Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

iPhone ve iPad (iOS İşletim Sistemi) için Borsa Uygulamaları

Borsada her an yatırım yapmak isteyen iPhone ve iPad veri tabanlı iOS işletim sistemine sahip kullanıcılar için borsa uygulamalarından oluşan liste aşağıda;
iPhone ve iPad (iOS İşletim Sistemi) için Borsa Uygulamaları
Son Güncelleme: 
Yorum

Borsada alım – satımların online olarak yürütülmesi hem vakit hem de işlevsellik açıdan yatırımcılara avantaj sağlamaktadır. Öyle ki cebimize kadar ufalan akıllı telefonlar sayesinde işlemlerimizi kolaylıkla yapabiliyoruz. Seans salonlarına gitmeye gerek kalmadan, internet bağlantısının olduğu her yerden piyasaya bağlanarak; geliştirilen uygulamalar aracılığıyla avantajlı pozisyonların sinyallerini alabiliyoruz. Buna göre borsa seans saatleri içerisinde hızlı bir şekilde işlemlerimizi gerçekleştirebiliyoruz. Sonucundan da etkili bir başarı sağlayabiliyoruz.

iPhone ve iPad veri tabanlı iOS işletim sistemine sahip olan cihazlara borsa uygulamalarını yükleyerek, piyasaları anında cepten takip edebilirsiniz. Aynı zamanda alım – satımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Gelişen olaylardan, son dakika haberlerinden ve grafik çeşitlerinin incelenmesinden tutun; birçok fonksiyondan yararlanabilirsiniz. Bunun için ücretli ve ücretsiz bir şekilde kullanılabilecek çok sayıda uygulama vardır. İstediğiniz yönde olanakları sağlayanı tercih ederek yatırımlarınızı daha keyifli ve kolay bir biçimde yapabilirsiniz. Bunun için gerek özel borsa şirketlerinin gerekse de bankaların trader uygulamalarını AppStore aracılığıyla cihazınıza indirebilirsiniz. Android borsa uygulamaları kapsamında ele aldığım uygulamaların bazıları iOS işletim sistemli cihazlarla da uyumludur. MYNET Finans uygulamasını bu konuda örnek olarak gösterebilirim. Genellikle ek destekleyici programlar aracılığıyla uyumsuzluk sorunu çözümlenebilmektedir.

Borsa işlemi yaptıran bankaların çoğunda Android ve iOS işletim sistemli cihazlarla uyumlu olan mobil trader uygulamaları bulunur. Yatırım hesabınızı banka üzerinden açmışsanız, AppStore aracılığıyla bankanın mobil trader hesabını telefonunuza yükleyebilirsiniz. Böylelikle her daim yanınızda olan cihazlarınız aracılığıyla piyasa takibinde bulunabilirsiniz. Aynı zamanda sanal hesap kullanarak borsa nasıl oynanır konusunda deneyim kazanabilirsiniz. Böylelikle işlemlerinizi yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiği hususu bilerek adımlarınızı daha temkinli bir şekilde atabilir, sonucundan beklentilerinizi karşılayabilirsiniz. Bunun için yatırımcıya yardımcı amaçlı geliştirilen farklı özelliklere sahip olan iOS işletim sistemli cihazlarda kullanılabilen birkaç borsa uygulamasından bahsetmek istiyorum:

Foreks Mobile

Foreks MobileForeks Mobile iOS işletim sistemli uygulama yenilenmiş ara yüzü ile basit bir kullanıma ve gelişmiş özelliklere sahiptir. Bu uygulama sayesinde BIST’te yer alan tüm ürünlerin fiyat takibini yapabilirsiniz. Alım – satımda bulunabilirsiniz. Dünyaca ünlü hisse senetleri, borsa endeksleri, pariteler, emtialar, Eurobondlar, tahviller gibi yüksek işlem hacmine sahip olan yatırım araçlarının üzerinde analiz teknikleri uygulayarak; ilerideki fiyat seviyeleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Kişisel özelleştirme bölümü sayesinde dilendiğiniz ürünü yakın bir şekilde takip edebilirsiniz. Meydana gelen hususlar hakkında ekonomik takvimle anında haberdar olabilirsiniz.

30 ve üzeri kurum aracılığıyla hisse senedi ve VOB alım –satış işlemi yapabilirsiniz. Arama bölümünde geçmişteki verileri inceleyebileceğiniz gibi haberlere de ulaşabilirsiniz. Global bir alt yapı hizmetinde bulunan foreks mobil ile dünyayı hızlı ve etkili bir şekilde takip edebilirsiniz. iPhone, iPad ve iPod touch ile uyumlu olan uygulamayı kullanabilmek için 7.0 – üzeri işletim sistemini bulunduran ürünlere sahip olmalısınız. Sadece İngilizce dil seçeneği bulunmasına rağmen ülkemiz yatırımcıları tarafından da kullanılmaktadır. Kullanıcı yorumları genellikle olumlu yöndedir. Özellikle diğer yatırımcıların yorumlarının görülüyor olması traderler için cazip gelen bir durumdur.

iOS Kullanıcıları için Foreks Mobile Finans Uygulaması:
https://itunes.apple.com/tr/app/foreks-mobile/id348143599

MetaTrader 4

MetaTrader 4MetaTrader 4 iOS işletim sistemli cihazlar üzerinde kullanılabilen uygulama, diğer alternatiflerine göre daha gelişmiş özelliklere sahip olduğu için yatırımcılar arasında başlıca tercih edilen bir programdır. Borsa dışında forex araçları hakkında da bilgi edinmenizi sağlar. Farklı göstergeleri, ticaret işlemlerinin kontrollünün bir şekilde gerçekleştirilmesi adına sunmuş oldukları özel yardımcı araçları ile yatırım araçlarının zaman içindeki değerleri doğru bir şekilde tahmin edilebilmektedir. Aynı zamanda gerekli görülen bilgilerin depolanması, geçmiş bilgilere ulaşılması gibi durumlar yatırımcılar için oldukça avantajlıdır.

Kullanıcı dostu ara yüzü ile çok sayıda dil seçeneğine sahip olması Metatrader 4 iOS uygulamasını kullananların sayısı her geçen gün katlanmaktadır. Sadece ülkemizde değil, dünyanın diğer ucundaki yatırımcıların kullanmış olduğu program rakiplerine göre oldukça gelişmiş özelliklere sahiptir. Bu nedenle de geri bildirim olarak çoğunlukla olumlu yönde yorum almıştır. Sürüm olarak 7.0 ve üzeri cihazlara yüklenebilmektedir. Telefonda fazla yer kaplamama gibi bir diğer özelliğe de sahiptir. Ücretsiz bir şekilde kullanılmaktadır.

iOS Kullanıcıları için MetaTrader 4 Finans Uygulaması:
https://itunes.apple.com/us/app/metatrader-4/id496212596

Matriks Mobil Finans

Matriks Mobil FinansMatriks Mobil Finans uygulaması sayesinde sadece borsa değil, diğer piyasalarda da eş zamanlı olarak fiyat takibi yapabilirsiniz. Aynı zamanda yaşanan olaylar hakkında anlık olarak bilgilendirme alabilirsiniz. Uygulama dışı ek paketler alabilirsiniz. Daha gelişmiş özelliklere ulaşabilirsiniz. Özellikle fiyat grafiklerini kullanarak zaman içinde değişmeye uğrayan fiyat hareketleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. İstediğiniz zaman aralığını seçerek, yatırım araçlarının fiyatlarında yaşanan dalgalanmaları görüntüleyebilirsiniz. Beklentilerinizi karşılayacak seviyelerden işlemlerinizi gerçekleştirmek için alarm sistemi kurabilirsiniz. Fiyat beklediğiniz seviyeye karşılık geldiğinde alarm devreye girerek hatırlatmada bulunur. Buna göre alım – satımlarınızı yapabilirsiniz.

iOS 6.0 ve üzeri cihazlar aracılığıyla kullanılan uygulamada müşterilerin şikayetleri önemsenmektedir. Bu kapsamda sürekli olarak iyileştirme, geliştirme gibi güncellemeler yapılmaktadır. Fakat yine de bazı hususlardan dolayı şikayetler devam etmektedir. Bu nedenle yatırımcıların uygulamaya verdiği puan düşüktür. Sadece İngilizce dil seçeneğinin bulunması ise dezavantajı olarak görülmektedir. Ücretsiz olarak yükleyip kullanabileceğiniz bir uygulamadır.

iOS Kullanıcıları için Matriks Mobil Finans Uygulaması:
https://itunes.apple.com/tr/app/matriks-mobil-finans/id329994925

cepBorsa

cepBorsaiPhone kullanıcılarının borsa fiyat verilerini takip etme fırsatı sunan cepBorsa uygulaması tüm yatırım araçlarının değerlerindeki dalgalanmaları eş zamanlı olarak görmenizi sağlar. Borsa İstanbul’da yer alan enstrümanların tavan ve taban seviyelerinin belirlenmesi için çeşitli analizlerden faydalanabilirsiniz. Gün içinde yaşanan fiyat değişimlerini izleyebilirsiniz. Altın, döviz gibi yüksek işlem hacmine sahip olan enstrümanların alış ve satış fiyatlarını hesaplamada kullanılan bir uygulamadır.

Döviz çevirici gibi özelliklerle donatılmış olan bu uygulama ücretsiz olarak kullanılmaktadır. Farklı dil seçenekleri bulunsa da bunlar arasında Türkçe’ye yer verilmemektedir. iOS 7.0 ve üzeri sürümlerde kullanılan bu uygulama iPhone, iPad ve iPod touch cihazları ile uyumludur. Zaman zaman güncellemeler yapılarak hatalar düzeltilmektedir.

iOS Kullanıcıları için cepBorsa Finans Uygulaması:
https://itunes.apple.com/tr/app/cepborsa/id655573982

Fixel Borsa

Fixel BorsaFixel borsa uygulaması sayesinde borsayı anlık olarak takip edebilirsiniz. 100’ün üzerinde olan aracı kurumlarının işlem yaptırdığı hisse senetlerinin fiyatları hakkında bilgiler edinebilirsiniz. Faaliyet raporlarına erişebilir, kap haberlerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca şirketlerin bilanço ve gelir tablolarına bakabilirsiniz. Analizini yapabilirsiniz. Bu anlamda sektör araştırmalarını inceleyerek kar getirecek araçları öngörebilir, sinyallerini alabilirsiniz. BIST verilerinin canlı bir şekilde mobil cihazınızdan takip edebileceğiniz bir uygulama olan Fixel borsa ile istediğiniz enstrümanların değişimlerini gözlemleyebilirsiniz.

Uygulama sürekli olarak müşterilerin taleplerine göre iyileştirme çalışmaları içindedir. Özellikle son güncelleme ile getirilen yatırım araçlarının günlük yüzdelik farkları ve getiri potansiyellerinin hesaplanması, yatırımcılara avantaj sağlamaktadır. Aynı zamanda piyasa haberlerine ulaşımın hızlı olması da fixel borsa uygulamasını kullanma açısından yatırımcılara cazip gelmektedir. Bu sayede yorumların çoğu olumlu yöndedir. Sadece İngilizce dil seçeneği olan bu uygulama, iOS 7.0 ve üst sürümlerine yüklenebilmektedir.

iOS Kullanıcıları için Fixel Borsa Finans Uygulaması:
https://itunes.apple.com/tr/app/borsa-hedef-fiyat-tahminleri/id1084218620

Borsa Cepte

Borsa CepteYapı Kredi Yatırım’ın borsa uygulaması olan Borsa Cepte, piyasaları hızlı ve etkili bir şekilde takip etmenizi sağlarken bir yandan da uzmanların analiz yorumlarını kullanıcılarla paylaşmaktadır. Anı zamanda görsel olarak video yorumlarında da bulunulmaktadır ve al – sat sinyalleri veren bir uygulamadır. Piyasalarda işlem gören tüm araçların fiyat veri takibini, analizini yapabileceğiniz bu uygulamaya Online Analist şifresi ile giriş yapılmaktadır. Diğerlerinde olduğu gibi alarm sistemine sahiptir. Gerekli zamanlarda, fiyat belirlenen seviyeye ulaştığında program telefonunuza uyarı göndermektedir.

Borsa alım – satımı yapabileceğiniz bu uygulamada hem yurt içi hem de yurt dışında meydana gelen gelişmeleri takip edebilirsiniz. Verdiğiniz emirler üzerinde değişiklik yapabileceğiniz gibi, emrinizi iptal de edebilirsiniz. Ya da zincirli emir verebilirsiniz. Basit bir kullanıma sahip olmasına rağmen sadece İngilizce dil seçeneği vardır. iOS 5.0 ve daha üst sürümlerle uyumlu olan bu uygulamayı ücretsiz kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumlarına bakıldığında bazı sorunlarla karşılaşıldığı için uygulamaya genel olarak olumsuz geri bildirim yapılmıştır.

iOS Kullanıcıları için Borsa Cepte Finans Uygulaması:
https://itunes.apple.com/tr/app/borsacepte/id406314993

Garanti e-Trader

Garanti e-TraderGaranti Bankası’nın geliştirmiş olduğu e – trader mobil uygulaması, hisse senedi ve VOB alım – satımında bulunmanızı sağlar. Yatırım işlemlerinin dışında ise günlük hayatı kolaylaştıracak hizmetler sunan bu uygulama, kolay bir kullanıma sahiptir. Yalnızca İngilizce dil seçeneği mevcuttur. Gerek uluslararası piyasalar gerekse de yurt dışı piyasalarda işlem gören araçların fiyat takibinin anlık olarak yapılmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda BIST içinde en yüksek ve düşük seviyelere karşılık gelen hisse senetleri hakkında bilgilere ulaşılmaktadır. Enstrümanların fiyat değişimlerini saatlik, günlük bazlı olarak yapabilirsiniz. Döviz çeviricisi ile de hesap makinesine ihtiyaç duymadan meydan gelen değişimleri hesaplayabilirsiniz.

Hisse senetleri ve türev araçlar üzerinde işlem yapabileceğiniz bu uygulamada dilediğiniz zaman online yardım butonunu kullanabilirsiniz. Canlı destek hattı üzerinden alım – satımlarınızın sisteme işlenmesini sağlayabilirsiniz. Kullanıcı yorumlarının çoğu, alt yapı yetersizliği nedeni ile olumsuz yönde olmuştur. iOS 5.1.1 ve üzeri sürümlere sahip olan cihazlara uyumlu olan program, ücretsiz olarak kullanılmaktadır.

iOS Kullanıcıları için Garanti e-Trader Finans Uygulaması:
https://itunes.apple.com/tr/app/garanti-e-trader/id355923492

Akbank Yatırımcı

Akbank YatırımcıAkbank Yatırımcı uygulaması ile borsa araçlarını alıp satabilirsiniz. Hesabınızı kişiselleştirerek dilediğiniz ürünleri içeren sayfayı oluşturabilirsiniz. Alarm sistemi özelliğinden faydalanarak dilediğiniz noktalarda uyarı alabilirsiniz. Ex – Trade kullanıcı kodu ile giriş yapabileceğiniz bu uygulamada emirlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde verebilirsiniz. Pozisyonunuz açık olduğu süre boyunca emirlerinizin takibini yapabilirsiniz. Gündem menüsü içerisinde yer alan kısımda ise BIST verilerine ulaşabilir, ekonomik takvim ile de piyasaların takibini güncel bir şekilde yapabilirsiniz.

Yatırım araçları dışında da yatırım amaçlı kullanılan ürünler hakkında da bu uygulama sayesinde haber alabilirsiniz. Repo, ters repo, mevduat faiz oranları, taşıt, tüketici, konut kredisi gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Çoklu dil seçeneği olan uygulama Türkçe olarak da kullanılabilmektedir. iOS 7.0 ve üzeri sürüme sahip olan cihazlarla uyumludur. Ücretsiz olarak bu sürümde yer alan cihazlara yüklenebilmektedir. Müşteri yorumları genellikle olumlu yöndedir.

iOS Kullanıcıları için Akbank Yatırımcı Finans Uygulaması:
https://itunes.apple.com/tr/app/yatirimci/id367218726

TEB Pratik Borsa

TEB Pratik BorsaTürkiye Ekonomi Bankası’nın kullanmış olduğu TEB pratik borsa ile piyasaları kolay ve etkili bir şekilde takip edebilirsiniz. Aynı zamanda alım – satımda yapabilirsiniz. Portföyünüze istediğiniz avantajlı gördüğünüz araçları ekleyebilirsiniz. Sonucundan da hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Bunun için günlük, saatlik bazdaki grafikleri doğru olarak yorumlayabilmeniz, ekonomik takvim bölümünde meydana gelen değişmelerin de takibini yaparak fiyatların ne yönde değişeceği hakkında öngörüşlerinizin doğru olması gerekir.

Ücretsiz olarak iOS işletim cihazlarına indirilebilen bu uygulamada sadece İngilizce dil seçeneği bulunmaktadır. 5.1.1 ve üzerindeki sürümlerde kullanılabilmektedir. Müşterilerin yorumları genel itibari ile olumlu yöndedir. Fakat cihaz uyumu ile ilgili sorun yaşadığını belirten yatırımcılar da mevcuttur. Gerekli güncellemeler ile bu problemlerin giderildiği konusunda geri bildirim yapılmıştır.

iOS Kullanıcıları için TEB Pratik Borsa Finans Uygulaması:
https://itunes.apple.com/tr/app/teb-pratik-borsa/id535718676

İş Yatırım TradeMaster Mobile

İş Yatırım TradeMaster Mobileİş Yatırımın iOS cihazlarla uyumlu olan bu uygulamasını mobil cihazınıza yükleyerek piyasaları hızlı bir şekilde takip edebilirsiniz. Alım – satımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Gerek iPhone gerekse iPad’iniz aracılığıyla emirlerinizi kolay bir şekilde verebilirsiniz. Borsa İstanbul’da ve VOB’da işlem gören araçların takibini yapabilirsiniz. Portföy yönetimi menüsü ile de yatırım araçları hakkında sinyaller alabilirsiniz. Bunun için analiz tekniklerinden faydalanmanız gerekir. Çünkü analizler sonucunda enstrümanların kar veya zarar getireceği belirlenir. Böylelikle işlemler bilinçli olarak yapılır.

Bu uygulama sayesinde portföyünüzü 24 saat boyunca izleyebilirsiniz. Meydana gelen değişimleri görebilirsiniz. Gerektiği durumlarda canlı destek hattından faydalanabilirsiniz. Analiz raporlarını inceleyebilirsiniz. Tüm bunlar için iOS işletim sistem tabanlı olan 5.1.1 ve üzeri sürüme sahip olan cihazınızın olması gerekir. Uygulamayı ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Dil seçeneği sadece İngilizce’dir. BISTECH verileri ile uyumlu olarak anlık veri sistemi mevcuttur. Fakat yatırımcılar tarafından genellikle bu konular hakkında olumsuz yorumlar yapılmıştır. Güncellemeler sonrasında ise eksikliklerin giderilmediği hakkında yorumlarda bulunulmuştur.

iOS Kullanıcıları için İş Yatırım TradeMaster Mobile Finans Uygulaması:
https://itunes.apple.com/tr/app/is-yatirim-trademaster-mobile/id350369221

Ziraat Trader Mobile

Ziraat Trader MobileZiraat Bankası borsa yatırımcılarının kullandığı mobil uygulamadır. Bu sayede gerek yurt içi gerekse de yabancı piyasalarda işlem gören yatırım araçlarının değerleri anlık olarak incelenir. Hızlı bir şekilde portföy oluşturma imkanı sağlayan uygulama, internet bağlantısı olan her yerde yatırımcılara erişim imkanı tanır. Piyasalar hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri içermektedir. Bu nedenle kullanıcı sayısı fazladır. Yatırım araçlarının fiyatlar arası farkı günlük, haftalık, aylık olarak görüntülenebilmektedir. Aynı zamanda seans içindeki alış – satış fiyatları, işlem hacimleri de eş zamanlı olarak yatırımcılarla paylaşılmaktadır.

Müşterilerin yorumları olumlu yöndedir. Fakat sadece emir iletimi konusunda sıkıntı yaşandığı dile getirilmiştir. Bu konuda gerekli düzenlemelerin yapılacağı hususunda geri bildirimde bulunmuşlardır ve güncellemeler sonucunda eksiklikler giderilmiştir. Yalnızca İngilizce dil seçeneği bulunan uygulama ücretsiz olarak kullanılmaktadır. 5.1.1 ve üzeri sürüm iOS cihazları ile uyumludur.

iOS Kullanıcıları için Ziraat Trader Mobile Finans Uygulaması:
https://itunes.apple.com/tr/app/ziraat-trader-mobile/id969151242

Sonuç olarak, mobil yatırımın sağladığı kolaylıklar herkes tarafından bilinmektedir. Bu nedenle yatırımcılar vakit kaybetmemek amacıyla mobil işlem yapma özelliğini kullanmaktadır. Bu anlamda çoğu aracı kurumu yatırımcılara mobil yatırım yapmaları için işlem platformları geliştirmiştir. Yazımızda iOS işletim sistemi için geliştirilmiş borsa uygulamalarını ele aldık. Bu uygulamalardan faydalanarak gerek takip işlemleri gerekse de diğer fonksiyonları kullanarak işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Avantajlı pozisyonları öngörerek değerlendirebilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu