Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Instagram Fenomeni Olarak Para Kazanmak Ne Kadar Kolay?

Devir, sosyal medya fenomenlerinin devri! Hem lüks içinde yaşıyor hem de deli gibi sponsorluk alıyorlar. Peki, siz de bu keyfi yaşayamaz mısınız?
Instagram Fenomeni Olarak Para Kazanmak Ne Kadar Kolay?
Son Güncelleme: 
Yorum

7’den 70’e herkes, günde birkaç saatini sosyal medya platformlarında zaman harcayarak geçiriyor. Hal böyle olunca, markalar da sosyal medyayı reklam amaçlı kullanıyor. Bunun için de tabii ki takipçi sayısı çok olan hesaplar, namıdiğer fenomenler tercih ediliyor. Örneğin; Instagram’da gönderi başına en az 500 bin dolar kazanan ünlü isimler gibi!

Ancak kazancı o kadar yüksek olmasa da sosyal medyayı kullanarak para kazanan ün’süz isimler de var. Mesela; 70 yaşındaki büyükanne makyaj videolarıyla fenomen oldu ve şu anda sponsor anlaşmalarından gayet iyi miktarlarda kazanç elde ediyor. Buna ek olarak, para kazanma arzusunun kötü sonuçlandığı durumlar da yaşanıyor. Tıpkı, sevgilisiyle filmlerin ateş etme sahnesini çekmek isteyen ABD’li vlogger’ın hikayesi gibi! Ama bu nadir rastlanan bir olay diyor ve Instagram fenomeni olarak nasıl para kazanacağınızı anlatmaya başlıyoruz. İşte ayrıntılar:

Mediakix tarafından gerçekleştirilen deneye göre, Instagram’da fenomen olup para kazanmak gerçekten çok kolay!

Mediakix'in yaptığı deneye göre Instagram'dan para kazanmak çok kolay!

Ayrıntıları öğrendiğinizde, neden böyle dediğimi çok daha iyi anlayacaksınız. Çünkü gerçekleştirilen sosyal medya deneyinin sonuçları, neredeyse herkesin Instagram hesabı açarak para kazanabileceğini öne sürüyor.

Şöyle ki calibeachgirl310 ve wanderinggirl adıyla iki farklı sahte hesap açıldı. Ve her gün 1000 takipçi satın alındı

Did I fool you?

Alexa Rae (@calibeachgirl310)’in paylaştığı bir gönderi ()

calibeachgirl310 isimli hesap için bir modelle anlaşılıp, modelin çoğu sahilde olan fotoğrafları çekildi. wanderinggirl isimli hesap içinse, bir tane bile fotoğraf çekilmedi. Paylaşılan görseller stok fotoğraf hizmeti veren siteler gibi ortamlardan alındı.

Instagram’ın 15 bin takipçiye kadar sorun çıkarmadığını anlayan Mediakix, hesapların sahte olduğu anlaşılmasın diye takipçi, yorum ve beğeni satın almaya devam etti.

Tabii bu sırada gerçek takipçiler de arka arkaya gelmeye başladı. Hesaplar istenen seviyeye ulaştıktan sonra ise sponsorluk almak üzere harekete geçildi. Ve ilk aşamada paylaşım başına 100 dolarlık kazanç elde edildi. Yani şirket, sosyal medya fenomeni olmanın kolaylığını ve internet dünyasından rahatlıkla para kazanılabileceğini kanıtlamayı başardı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu