Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Güçlü Bir Karaktere Sahip Olduğunuzu Gösteren 8 İşaret

Güçlü Bir Karaktere Sahip Olduğunuzu Gösteren 8 İşaret
YAYINLANMA ZAMANI
Yorum

Çoğu insan güçlü bir kişiliğe sahip biriyle karşılaştığında, ne yapacağını bilemez. Ya onun hakkında “kaba, düşüncesiz, bencil” gibi tabirler kullanır, ya da onun “dominantın teki” olduğunu düşünür.

Aslına bakarsanız, bu sıfatların hiçbiri doğru değildir. Yani çoğu kişi karşılaştığı güçlü kişi hakkında olumsuz şeyler söyler, ama içten içe onun hakkındaki düşüncelerin doğru olmadığını da bilir. Çünkü ya ona karşı önyargılı davranmıştır ya da hiçbir zaman onun gibi olamayacağını düşündüğü için, ciğere uzanamamış kedi gibi ona mundar demiştir. Yeterince şanslı olanlar ise karşılarına çıkan güçlü insanları tanımak, onlarla daha yakın olmak için uğraşmayı tercih ederler. Çünkü karşılaştıkları sorunlar karşısındaki dimdik duruşları, bir konu hakkındaki görüşleri onlara karşı konulamaz bir tanıma isteği duymalarına neden olur. Hem zaten başkalarının düşüncelerini önemsememeleri, bağımsızlıkları, dürüstlükleri ve daha pek çok farklı özelliğe sahip olan güçlü kişilere kayıtsız kalmak imkansızdır.

Peki, ya siz kendinizi “güçlü” olarak tanımlayabilir misiniz? Siz de o genellikle ilk etapta yanlış anlaşılan, ama sonrasında hayranlık duyulup sevilen insanlardan biri olabilir misiniz? Zorluklar karşısında takındığınız tavırlar ve hayattaki duruşunuzla güçlü bir karaktere sahip olduğunuzu söyleyebilir misiniz? Belki evet belki hayır! Ama bu soruya vereceğiniz cevaptan gerçekten emin misiniz? Belki güçlü olduğunuzu düşünmüyorsunuzdur, ama gerçekte öylesinizdir. Ya da tam tersi, kendinizi güçlü biri olarak görüyorsunuzdur; ama aslında çok da güçlü değilsinizdir. Evet, eğer gerçekleri öğrenmeye hazırsanız; aşağıdaki başlıkları inceleyerek güçlü bir karaktere sahip olup olmadığınızı anlayabilirsiniz. Çünkü bugün güçlü bir karaktere sahip olduğunuzu gösteren işaretler neymiş, bunları bir bir öğreneceğiz.

Bahane Üretmezsiniz!

Bahane Üretmezsiniz!Güçlü bir karaktere sahip olduğunuzu gösteren işaretlerden bir tanesi bu! Yani siz bahane üretmekten katiyetle hoşlanmıyorsunuz. Çoğu kişinin hata yaptığı bu önemli noktaya dikkat ediyor ve bahane üretmek yerine çözüm bulmayı tercih ediyorsunuz. Ya da üstlenilmesi gereken bir yanlışınız varsa sorumluluğu alarak göğsünüzü gere gere “ben yaptım!” diyebiliyorsunuz. Hatanızı kabullenmenin sizi benzer bir hata yapmaktan alıkoyacağını biliyor, işte bu nedenle de “yan yattı çamura battı” sözlerini kullanmaktan şiddetle kaçınıyorsunuz. Zira siz yaptığınız hatanın yükümlülüğünü alabilecek kadar güçlü ve ortaya çıkan olumsuzluklarla başa çıkabilecek kadar da sağlam olduğunuzun farkındasınız.

Hayatınızdaki İnsanlar Konusunda Oldukça Seçicisiniz!

Hayatınızdaki İnsanlar Konusunda Oldukça Seçicisiniz!Belki de pek çok kişinin ilk etapta sizden hoşlanmama nedeni bu! Çünkü siz hayatınızda yer alacak insanlar konusunda gerçekten çok dikkatli davranıyor ve seçimlerinizi titizlikle yapıyorsunuz. Önünüze gelen her insana “dostum” demiyor, onları yeteri kadar tanıyana kadar belirli bir mesafede tutmayı tercih ediyorsunuz. İşte bu nedenle de yanlış seçimler yapmış olmaktan pişmanlık yaşamak zorunda kalmıyorsunuz. Size ancak mutluluk ve huzur getirebilecek kişilerle yakınlık kuruyor, zararlı insanlardan olabildiğince uzak duruyorsunuz. Hem iş hayatınızda hem de özel hayatınızda dikkat ettiğiniz bu kural yüzünden bazen yalnız kalsanız da sonunda kazanan taraf her zaman siz oluyorsunuz.

Boş Laftan Hoşlanmazsınız!

Boş Laftan Hoşlanmazsınız!Kimse boş laftan hoşlandığını söylemez, ama siz bu konuya karşı ekstra bir hassasiyet gösteriyorsunuz. Saatlerce boşa çene çalan insanlara katlanamıyor, onların zamanlarına karşı nasıl bu kadar cömert davranabildiklerine şaşırıp kalıyorsunuz. Çünkü siz boşa harcadığınız bir dakikanın bile ne kadar önemli olduğunu biliyor, her anınızı dolu dolu yaşamak için deli gibi uğraşıyorsunuz. İşte bu huyunuz sayesinde de başarıyı biraz daha garantilemiş oluyorsunuz. Sonuçta, bu özelliğinizle etrafınızdaki insanların hayranlığını bir kez daha kazanıyor ve belki de birilerine rol model olduğunuzu düşünerek kendinizle gurur duyuyorsunuz.

Duyarsızlıktan Nefret Edersiniz!

Duyarsızlıktan Nefret Edersiniz!Güçlü bir karaktere sahip olduğunuzu gösteren işaretlerden bir tanesi de duyarsızlığa ve duyarsız insanlara karşı olan yaklaşımınız! Bazılarının dünyada ya da hemen yanı başlarında olup bitenlere karşı nasıl bu kadar duyarsız kalabildiklerine şaşırıyor, “bana dokunmayan yılan bin yaşasın” zihniyetindeki insanlara katlanamıyorsunuz. Kafasını kuma gömüp ortalığın durulmasını bekleyenlere karşı bir gram bile tahammülünüz yok ve bunu belli etmekten asla çekinmiyorsunuz. Birileri korkup masanın altına saklandığında bir adım öne çıkmayı boynunuzun borcu biliyor, bu huyunuz başınzıa dert açsa da yine de hiçbir şeye karşı “duyarsız” kalamıyorsunuz.

Kimi Nasıl Dinlemeniz Gerektiğini Bilirsiniz!

Kimi Nasıl Dinlemeniz Gerektiğini Bilirsiniz!Güçlü bir karaktere sahip olduğunuzu gösteren işaretlerden bir tanesi de bu! Siz kimi nasıl dinlemeniz gerektiğini gerçekten iyi biliyorsunuz. Dinliyormuş gibi yapmaktan hoşlanmıyor, duyulmaya değer olmayan konuşmalarda tavrınızı çekinmeden belli ediyor; ama dinlediğiniz zaman da gerçekten dinlemeyi biliyorsunuz. Kimilerinin sizi “kaba, bencil” gibi tanımlarla yargılamasında da işte bu özelliğiniz büyük oranda etkili oluyor. Çünkü siz kayda değer olmayan insanların ettiği laflara karşı kulaklarınızı tıkıyor ve bunu karşınızdaki kişinin gözüne sokar gibi açık açık yapıyorsunuz. Zira onların küçük kelimelerini duymak için değerli zamanınızı harcamanın sizin için kayıptan başka bir şey ifade etmeyeceğini net olarak biliyorsunuz.

İlgi Çekmek için Uğraşmazsınız!

İlgi Çekmek için Uğraşmazsınız!Yalnız kalmamak, birilerinin sizi şımartmasını beklemek ve ilgi çekmek gibi dertleriniz de yok! O kadar güçlüsünüz ki birileri tarafından pohpohlanmaya hiç ama hiç ihtiyaç duymuyorsunuz. Kişiliğinizin ve özelliklerinizin farkında olduğunuz için yalnızlıktan keyif alıyor, ilgi meraklısı olan kişiler gibi her zaman ön plana çıkmaya çalışmıyorsunuz. Zira ne kendinizi kandırmaya ne de başkalarının gözündeki değerinizi yükselmek için çabalamaya ihtiyacınız yok. Çünkü siz insanların ilgisine ya da ilgisizliğine bağımlı değilsiniz.

Genel Olarak Korkusuzsunuz!

Genel Olarak Korkusuzsunuz!Tabii ki sizin de korktuğunuz bazı şeyler var. Ama burada demek istediğim hayattaki yaklaşımınızın genel olarak cesur olduğu! Az önce de bahsettiğim gibi, riskli olan durumlarda bile adım atmaktan çekinmiyorsunuz. Çünkü hayatın ancak korkularla yüzleşmeye cesaret ettiğiniz zaman size güzelliklerini sunacağını biliyorsunuz. Bu nedenle de yolculuklarınızda titrek adımlar değil, bastığı zaman ses getiren adımlar atmaya çalışıyorsunuz.

Yenilgilerinizi Tekrar Ayağa Kalkmak için Fırsat Olarak Düşünürsünüz!

Yenilgilerinizi Tekrar Ayağa Kalkmak için Fırsat Olarak Düşünürsünüz!Güçlüsünüz, çünkü yenilmekten ya da başarısız olmaktan korkmuyorsunuz. Endişelerinizin sizi esir etmesine izin vermiyor, düşebilecek olsanız bile yola devam etmeniz gerektiğini biliyorsunuz. Hem o düşüşlerin sizi tekrar ayağa kalkmak için teşvik edeceğine de yürekten inanıyorsunuz. Deneyimlerinizin hayatınızdaki en değerli öğretmeniniz olduğunu biliyor, hayatı uzaktan izlemek yerine bu renkli yolculukta düşe kalka ilerlemeyi tercih ediyorsunuz. Çünkü ayağınızın takılması sizin gözünüzde dizinizde kanayan bir yara değil, yeni yelkenlere doğru yol almak anlamına geliyor. İşte bu nedenle de başarıya doğru ilerlemekten hiçbir zaman vazgeçmiyorsunuz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.