Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

15 Yaşında Kendi İşini Kuran Girişimciden Gençlere Milyon Dolarlık Tavsiyeler!

Evde öğretim gören Richard Lorenzen, lisenin girişimcilik için tipik üreme alanı olmadığını dile getirip başarısının sırrını normal bir eğitim almamasına bağlıyor.
15 Yaşında Kendi İşini Kuran Girişimciden Gençlere Milyon Dolarlık Tavsiyeler!
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

1992 doğumlu girişimci Richard Lorenzen, evde eğitim almasının avantajlarından bahsederek girişimciler için önemli tavsiyelerde bulundu. Lisenin girişimciler için elverişli bir üreme alanı olmadığını vurgulayan Lorenzen, verdiği bir demeçte izlediği yöntemlerden ve evde olmasının ona nasıl fayda sağladığından bahsetti.

Kendi işini sadece 15 yaşındayken kuran Lorenzen, bugün milyon dolarlık bir şirketin yöneticisi olarak 4 önemli öneri verdi. Annesinin onu aşırı kalabalık bir devlet okulundan alarak evde eğitmeye başladığını belirten Lorenzen, ilk etapta artık okula gitmeyecek oluşundan dolayı çok sevindiğini fakat sonradan işlerin değiştiğini söyledi.

Çünkü Lorenzen, başında tecrübeli bir öğretmen olmadan çalışmalarını tek başına yapmak ve çok daha fazla sorumluluk almak zorundaydı.

Richard Lorenzen'den Gençlere Tavsiyeler Sorumluluk alma duygusunun A tipi kişiliğinden kaynaklandığını söylese de aldığı ivmenin bağımsız bir çalışan olduğunu fark etmesiyle oluştuğunu vurgulayan Lorenzen, bunun iş ahlakını geliştirdiğini belirtti. Aynı zamanda onun ders programının ötesine çıkarak iş dünyasındaki ilgi alanlarını keşfetmesini sağladı.

Evde eğitim almaya başladıktan birkaç yıl sonra kocaman bir iş kitaplığı olan Lorenzen, 15 yaşında online pazarlama girişimi başlattı.

Evde Eğitim Gören Richard Lorenzen Başarının Sırrı Öğleden sonraları çalışmalarını bitirdikten sonra girişiminin başına geçen Lorenzen, işini aradan geçen 11 yıl içinde Expedia ve Birleşmiş Milletler de dahil olmak üzere pek çok müşteriye hizmet eden milyon dolarlık bir şirkete dönüştürdü.

Başarısının sırrı olarak ise sürekli uyguladığı 4 temel kuralı gösterdi. Bunlardan ilkini, günümüzde çoğu girişimcinin tavsiye ettiği erken kalkma prensibi olarak tanımladı.

Her sabah 5.30’da uyanan Richard Branson’dan bile erken bir saatte, 4.30’da uyanan genç CEO, 15 yaşından beri bu kurala sadık kaldığını vurguladı.

Genç CEO 15 Yaşından Bu Yana 4.30'fda Uyanıyor Güne erken başlama kuralına, hafta sonlarında ve tatil günlerinde de uymaya devam eden Lorenzen, bir diğer kuralının rutini olduğunu dile getirdi. Buna göre başarılı kişilik, sabah 4.30’da uyandıktan sonra yarım saatini okuyarak geçiriyor, 15 dakikasını hedeflerini belirleyerek harcıyor ve 15 dakikasını da meditasyonla geçiriyordu. 20 dakikalık antrenmanını da ihmal etmeyen genç girişimci, saat 7’de işinin başına geçmiş oluyordu.

Ayrıca Lorenzen, 15 yaşında başarılı bir CEO olmaya karar verdiği günden itibaren her sabah bir CEO gibi giyindiğini söyledi.

Richard Lorenzen Her Sabah Bir Ceo Gibi Giyiniyordu Durumu “yatağımın birkaç adım ötesinde çalışmama rağmen, her sabah düzgün bir şekilde takım elbisemi giymeye özen gösterdim” sözleriyle anlatan Lorenzen, “çünkü kendi şirketimin CEO’su olduğumda böyle yapmam gerekecekti” dedi.

Tüm bunların ötesinde, akranlarının önüne geçmek için müfredatın ötesine geçmesi gerektiğini fark eden girişimci, bunun için günde 2 saat okumaya başladığını aktardı. Ve başarılı birer iş insanı olmak isteyenlere, standart müfredatın dışına çıkarak kendilerini eğitmelerini tavsiye etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın