Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sektörün En Köklü Markasından Olağanüstü Bir Saat: “Graham Chronofighter Vintage”

Graham Chronofighter Vintage saati, askeri donanımdan ilham alınarak tasarlandı. Kadranlarına kazınmış özel seri numaraları bulunuyor.
Sektörün En Köklü Markasından Olağanüstü Bir Saat: “Graham Chronofighter Vintage”
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

1600’lü yılların sonlarında doğan bir jeofizikçinin, olağanüstü saatlerle donatılmış köklü bir markanın temellerini atacağını kim bilebilirdi ki? George Graham adındaki İngiliz mucit, Thomas Tompion adındaki bir saat ustası adına çalışıyordu. Bir süre sonra tabiri caizse “boynuz kulağı geçti” ve Graham çıraklıktan ustalığa terfi etti. 1751 yılında Londra’daki evinde hayata gözlerini yumduğunda ise arkasında saatçilik tarihine yön verecek, başarılı bir şirketin temellerini atmıştı.

1695 yılından beri, tam 321 yıllık tarihe sahip olan Graham markası sunmuş olduğu inanılmaz başyapıtlarla, kronografın babası olarak bilinen Graham’a olan borcunu faiziyle ödemeye devam ediyor. Köklü İngiliz markanın yaklaşık 15 yıldır var olan Chronofighter modeli, Vintage adı verilen yeni versiyon ile kelimenin tam anlamıyla boyut atlıyor. Hem klasik tarzı hem de modern donanımıyla bir sanat eseri olarak karşımıza gelen Graham Chronofighter Vintage saati, özellikle de eski tarz saat modellerine hayran olanların hayallerini süsleyecek gibi görünüyor.

Askeri Donanımlardan İlham Alınan Özel Bir Saat

Askeri Donanımlardan İlham Alınan Özel Bir SaatEski iyi günlerden modern zamanlara doğru yolculuğa çıkmış bir zaman gezgini gibi görünen Graham Chronofighter Vintage saati, eşsiz eski tarz cazibesiyle bizleri baştan çıkartmayı başarıyor. Her bir parçasında eski zamanlara ait esintiler taşıyan bu gösterişli parça, özellikle de büyük kronograf koluyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. II. Dünya Savaşı’nda bombardıman birliklerinin kullanmış oldukları kalın eldivenler ile kolay bir şekilde bomba zamanlayabilmeleri için bileklerindeki kronograflara bu tarz büyük butonlar monte edilirdi. Graham firması tarafından meydana getirilen bu güzellik de köklerine geri dönüş yaparak, II. Dünya Savaşı’ndaki eşsiz yapısına yeniden kavuşuyor.

DÜNYANIN EN PAHALI SAATLERİ İÇİN TIKLAYIN.

Özel Tasarımıyla Koleksiyoncuların Kalbini Çalacak

Özel Tasarımıyla Koleksiyoncuların Kalbini ÇalacakEfsanevi saat firmalarından İsviçreli Vacheron Constantin, 2016 Maymun Yılı’na özel şık saat modeliyle köklü tarihini onurlandırmayı başarmıştı. Şimdi ise üç asırdır varlığını sürdüren Graham markası, Chronofighter Vintage adını verdiği modeliyle bu onura erişmeyi hedefliyor. Paslanmaz çelikten meydana getirilen 44 mm çapa sahip kasası ve dört farklı versiyonu ile eski tarz saatlere meraklı olanları mest etmeyi başarıyor. Ayrıca bu güzel koleksiyonun içerisinde yer alan her bir model, kadranlarına kazınmış özel seri numaralarıyla da adeta birer savaş madalyası olarak satışa sunulacaklar.

Graham Chronofighter Vintage Saatinin Fiyatı

Graham Chronofighter Vintage Saatinin FiyatıEşsiz özellikler ile donatılmış bu yeni Graham saatlerinin her biri; G1747 mekanizması ve Valijoux 7750 kalibreleriyle güçlendirilmiş olup, farklı tonlardaki kordonlarıyla da çok daha şık bir görünüme kavuşturulmuş. Graham Chronofighter Vintage adı verilen bu saatlerden sadece 15 örnek meydana getirilmiş. Eğer sizler de sınırlı sayıdaki bu güzelliklerden birine sahip olmak istiyorsanız, yaklaşık 5 bin doları gözden çıkarmalısınız.

Aradan 300 yılı aşkın bir süre geçmesine rağmen, halen daha George Graham gibi bir dahinin izlerini taşıyan Graham saatlerine yeni bir üye daha ekleniyor. Chronofighter Vintage adı verilen 15 yıllık koleksiyonun bu eşsiz modeli ise eski dönemlere ait tarzı ve modern donanımıyla saat dünyasını etkilemeyi başarıyor. Peki, en köklü saat üreticilerinden bir tanesi olan Graham’ın bu etkileyici modelini bileğinizde görmek istemez miydiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.