Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Her Instagram Gönderisi için 15 Bin Dolar Kazanan Blogger

Instagram'daki paylaşımlarıyla binlerce dolar kazanan moda bloggeri Danielle Bernstein, sadece 22 yaşında olmasına rağmen büyük başarıya ulaştı.
Her Instagram Gönderisi için 15 Bin Dolar Kazanan Blogger
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Facebook, Tumblr, Twitter, Instagram… Son yıllarda hayatımıza giren ve vazgeçilmez bir parçamız haline gelen o kadar çok sosyal medya sitesi var ki. Artık bir sosyal medya hesabı olmayan insana, azıcık mübalağa yaparsak “ucubeymiş” gibi bakılıyor. Merak ettiğimiz biri mi var, ilk bakacağımız yer sosyal medya siteleri oluyor. Çünkü o kişinin bir hesabı olmama ihtimalini aklımıza bile getirmiyoruz. Çoğu zaman da haklı çıkıyoruz. Nerdeyse “dedem” yaşındakiler bile bu sitelerde takılıyor. Bağını-bahçesini çekip, yakın gözlükleriyle paylaşım yapıyor.

Sakın kimseyi kınadığımı düşünmeyin! Bu siteler bulaşıcı bir hastalık gibi dünyanın her yerine, her kesimine yayılmış vaziyette! Peki, bu denli müptelası olduğumuz sitelerden para kazanılabileceğini de duymuş muydunuz? Evet, bu bir gerçek! Aklını kullananlar bu yolla oldukça yüksek rakamlar kazanabiliyor. Danielle Bernstein gibi… Hepimiz için eğlence odaklı olan Instagram, onun için evine ekmek götürme yöntemi. Gelin, bu moda bloggerini daha yakından tanıyalım. Bakalım Bernstein, Instagram’daki bir paylaşımıyla ne kadar kazanıyor?

İşte karşınızda Instagram’daki paylaşımlarıyla binlerce dolar kazanan moda bloggeri:

Moda Bloggeri Danielle Bernstein

Moda Bloggeri Danielle BernsteinDanielle Bernstein, henüz 22 yaşında olmasına rağmen geleceğin zenginleri arasında! Amerikalı bir moda bloggeri olan Danielle, We Wore What isimli sitenin kurucusu. Yaptığı paylaşımlarla beğeni toplayan genç yazar, 1867’den beri yayınlanmaya devam eden ünlü Amerikan moda dergisinin de dikkatini çekmiş. Neticede bu dergi, başarılı isimle röportaj yapmaya karar vermiş.

Danielle Bernstein ve Richard BransonYaptığı açıklamada; parasını Instagram aracılığıyla kazandığını söyleyen Danielle’nin, röportaj sırasında 992.000 takipçisi varmış. Harper’s Bazaar’daki röportajının ardından, blog yazarının takipçi sayısı 1.1 milyonu bulmuş. Birçok ünlü marka ile anlaşma yapan güzel yazarın her bir paylaşım için aldığı ücret, 5.000 ila 15.000 dolar arasında değişiyormuş. Bloggerin reklamını yaptığı markalar arasında Lancome, Virgin Hotels gibi dev isimler bulunuyor. Danielle Bernstein’in, Chicago’daki Virgin Group’a bağlı otelin açılışında, Richard Branson’la çekilmiş üstteki fotoğrafı da takipçilerinden binlerce beğeni almış.

Aslında genç ismin yaptığı şu açıklama durumu özetler nitelikte;

“Geçtiğimiz seneyi, en karlı senem olarak nitelendirebilirim. Ayrıca para hakkında konuşmaktan nefret ettiğimi söyleyeyim. Ancak daha 22 yaşında olduğum düşünülünce, 6 haneli rakamlardan oluşan kazancımı inkar edemem. Birikim ve yatırım yapıyorum, sürekli yeni bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum.”

Danielle Bernstein’i siz de takip edebilirsiniz. Hem kim bilir, belki siz de geleceğin ünlü blog yazarlarından birisiniz. Sadece henüz bu gerçeği bilmiyorsunuz. Yüzünüze bir gülümseme yayıldıysa, neden bu iş için çalışmıyorsunuz. Örneğin, Instagram’ın en ünlülerini takip ederek işe başlayabilirsiniz. Ne dersiniz, sizde bu ışık var mı?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.