Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Henry Lee Lucas Kimdir? Seri Katilin Hayatı ve Hakkında Bilinmeyenler

İlk kurbanı, annesi olan bir psikopat düşünün. Evet, bu yazıda Amerika’nın en çok cinayet işleyen seri katillerinden biri olarak anılan Henry Lee Lucas kimdir sorusunun tüyler ürperten cevaplarını bulacaksınız.
Henry Lee Lucas Kimdir? Seri Katilin Hayatı ve Hakkında Bilinmeyenler
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Hayatı filmlere ve kitaplara konu olmuş ünlü bir seri katil daha! Peki, Henry Lee Lucas’ı diğerlerinden ayıran özellikleri neler? Aslına bakarsanız, o da pek çok seri katil gibi kötü bir çocukluk dönemi geçirmiş.

Yıllar boyunca, hayat kadını olan annesinin eziyetlerine, aşağılamalarına ve dayaklarına maruz kalmış. Anlayacağınız, sevgi namına hiçbir şey yaşamamış Lucas. Ve daha 13 yaşındayken, ilk psikopatlık eylemlerini gerçekleştirmiş. Merak ettiyseniz, gelin alt başlıklarımıza geçelim.

Henry Lee Lucas Kimdir? Kısaca Bilgi

Henry Lee Lucas Kimdir? Kısaca BilgiHenry Lee Lucas kimdir sorusuna verilebilecek en basit cevap gelmiş geçmiş en ünlü seri katillerden biridir olacaktır. Fakat ilginç olan şu ki katilin kaç kişiyi öldürdüğü halen kesin olarak bilinmemektedir. Çünkü Lucas yalan söyleme konusunda oldukça iyidir ve hapishanede olduğu dönemde sürekli ifade değiştirmiştir.

Mesela; 75 ila 100 kişinin ölümünden sorumlu olduğu düşünülen Lucas, 1985 yılında yaptığı bir röportajda sadece 3 kişiyi öldürdüğünü, diğerlerinin ise polislerle dalga geçmek için uydurduğu hikayeler olduğunu söylemiştir. Peki, öldürdüğü kişilerin sayısının 500-600’leri bulabileceğini de itiraf eden seri katil, gerçekte kaç kişiyi öldürmüştür? Hemen şimdi birlikte öğreneceğiz.

Henry Lucas Lee’nin Hayatı

Henry Lucas Lee’nin Hayatıİstenmeyen bir çocuk olarak 23 Ağustos 1936’da Blacksburg, Virginia’da dünyaya gelmiş. Fahişelik yapan annesinin 9 çocuğundan biri olan Henry Lucas Lee’nin babası ise iki bacağını da kaybetmiş sakat bir adammış. Anne Viola hem Henry’ye hem de sakat babasına sürekli şiddet uyguluyor, her ikisine de hayatı zindan ediyormuş.

Sonunda, baba Anderson bu işkencelere dayanamayarak soğuk bir kış akşamında dışarı çıkarak ölüme gitmiş ve hipotermi nedeniyle hayatını kaybetmiş. Bazı kaynaklarda ise alkolik Anderson’un çok içkili olduğu için eve gidemeyip soğuktan donarak öldüğü belirtilmektedir. Bazılarında ise Anderson’u anne Viola’nın çocuklarının gözünün önünde öldürdüğü öne sürülmektedir.

Henry Lee Lucas’ın Çocukluğu;

Henry Lee Lucas'ın ÇocukluğuHenry’nin üzerinde türlü türlü sadistlikler yapan Viola, ondan her zaman nefret etmiş ve küçük çocuğa yıllar boyunca acı çektirmiş. Hatta 1943’te eğitim hayatına başladığında ona kız kıyafetleri giydirip, saçlarına kurdeleler takarak okula yolluyormuş. Henry’nin beslemeye çalıştığı hayvanları öldüren Viola, gözüne bir bıçakla zarar veren oğlunu günlerce hastaneye götürmemiş ve sonunda cerrahi müdahale yapılması gerekmiş. Bir gün yine dayak yiyen Henry, 3 gün boyunca hiç uyanmadan koma halinde yatmış. Nihayetinde annesinin sevgilisi Bernie tarafından hastaneye götürülerek tedavi edilmiş.

Daha sonra aynı adam, Henry Lee Lucas’a hayvanları öldürüp onlara tecavüz etmeyi öğretmiş. Bazı kaynaklarda bu kişinin Henry’nin üvey ağabeyi olduğu söylenmektedir. 13 yaşına geldiğinde en sevdiği şeyin küçük hayvanların gırtlaklarını kesip, daha sonra onlara tecavüz etmek olduğunu belirten Henry, ilk cinayetini ise 15 yaşındayken işlemiş. 17 yaşında bir kızı kaçırıp ormanlık alana götürmüş ve boğarak öldürdükten sonra ona tecavüz etmiş. Ardından da cesedi ormanlık arazide bir yere gömmüş. 3 yıl sonra hırsızlıktan 6 yıl hapis cezasına çarptırılan Lucas, hapishaneden iki kez kaçmayı başarsa da her defasında yakalanmış.

Suç Ortağı Ottis Toole;

Suç Ortağı Ottis Toole2 Eylül 1959’da tahliye edilen Lucas, ablasıyla birlikte Michigan’a taşınmış fakat artık iyice yaşlanmış olan annesi oğlunun geri dönmesi için ısrar etmiş. Ancak 11 Ocak 1960’da eve dönmeye karar verdiğinde alkollü olan annesi, tıpkı kendisi gibi alkollü olan oğluna bir süpürgeyle vurmuş. Henry Lee Lucas da onu arkasından bıçaklayarak öldürmüş ve ardından da 74 yaşındaki annesine tecavüz etmiş. 20 ila 40 yıl hapis cezası istemiyle yargılanan Henry, 10 yıl hapis cezası almış ve bunun 6 yılını akıl hastanesinde geçirmiş. 3 Haziran 1970’de tahliye edilen Lucas, akrabalarıyla birlikte Tecumseh’de yaşamaya başlamış.

Fakat Aralık 1971’de iki kıza tecavüz etmekten tutuklanarak 1975 yılının Ağustos ayına kadar cezaevinde kalmış. Dışarı çıktıktan sonra Pennsylvania’da bir çiftlikte çalışmaya başlayan suçlu, aynı yılın Aralık ayında dul kalmış kuzeni ile evlenmiş. Maryland’a taşınan çift kısa süre içerisinde ayrılmış ve resmi olarak da 1977’nin yazında boşanmış. Çünkü Lucas kadının daha önceki evliliğinden olan kızlarına cinsel istismarda bulunmuş.

Seri Katilin Gençliği;

Seri Katilin GençliğiBoşanmanın ardından başıboş bir şekilde dolaşmaya başlayan Lucas, yolda karşılaştığı evsiz ve otostopçu kadınları öldüre öldüre ülkeyi turluyormuş. Tam da bu dönemde, suç ortağı olacak 29 yaşındaki biseksüel Ottis Toole ile karşılaşmış. 1976 yılında çorbacıda tanışan ikili, sevgili olmuş ve birlikte yolculuk etmeye başlamış. İnsan eti yiyen ve bir nekrofili olan Toole ile birlikte pke çok kişiyi öldüren Henry, 1978 yılında Toole’nin evine taşınmış.

Jacksonville’de bulunan evde yaşamaya başlayan Henry Lee Lucas, burada Toole’nin 10 yaşındaki yeğeni Frieda Becky Powell’e aşık olmuş. Aynı fabrikada çalışmaya başlayan ikili, işe gitmedikleri zamanlarda yollara düşüyor ve türlü türlü cinayet işliyorlarmış. 1981 yılında Toole’nin annesiyle kız kardeşinin arka arkaya ölmeleri sonucunda Frank ile Becky yetiştirme yurtlarına alınmış. Fakat daha sonra yurttan kaçarak Henry Lee ile Ottis amcalarının yanına gitmişler. İşte bu dönemde, Becky ile Henry Lee nikahsız karı-koca olarak yaşamaya başlamış.

15 Yaşındaki Karısı ve Kurbanı;

15 Yaşındaki Karısı ve Kurbanı1982 yılında yetkililer Becky ile Frank için soruşturma başlattığında, Becky sözüm ona kocası ile birlikte Kaliforniya’ya kaçmış. Frank ise amcasının ve eniştesinin yaptığı dehşet yüzünden bozulan psikolojisiyle, bir kliniğe yatırılmış. Kaliforniya’dan Teksas’a geçen ikili All People’s House of Prayer isimli dini bir topluluğa katılmış.

Fakat Becky’nin evi çok özlemesi neticesinde tuhaf karı-koca, Florida’ya dönmek üzere yollara düşmüş. Tam da bu sırada 23 Ağustos 1982’de yaşanan bir tartışmada Becky Henry Lee’ye tokat atmış. Henry Lee de karşılık olarak 15 yaşındaki karısını bıçaklayarak öldürüp, defalarca tecavüz ettikten sonra organlarını parçalara ayırmış.

Ottis Toole Tarafından Öldürülen 6 Yaşındaki Adam Walsh;

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Becky’nin ortadan kaybolmasının ardından kendisinden şüphelenen ev sahibi Kate Rich’i ormanlık bir alana götürerek onu öldürmüş, ölü bedenine tecavüz etmiş ve sonrasında da parçalara ayırdığı cesedini yakmış. Kendisinden şüphelenen bir kasaba sakininin şikayetiyle tutuklanan Henry Lee Lucas, polisin elinde yeteri kadar delil olmamasına rağmen bir gece yarısı gardiyanı çağırarak suçlarını itiraf etmiş. Gardiyan Joe Don Deaver’a çok kötü şeyler yaptığını söyleyen Lucas, şerif Conway’in hemen merkeze gitmesiyle yaptıklarını bir bir anlatmış.

Henry Lee Lucas’ın Kurbanları;

Henry Lee Lucas'ın KurbanlarıFakat yalan söyleme konusunda epey başarılı olan Lucas, birbiriyle çelişen ifadeler vermiş. İlk başta idam cezası ile yargılanan seri katile daha sonra paranoid şizofreni tanısı konularak 6 kez ömür boyu hapis cezası verilmiş. Ottis Toole ise “turuncu çoraplar” olarak bilinen otostopçu kızın cinayetinden idama mahkum edilmiş ve idamı beklediği sırada hücresinde karaciğer yetmezliğinden ölmüş. Ayrıca Ottice Toole, daha sonra yapılan bir tespite göre 1981 yılında öldürülen 6 yaşındaki Adam Walsh cinayetinin de sorumlusu ilan edilmiş.

İlk başta 75 ila 100 arasında cinayet işlediğini söyleyen Henry Lee Lucas, daha sonra bu sayıyı 150 ila 360’a çıkartmış. Hatta 500 ila 600 kişiyi öldürdüğünü bile söylemiş. Çoğu cinayeti Ottis Toole ile birlikte işlediğini itiraf eden Lucas, Henry ve Becky’nin gözü önünde pek çok kişiyi öldürdüklerini soğukkanlılıkla anlatmış. Toole çoğu zaman cesetleri akşam yemeği için hazırlıyor ama Lucas insan etinin tadını fazla sevmiyormuş. Nedenli ya da nedensiz bir dizi katliamı beraber yapmış iki psikopat. Mesela; bir dükkanı soydukları sırada Lucas kasiyeri öldürmüş, sonra da oturup Toole’nin ona tecavüz edişini izlemiş. Bir defasında da yolda yürüyen bir çifti kurban olarak seçmişler.

Suçlarını İtiraf Ederken;

Suçlarını İtiraf Ederkenİlk başta keyif için öldürdüklerini söyleyen Lucas, daha sonra satanist bir topluluğa üye olabilmek için cinayet işlediklerini savunmuş. Topluluğun başında olan Don Meteric, Lucas ile iletişime geçip onda bir avukatı öldürmesini istemiş. Lucas da satanist liderin ona verdiği görevi yerine getirmiş.

İşte böyle bir sürü cinayetini itiraf eden Henry Lee Lucas, Gary Ridgway’in sorumlusu olduğu Green River cinayetlerini bile üstlenmeye kalkışmış. Ancak iddialarının yersiz olduğu anlaşılmış. Bazılarına göre hapishanede rahat bir hayat sürmek için sürekli yalan söyleyen Lucas, yalnızca annesini, Becky’i ve Kate Rich’i öldürmüş. Sonuçta; bilinmezlerle dolu ünlü seri katil hayatının son 18 yılını geçirdiği hapishanede, 12 Mart 2001 tarihinde doğal nedenler ile ölmüş.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.