Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Evde Salça, Turşu, Konserve Yaparak Para Kazanmak

Evde Salça, Turşu, Konserve Yaparak Para Kazanmak
Son Güncelleme: 
Yorum

Hepimizin bildiği gibi, hanımların evde boş boş oturup “koca eline” baktığı günler çok gerilerde kaldı. Artık çoğu kadın iş hayatında aktif olarak yer almakta, alamayanlar ise başka yöntemler dahilinde para kazanma çeşitlerini araştırmakta. Zira zaman bunu gerektiriyor. Artan giderlerimiz, yaşayışlarımızdaki değişiklik, paranın satın alabileceği şeyler hususunda yaşanan sonsuz çeşitlilik, her gün bir yenisi çıkan yeni ürünler, makineler, arabalar… bunlara duyulan açlık bizi bu hale getirdi. Sonuçta öyle ya da böyle bir şekilde para kazanmamız gerekiyor, bunun için de elimizde ne gibi imkanlar varsa onları kullanıyoruz ya da kullanmalıyız!

Eğer halihazırda bir işte çalışıyorsanız; ama kazancınız size yetmiyorsa, gelirinizi arttırmanın yollarını aramalısınız. Yapabileceğiniz ek işleri araştırmalı, hangi yöntemlerin size uygun olduğunu görmek için denemeler yapmalısınız. Emin olun, önünde sonunda size para kazandıracak yöntemin ne olduğunu bulacak ve hayatınızı çok daha kaliteli bir biçimde sürdürebileceksiniz. Mesela, sürekli para sıkıntısı çeken ama bu konuda bir şey yapmayan ev hanımları için sayısız farklı para kazanma yöntemi var. Tabii bu para kazanma yöntemlerini kullanan çok sayıda ev hanımı olduğunu biliyorum. Ama benim sözüm, hiçbir iş yapmayan ve para kazanmanın türlü yolu varken bunları kullanmayan ev hanımlarına. Evet, siz de elinizde olan olanaklarla para kazanmanın tadına varabilir, evden çalışmanın verdiği keyifle hayatınızı çok daha iyi standartlarda devam ettirebilirsiniz.

Böyle lafları daha önce de duymuş, ama umursamamış olabilirsiniz. Ya da hiçbir özel yeteneğe sahip olmadığınızı düşünerek bir kenara çekilmiş de olabilirsiniz. Ama bu yazıdan sonra para kazanmaya çok daha farklı bir açıdan bakacaksınız. Çünkü kendini yeteneksiz olarak tanımlayan ev hanımları için bile uygulanacak sayısız farklı yöntem var. Peki, nedir bunlar? En basit örneği, evde yemek yaparak para kazanmak! Eminim yemek yapma konusunda yeteneksiz olduğunu düşünen nice ev hanımı, her akşam sofraya usta aşçılara taş çıkartacak yemekler koyuyordur. Ya da temizlik yapamayan bir ev hanımının olduğunu düşünemiyorum.

Örgü, dikiş nakış, terzilik gibi alanlar da ev hanımları için çok uygun. Bunların hiçbirini yapamam diyorsanız evde nikah şekeri ve kına paketi hazırlama işini düşünebilirsiniz. Ayrıca daha önce bahsettiğimiz ev hanımları için farklı para kazanma yöntemlerine buradan ulaşabilirsiniz. Neticede sizin de gördüğünüz gibi para kazanmak için bunu gerçekten istemeniz yeterli! Mesela bugün sizlere çoğu ev hanımının ustalaştığı bir iş olan ve günümüzün para kazanma yöntemlerinden biri haline gelen evde salça, turşu, konserve yaparak para kazanmaktan bahsedeceğim. Kim bilir, belki de aklınıza yatan yöntem bu olur ve zaten yaptığınız bir işi profesyonelliğe dökerek leziz yiyeceklerinizden para kazanmaya başlarsınız. Ama önce gelin bu yöntem hakkında öğrenmeniz gereken detaylar neymiş birlikte göz atalım.

Evet, diğer birçok şeyde olduğu gibi bu alanda da ev yapımı ürünlere karşı inanılmaz bir rağbet var. Çünkü marketlerde satılan salçalar, turşular, konserveler, ev yapımı ürünlerin yerini alacak kadar lezzetli, doğal ve sağlıklı değil. İnsanlar bu konuda bilinçlenmeye başladıkça, bir zamanlar belki sadece köylüler tarafından yapılıp tüketilen ürünler herkes tarafından aranır oldu. Bu durum da evden çalışmak isteyen kişiler için yüz güldürecek bir kazanç kapısını araladı. Çeşit çeşit turşular, salçalar, hemen her türlü sebze meyveden yapılan konserveler, pek çok kişinin geçimini sağlamaya yarayan araçlar olarak yeni bir kimlik kazandı. Biber-domates salçaları, salatalık turşuları, karışık turşular, domates konserveleri… El emeğiyle hazırlanan ve Türk insanı için vazgeçilmezler arasında olan bu yiyecekler, kesinlikle düşünülmesi gereken para kazanma yöntemlerinden bir tanesi. Gelin bu yöntemden para kazanmak için hangi yöntemleri izlemeniz gerektiğini birlikte inceleyelim.

Evde Salça, Turşu, Konserve Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

Evde Salça, Turşu, Konserve Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?Bu işten para kazanmak istiyorsanız öncelikle hangi alana yöneleceğinizi belirlemelisiniz. Çünkü işinizi belirlemek her işte olduğu gibi bu işte de yararınıza olacaktır. Örneğin, sadece domates konserveleri üzerine yoğunlaşabilir ya da sadece turşu yaparak para kazanabilirsiniz. Burada ürün çeşitliliğinizi belirleyecek olan sizsiniz. Ayrıca hangi alanda iyi olduğunuza karar verecek olan da yine sizsiniz. Ama karar veremiyorsanız da hazırladığınız yiyecekleri eşe dosta tattırarak bu konuda fikir edinmeyi deneyebilirsiniz. Herkes turşu yapabilir, ama ne kadar lezzetli olduğu yapım aşamasındaki faktörlere bağlı olarak değişecektir. Mesela; ürünün kaynatılma süresi, nereden tedarik edildiği, içerisine eklenen malzemeler gibi.

Tavsiye Ederiz:
Evde Reçel, Marmelat, Komposto Yaparak Para Kazanmak

Kararınızı verdikten sonra yapacağınız şey, ne alanda üretim yapacaksanız o alanda hizmet veren toptancıları dolaşarak doğal, kaliteli ve uygun fiyatlı malzemelerden satın almak olacaktır. Zira sıradan bir manav yerine toptancıdan alışveriş yapmanız maliyetinizi düşürecek, otomatik olarak da kazancınızı arttırmış olacaktır. Tabii satış aşamasında ne gibi yöntemler kullanacağınıza da dikkat etmelisiniz. Örneğin; internetten satış yapmayı mı tercih edeceksiniz, yoksa farklı yollar mı kullanacaksınız. En basitinden, çevrenizdeki kişilere bu işle uğraştığınızı belirtebilir, yakınlarınızdan başlayarak yavaş yavaş daha büyük kitlelere satış yapmaya başlayabilirsiniz. Ürünlerinizi muhafaza edeceğiniz cam kavanozlarınızı renkli kurdelelerle süslemek de kullanacağınız satış taktiklerinden biri olabilir. Sonuçta pazarlamanızı ne kadar iyi yaparsanız, evde salça turşu konserve işinden o kadar para kazanabilirsiniz.

Kimler Evde Salça, Turşu, Konserve Yaparak Para Kazanabilir?

Kimler Evde Salça, Turşu, Konserve Yaparak Para Kazanabilir?Bu işin daha çok ev hanımlarına hitap ettiğini anlamışsınızdır. Ama bu ev hanımları dışındaki kişilerin evde salça, turşu yapıp satarak para kazanmasına herhangi bir engel teşkil etmeyecektir. Mesela iş hayatı olan; ama arta kalan vaktini de para kazanmak için harcamak isteyen kişiler de evde salça, turşu, konserve yaparak para kazanabilirler. Sonuçta bu işin patronu siz olacaksınız ve ne kadar üretim yapacağınız, bu iş için ne kadar zaman harcayacağınız tamamen izleyeceğiniz plana göre belirlenecek. Eğer siz de büyük ihtimalle ustalaşmış olduğunuz bu işten para kazanmak istiyorsanız, daha fazla vakit kaybetmeyin ve araştırmalarınıza bir an önce başlayın derim.

Evde Salça Turşu Konserve Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Evde Salça Turşu Konserve Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?Bu işten elde edeceğiniz kazanç, izlediğiniz satış taktiklerinize ve üretim miktarınıza göre değişecektir. Ancak ev yapımı ürünlere gösterilen talebin ne kadar arttığını düşünürseniz, evde salça turşu konserve işinden gayet kazançlı çıkacağınızı anlayacaksınız. Mesela bir kavanoz doğal salçanın fiyatı 15 lira civarında. 10 kilo domatesten kaç kavanoz salça yapacağınızı hesaplarsanız, cebinize kalacak paranın miktarı hakkında az çok bir fikir edinmiş olursunuz.

Öte yandan, ilk etapta az miktarda üretim yapmanızı ve satışların nasıl ilerlediğini gözlemlemenizi öneririm. Bu şekilde ileride izleyeceğiniz planı çok daha sistemli bir biçimde oluşturabilirsiniz. Zaten zaman geçtikçe bu işte pratiklik kazanacak ve sadece saatler içerisinde şişelerce üretim yapmaya başlayacaksınız. Sonuçta evde boş boş oturmak yerine hem insanların midesini şenlendirmek hem de para kazanmak istemez misiniz? Eğer bu soruya vereceğiniz cevap evetse; hangi yöntemi kullanacağınız, ne üreteceğiniz, gerekli ekipmanlar gibi araştırmalarınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Araştırma dedim ama gözünüz korkmasın! Hele bir ilk adımınızı atın, emin olun gerisi kendiliğinden gelecektir…

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu