Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Instagram’da Sahte Fotoğraflar Paylaşmak İsteyenler için Şirket Kuruldu!

Gerçek yaşamlarla zerre ilgisi olmayan sayısız Instagram hesabı olduğunu biliyoruz. Ancak şimdi duyacağınız haber, sahte yaşamların hangi boyuta ulaştığını çok daha net gösteriyor!
Instagram’da Sahte Fotoğraflar Paylaşmak İsteyenler için Şirket Kuruldu!
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

İşini bilen internet fenomenlerinin tomar tomar para kazandığı çağımızda, sosyal medya mecralarının ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Deyim yerindeyse 7’den 70’e tüm dünyanın internete bağımlı geldiği günümüzde, pek çok kişinin kendisini farklı göstermek için uğraştığı da malumumuz!

Etrafımız; Photoshoplu kareler, lüks mekanlarda çekilmiş fotoğraflar ve şişirilmiş yaşantılarla başka insanlara dönüşen sosyal medya karakterleriyle dolu! Vaziyet böyleyken, sırf fotoğraf çekimi için verilen bir Instagram’ın sahte hayatları hizmeti bulunması da görünen o ki kaçınılmaz olmuş!

Hepimizin bildiği gibi Instagram hesabı açarak para kazanmak günümüzün en popüler meşgalelerinden biri haline geldi.

Instagram'ın sahte hayatları için şirket kuruldu

Bu noktada sosyal medyadan kazanç elde eden ünlüler de var fenomen olmayı kafasına koymuş kişiler de! Örneğin; Kim Kardashian, Selena Gomez, Christiano Ronaldo gibi isimler Instagram’da gönderi başına 500 bin dolar kazanıyorlar.

Zaten yeteri kadar zenginken lüks hayatlarını girişimcilik yolunda kullanan fenomenler de var!

Ayrıca Instagram fenomeni olarak para kazanmak ne kadar kolay sorusu o kadar merak edildi ki bunun cevabını vermek için bir deney bile yapıldı. Şimdiki haber ise Instagram’dan para kazanmak ya da ismini duyurmak gibi amaçlarla takipçi sayısını arttırmak isteyenler için sunulan yeni hizmet!

Rusya merkezli Private Jet Studio isimli şirket, müşterilerine özel jetlerde fotoğraf çekilme hizmeti sunuyor.

Bu hizmetten faydalanarak Instagram’da özel jetteki fotoğrafını paylaşmak isteyen kişiler 220 dolar ödeyerek, “süper havalı” paylaşımlarını yapabiliyor.İki saatlik çekimde fotoğrafçıyı da kendisi ayarlayan şirket, müşterilerine gerçekten farksız fotoğraflar vadediyor.

Ayrıca isteyenler, özel makyör – makyöz, kuaför seçeneklerinden de faydalanabiliyor. Özel jet içinde video çekimi opsiyonu da bulunan şirket, bu hizmeti içinse 434 dolar talep ediyor. Sonuçta; ortaya çıkan görüntüler Instagram’ın zengin çocuklarının paylaşımlarını aratmayarak, insanların sizi zengin zannetmesini sağıyor. Kısacası; isteyenler o “ulvi” amacına ulaşıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın