Geliyor…

Kağıt Kalemi Hazırlayın, Problem Geliyor…Bazen cebindeki para, 3’ün – 5 ‘in hesabını yapmayı gerektirir. Tabi bunu yaparken canınız başka şeyler de isteyebilir.

18 Kaşınma Şiddetini de Hesap Etmek Gerekiyor

Kaşınma Şiddetini de Hesap Etmek GerekiyorBatıl inançlarımızdan birisi de el kaşınmasına göre para geleceği veya gideceği yönünde. Hangisi kaşınırsa gelir veya gerçekten gelir mi bilemeyiz; ama tomruk olayı fena çözmüş. Oysaki kızcağız inanmıştı, paranın elinde kalacağına.

19 Kayınvalidem mi Dedin?

Kayınvalidem mi Dedin?Biraz kendini övmüşsün güzelim; ama arkadaş cevabı yapıştırmış. Yoksa bulunmaz Hint kumaşı değilsindir yani. Kayınvalide sonuçta!

20 Ankaralı Turgut’tan Kaymak Lazım Şarkısını Hediye Ediyoruz

Ankaralı Turgut'tan Kaymak Lazım Şarkısını Hediye EdiyoruzVerilen cevaptaki gibi; zengin miyiz ki biz künefesine ayrı, kaymağına ayrı para verelim, değil mi? Büyük ayıp, o dönerciyi kınıyoruz! Üzülen arkadaşımızın neşesini yerine getirmek için de Ankaralı Turgut’tan vekilime kaymak lazım şarkısını armağan ediyoruz.

21 Kızınız Ne İşle Meşgul Acaba?

Kızınız Ne İşle Meşgul Acaba?Yurdum insanının aşk meşk konularında yaşadıkları sizce de inanılmaz değil mi? Hele işin içine bir de para giriyorsa kadın erkek fark etmez. İsteme gittiğinizde de “kızınız ne işle meşgul, oğlumuza bakabilecek mi” sorusuyla karşılaşma ihtimali, % 1500!

22 Kızlar Soruyor’un En Zor Sorusu Bize Göre!

Kızlar Soruyor'un En Zor Sorusu Bize Göre!Uyku ve para arasında seçim yapmak, sanırım en zoru. Herkesin uykusuzluğa dayanma süresi farklıdır; ama mutlaka uyuyacaktır. Parasız zaten olmuyor! Hadi gel de seçim yap şimdi.

23 Kurban Olduğum Baba Pantolonu

Kurban Olduğum Baba Pantolonu– Baba bana para verir misin?
+ Annene söyle pantolonumdan versin!

Bu repliği hemen hepimiz duyduk sanırım. En iyi görüşün sahibi arkadaş gibi kurban olduğumuz baba pantolonu, kutsal para deposu. Merkez bankasının rezervi gibi maşallah.

24 Madeni Değil de Coin Olmasın O!

Madeni Değil de Coin Olmasın O!İlk okunduğu zaman, “aa hakikaten biz aşağılıyor muyuz paramızı,” diye düşündüğünü biliyoruz. Ama şunu unutmayalım; İngilizce kullananlar “coin”, Fransızca kullananlar “pièce de monnaie”, Almanca kullananlar münze, İspanyolca kullananlar moneda diyor!

25 Milletvekili Kaynana Bulmuşsun Kızım Aklını Kullansana

Milletvekili Kaynana Bulmuşsun Kızım Aklını KullansanaMilletvekilinin oğlunu kapmış hala şikayet ediyor. Olacak iş değil. İyi tutsana aranı kayınvalidenle, yakın olsana kadına, destek versene biraz. Çok ayıp!

26 Minareyi Çalan Kılıfını Hazırlar Hacı!

Minareyi Çalan Kılıfını Hazırlar Hacı!Aslında arkadaşın bayağı bir kafası karışık. Tanışıyorlar aslında ama daha tanışma teklifinde bulunmamış. İşler biraz ters işliyor muhtemelen. Ama niyet de apaçık belli. Sen direkt eve çağır, gelmezse uğraşma zaten.

27 Minibüse Binen Masum Köylü!

Minibüse Binen Masum Köylü!Olacak iş değil arkadaşım, 50 kuruş dediğin nedir ki? Kalkıp zahmet edip alıyorsun. Ayıp ayıp, ne demiştir insanlar. Bu nasıl bir egodur, nasıl bir insanlık hali! Ne diyelim iyi ki böyle bir muhabbetin içine düşmemişsin!

28 Nankörlük Etme Evladım!

Nankörlük Etme Evladım!Besle büyük bir dediğini iki etme, sonra nankörlük yapsın. İşte bu çocuklar hep böyle! Annen senin yaptığın sorumsuz harcamalara ses çıkartmış mıydı acaba?

29 Napolyon’un Kadında Vücut Bulmuş Hali

Napolyon'un Kadında Vücut Bulmuş HaliParaya bu kadar bağlı olmak, bunu bir soru olarak insanlara yöneltmek ve yazanlara saldırmak. Ah be Napolyon, senden sonra mı türedi böyle insanlar. Hele bir de kadın oldu mu hiç de çekilir gibi değil!

30 O da Değişik Bir Fantezi Tabii

O da Değişik Bir Fantezi TabiiSırf fantezi olsun diye para sayma makinesi almak, nasıl bir işsizliktir. Yetmezmiş gibi bir de kağıtları para şeklinde kesip, saydırmak neyin düşüncesi biz hala çözmedik.

31 Para Açamadığı Kapıyı Satın Alır Demişler

Para Açamadığı Kapıyı Satın Alır DemişlerBu konuyla ilgili bir sorunun olmaması zaten şaşırtmıştı bizi. Ta ki bununla karşılaşana kadar. Gerçi hanım ablamız ne kadar da masum sormuş, para her kapıyı açar mı diye; ama ailesi gemileri yakmış haberi yok!

32 Para Ak Koyunu da Kara Koyunu da Çıkartır Ortaya

Para Ak Koyunu da Kara Koyunu da Çıkartır Ortayaİlişkilerde para yüzünden darbe alanlar, KızlarSoruyor sitesinde en yaratıcı kullanıcılardan diyebilirim. Kimi şair oluyor kimi yazar. Ama atalarımızın dediği bu söz, Joker isimli kullanıcı tarafından şahane bir şekilde açıklanmış.

33 Para ile İmanın Kimde Olduğu Belli Olmazmış

Para ile İmanın Kimde Olduğu Belli OlmazmışKimse sorsan, para yok der. Onda yok, şunda yok, bende yok. Nerede oğlum bu paralar?

34 Para İnsanoğlunun 6. Duyusudur Demişler!

Para İnsanoğlunun 6. Duyusudur Demişler!Adam dişini feda etmiş para için sen aşk diyorsun cici kız. Çocuğun aklını karıştırmışsın doğal olarak. Attığın tokat ilişkini bitirecek son darbe olmuş. Sen şu sözü duymadın herhalde; “para insanoğlunun 6. duyusudur. O altıncı duyu, diğer 5 duyuyu keyifle kullanmanızı sağlar.”

35 Paranın (Parasızlığın) Şair Yaptığı Bir Soru

Paranın (Parasızlığın) Şair Yaptığı Bir SoruParasızlık yüzünden dertler derya olmuş; oturmuş kardeşimiz şiir gibi soru yazmış. Verilen cevaplar pek tatminkar değil; ama “hayatta en hakiki mürşit paradır, gerisi teferruattır,” cevabını bizler beğendik. Peki, sizler?

36 Allah’ım Neydi Günahım!

Allah'ım Neydi Günahım!Yeni nesilde bir gıcıklık hali olduğunu siz de kabul ediyor musunuz? Güzel bir alışkanlık, öne çıkma arzusu; bunlar gıcıklıkla olmuyor ki be kardeşim!

37 Parayı Çeken Para Nereden Bulunuyor?

Parayı Çeken Para Nereden Bulunuyor?Parasız adım atmak imkansız evet. Ama bu arkadaş işe farklı bir noktadan giriş yapmış. Para kazanmak için bile para lazım! Kesinlikle doğru! Seçtiğimiz en iyi cevap ise sorudan çok daha etkili olmuş. Ee… Shakespeare ne demiş; kılavuzu para olana, her kapı açılır!

38 Sevgilinin Maaşı Erkek için de Önemli Tabi!

Sevgilinin Maaşı Erkek için de Önemli Tabi!Soranın erkek olduğunu üstündeki mavi çizgiden anlayabilirsiniz. Ayrıca parasına göre sevgili seçme huyu yalnızca kadınlarda geçerli değil. İşte kanıtı da kabak gibi ortada.

39 Beyaz Tiplemesi Psikopatı Hatırladınız mı?

Beyaz Tiplemesi Psikopatı Hatırladınız mı?Bir zamanlar Beyaz Show’da Psikopat isimli bir tipleme vardı. Mesela şuradaki gibi “ben senin aslında satranç oynamanı istiyorum benimle ama taşlara dokunmanı istemiyorum” repliği gibi.

40 Ruh Halim Seçim Akşamlarındaki CHP Gibi

Ruh Halim Seçim Akşamlarındaki CHP GibiTürk lirasının son yıllarda yaşadığı değer kayıpları, bu kullanıcıyı işin içinden çıkılmaz bir paradoksa itelemiş. Verilen cevap ise soruya son noktayı koyuyor. Nadide Türk eserinde olduğu gibi arabada 5, evde 15 gibi geliyor bize de ne diyelim!

41 Rüya Tabirlerinde Bugünün Sorusu!

Rüya Tabirlerinde Bugünün Sorusu!Rüya tabirleri bu soruya yanıt verecek kadar gelişmemiş olabilir; ama teknoloji gelişti. Babayla görüşmemek de ne demek yani? Üstelik rüyanda paracıkları da görmüşsün. Al sana işaret işte!

42 Sanat Toplum için mi, Para için mi? Alalım Cevapları!

Sanat Toplum için mi, Para için mi? Alalım Cevapları!Bir de derler ki sanat, sanat için! Hiç tartışmaya gerek yok; çünkü para yoksa sanat da yok. Acı ama gerçek.

43 Sen Hiç Dizi de mi İzlemiyorsun Acaba?

Sen Hiç Dizi de mi İzlemiyorsun Acaba?Genel kültür seviyemizi arttıran, ilişkilerin nasıl yürümesini öğreten dizileri birazcık izleseydin ya bacım. Ne demişler; sen eşek olursan semer vuran çok olur. Bu neyin saflığı?

44 Sevgili Harcamasına Yetmeyen İktisat Bilgisi

Sevgili Harcamasına Yetmeyen İktisat BilgisiNe yaparsa yapsın hesaplayamıyordu! Bir türlü sevgilisine para yetiremiyordu! Durum, içinden çıkılmayan bir hal almıştı! Façan yemiyorsa çıkmayacaksın meydana aslanım!

45 Siz CV’nizi Bırakın, Biz Sizi Arayacağız

Siz CV'nizi Bırakın, Biz Sizi ArayacağızTabii para sevme durumu, yalnızca kadınlar için geçerli değil. Erkeklerde para için birbirini yemeye başladılar. Üstelik iş savaşları vererek değil!

46 Siz Fuck-irler Nasıl Eğleniyorsunuz?

Siz Fuck-irler Nasıl Eğleniyorsunuz?Arkadaş parasız eğlenceye, tuzsuz yemek gözüyle bakıyor. Para olmadan eğlenmek de olmaz görüşündeki bu arkadaş için en iyi cevap, 4llah-Diyen-Portakal isimli kullanıcıdan geliyor.

47 Tek Başına Tadı Çıkar mı Hiç Panpa?

Tek Başına Tadı Çıkar mı Hiç Panpa?Paranın ucunu göstermeyi unutmuşsundur sen. Yoksa para sendeyse tip de sendedir. O yüzden azıcık bir para sıkıştır bir yerlere, görünsün malın mülkün.

48 Paramızı Nerede Saklayacağız Aşkım! Tekliflere açığım

Paramızı Nerede Saklayacağız Aşkım! Tekliflere açığımArkadaş biraz görgüsüzlük yapmış; ama inceden benim param ve tekliflere açığım demiş. Akıllı kızımız da hemen yapıştırmış cevabı.

49 Yani Kime Göre Neye Göre?

Yani Kime Göre Neye Göre?Sorunun her ne kadar trol bir soru olduğunu bilsek de “olmaz olsun böyle trol diyoruz.” Sorunun gerçek olma ihtimalini ise hiç ama hiç düşünmek istemiyoruz.

50 Yol + SSK Yaptırırsan Kesin Olur

Yol + SSK Yaptırırsan Kesin OlurYani nasip kısmetle oluyor bu işler; ama sen yine de sınırları bir zorla. Yoksa tam ideal sevgilisin yani. Bu yaşına kadar sevgilin olmaması senin suçun değil, tamamen kızların suçu. Nasıl görmezden gelmişler seni.

KizlarSoruyor.com Hakkında Kısaca Bilgi

Siz yine de Kızlar Soruyor sitesini hafife almayın. 2008 yılında Tolga Tanrıseven tarafından önce Amerika’da kurulan GirlsAskGuys.com başarılı olunca, Türkiye versiyonunu da açmaya karar vermiştir. 2011 yılında açılan KizlarSoruyor.com, Temmuz 2015’te aylık tekil 9 milyon ziyaretçiye, 55 milyon sayfa gösterimine ve günlük 200 bin paylaşıma ulaşmıştır.

Daha sonra elde ettiği başarı ile 1 milyon dolarlık yatırım almıştır. Hala da hızlı bir şekilde büyümesini devam etmektedir. Türkiye’nin ünlü webmaster forumu olan R10‘da da tartışılmıştır ve ne kadar kazandığı merak edilmektedir. Burada yapılan öyle bir yorum var ki sizlerle paylaşmasak ayıp olurdu.

R10 Kızlar Soruyor Yorumu

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.