Yatırım yapmaya başla!

Hayallerini Fıçılara Dolduran Genç Girişimciler Bira İmparatorluğu Kurdu!

Öğrencilik yıllarında satın alamadıkları için evde bira yapmaya başlayan ikili, farkında olmadan girişimlerini başlatmış oldu. İşte iki bira sever arkadaşın hikayesi:
Hayallerini Fıçılara Dolduran Genç Girişimciler Bira İmparatorluğu Kurdu!

Pek çok öğrencinin hayalidir, mezuniyetten sonra en yakın arkadaşla ortak bir iş yapmak! Yıllarca bu düşünce üzerine hayaller kurulur, karşılıklı sözler verilir ama genellikle hayaller hayal olmakla kalır. Ama George Grant ile Paul Delamere gibi hayalini gerçeğe dönüştürenler de var. Çünkü onların birayı daha ucuza getirmek için başlayan hikayesi, başarılı bir girişimle sonuçlandı. İşte detaylar:

Şu anda ülkenin en genç bira yapımcıları olarak görülen ikili, bu yıl Prens Andrew tarafından yılın genç girişimcileri ödülüyle onurlandırıldı.

ülkenin en genç bira yapımcıları

Peki, her ikisi de 27 yaşında olan gençlerin hikayesi nasıl başladı? Aslına bakarsanız, onlar öyle beraber iş yapma hayalleri falan kurmuyorlardı. Amaçları yalnızca birayı daha ucuza getirmekti.

2009’da tanışan Paul Delamere ile George Grant, Manchester Üniversite’sinde okudukları yıllarda iki iyi arkadaş oldu.

Paul Delamere ile George Grant girişimcilik hikayesi

Beraber yaşamaya başlayan gençler, 3. yıllarında kendi biralarını kendileri yapmaya karar verdiler. Çünkü söylediklerine göre onlar meteliksiz, sevdikleri bira da çok pahalıydı.

Evde bira yapımı konusunda uzmanlaştıkça, farklı tarifler deneyip ve ürünlerini arkadaşlarına da tattırdılar.

Evde bira yapımı konusunda uzmanlaştılar

UNILAD’ın haberine göre ikili; “Yaptığımız birayı arkadaşlarımıza veriyor, ev partilerine götürüyorduk. Sonra da 2 pound karşılığında satış yapmaya başladık. O zamanlar haftada 50 adet büyük boy bira satıyorduk.” diyor.

Partilerde öğrenci arkadaşlarına bira satan ikili, o zamanlar bunu gelecekteki işleri olarak düşünmüyorlarmış. Mezun olduktan sonra ise risk almaya karar vermişler.

Mezun olduktan sonra şirket kurdular

Girişimlerinin bir nevi kumar olduğunu söyleyen Paul ve George, 10.000 poundluk kredi alarak işe başlamış. Şirketlerinin adını da “ShinDigger” olarak belirlemiş. Çünkü parti, eğlence anlamlarına gelen shindig kelimesi, onların dünya görüşünü anlatıyormuş.

Sonuçta; ikili ilk bir yıl çok fazla para kazanamasa da işler zamanla yoluna girmiş. Şu anda 150 tane bar için bira üreten ikilinin ünü hızla tüm ülkeye yayılıyor.

Bira üreten ikilinin ünü hızla tüm ülkeye yayılıyor

Tabii, her şeyin yolunda gitmediğini de ayrıca belirtiyorlar. Mücadelelerinde pek çok sorunla karşılaşan ortaklar, “genç girişimcilerin pes etmemesi gerek” gibi sözler söylüyor. Neticede; işini severek yapan bu gençlere başarılar diliyor, hikayelerinin de hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyenler için ilham kaynağı olmasını umuyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Başarı Hikayeleri kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum