Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Android için Sanal Borsa Oyun ve Eğitim Uygulamaları

Paratic, borsa piyasasında başarıya ulaşmanız için bilgi ve deneyim kazanmanızı sağlayan, Android cihazlar için en popüler 10 sanal borsa oyunu ve eğitim uygulamasını sunar!
Android için Sanal Borsa Oyun ve Eğitim Uygulamaları
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Borsa piyasasında başarılı olmanın tek yolu biliyorsunuz ki piyasa hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmaktır. Günümüzde de yatırımcıların bilgilerini ve deneyimlerini artırmasına yardım edecek pek çok alternatif bulunmaktadır.

Borsa nedir öğrenmek isteyenler, sunulan eğitimler ve diğer araçlarla kolaylıkla profesyonel yatırımcılar haline gelebilir. Bu araçlardan bir tanesi de sanal hesaplar, oyunlar ve borsa simülasyonları.

Kullanıcılar, sanal borsa oyunları sayesinde yatırım yapmanın püf noktalarını herhangi bir kayıp yaşamadan öğrenebiliyor.

Borsa işleyişi hakkında mükemmel birer araç olan sanal borsa oyunlarında, gerçek piyasada gibi online alım-satım yapabiliyor, hisseler hakkındaki tercihlerinizin sonuçlarını hiç risk almadan görebiliyorsunuz. Böylece tecrübe kazanıyor, bilginizi test ediyor ve yatırım yapmaya bilinçli bir şekilde başlayabiliyorsunuz.

İşte tüm bu nedenlerden dolayı en iyi sanal borsa uygulamaları ve oyunları sıklıkla merak ediliyor. Siz de borsaya girmeden önce borsa simülatörleriyle deneyim kazanmak istiyorsanız, listemizi incelemelisiniz.

Bu noktada işinizi kolaylaştırmak adına sanal borsa uygulamalarını iki farklı listede ele aldığımızı paylaşalım. Çünkü bazı borsa alım satım uygulamaları, her iki işletim sistemine yönelik uygulama çıkarsa da bazıları tek yönlü hizmet veriyor.

Biz de iOS işletim sistemi için sanal borsa oyunları ve Android borsa uygulamaları olarak ayırdık.

İşte Android için sanal borsa oyun ve eğitim uygulamalarının yanında bunların özellikleriyle seçimde dikkat edilmesi gerekenlere ilişkin bilgiler:

Sanal Borsa Oyunlarının Özellikleri ve İşlevleri

Sanal Borsa Oyunlarının Özellikleri ve İşlevleriBorsa simülatörleri, kendi paranızın bir kuruşunu riske atmadan ticaret ve yatırım yapmayı öğrenmenin eğlenceli bir yoludur.

Borsa simülatörleri, temel yatırım seçenekleri ve ticaret stratejilerinden opsiyonlar ve forex ticareti gibi daha karmaşık özelliklere kadar geniş bir yelpazede işlevsellik gösterir.

Bazıları becerilerinizi diğer kullanıcılara karşı test etme ve gerçek para kazanma fırsatı sunan yarışmaları destekler.

Borsa simülatörleri, bunu ister tam zamanlı bir iş olarak ister bir hobi olarak yapmak isteyin, hisse senedi alım satımının gerçekte nasıl olduğu hakkında fikir edinmek için harika bir yoldur.

Çünkü sanal alım-satım işine ücretsiz olarak girebilir ve herhangi bir para kaybetme riskini almazsınız.

Bununla birlikte işin en iyi yanı, genellikle ilerlemenizi takip etme, borsada nasıl hareket etmeli öğrenme ve sanal portföyünüzden büyük getiriler elde etme konusunda tecrübe kazanmanızdır.

Sonuçta bu araçlarla hisse senedi hareketleri karşılığında doğru mu yanlış mı yatırım yaptığınızı net bir şekilde görürsünüz.

Android sanal borsa oyunlarının özellikleri ve işleyişi kapsamında simülatörlerin genellikle iki temel gruba ayrıldığını söyleyebiliriz.

İlki, Bir portföyü yönetirken en iyi performans gösteren hisse senetlerini seçmek için arkadaşlarınızla veya yabancılarla rekabet ettiğiniz borsa oyunlarıdır. Alım satıma daha az, oyunun ömrü boyunca al-ve-tut yatırımına daha çok vurgu yapılır. Çoğunlukla eğlence amacıyla tercih edilir.

Diğeri ise piyasayı yakından takip ettiğiniz ve sanal kâr için aktif olarak hisse senedi alıp sattığınız sanal borsa oyunlarıdır. Bu simülatörler genellikle bir komisyoncunun gerçek ticaret platformunu kullanır ve mevcut çeşitli araçlarla size gerçek ticaret deneyimi sunar.

Amaç da çoğunlukla bir platformu test etmek ve gerçek borsa deneyimi edinmektir.

Yani sanal borsa oyunu nedir sorusunun yanıtı bir kuruş riske atmadan menkul kıymetleri seçebileceğiniz, alım satım yapabileceğiniz, yatırım sonuçlarını takip edebileceğiniz ve bu süreçte borsa deneyimi kazanabileceğiniz uygulamalardır.

Sanal Borsa Oyunlarını Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sanal borsa oyunlarını seçerken dikkat etmeniz gerekenler arasında ücretler, kullanıcı deneyimi, arayüz, güvenlik ve müşteri desteği kapsamı gibi faktörler vardır.

Bunların yanında sanal borsa oyununu nasıl ya da ne amaçla kullanacağınız önemlidir. Çünkü yukarıda de belirttiğimiz gibi sanal borsa uygulamaları, potansiyel hisse senedi tüccarlarına ve gelecekteki hisse senedi komisyoncularına hisse senedi ticareti yapmayı öğretmek için genellikle eğitim amaçlı kullanılır.

Ancak eğlence amaçlı ve ticaret yarışmalarına katılmak için de kullanılabilir.

Android Kullanıcıları İçin Sanal Borsa Uygulamaları & Oyunları

Gelelim Android kullanıcıları için en iyi ve en güvenilir borsa uygulamalarına.

Listede yer alan sanal borsa uygulamaları, borsa emirleri nasıl verilir ve borsada nasıl hareket etmeli gibi pek çok sorunun yanıtını, deneyimleyerek öğrenmenizi sağlayacaktır.

Bu Android borsa simülasyonları sayesinde hiç para kaybetmeden borsada para kazandıran hisse senetleri üzerinde işlem yapabilecek, gerçek yatırım dünyasına girmeden önce test etme yoluyla profesyonel hale geleceksiniz.

İşte borsada para kazanma işini sanal yoldan deneyimlemenizi sağlayacak en iyi Android sanal borsa oyunları.

CepFinans: Döviz, Altın, Borsa

CepFinans: Döviz, Altın, BorsaRSS Interactive tarafından geliştirilen borsa uygulamalarından bir tanesi de CepFinans.

Piyasaları anlık olarak takip edebileceğiniz, tüm hisse, döviz, altın ve diğer piyasalara yönelik canlı fiyat grafiklerini ücretsiz görüntüleyebileceğiniz uygulama, kullanıcıya aynı zamanda borsa simülasyonu olarak da hizmet ediyor.

Burada sanal portföyünüzü oluşturarak durumunuzu canlı takip edebilir, geliştirdiğiniz stratejilerin nasıl sonuçlanacağını gerçek verilerle izleyebilirsiniz.

Stock Market Game

Yatırımcı eğitimi için SIFMA Foundation tarafından geliştirilen bu sanal borsa oyunu, deneyim kazanmak ve borsa öğrenmek için oldukça yararlı olarak gösteriliyor.

Amerikan Araştırma Enstitüleri tarafından yapılan bir araştırma da sanal borsa oyununun öğrencilerin ilgisini çektiğini ve akademik performansı, finansal bilgileri ve tasarruf-yatırım alışkanlıklarını geliştirdiğini göstermiştir.

Bu uygulamayı kullanmak için aktif bir Stock Market Game oturumunda kayıtlı olmanız gerekir.

uygulama, cari hesap özeti, bekleyen işlemler, işlem notları ve piyasa haberleri bilgilerini sağlamak için standart Stock Market Game portföyleriyle senkronize olur. Aynı zamanda ekiplerin hisse senedi sembollerini aramasına ve alım satımlara girmesine izin verir.

Stock Market Simulator

Stock Market SimulatorABD borsa ticaret simülatörü oyunu Stock Market Simulator, Android sanal borsa uygulamaları arasında yer alıyor.

Oyunun başında kullanıcıya 50 bin ABD doları veren Stock Market Simulator, yeni yatırımcılar tarafından olumlu değerlendirmeler almış. Son güncellemede uygulama, grafikleri ve alım-satım emirlerinde düzeltmeler yapmış. Kolay arayüzü ve gerçek zamanlı hisse senedi fiyatlarıyla, borsa deneyimi kazanmak isteyenler için denenebilir bir seçenek.

Finfree: Borsa & Yatırım

Laplace Analytics Finansal Teknolojiler Anonim Şirketi tarafından geliştirilen Finfree: Borsa & Yatırım, ücretsiz Android yatırım oyunları arasında.

Uygulama içi satın alımları da olan Android sanal borsa uygulaması ile yatırım yapmak çok kolay!

Benzersiz özellikleri ve geliştirilmiş arayüzü ile Borsa İstanbul’daki hisse senetlerine güvenli ve kolay bir şekilde yatırım yapılabilen uygulamanın açıklamasında şu ifadelere yer veriliyor:

“Sanal borsa yarışmalarına katılarak yeteneklerini geliştir, sanal portföyünü yöneterek yatırımı öğren! Yarıştıkça kazan, kazandıkça öğren. Haftalık, aylık ve üç aylık yarışmalara katıl. Dereceye gir, gerçek para ödüllerini kazan. Yatırım dünyasına girmek istiyor ama kendini yetersiz mi hissediyorsun? Yatırım yapmaya başlamadan önce uygulama üzerinden “Finfree Akademi” ile yatırım dünyasına ilk adımı at! Yalınlaştırılmış eğitim içerikleriyle, yatırım yapmayı öğren.”

Stock Trainer: Virtual Trading

Borsa yatırımcılarının alım-satım stratejileri geliştirmek için kullandığı uygulamalardan biri de Stock Trainer’dir. Sinyal verici desteği ile borsa yatırımcılarının ilgisini çeken bir uygulamadır.

Borsa araçlarının dalgalanmaları hakkında ön fikre sahip olmanızı, içgüdüsel anlamda, nasıl yatırım yaptığınızı görmenizi sağlayan oyun sayesinde başarılı yatırımcılara dönüşebilirsiniz. Ücretsiz kullanılan uygulamada, kazanç sağlayacağınız borsa stratejileri üretebilirsiniz. Püf noktaları öğrenerek, paranızı nasıl kontrol etmeniz gerektiğini anlayabilirsiniz.

Açıklamasında, “Gerçek piyasa simülatörümüzle ticaret yapmayı öğrenin ve gelecekteki yatırımlarınız için bir rehber olarak kullanın” ifadelerinin yer aldığı uygulama, A-Life Software tarafından geliştirilmiştir.

StocksToTrade

StocksToTradeStocksToTrade, kendisini “tüccarlar için yatırımcılar tarafından oluşturulan gerçek zamanlı hisse senedi grafik platformu” olarak tanıtıyor.

Hem acemi hem de deneyimli tüccarlar için basit bir arayüz ve alım satım verimliliğini önemli ölçüde artırmayı ve menkul kıymet alım satımı için nihai avantajı sağlamayı amaçlayan çok çeşitli araştırma araçları sağlıyor.

Android sanal borsa uygulaması, ticaret için gerekli tüm araçlarla dolu olarak gelmektedir.

Böylelikle yatırımcılar, en iyi ticaret tekniklerini en iyi araştırma araçlarıyla tek bir yerde birleştirir.

Learn: Stock Market Investing

Bir diğer Android borsa öğrenme uygulaması da Learn: Stock Market Investing.

Uygulama, size ABD borsasına yatırım yapacağınızı, anlaşılması kolay, sıfır jargon, küçük boyutlu dersler ve tamamı orijinal içerikle öğrettiğini belirtiyor.

Borsa öğrenme içeriklerinde bölümler takip edilmesi kolay bir şekilde hazırlanmışken uygulamada 40 orijinal yatırım dersi bulunuyor.

Her ders 1 dakikadan kısa sürede okunabilir ve ne zaman öğreneceğinizin kontrolü kullanıcıda. Aynı zamanda her ders aynı zamanda ses formatındadır, böylece dinlemek ve okumak arasında seçim yapılabiliyor.

Yatırım derslerinin tamamının geliştiricinin kurucu ortağı ve baş yatırım analisti Emmet Savage tarafından oluşturulması da dikkat çekiyor. Jargon içermeyen bir dille borsa öğrenmek ve öğrendiklerinizi test etmek istiyorsanız, Learn: Stock Market Investing’i deneyebilirsiniz.

Borsa Oyunu

“Bir strateji oyunu oynayarak para kazanmayı öğreneceksiniz! Bu çok basit, bedava, kayıtsız ve demo-hesapsızdır. Bu gerçek bir oyundur, simülasyon değildir!”

Bu uygulamada ise hem borsa haberleri takip ediyor hem de bu haberlerin kur üzerindeki etkilerini görüyorsunuz. Oyun içi satın alma işlemleri olan Borsa Oyunu, kullanıcıya borsa eğitimi vermekten ziyade işlem yapma konusunda deneyim kazandırmayı amaçlıyor.

Zaten açıklamada yer alan “Bu oyun size borsada satış yapmaktan korkmamanızı öğretir, yatırımlar ve finanslar hakkında bilgi verir, Forex’te gerçek ticaret için hazırlayacak” ifadeleri de durumu destekliyor.

Forex Game – Ticaret Oyunları

Forex Game - Ticaret OyunlarıAndroid borsa öğrenme uygulamaları arasında Forex Game – Ticaret Oyunları da yer alıyor. Borsadan kriptolara piyasalarla yeni tanışan ve al-sat konusunda tecrübe kazanmak isteyenlere hitap ediyor.

Online ticaret simülatörü olarak hizmet veren Forex Game – Ticaret Oyunları’nı oynarken şunlar öğreniliyor:

  • Grafikler nasıl okunur (döviz fiyatları)
  • Ticarete nasıl başlanır
  • Farklı grafik türleri zaman çerçevesi nedir
  • Döviz çiftleri ve fiyatları nedir

Gerçek parayla işlem yapmadığınız için gerçek bir kaybınızın olmadığı uygulama, yatırım dünyasına adım atmak isteyenler için faydalı olabilir.

Yatırım Oyunu: Temel Bilgiler

“Çok çalışıp hiçbir şey kazanmamaktan yoruldunuz mu?
Daha fazla kazanmak ilginizi çekiyor mu?
Bankalar düşük mevduat oranları mı sunuyor?
Yatırımın zor olduğuna ve herkesin yapamayacağına mı inanıyorsun?”

Uygulama hakkındaki bilgilerde bu ifadeler dikkat çekiyor. Yatırım Oyunu: Temel Bilgiler, eğlenceli bir oyunla kullanıcılara yatırım yaparak nasıl para kazanılacağını öğretiyor.

Tercih edilen Android yatırım oyunları arasında yer alan uygulama, yeni başlayanlar için uygun ve kendinden emin bir hisse senedi tüccarı olabilmeniz için her şeyi basit ve ayrıntılı bir şekilde açıkladığını belirtiyor.

Android İşletim Sistemi için Borsa Uygulamaları

Yukarıda paylaştığımız öneriler Android için sanal borsa oyunları odaklıydı. Yani daha çok borsa nedir öğrenmek ve para kaybetmeden borsa simülatörleriyle deneyim kazanmak isteyenlere hitap ediyordu.

Şimdi ise Android işletim sistemi için borsa izleme ve işlem yapma uygulamalarını ele alalım. Böylece yukarıdaki uygulamalarda deneyim kazananlar, gerçek hesaplarla gerçek yatırımlardan para kazanabilir.

Canlı Borsa: Hisse Senetleri

Canlı Borsa: Hisse SenetleriGeliştiricisi RSS Interactive olan Canlı Borsa: Hisse Senetleri de Android borsa uygulamaları listesinde. Tüm enstrümanları tek uygulamada kullanıcıya sunan Canlı Borsa, anlık veriler ve haberlerin yanında birçok araçla hizmet veriyor.

Uygulama aracılığıyla belirlediğiniz fiyattan alarm kurabiliyor, pek çok enstrümanın anlık değişimlerini görüyor, cüzdanınızdaki değişimleri izliyorsunuz.

Uygulamanın açıklamasında “Canlı Borsa uygulaması tamamen ücretsizdir. Türkiye ve yurt dışı borsaları anlık olarak takip etmenize olanak sağlamaktadır. Tüm endeksler ve hisse senetlerinin fiyat grafiklerini canlı ve tamamen ücretsiz olarak takip edebilirsiniz.” ifadeleri yer alıyor.

Paratic Piyasalar: Döviz Borsa

Paratic Piyasalar: Döviz BorsaRSS Interactive tarafından geliştirilen bir diğer uygulamanın açıklaması şu ifadelerle başlıyor:

“Türkiye’nin Para Portalı olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Paratic’in; reklamsız ve ücretsiz Piyasa ekranı ile ekonomi dünyasına bağlanın.”

Paratic Piyasalar, kullanıcısına pek çok aracı ücretsiz bir şekilde sunuyor. Canlı piyasa verilerinin yanı sıra haberler bölümüyle borsa yatırımcılarını gelişmelerden haberdar ediyor.

Ekonomik takvim, çevirici, enstrümanların geçmiş performanslarına ilişkin veriler, sanal portföy takibi gibi kapsamlı hizmetleriyle Android borsa uygulamaları arasında yer alıyor.

Mynet Finans Borsa Döviz Altın

Mynet Finans Android borsa uygulaması ile hem Borsa İstanbul hem de dünya piyasalarını kesintisiz, canlı bir şekilde takip etmeniz mümkündür.

İster yerel isterseniz de dünyaca ünlü hisse senetlerini, borsa endekslerini değişen değerlerini anlık olarak görebilirsiniz.

Bunun dışında dövizler, emtialar ve daha pek çok finans aracın değerini takip edebilirsiniz. Özellikle bu noktada gelişen, değişen olayların, son dakika haberlerinin gecikmesiz bir şekilde yatırımcılara ulaşmasını sağlayan ekonomik takvimlerin bulunması piyasa hareketlerinin değerlendirilmesinde kolaylık sağlamaktadır. BIST’te

işlem gören senetlerin, endekslerin oranlarının hesaplanması, kazandıran ve kaybedecek hisse senetleri hakkında analizlerde bulunulması, vadeli işlem gören araçlar hakkında bilgilerin verilmesi gibi işlevleri bulunmaktadır.

Döviz – Altın, Borsa, Kripto

Döviz.com uygulaması ile akıllı cihazınızdan döviz, altın ve borsada işlem gören diğer araçların güncel verilerini alış – satış fiyatlarını anlık olarak takip edebilirsiniz. Kişisel ayarlar bölümünden istediğiniz araçları belirleyebilir, sadece o enstrümanlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ya da oluşturduğunuz portföy için de finansal bilgileri tek sayfada görmenizi sağlayabilirsiniz. Özellikle dövizler hakkında bilgi almak için tercih edilen programlardan biridir. Çünkü uygulamada yatırımcılar tarafından sıklıkla kullanılan para birimleri yer alır. Bunun dışında vazgeçilmez yatırım aracı olan altın fiyatları hakkında da bilgi alınabilmektedir.

MSN Money- Stock Quotes & News

Uygulamanın açıklamasında, “Dünyanın önde gelen kaynaklarından gelen finansal veriler ve haberlerle paranız hakkında daha fazla bilgi edinin. Kullanışlı araçlar ve hesap makineleriyle her zaman ve her yerde mali durumunuzu büyütün.” ifadeleri yer alıyor.

Yatırım araçları fiyat seviyeleri hakkında öngörülerde bulunmak için gelişmiş özelliklere sahip olan analizlerden, fiyat grafiklerinden faydalanabilirsiniz. Özellikle bu konuda yurt içi ve yurt dışı endekslerini inceleyerek hisse senetleri ve diğer finansal enstrümanların kur değişimlerinde meydana gelebilecek dalgalanmaların tahminini yapabilirsiniz.

Kişisel listeleme özelliği bulunan bu uygulama sayesinde ilgilendiğiniz araçların takibini daha hızlı ve etkili bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Büyük medya kuruluşlarının takibini anlık olarak yapabilir, gelişen son dakika haberlerinden bu uygulama sayesinden anında haberdar olabilirsiniz. Para dönüştürücü, kur hesabı yapmanızı mümkün kılan uygulamada finansal enstrümanların değerlerini hesaplayabilirsiniz.

MarketWatch

Android sanal borsa uygulamaları arasında yer alanlardan biri de MarketWatch. Anlık haberler, analizler, piyasa verileri gibi özellikleriyle ön sıralarda yer alan MarketWatch, ücretsiz olmasının yanında uygulama içi satın alma sunuyor.

Dow Jones & Company tarafından geliştirilen borsa uygulaması, 2013 yılından bu yana hizmet veriyor.

Seeking Alpha: borsa analizler

Takip ettiğiniz hisselerle ilgili piyasa haberleri ve analizlerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Seeking Alpha: borsa analizler’in açıklamasına göre Seeking Alpha, dünyanın en büyük yatırım topluluğu.

Milyonlarca yatırımcının günlük olarak yeni yatırım fikirleri ve stratejilerini keşfetmek ve paylaşmak, finans haberlerini, hisse senetlerinin değerini tartışmak ve bilinçli yatırım kararları almak için bağlantı kurduğun belirten uygulamaya göre her ay 22 milyondan fazla kişi farklı platformlarda Seeking Alpha kullanıyor.

Sıkça Sorulan Sorular

  • Uygulamaları kullanabilmek için sıfırdan borsa öğrenmeli mi?

    Elbette kullanabilirsiniz. Zaten bu sanal borsa uygulamalarından birçoğunun amacı, borsa öğrenmek isteyenler için gerekli bilgileri vermektir.

  • Uygulamaların gerçek hayatta riski var mı?

    Sanal borsa uygulamalarında gerçek para kullanmadığınız için risk de yoktur.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.