Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Instagram Hikayelerinde Paylaşılan Spotify Şarkıları Hareketli Hale Geliyor

Instagram hikayelerinde Spotify şarkılarını paylaşanlar için kullanıcı dostu bir özellik geliyor.
Instagram Hikayelerinde Paylaşılan Spotify Şarkıları Hareketli Hale Geliyor
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Günümüzde sosyal medya platformları ve dijital uygulamalar kullanıcılardan büyük ilgi görüyor. Sosyal medya uygulamaları arasında en popüler platformların başında Facebook’un sahibi olduğu Instagram geliyor. Uygulamanın kullanıcı sayısı her geçen gün daha da artıyor ve yeni özellikler geliştirilmeye devam ediyor. Kullanıcıların en sevdiği özelliklerin başında ise hikayeler geliyor. Sosyal medya yoğun ilgi gören bu bölümü daha eğlenceli hale getirmek adına sürekli çalışıyor.

Günde 500 milyon aktif kullanıcıya sahip olan hikayelerde en çok paylaşılan içeriklerden birisi ise Spotify şarkıları oluyor. Çevrimiçi müzik uygulaması olarak dünya genelinde 230 milyonu aşkın kullanıcısı olan servis, bu pazarın lideri konumunda ve sayısını artırmaya devam ediyor. Instagram hikayelerine gelecek özellik ise Spotify şarkılarını burada paylaşan kişileri ilgilendiriyor. Sosyal medya devi bu amaca yönelik paylaşımları daha eğlenceli hale getirmeye hazırlanıyor.

Hikayeler Spotify için Hareketleniyor

Hikayeler Spotify için Hareketleniyor

Instagram’da kullanıcılar hikaye paylaşımında pek çok seçeneğe yer verebiliyor. Spotify’ın en fazla kullanılan müzik uygulaması olması, Instagram hikayelerinde de sıkça yer almasına neden oluyor. Sosyal medya devi bu paylaşımları hareketli hale getirecek bir özellik üzerinde çalışıyor. İki şirket arasında yapılan iş birliği kapsamında kullanıcılar hikayelerinde Spotify şarkılarını paylaştığında bu paylaşımlar hareketli olarak görüntülenecek. Bu işlem Spotify üzerinden paylaş diyerek Instagram’daki hikayeler bölümüne gönderilecek.

Spotify bu özelliğe Canvas adını veriyor. Özellik sayesinde çalan şarkılar ile beraber arka planda kısa bir video oynatılacak. Sanatçılar kendi şarkılarını Instagram hikayeleri üzerinden paylaştığında Canvas videolar olarak gösterebilecek. Halihazırda arka planda düz renkler kullanılıyordu. Artık hazırlanan kısa videonun oynatılması ile hikayeler daha eğlenceli hale gelecek. Özellik şu an için sadece sanatçılar için kullanılabilir durumda olacak.

Standart kullanıcıların paylaşımları ise bir süre daha düz arka plan üzerinde gösterilmeye devam edecek. İlerleyen dönemde tüm kullanıcılara bu özelliğin gelip gelmeyeceği şimdiden merak konusu oldu. Canvas özelliği iOS kullanıcı sanatçılar için aktif hale gelmiş durumda. Yakında Android üzerinden de sanatçıların bu özelliğe kavuşması bekleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.