Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kendi İşinizi Kurduğunuzda Sahip Olacağınız 10 Avantaj

Kendi İşinizi Kurduğunuzda Sahip Olacağınız 10 Avantaj
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Siz de “bir gün kendi işim olduğunda” diye başlayan cümleler kuruyor musunuz? Önünde sonunda bir gün kendi işinizin patronu olduğunuza inanıyor musunuz? Peki, o zaman neden hala bekliyorsunuz? Neden sabahları işe gitme işkencesine göz göre göre katlanıyorsunuz? Başkalarına para kazandırmaktan yorulmadınız mı? İnsanların ağız kokusunu çekmekten bıkmadınız mı? Sizin şu an başınızdaki patronunuzdan ne eksiğiniz var? İçinizden sürekli “böyle aptal adamlar, nasıl oluyor da bu kadar çok para kazanabiliyor?” diye geçirmiyor musunuz? İşte tıpkı bu ve bunlar gibi deli sorular… Belki siz de kendinize bu tarz sorular soruyorsunuz, ama yine de bir türlü atmanız gereken o ilk adımı atamıyorsunuz.

Bir gün kendi işimi kuracağım diyerek farkında olmadan yıllarınızı boşa harcıyorsunuz. Belki de sizin için büyük bir dönüm noktası olacak girişime cesaret edemiyor, bir türlü kendinize güvenemiyorsunuz. Oysaki kendi işinizin patronu olduğunuzda hayatınızın olumlu anlamda ne kadar çok değişeceğini bir bilseniz, bunun için bir dakika bile beklemezdiniz. Evet, kendi işinizin patronu olmak size pek çok açıdan fayda sağlayacaktır. Tabii, burada hiç risk yok diyemeyiz. Elbette ki bazı risklere sahip olduğunuzu bilerek kendi işinizi kuracaksınız. Ama dezavantajların yanında avantajlarınızı düşündüğünüzde, bu işten kazançlı çıkacağınızı söyleyebilirim. Peki, neden mi?

İşte kendi işinizin patronu olmanın size sağlayacağı avantajlar:

İş Arama Derdinden Kurtulursunuz!

İş Arama Derdinden Kurtulursunuz!Kendi işinizin patronu olduğunuzda hayatınızdaki en büyük meşguliyetlerinizden biri olan iş arama derdinden de kurtulmuş olursunuz. Çünkü bu saatten sonra yapmanız gereken şey sadece işinize odaklanarak, daha çok para kazanmanın yollarını araştırmak olacaktır. Elbette önünüze çıkan fırsatları değerlendireceksiniz. Ama enim konum oturup kariyer sitelerinde gezinmek zorunda kalmayacak, arkadaşlarınızın binlerce liralık mesleklerine kıskançlıkla bakmayacaksınız.

Zamanınızı ve Enerjinizi Kendiniz İçin Harcarsınız!

Zamanınızı ve Enerjinizi Kendiniz İçin Harcarsınız!Patron siz olduğunuz zaman sahip olduğunuz tüm enerjiyi ve zamanı sadece kendiniz için harcayacaksınız. Yani bundan sonra başkalarına para kazandırmak için mesai yapmayacaksınız. Gecelerce çalışsanız bile içiniz rahat edecek; çünkü bir başkası değil, siz kazanıyorsunuz.

Kötü Yönetim Şekilleri ve Patronlarla Uğraşmak Zorunda Kalmazsınız!

Kötü Yönetim Şekilleri ve Patronlarla Uğraşmak Zorunda Kalmazsınız!Şimdiye kadar en büyük dertlerinizden biri olan kötü patron faktöründen tamamen kurtulmuş olursunuz. Sabah işe 5 dakika geldiğiniz için sizi yerin dibine sokan, fazla mesai yaptırıp ek ücret ödemeyen, ne kadar çok kazanırsa kazansın maaşınıza zam yapmayan, ihtiyacınız olduğunda size izin vermeyen yöneticilerden kurtulduğunuz için kendinizi kuşlar kadar ferah hissedersiniz.

Eskisinden Çok Daha Fazla Çalışır, ama Geçmişe Nazaran Hiç Yorulmazsınız!

Eskisinden Çok Daha Fazla Çalışır Ama Geçmişe Nazaran Hiç Yorulmazsınız!Kendi kendinizin patronu olduğunuzda eski işinize göre çok daha fazla çalışır, ama yine de yorulmazsınız. Çünkü patron olarak çalıştığınız 15-16 saat, eski sevmediğiniz işte geçirdiğiniz 8 saatten çok daha eğlenceli geçmektedir. Sonuçta, kendi işiniz için harcadığınız her bir dakikadan hoşnut olur ve işinizi tutkuyla yaparsınız.

Başka Patronlar veya Yöneticiler Artık Potansiyel İşvereniniz Değildir!

Başka Patronlar veya Yöneticiler Artık Potansiyel İşvereniniz Değildir!Kendi işinizi kurduğunuzda eskisinden farklı olarak diğer patronlara ve yöneticilere aynı seviyeden bakma şansınız olur. Eskiden sizin için ulaşılmaz gibi görünen kişilerin de sıradan insanlar olduğunu anlarsınız. Onlar da sizin gibi bu yola küçük adımlarla başlamış ve gittikçe daha da büyümüşlerdir. Sonuçta diğer yöneticilerle aynı seviyede olmanın gururunu yaşayarak bundan keyif alırsınız.

Gelirinizden Sadece Siz Sorumlu Olursunuz!

Gelirinizden Sadece Siz Sorumlu Olursunuz!Kendi işinizin patronu olduğunuzda, elinize geçen paradan sadece siz sorumlu olursunuz. Çalışanlarınızın işini düzgün yapmaması ya da yeterince müşteri bulamamanız başkalarının değil, sadece sizin suçunuzdur. Bu nedenle sorumluluk sahibi olmayı öğrenirsiniz.

Paranızı Nasıl Yöneteceğinizi Anlarsınız!

Paranızı Nasıl Yöneteceğinizi Anlarsınız!Kendi işinizin patronu olduğunuzda; şirketin muhasebesinden tutun da çalışanlara verilecek maaşlara, ekstra giderlere varana kadar pek çok farklı şeyle uğraşmak zorunda kalırsınız. O ay ne kadar kar ettiğiniz, işinizin içinde bulunduğu durum, kazancınız derken; bir bakarsınız elinizdeki parayı ustalıkla yönetmeye başlamışsınız. Tabii para yönetimi konusunda uzmanlaşana kadar ufak tefek sorunlar yaşayabilirsiniz. Ama siz finansal anlamda başarılı olmak için en gerekli olan şeylerden birini öğrendiniz. O kadarcık aksaklığı da nazar boncuğu olarak görün.

İşin Ne Olduğunun Değil, Nasıl Yapıldığının Önemli Olduğunu Anlarsınız!

İşin Ne Olduğunun Değil, Nasıl Yapıldığının Önemli Olduğunu Anlarsınız!Küçücük bir dükkanı olup da kocaman şirketlerden daha çok kazanan başarılı girişimciler olduğunu biliyorsunuz, değil mi? İşte kendi işinizin patronu olduğunuz zaman, bunu çok daha iyi anlarsınız. Yani işinizin ne olduğunun değil, nasıl yapıldığının önemli olduğunu görürsünüz.

İşiniz Çıktığında Kimseden İzin Olmak Zorunda Kalmazsınız!

İşiniz Çıktığında Kimseden İzin Olmak Zorunda Kalmazsınız!Hastalandığınızda, bir davete katılmanız gerektiğinde ya da herhangi başka sebepten dolayı çalışamayacağınız zaman; kimseden izin olmak zorunda kalmazsınız. Yöneticinizin önünde ezile büzüle derdinizi anlatmaya çalışmaz, kötü bir tepkiyle karşılaştığınızda da kazandığınız kazanacağınız tüm paraya lanet etmek zorunda kalmazsınız.

Pek Çok Açıdan Daha Güçlü Olursunuz!

Pek Çok Açıdan Daha Güçlü Olursunuz!Kendi işinizin patronu olduğunuz zaman kendinizi pek çok açıdan daha güçlü hissedersiniz. Mesela; daha çok para kazanır, daha çok sorumluluk sahibi olur, kendinize daha çok güvenir ve daha özgür olursunuz. En önemlisi de ne biliyor musunuz? İstediğiniz işi yaptığınız için daha önce hiç olmadığınız kadar mutlu olduğunuzu fark edersiniz.

Gördünüz mü? Kendi işinizin patronu olduğunuzda işte yukarıda özetlemeye çalıştığım durumlarla karşılaşacaksınız. Bunlar, patron olmanın dezavantajlarıyla karşılaştırıldığında oldukça ağır basıyor diyebilirim. Öte yandan, siz de o sıradan insanların benimsediği “garantici” yaklaşımdan artık kurtulmanın zamanı geldiğini düşünmüyor musunuz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın