Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

iOS İşletim Sistemi için Borsa Takip Uygulamaları

Anlık dalgalanmaları takip etmeye ve emirlerinizi hızlıca iletmeye Apple (iOS) cihazınıza uygun, Paratic’in önerdiği borsa uygulamalarını kullanarak başlayın!
iOS İşletim Sistemi için Borsa Takip Uygulamaları
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Borsada alım-satımların online olarak yürütülmesi hem vakit hem de işlevsellik açıdan yatırımcılara avantaj sağlamaktadır. Artık seans salonlarına gitmeye gerek kalmadan, internet bağlantısının olduğu her yerden piyasaya ulaşıyor ve geliştirilen uygulamalar aracılığıyla avantajlı pozisyonların sinyallerini alabiliyoruz.

Buna göre seans saatleri içerisinde hızlı bir şekilde işlemlerimizi gerçekleştirebiliyor, aynı zamanda borsa uygulamalarının sunduğu analiz, yorum gibi olanaklardan faydalanabiliyoruz. Sonucunda yatırımlarımıza etkili bir şekilde yön verebiliyoruz.

İşte bu nedenlerle borsa takip uygulamalarına rağbet her geçen gün artıyor ve en iyi borsa takip uygulamaları hangileri merak ediliyor. Elbette hisse senedi uygulamaları kapsamında Android ve iOS işletim sistemi için bir ayrım öne çıkıyor. Bazı borsa alım satım uygulamaları, her iki işletim sistemine yönelik uygulama çıkarsa da bazıları tek yönlü hizmet veriyor.

Biz de en iyi borsa uygulamalarını öğrenmek isteyenlere kolaylık olması adına bunları Android işletim sistemi için borsa takip uygulamaları ve iOS olarak ayrı ayrı ele aldık. Aşağıdaki başlıklarda iOS borsa takip uygulamalarına yer verdik. iPhone için borsa yatırım uygulamalarının bulunduğu listedeki önerilerle, yatırımlarınızı yönetebilirsiniz.

Borsa Takip Uygulamalarının Özellikleri ve İşlevleri

Hisse senedi alım satım uygulamaları, bazı geleneksel aracı kurumlara kıyasla genellikle daha düşük veya hiç komisyon ücreti sunmadığından, yeni başlayan yatırımcıların başlamasını çok daha uygun hale getirmektedir.

Aslına bakarsanız, borsa takip uygulamalarını seçerken dikkat edilmesi gerekenlerle aynı özelliklere bakmalısınız. iOS borsa işlem uygulamalarının önde gelenleri, kolay arayüz, verilerin doğruluğu, hata vermeme, maliyeti, güvenilirliği ve esnekliği gibi yönleriyle kullanıcıya işlevsellik sunmaktadır.

Mesela bazı uygulamalar kullanıcıya sadece piyasa takibi için veri sunarken bazılarının kapsamı çok daha geniştir. Hangi hisse senedi izleme uygulamasını kullanacağınıza karar verirken, sizin için neyin mantıklı olduğunu dikkatlice düşünün.

Örneğin sadece hisse senedi fiyatlarını kontrol etmek için mi bir uygulamaya ihtiyacınız var yoksa daha kapsamlı bir şey mi arıyorsunuz? Yoksa birikim hedeflerinizi de takip eden bir uygulama mı arıyorsunuz? Hem ücretli hem de ücretsiz çok sayıda uygulama varken hizmetler değişkendir.

Mesela bazıları haftalık-aylık listeler halinde borsada para kazandıran hisse senetleri için listeler verir. Bazıları kullanıcılara yönelik haberler için bildirimler gönderir.

Durumunuza hitap edecek işlevselliğe sahip olan bir iOS borsa işlem uygulaması seçmeniz çok önemli.

iOS Apple’ın başlangıçta iPhone için geliştirdiği ancak daha sonra iPod Touch ve iPad’de de kullanılan mobil işletim sistemiyle çalışan cihazlara borsa uygulamalarını yükleyerek, piyasaları anında cepten takip edebilirsiniz.

Bu uygulamalarla gelişen olaylar, son dakika haberleri, hisse senedi hareketleri, analizler ve grafikler dahil birçok fonksiyondan yararlanabilirsiniz.

Bunun için gerek özel borsa şirketlerinin gerekse de bankaların ya da aracı kurumların trader uygulamalarını AppStore aracılığıyla cihazınıza indirebilirsiniz. Android işletim sistemi için borsa takip uygulamaları arasında da iOS işletim sistemli cihazlarla uyumlu olanlar da vardır.

Günümüzde pek çok uygulama geliştiricisi, ek destekleyici programlar aracılığıyla uyumsuzluk sorununu ortadan kaldırmakta, her iki işletim sistemine de hitap etmeye çalışmaktadır.

Borsa Takip Uygulamalarını Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Borsa Takip Uygulamalarını Seçerken Dikkat Edilmesi GerekenleriOS borsa takip uygulamaları seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri uygulamanın güvenilirliği. Sonuçta uygulama evrenine her gün yenileri ekleniyor ve aralarından kötü niyetli ya da güvenlik açığı olanlar da çıkıyor.

Dolayısıyla uygulamanın güvenilirliği çok önemli. Bu noktada hem kullanıcı yorumlarından hem de mobil borsa takip iOS işletim sisteminde çalışan uygulamaya yönelik puanlardan faydalanabilirsiniz.

Bununla birlikte ücretlere ve komisyonlara dikkat etmelisiniz. Size en uygun maliyet yapısını seçtiğinizden emin olmak için farklı alım satım uygulamaları tarafından alınan ücretleri ve komisyonları karşılaştırın. Bazı uygulamalar aylık veya yıllık ücret alabilirken, diğerleri işlem başına ücret alabilir.

Kullanıcı dostu ve ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgilerle araçları sağlayan bir uygulama istiyorsunuz. Dolayısıyla uygulamanın kullanım kolaylığını ve işlevselliğini göz önünde bulundurun.

İyi bir borsa takip uygulaması, piyasa haberleri, analist derecelendirmeleri ve eğitim makaleleri veya videoları gibi çeşitli araştırma ve eğitim kaynaklarına erişim sağlamalıdır.

Aynı zamanda erişim faktörünü değerlendirin. Hesabınız veya işlemleriniz hakkında herhangi bir sorunuz veya endişeniz olması durumunda duyarlı ve yardımcı müşteri desteği sunan bir uygulamaya bakın.

Bu faktörleri göz önünde bulundurarak ihtiyaçlarınızı karşılayan ve yatırım yolculuğunuzda size yardım eden en iyi iOS borsa uygulamalarını tercih edin.

Borsa Takip Uygulamaları ile Portföy Yönetimi Nasıl Yapılır?

Portföy yönetimi, bir müşteri, şirket veya kurumun uzun vadeli finansal hedeflerini ve risk toleransını karşılayan bir grup yatırımı seçme ve denetleme işidir. iOS borsa takip uygulamaları ile portföy yönetimini, tıpkı normal yatırım portföylerinizdeki gibi yapabilirsiniz.

Bu noktada iOS işletim sistemi için sanal borsa oyunları yolunu da kullanabilirsiniz. Böylece deneyim kazanırsınız.

Aktif portföy yönetimi, daha geniş pazarın performansı ortasında stratejik olarak hisse senetleri ve diğer varlıkların alınıp satılmasını gerektirir. Pasif portföy yönetimi ise bir endeksin veya endekslerin yapısını taklit ederek piyasanın getirilerini eşleştirmeye çalışır.

Yatırımcılar, agresif bir şekilde kâr peşinde koşmak, muhafazakar bir şekilde sermayeyi korumaya çalışmak veya her ikisi için stratejiler uygulayabilir. Portföy yönetimi; net uzun vadeli hedefler, anlık piyasa haberleri takibi, risk toleransı düzeni ve yatırım seçeneklerini inceleme isteği gerektirir.

Profesyonel lisanslı portföy yöneticileri müşteriler adına çalışırken, bireyler kendi portföylerini oluşturmayı ve yönetmeyi seçebilirler. Her iki durumda da portföy yöneticisinin nihai hedefi, uygun bir riske maruz kalma seviyesi dahilinde yatırımların beklenen getirisini maksimize etmektir.

Portföy yönetimi, tüm yatırım yelpazesinde güçlü ve zayıf yönleri, fırsatları ve tehditleri tartma becerisini gerektirir. Elbette tüm bunları yaparken kullandığınız borsa alım satım uygulamalarının doğru ve anlık verilerle gelişmeleri sağlaması çok önemlidir.

iPhone ve iPad (iOS İşletim Sistemi) Kullanıcıları için Borsa Uygulamaları

Geldik iOS kullanıcıları için en iyi ve en güvenilir borsa uygulamalarına. Listede yer alan borsa takip uygulamaları, yatırımlarınızı yönetmek için size ihtiyaç duyduğunuz kolaylığı sağlayacaktır.

Sonuçta bu hisse senedi uygulamalarının yardımıyla piyasalarda, bireysel hisse senetlerinde ve elbette portföyünüzde neler olduğu hakkında bilgi edinebilirsiniz. İşte yatırım portföyünüzü zirvede tutmanıza yardım edecek en iyi iOS borsa işlem uygulamalarından bazıları.

Canlı Borsa Hisse Senetleri

Canlı Borsa Hisse SenetleriRSS Interactive tarafından geliştirilen Canlı Borsa uygulaması, iPhone için borsa yatırım uygulamaları arasında. Tamamen ücretsiz olan Canlı Borsa uygulaması, Türkiye ve yurt dışı borsaları anlık olarak takip etmenize olanak sağlıyor.

Kullanıcıya, kişiselleştirilebilir anasayfasıyla alarm özelliği, haberler, çevirici ve hesap makinesi, ekonomik takvim, cüzdan gibi özellikler sunuyor.

Piyasa verileri, alarm ve paylaşım kısayolları, hisselerin günlük, haftalık, aylık ve yıllık değişim oranları, canlı grafikler gibi araçlarıyla, App Store’da iyi yorumlar alan uygulamalardan biri.

Paratic Piyasalar: Döviz Borsa

Paratic Piyasalar: Döviz Borsa RSS Interactive tarafından geliştirilen bir uygulama daha listemizde yer alıyor. Kullanıcılara “Türkiye’nin Para Portalı olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Paratic’in Piyasa ekranı ile ekonomi dünyasına bağlanın” ifadeleriyle seslenen borsa takip uygulaması, kolay kullanımı ve kişiselleştirilmiş ekranlarıyla dikkat çekiyor.

Piyasaları izlemek için birçok aracı ücretsiz sunan Paratic Piyasalar, aynı zamanda son dakika haberler, anlık bildirimler, çevirici ve hesap makinesi, grafikler, ekonomik takvim gibi özellikleri bünyesinde barındırıyor.

Döviz App – Canlı Altın, Borsa

Döviz App - Canlı Altın, BorsaKullanılabilecek iOS borsa takip uygulamaları arasında Döviz App da yer alıyor.

11 yıldır canlidoviz.com üzerinden kesintisiz ve tamamen ücretsiz hizmet veren ve QR Yazılım Ve Eğıtım Teknolojileri Anonim Şirketi tarafından geliştirilen Döviz App – Canlı Altın, Borsa, App Store’da yüksek puan alan uygulamalardan.

“Karanlık ya da Canlı Döviz temamız ile basitleştirilmiş arayüzümüzü, rahatsız edici reklamlar olmadan ve hiçbir özellik için ücret ödemeden kullanmanın keyfini çıkarın” ifadelerini kullanan Döviz App, cüzdan, canlı sohbet, döviz çevirici gibi hizmetler sunuyor.

Döviz, altın, borsa, endeks, parite, emtia ve kripto para birimleri için haftalık, aylık, 3 aylık, 6 aylık ve yıllık grafik opsiyonu da olan uygulama, kullanıcılardan aldığı 5 yıldızlı yorumlarla da dikkat çekiyor.

Foreks Trader

Foreks Trader iOS işletim sistemli uygulama yenilenmiş arayüzü ile basit bir kullanıma ve gelişmiş özelliklere sahiptir.

Bu uygulama sayesinde BIST’te yer alan tüm ürünlerin fiyatlarını takip edebilir, alım-satım yapabilirsiniz. Dünyaca ünlü hisse senetleri, borsa endeksleri, pariteler, emtialar, tahviller gibi yüksek işlem hacmine sahip olan yatırım araçlarının üzerinde analiz teknikleri uygulayarak ilerideki fiyat seviyeleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Kişisel özelleştirme bölümü sayesinde dilediğiniz ürünü yakın takibe alabilirsiniz. Meydana gelen gelişmelere ilişkin ekonomik takvimle anında haberdar olabilirsiniz.

Finansal piyasalarda hızlı ve güvenilir işlem sloganıyla öne çıkan Foreks Trader Canlı Borsa, finans dünyasına adım atmak isteyenler ve deneyimli yatırımcılar için geliştirilmiş güçlü ve kullanıcı dostu bir uygulama.

Ugulamanın açıklamasına göre piyasa analizinden işlem yapmaya, önemli finansal haberlerden özelleştirilebilir göstergelere kadar her şeyi tek bir uygulamada bulabilirsiniz.

Foreks Trader, anlaşmalı bankalarından bazılarını İş Bankası, Akbank, Vakıfbank, Halkbank, Denizbank, HSBC, QNB Finans Bank, Anadolubank, Odeabank ve Yapı Kredi olarak belirtiyor.

Matriks Mobil Finans

Matriks Mobil Finans uygulaması sayesinde sadece borsa değil, diğer piyasalarda da eş zamanlı olarak fiyat takibi yapabilirsiniz. Aynı zamanda piyasa gelişmeleri hakkında anlık bilgilendirme alabilirsiniz.

Ücretsiz uygulama kendisini hem Türk hem de uluslararası finansal piyasalar için gerçek zamanlı bir finansal veri ve haber izleme uygulaması olarak tanıtıyor.

Finansal ve istatistiksel verilerin yanında analiz, özelleştirilebilir kullanıcı sayfası, grafikler, haberler ve enstrüman bulucu gibi hizmetleri olan Matriks Mobil Finans, iOS borsa takip uygulamaları arasında yer alıyor.

Midas: Borsa Hisse Alım Satım

iOS için en iyi borsa uygulamaları listemizde Midas da yer alıyor. Midas Finansal Teknolojiler tarafından geliştirilen uygulamanın dikkat çeken özelliklerinden biri kullanıcıya bakiye zorunluluğu sunmaması.

Buna göre minimum bakiye zorunluluğu olmadan 1 dolarla bile yatırım yapabilirsiniz. Hızlı ve kolay kayıt olunabilen borsa uygulamasında yatırım hesabınızla Amerikan borsasından hisse satın alabiliyorsunuz.

Avantajlı kur oranlarının yanında Borsa İstanbul’da bulunan dev şirketlere yatırım yapabiliyorsunuz. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) onayı olan uygulama, “Yatırım hesabına 500.000 dolara kadar SIPC hesap güvencesi Türkiye’de ilk defa Midas yatırım hesabında” ifadeleriyle öne çıkıyor.

Hem Türk hem Amerikan piyasalarına ilişkin haberleri de kullanıcısına sağlayan Midas, gizli ve ek ücretlendirme yapmadığını bildiriyor.

Borsa – Fiyat Tahminleri

Fixel tarafından geliştirilen borsa uygulaması sayesinde borsayı anlık olarak takip edebilirsiniz.

100’ün üzerinde olan aracı kurumun hisse hedef fiyat tahminlerini sunan Fixel Borsa, sektördeki araştırma ekiplerinin yayınladığı temel veya teknik analize dayalı raporlara erişim sağlıyor.

Bununla birlikte uygulamanın açıklamasında şu ifadelere yer veriliyor:

 • BIST verilerini canlı olarak takip edin.
 • Takip ettiğiniz hisse senetleri ile kendi sayfanızı oluşturun.
 • Hisse senedi detayında ilgili fiyat tahminlerine, araştırma raporlarına, kap haberlerine, bilanço ve gelir tablolarına kolayca ulaşın.
 • İstediğiniz hisseyi tek tuşla bulabilirsiniz.

Yatırım Dünyam

Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler Anonim Şirketi’nin borsa uygulaması olan Yatırım Dünyam, piyasaları hızlı ve etkili bir şekilde takip etmenizi sağlarken bir yandan da uzmanların analiz yorumlarını kullanıcılarla paylaşmaktadır.

Aynı zamanda yatırımla ilgili eğlenceli ve eğitici videolara da yer veriyor.

Yapı Kredi internet bankacılığı şifresi olan herkesin giriş yapabileceği Yatırım Dünyam, Yapı Kredi müşterisi olmayanlara da demo hesabıyla 7 gün boyunca giriş imkanı sunuyor.

Piyasalarda işlem gören tüm araçların fiyat veri takibini, analizini yapabileceğiniz bu uygulama, diğerlerinde olduğu gibi alarm sistemine sahiptir. Gerekli zamanlarda, fiyat belirlenen seviyeye ulaştığında program telefonunuza uyarı göndermektedir.

TEB Yatırım Trader

Türkiye Ekonomi Bankası’nın TEB Yatırım Trader uygulamasıyla piyasaları kolay ve etkili bir şekilde takip edebilirsiniz. Aynı zamanda alım- satım yapabilirsiniz. Portföyünüze istediğiniz avantajlı gördüğünüz araçları ekleyebilirsiniz.

Trader uygulaması ile TEB’in araştırma ekibinin hazırladığı analiz ve önerilerden yararlanabilir, piyasa verilerini izleyebilirsiniz.

Uygulama üzerinde istediğiniz sembole alarm ekleyebilir, yatırım kararlarınızı kolayca işleme dönüştürebilirsiniz. Ücretsiz olan iOS borsa işlem uygulamasında yatırım için TEB yatırım hesabınız olması gerekmektedir.

Yahoo Finance: Stocks & News

Yahoo tarafından geliştirilen ve en iyi borsa uygulamaları listesinde yer alan Yahoo Finance, daha çok dünya piyasaları takibi için kullanılabilir.

Küresel gelişmeleri ve varlıkları anlık izleyebileceğiniz Yahoo Finance, milyonlarca insan tarafından kullanılıyor ve en iyi borsa takip uygulaması denildiğinde listelerde mutlaka yer alıyor. Ancak Türkçe desteği bulunmuyor.

Tam sürüm için ücreti olan iOS borsa takip uygulamasının özelliklerinden bazıları şöyle:

 • Kişisel portföyünüzün performansını takip etme
 • Kripto varlıklarınızı izlemek, yatırım stratejileri oluşturmak veya nasıl yatırım yapacağınızı öğrenmek için portföy aracını kullanma
 • Gerçek zamanlı fiyat teklifleri ve kişiselleştirilmiş haberler almak için hisse senetlerini, ETF’leri veya kriptoyu takip etme
 • Tarihsel finansallar, ESG derecelendirmeleri ve üst sıralarda yer alanlar gibi ayrıntılı finansal bilgiler
 • Hisse senetlerinin dışında kripto, para birimleri, tahviller, emtialar, hisse senetleri, dünya endeksleri ve vadeli işlemleri izleme
 • Etkileşimli tam ekran grafiklerle hisse senetlerini karşılaştırıp değerlendirme.

TradingView: Piyasalar Takip

TradingView: Piyasalar TakipiPhone ve iPad için borsa yatırım uygulamaları listesinde TradingView: Piyasalar Takip de yer alıyor.

Uygulama açıklamasında; “Özetle, dünya listelerinin, sohbetlerin ve işlem piyasalarının olduğu yerdeyiz. 50 milyondan fazla insan, işlem yaparken daha iyi ve daha parlak kararlar almak için sosyal ağımızı ve süper şarjlı süper grafiklerimizi kullanıyor.” ifadelerine yer veriliyor.

Ücretsiz çizelgelere, alarmlara, gelişmiş grafiklere erişim hizmetinin yanında diğer yatırımcılarla en son trendleri tartışma fırsatı sunuyor.

Kullanıcısına dünya lideri grafikler, anlık veriler, izleme listesi, yatırım dünyasına erişim, güvenilir altyapı gibi özellikler vadediyor.

FinansCepte Döviz Altın Borsa

Güncel döviz, altın, hisse senedi, parite, emtia, endeks, Bitcoin, Ethereum, Ripple ve diğer dijital paraların alış-satış fiyatları için hizmet veren iOS borsa takip uygulamalarından biri de FinansCepte.

iPhone borsa uygulaması; kişisel portföy oluşturabilme, alarm oluşturma, bildirim alma, piyasa kur bilgileri ve makas aralıklarını izleme, analiz-haber takip etme, ekonomik takvim, hızlı erişim gibi özellikleriyle öne çıkıyor.

DövizFX – Döviz, Borsa, Altın

DövizFX - Döviz, Borsa, AltınTufan Vatandost tarafından geliştirilen borsa takip uygulaması, saniyelik güncellemeler sunan, tüm döviz kurlarını, hisse senetlerini ve Borsa İstanbul verilerini, gram altın, çeyrek altın, yarım altın ve diğer altınlar gibi metalleri ve 2500’den fazla kripto para fiyatını canlı izlemenizi sağlayan bir finans uygulaması.

Son fiyat, günlük düşük-yüksek, günlük değişim, alış-satış anlık güncellemeler ile her saniye güncellenen uygulama, Borsa İstanbul hisse senedi verileri ve borsa endeks verilerini 15 dakika gecikmeli olarak veriyor.

Investing.com Borsa

Hem iOS hem de Android işletim sistemi için sanal borsa oyunları denildiğinde akla ilk gelenlerden biri de Investing.com.

Geniş çaplı küresel ve yerel finansal araçları ile yatırımcılar için gerekli tüm özellikleri bünyesinde barındıran uygulama, kullanıcılara pek çok özellik sunuyor.

Gerçek zamanlı veriler, ekonomik takvim, kişiselleştirilebilir portföy, alarm, haber-analiz, finans araçları bunlardan bazıları. Türk borsalarının yanında tüm büyük borsaları da Investing uygulamasıyla izleyebilirsiniz.

Sonuç olarak, mobil yatırımın sağladığı kolaylıklar herkes tarafından bilinmektedir. Bu nedenle yatırımcılar vakit kaybetmemek amacıyla mobil işlem yapma özelliğini kullanmaktadır. Bu anlamda çoğu aracı kurumu yatırımcılara mobil yatırım yapmaları için işlem platformları geliştirmiştir.

Yazımızda iOS işletim sistemi için geliştirilmiş borsa uygulamalarını ele aldık. Bu uygulamalardan faydalanarak gerek takip işlemleri gerekse de diğer fonksiyonları kullanarak işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Avantajlı pozisyonları öngörerek değerlendirebilirsiniz.

iOS İşletim Sistemli Telefonlar ve Tabletler için Sanal Borsa Oyunları

Borsa yatırımı yaparak para kazanmak isteyenlerin, acı bir tecrübe yaşamadan öğrenmesi gereken konu, piyasa hakkında bilgi ve deneyime sahip olmaları gerektiğidir. Çünkü rastgele işlemler ile borsada kazanç sağlama oranı epey düşüktür. Dolayısıyla bilgilerinizi ve deneyimlerinizi artıracak faaliyetlerden yararlanmalısınız.

Bunun için aracı kurumların eğitim paketlerinin yanında tecrübe kazanılması açısından sanal borsa oyun uygulamaları geliştirilmiştir. Uygulamalar sayesinde başarılı borsa yatırımcıları gibi deneyimlerinizi artırabilirsiniz. Bakış açınızı geliştirerek, yüksek miktarda kazançların altına imzanızı atabilecek düzeye gelebilirsiniz.

Şimdi iOS işletim sistemli cihazlara yüklenebilen, yatırımcılar tarafından tercih edilen sanal borsa uygulamalarına değinelim:

Borsa 101: Nedir Nasıl Oynanır

Borsa 101: Ücretsiz Borsa Dersleri” ile piyasaya doğru bir başlangıç yapın. Ücretsiz borsa eğitimi sunan uygulama ile kısa sürede piyasaya güçlü bir başlangıç yapabilirsiniz.

RSS Interactive tarafından geliştirilen bu uygulamaya hiçbir ücret ödemeniz gerekmiyor. Peki, uygulamada neler bulacaksınız? İşte uygulamanın açıklamasından öne çıkanlar:

Borsa 101: Nedir Nasıl Oynanır“Her şeyden önce Borsa 101, piyasanın sıkıcı gelen yönlerini eğlenceli bir şekilde size sunacak. Görselleştirilmiş derslerle birlikte kısa sürede borsaya hakim olacaksınız. Borsa 101 uygulamasının Hikayeler bölümünde, piyasaya ait en temel bilgileri bulacaksınız. Borsa nedir, hisse senedi nedir, halka arz nedir, temettü nedir gibi konuları öğreneceksiniz. Ayrıca borsa tarihine kısa bir bakış atacak ve seans saatleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Adım Adım ‘Dersler’ ile Piyasayı Derinlemesine Öğrenin Dersler bölümüne geçerek, borsa hakkında daha derinlemesine bilgilere ulaşacaksınız.”

Aynı zamanda testler, tahmin oyunları, günün önerileri gibi kategorilerle eğlenceli bir şekilde borsada deneyim kazanacaksınız.

Borsa Oyunu

Boris Nekrushev tarafından iPad için tasarlanan Borsa Oyunu, borsaya giriş yapmak isteyenler için faydalı olabilir. Uygulama için satın alımlar sunan ücretsiz uygulama, size borsada satış yapmaktan korkmamanızı öğretirken, yatırımlar ve finanslar hakkında bilgi veriyor.

Uygulama açıklamasında, “Borsa oyununu deneyin. Bir strateji oyunu oynayarak para kazanmayı öğreneceksiniz! Bu çok basit, bedava, kayıtsız ve demo-hesapsızdır. Bu gerçek bir oyundur, simülasyon değildir” ifadeleriyle dikkat çekiyor.

Stock Market Game

Stock Market Game, sanal borsa oyunu sayesinde hisse senedi alım-satımı yapabilirsiniz. Şirketlerin cari hesap özetlerine oyun sayesinde ulaşabilirsiniz.

Uygulamada bekleyen emir türlerini kullanabilirsiniz. Not almanız gereken yerleri, kaydedebilirsiniz. Piyasaları takip edebilirsiniz ve yatırım araçlarının fiyat seviyesinde meydana gelen değişimleri inceleyebilirsiniz.

Bunun için iOS işletim sistemli telefonlarınıza veya tabletlerinize oyunu indirmeniz gerekmektedir. Finansal bilgilerinizi güçlendirmek, yatırım hakkında bilgiler ve deneyimler kazanmak için bu uygulama çoğu kişinin dikkatini çekmektedir.

Sadece yabancı dil seçeneğine sahip olan uygulamayı kullanmak için aktif bir Stock Market Game oturumunda kayıtlı olmanız gerekir.

Best Brokers Stock Market Game

Borsa nedir, yatırımı nasıl yapılır hakkında tecrübelerinizi geliştirmeniz açısından geliştirilen uygulama sayesinde para kaybetme riskiniz olmadan işlem yapabilirsiniz.

Yaptığınız işlemler sonucunda deneyimlerinizi artırarak, stratejiler geliştirebilirsiniz. Diğer yatırımcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Bilgilerinizi ve deneyimlerinizi paylaşabileceğiniz uygulama, 60.000’den fazla gerçek zamanlı hisse senedi ve hatta Bitcoin, Ethereum veya Dogecoin gibi kripto para birimleri içeren tek borsa oyunudur.

Fiyat seviyelerindeki değişimler eş zamanlıdır. Bu sayede eş zamanlı borsa deneyimi yaşayabilirsiniz. Enstrümanların günlük, haftalık, aylık ve yıllık fiyat grafiklerini inceleyerek, beklentilerinizi karşılamanızı sağlayacak zaman aralıklarının tespitini yapabilirsiniz.

Deneyim kazanmanızı sağlayacak bu uygulamada Türkçe dil seçeneği bulunmamaktadır.

Stockfuse – Virtual Stock Market Game

Risk altında bulunmadan yapacağınız işlemler sayesinde ileri düzey yatırımcılarla rekabet edebilir konuma yükselebileceğiniz uygulama sayesinde borsa deneyimi kazanabilirsiniz.

Hisse senedi ticareti yapılan oyun platformunda, piyasanın nabzını tutabilirsiniz. Deneyimleriniz sonucunda kazanç sağlayacağınız stratejiler geliştirebilirsiniz. New York, Nasdaq ve Londra Borsalarında işlem gören hisse senetlerini, borsa yatırım fonlarını alıp satabilirsiniz.

Aynı zamanda piyasaları takip edebilir ve diğer yatırımcılar ile sohbet edebilirsiniz. Yapmış oldukları işlemleri görüntüleyerek, kendi portföyünüzü oluşturabilirsiniz.

Robinhood: Investing for All

Robinhood sanal borsa oyunu ile piyasa hakkında deneyimlerinizi üst düzeye çıkartabilirsiniz. Alım – satımlarınızı sanal para üzerinden ücretsiz bir şekilde yürütebilirsiniz. Özel portföy oluşturabilirsiniz ve hazırlamış olduğunuz portföyü kontrol altında tutabilirsiniz.

Bilhassa ABD hisse seneleri üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir ücret ödemeden, sanal borsa deneyimi yaşayabilirsiniz.

Yatırım yapmayı öğreten uygulama sayesinde borsada para nasıl kazanılır mantığını çözebilirsiniz. Apple ürünü olan Robinhood sanal borsa oyunu, dil seçenekleri arasında Türkçe bulunmamaktadır.

İngilizce ve basitleştirilmiş Çince dilleri geçerli olan uygulama Türkçe olmamasına rağmen tercih edilen uygulamalardan. Gerek güvenlik gerekse diğer açılardan fonksiyonel olması sayesinde çoğu yatırımcı tarafından tercih edilir.

1 Stock a Day

Tahminleri paylaşabileceğiniz ve yayınlanan hisse senetleri için topluluk sinyali alabileceğiniz bir uygulamadır. Sizin tarafınızdan desteklenen bir ticaret modelidir. Piyasa tahminlerinizi paylaşabileceğiniz oyunda, hisse senetleri üzerinde işlem yapabilirsiniz. Senetlerin değeri yükselecek mi düşecek mi sinyal alabilirsiniz.

Aldığınız sinyaller doğrultusunda para kazanmak için işlemlerinizi hangi vade aralığında hangi fiyat seviyeleri üzerinden gerçekleştirmeniz gerektiğini anlayabilirsiniz. Bu uygulamada her kullanıcı için puan kartı oluşturulur. Fiyat varsayımlarınız ne kadar iyiyse puanınız o kadar artar. Oyunun bazı kuralları vardır.

Stok yayınlandıktan sonra, 5 iş günü içerisinde ticaret işlemlerini gerçekleştirmeniz gerektiğidir. Ticaretinizi yapmadığınız takdirde sinyalleri göremezsiniz. İşleminizi birden fazla değiştiremezsiniz. Aynı zamanda işlemlerinizi 5 gün içerisinde kapatmanız gerekir.

Kapatılmayan işlemler otomatik olarak sonlandırılır. 100 puan veya bu puana yakın olan kişiler yatırım mantığını öğrenmiş sayılır. Sadece İngilizce dil seçeneği ile hizmet veren oyun, diğer programlarda olduğu gibi iPhone, iPod touch ve iPad’ler ile uyumludur.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Uygulamaları kullanabilmek için sıfırdan borsa öğrenmeli mi?

  Borsayı detaylıca bilmeden de uygulamaları kullanabilirsiniz. Ancak borsa takip uygulamalarını gerçek bir yatırımcı gibi kullanmak istiyorsanız, elbette borsa nedir öğrenmelisiniz. Piyasa takibi nasıl yapılır, analiz teknikleri nelerdir, ekonomik takvimde hangi veriler takip edilir gibi soruları yanıtlıyor olmalısınız.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.