Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Karşınızdaki Kişinin Sizi Siz Olduğunuz için Sevdiğini Gösteren 10 İşaret

Günümüzün sahte ilişkileri, birçok kişinin şikayet edindiği ortak şikayet konularından. Bu yazıda gerçek sevginin nasıl anlaşılabileceğine dair tüyolar var;
Karşınızdaki Kişinin Sizi Siz Olduğunuz için Sevdiğini Gösteren 10 İşaret
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Bir birlikteliğin kişinin mutluluğunda ve başarısında ne kadar etkili olduğunu hepimiz biliyoruz. Tersine; sürekli çalkantı içinde olan ve içinde gerçek sevgi olmayan ilişkilerin ise kişiyi her açıdan başarısızlığa sürükleyen en büyük etkenlerden biri olduğunu da açıkça görebiliyoruz. Evet, eminim bu dediklerime sizler de katılıyorsunuz. Peki, o zaman şuna ne dersiniz? Bir ilişkiyi nasıl “mutlu” ya da “doğru” olarak tanımlayabiliriz? Ya da şöyle sorayım. Bir ilişkinin uzun süreli ve sağlam olabilmesinin temelinde yatan en önemli şey nedir? Büyük ihtimalle bu soruya “ne olacak, tabii ki sevgi” gibi cevaplar vereceksiniz. Ama yanıtınızda bu zamanda gerçek sevgiyi bulmanın ne kadar zor olduğunu belki de unutuyorsunuz.

3 gün süren ilişkiler, en ufak bir sorun karşısında darmaduman olan beraberlikler, maddi anlaşmazlıklar yüzünden biten evlilikler… Kötü sonla biten tüm ilişkilerin altındaki en önemli ortak neden bu aslında! Yani içlerinde gerçek sevgi olmaması! Çiftlerin birbirlerine sahte duygularla bağlanmaları! Kişinin, karşısındakinin karakterini değil de statüsünü ya da güzelliğini sevmiş olması! Paranın, popülerliğin, ailenin, gücün, görünürde olanın ve daha birçok farklı şeyin sevginin önüne geçmesi! Evet, ne demek istediğimi anladınız, değil mi?

Günümüz ilişkilerinde yaşanan en büyük sorunlardan biri olan problemden bahsediyorum. Çoğu ilişkinin neden küçücük bir sorunda bittiğini anlatmaya çalışıyorum. Yıllardır birlikte olan, ama birbirlerini gerçekte hiç tanımayan çiftlerin neden mutsuzluktan ölmek üzere olduklarını göstermek istiyorum. Aslında farkında olduğumuz, ama hala inatla yapmaya devam ettiğimiz büyük hatadan kurtulmamız gerek, diyorum. İyi hoş da bu hatadan nasıl kurtulacaksınız, öyle değil mi? Hem kendinizin hem de eşinizin/sevgilinizin hislerini anlamaya çalışacaksınız. Karşınızdaki kişiyi gerçekten o olduğu için mi seviyorsunuz, yoksa Bay bilmem ne olduğu için mi? Ya da karşınızdaki kişi sizi sadece siz olduğunuz için mi seviyor, yoksa var olan seçenekler içerisindeki en iyi alternatif olduğunuz için mi? İşte aşağıdaki maddeler sayesinde bu soruları çok daha kolay bir biçimde yanıtlayabileceksiniz. Çünkü hemen şimdi karşınızdaki kişinin sizi siz olduğunuz için sevdiğini gösteren işaretleri inceleyeceğiz. Sabırsızlandığınızı düşünerek alt başlıklara hemen geçiyorum.

İşte “beni böyle sev, seveceksen” diye düşünenlere cevap olabilecek işaretler:

Düşüncelerinize Önem Verir!

Düşüncelerinize Önem Verir!Konu ne olursa olsun! Dini inanışlar, politik konular, genel görüşler… Eğer karşınızdaki kişi sizi gerçekten siz olduğunuz için seviyorsa, düşüncelerinize önem verdiğini anlarsınız. Çünkü karşıt görüşlerde olsanız bile onun her durumda sizi dinleyeceğini bilir, fikirlerinizi anlamaya çalıştığını açıkça görürsünüz. Elbette, aranızda ufak tefek anlaşmazlıklar olacaktır. Ama bu anlaşmazlıkların, karşınızda boş gözlerle size bakan ilgisiz birinin olmasından çok daha iyi olduğunu yürekten hissedersiniz. Anlayacağınız cevap vermeniz gereken sorulardan ilki bu! Siz partnerinizin düşüncelerine ne kadar önem veriyorsunuz? Ya da düşüncelerinizin ona ne hissettirdiğini hiç düşündünüz mü?

Planlarında Her Zaman Size de Yer Vardır!

Planlarında Her Zaman Size de Yer Vardır!Evet, eşiniz ya da sevgilinizin de kendine göre planları, hedefleri vardır. Ama bu planların içine her zaman sizin için de bir yer ayırırlar. İleride dünyayı gezmek istiyorsa, yanında olması istediği kişinin siz olduğunu bilirsiniz. Kocaman bir ev ve mutlu bir yuva hayal ediyorsa, hikayenin baş kahramanlarından biri de siz olursunuz. Herkesin konuşacağı bir kitap yazacağını söylüyorsa, en büyük ilham kaynağının siz olduğunu söyleyeceğinden emin olursunuz. Uzun lafın kısası sevgili okurlar; sizi gerçekten siz olduğunu için seven partneriniz, geleceğe dair her düşüncesinde size de bir rol biçer ve bunu mutlaka sizinle paylaşır. İşte bu, onun mutlulukla ömür geçirilebilecek biri olduğunu anlamanızın en açık işaretlerinden bir diğeridir.

Sizden Söz Etmek En Sevdiği Şeylerden Biridir!

Sizden Söz Etmek En Sevdiği Şeylerden Biridir!Varlığınızda ya da yokluğunuzda. Hangi durumda olursa olsun, sizden bahsetmek için eline bir fırsat geçtiğinde bunu asla kaçırmak istemez. Örneğin, arkadaşlarınızla dışarı çıktınız. Sizin hakkınızda söz açıldı ve partnerinize o meşhur sorulardan bir tanesi yöneltildi. “Nasıl tanışmıştınız, onu ilk gördüğünde ne hissetmiştin?” gibi! İşte sizi gerçekten seven kişi, bu soruları öyle güzel cevaplar ki! Sadece bu bile ona yeniden aşık olmanız için yeterli bir neden olabilecek türdedir.

O kişi, yokluğunuzda sizi birilerine anlatırken de aynı heyecanı ve coşkuyu yaşar. Sizi öyle bir anlatır ki duysanız belki siz bile kendinize aşık olabilirsiniz. İşte bu, onun sizi her şeyiyle sevdiğinin en açık işaretlerinden bir tanesidir. Şu anda büyük ihtimalle eşinizin ya da sevgilinizin sizi başkalarına nasıl anlattığı hakkında fikir yürütüyorsunuz. İsterseniz ilk görüştüğünüzde ondan sizi anlatmasını isteyerek, bu konudaki meramınızı gidermeyi deneyebilirsiniz. Tabii, hayal kırıklığına uğrayabileceğinizi de hesaba katmayı unutmayın!

Cevabını Gerçekten Öğrenmek İstediği için Soru Sorar!

Cevabını Gerçekten Öğrenmek İstediği için Soru Sorar!Karşınızdaki kişinin sizi gerçekten sevdiğini gösteren işaretlerden bir diğeri de üzerinden yıllar geçmesine rağmen sizi hala keşfetmeye çalışmasıdır. Hayalleriniz, istekleriniz, arzularınız karşınızdaki kişi için hala fazlasıyla önem taşımaktadır. Onlar “sen olsan ne yapardın, nereye gitmek isterdin?” gibi soruları laf olsun diye değil; cevabını gerçekten öğrenmek için sorarlar. Eğer karşınızdaki kişinin hayallerinize ve isteklerinize önem verdiğini, sizinle ilgili her şeyi öğrenmek için çaba harcadığını düşünüyorsanız; o zaman kendinizi kesinlikle şanslı olanlardan biri olarak tanımlayabilirsiniz.

Ne Halde Olursanız Olun Hep Güzelsinizdir!

Ne Halde Olursanız Olun Hep Güzelsinizdir!Karşınızdaki kişinin sizi gerçekten sevdiğini gösteren bir diğer işaret de dış görünüşünüzdeki değişikliklerin onun için bağlayıcı olmamasıdır. Kilo almanız, saçınızın dökülmesi, yaşlanmanız, kırışmanız ya da göbeklenmeniz onlar için dert olmayacaktır. Çünkü gerçek sevgiyle birbirine bağlanmış kişiler için beden güzelliği çok önemli değildir. Yani karşınızda sizi her halinizle güzel bulan biri varsa, kesinlikle çok şanslı olduğunuzu bilmelisiniz. Ama tabii siz yine de bu güzel duyguyu suiistimal ederek, kendinizi hepten salmayın derim. Karşınızda sizi her halinizle sevecek biri var diye görünüşünüze özen göstermemezlik yapmayın.

Sizinle Zaman Geçirmek için Çaba Harcar!

Sizinle Zaman Geçirmek için Çaba Harcar!Sahte sevgilerin aksine, gerçek sevginin olduğu yerde gerçek paylaşımlar vardır. Örneğin; karşınızda sizi siz olduğunu için seven biri varsa, yanınızda vakit geçirebilmek için çaba harcayacaktır. Gerçekten sizinle olabilmek, sadece bedenen değil ruhen de varlığını hissettirebilmek için gerekiyorsa fedakarlık yapacaktır.

Diğerleri ise yani gerçek sevginin ne olduğunu bilmeyenler; kalabalık ortamlarda belki sizi koluna takıp caka satacak, belki iş yemeklerinde sizinle koltuklarını kabartacak, ama yalnız kaldığınızda her zaman başka işlerle meşgul olacaklardır. “Şimdi işim var, sonra yemeğe çıkarız, çalışmam gerekiyor…” gibi cümleler bu kişilerin sıklıkla kullandığı bahane cümleleridir. Eğer siz de partnerinize bu şekilde yaklaşıyorsanız ya da size bu şekilde yaklaşıldığını düşünüyorsanız, o zaman ilişkinizi sorgulamanız gerektiğini bilmelisiniz.

Size Bakarken Gözlerinin İçinin Güldüğünü Görebilirsiniz!

Size Bakarken Gözlerinin İçinin Güldüğünü Görebilirsiniz!Karşınızdaki kişinin sizi gerçekten sevdiğini kanıtlayan en açık işaretlerden bir tanesi de gözleridir. Belki klişe ve eski, ama bu yöntemin sonsuza kadar geçerli olacağına inanabilirsiniz. Bu nedenle, hiçbir şey yapmasanız bile sadece onun gözlerinin içine bakın. Sizinle konuşurken gözlerinin içinin güldüğünü görebiliyor musunuz? Yoksa başkalarıyla sizin aranızda hiçbir fark yokmuş gibi mi görünüyorlar? Artık o kadarını anlayacak olan da sizsiniz. Ama size bakarken gözlerinin değiştiğini görebiliyor, ruhunun tüm renklerini size açtığını düşünüyorsanız; bunu korumak için elinizden gelen her şeyi yapmalısınız.

Canınız Yandığında Canı Yanar!

Canınız Yandığında Canı Yanar!Elinizi kestiğinizde, hasta olduğunuzda, kısacası herhangi bir nedenle canınız yandığında belki de sizden de fazla acı çektiğini açıkça görebilirsiniz. Üzüldüğünüzde keyfinizi yerine getirebilmek için binbir çeşit maymunluk yapar, sizi tekrar güldürebilmeyi neredeyse yaşam amacı haline getirir. Başınıza bir şey geldiğinde eli ayağı birbirine dolaşır, ne yapacağını bilemez, küçük bir çocuk gibi dizinizin dibinden ayrılmaz. Canınız yandığında onunkinin daha çok yandığını bilir, kendi acınızı unutarak onun acısını dindirmek için çabalarsınız. İşte gerçek ilişkiler bu kadar hakikidir. Çiftler birbirine o kadar derinden bağlanırlar ki hem acıları hem de sevinçleri ancak birlikte yaşadıkları zaman anlam kazanır.

Küçük Fiziksel Temaslara Önem Verirler!

Küçük Fiziksel Temaslara Önem Verir!İlişkinizin ne kadar mutlu ya da ne kadar doğru olduğuna karar verebilmek için karşınızdaki kişinin fiziksel temastan ne anladığını da düşünebilirsiniz. Mesela; elinizi tutmak onun için ne kadar önemli, her fırsatta yanağınıza bir öpücük kondurmak istiyor mu, sık sık sarılıyor musunuz ya da birbirinize sarılmak için çok önemli bir şeyin mi olması gerekiyor? Eğer aranızdaki tek fiziksel temas cinsellikten ibaretse, o halde halletmeniz gereken büyük bir problem var demektir. Çünkü birbirini gerçekten seven insanlar, hem ruhen hem de bedenen birbirlerine dokunmak isterler. Onlar bu küçük dokunuşların ilişkiyi ne kadar güçlendirdiğini bilirler.

Düştüğünüzde Kalkmanıza Yardım Eder!

Düştüğünüzde Kalkmanıza Yardım Eder!Sizi statünüz, paranız ya da dış görünüşünüz için değil de siz olduğunuz içi seven biri; düştüğünüz zaman arkasına bakmadan kaçmak yerine durup ayağa kalkmanıza yardım eder. Kötü günler geçiriyorsunuz diye sizden uzaklaşmaz. Aksine zor zamanlarınızda daha çok yanınızda olabilmek için çaba harcar. Atıyorum; işleriniz kötü gidiyor, yani maddi açıdan zor günler geçiriyorsunuz. Eğer karşınızda sizi siz olduğunuz için seven biri yoksa, bunu hemen anlarsınız. Çünkü saçma sapan bahaneler üreterek anında sizden uzaklaşmaya çalışır. Ancak doğru kişi asla böyle bir şey yapmaz. Onun her zaman yanınızda olacağını bilir ve siz de ona aynı şekilde yaklaşırsınız. Ne dersiniz, karşınızdaki kişi size her düştüğünüzde yardım edecek kadar sadık mı?

Evet, ne diyorsunuz, gerçekten merak ediyorum. Yani yukarıdaki işaretler sizin için ne ifade ediyor? Mesela; şu andaki ilişkinizin hala gelecek vaat ettiğini düşünüyor musunuz? Yoksa ilişkinizde bu işaretlerin kırıntısını bile göremiyor musunuz? O halde ya sorunlarınızı halledeceksiniz ya da sonu olmayan ilişkinize veda edeceksiniz. Tercihiniz ne yönde olursa olsun, sadece iyice düşünüp taşınarak karar aldığınızdan emin olmalısınız.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın