Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Evde Reçel, Marmelat, Komposto Yaparak Para Kazanmak

Evde Reçel, Marmelat, Komposto Yaparak Para Kazanmak
Son Güncelleme: 
Yorum

Devir ne kadar değişti, değil mi? Her şeyin değeri parayla ölçülüyor; arkadaşlıklar, ilişkiler bile ne kadar paraya sahip olduğumuzla doğru orantılı olarak şekilleniyor. Evlenmek para, çocuk sahibi olmak para, iyi bir eğitim almak para, iyi bir iş kurmak para, her şey ama her şey para! İşte bu nedenle herkes daha fazla para kazanmanın bir yolunu arıyor. Zira daha iyi bir hayat sürdürmek herkesin dileği. Herkes çocuklarını iyi okullarda okutmak, iyi kıyafetler giydirmek, kısacası kendine ve ailesine iyi bir hayat sunmak için çabalıyor. Eee tabi bu isteği gerçekleştirmek için tek bir işte çalışmak ya da hiç çalışmamak yeterli değil. Sonuçta armudun pişip ağzımıza düşmesini beklemek, bu zamanda yapılacak en büyük hatalardan biri. Daha fazla para kazanmak için gözlerimizi sürekli açık tutmalı, etrafta olup biten gelişmelere karşı kendimizi soyutlamamalıyız. Bu ev hanımları için de böyle, çalışanlar için de emekliler için de böyle! Peki, daha fazla para kazanmak için elimizde ne gibi olanaklar var, yetilerimiz-becerilerimiz neler? Önce bu konu hakkında biraz konuşalım.

Her para kazanma yöntemi herkes için uygun değildir. Emekli bir adamın daha fazla para kazanmak için yapabileceği işler belirlidir. Ya da yoğun saatler içinde çalışan bir kadının kullanabileceği para kazanma yöntemleri bir noktada sınırlanmaktadır. Burada belirleyicinin siz olduğunu unutmamalısınız. Atıyorum bir ev hanımıysanız, evde yapılabilecek işlere yönelerek kendinize uygun olan yöntemleri kullanmalısınız. Çok fazla boş vakti olmayan bir çalışansanız, kısa zamanda yapılabilecek ama getirisi yüksek olan yöntemleri denemelisiniz. Ya da atıyorum hiç boş vaktiniz yok, işten eve çok geç saatlerde geliyorsunuz, o zaman da evinizdeki boş odaları kiralayarak para kazanmayı deneyebilirsiniz. Bu konuyla ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Veyahut arabanıza reklam alabilir, aylık yakıt masrafınızı bu yöntem sayesinde bedavaya getirmeyi deneyebilirsiniz. Sizin de gördüğünüz gibi herkes için uygun olan para kazanma yöntemleri var günümüzde. Evet, devir para devri; ama etraftaki yollar da buna uygun olarak artış gösterdi. Mesela, eski zamanlarda insanların para kazanma yöntemi olarak kullanmadığı şeyler, bugün şekil değiştirerek bir ekmek kapısı haline geldi. Evde reçel, marmelat, komposto yapmak işte bu şekil değiştiren şeylerden bir tanesi.

İnceleyebilirsiniz:
Evde Para Tasarrufu Yapmak için 5 Şaşırtıcı İpucu

Evet, kahvaltılarımızın olmazsa olmazlarından biri olan reçeller, marmelatlar ve her öğünde ağzımızı tatlandıracak doğal meyve sularımız kompostolar. Biliyorsunuz çoğu kadın bu ürünleri evde kendisi yapıyor, yapmayanlar da dış kaynaklardan faydalanarak dolaplarını dolduruyor. Eskiden kadınların kış hazırlığı olarak yaptığı bu yiyecekler, günümüzün en popüler para kazanma yöntemlerinden biri oldu. Çünkü insanlar ev yapımı ürünlerinin tadını hiçbir şeyle değişmiyor. Marketlerde boy boy reçeller, marmelatlar, meyve suları yok mu? Elbette var. Ama bunlar gerek lezzet, gerekse doğallık bakımından ev yapımı ürünlerle boy ölçüşemeyecek nitelikte. Zaten her alanda ev yapımı ürünlere doğru kaymıyor muyuz? Çocuklarımız için aldığımız oyuncaklarda bile önceliğimiz el yapımı olanlar. Hatta son zamanlarda anneler arasında moda olan bir şey de bebeklere, çocuklara marketlerde satılan meyve suları yerine evde yapılmış doğal kompostolar vermek. Tıpkı bizim zamanımızda olduğu gibi sofradaki içeceklerden bir tanesi de mevsim meyvelerinden yapılmış doğal kompostolar oluyor. Yani bir bakıma eskiye dönüş yaşıyoruz. Tabii bu dönüş bazıları için bir para kazanma yöntemi oluyor. Uzun lafın kısası evde reçel, marmelat ve komposto yaparak para kazanan insanlardan biri de siz olabilirsiniz. Eğer ki bu konuda hemfikirsek, aşağıdaki detaylar sayesinde bu işten nasıl kazançlı çıkacağınızı anlayabilirsiniz. Hadi, ne vakit ne de nakit kaybetmeden bu işin ayrıntılarını incelemeye başlayalım.

Evde Reçel, Marmelat, Komposto Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

Evde Reçel, Marmelat, Komposto Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?Bu işi yaparken izleyebileceğiniz birçok farklı yöntem var. Mesela; satış yaparken ne gibi yollara başvuracaksınız? Firmalar için fason üretim yapmayı mı tercih edeceksiniz, yoksa bireysel olarak mı çalışacaksınız? Satış kanallarınız olarak hangi yöntemleri kullanacaksınız? Örneğin internetten satış yapmayı deneyebilir; kahvaltı evlerine, restoranlara ev yapımı ürünlerinizi satabilir ve pazar satıcılarından faydalanabilirsiniz. Burada karar verecek olanlar sizlersiniz. Ayrıca hangi yöntemin size uygun olduğunu belirlemek için deneme yanılma yöntemini kullanabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde ev yapımı ürünlerinizin en fazla nerelerde rağbet gördüğünü kısa süre içinde anlamış olursunuz. Örneğin; sadece bir kahvaltı evi için üretim yapmak bile bütçenize fazlasıyla yeterli olabilir. Yani yapmanız gereken, detaylı bir araştırmanın ardından işe koyulmak. Sonuçta yaptığınız güzelim reçellerin, marmelatların, kompostoların elinizde kalmayacağından emin olabilirsiniz.

Kimler Evde Reçel Marmelat Komposto Yaparak Para Kazanabilir?

Kimler Evde Reçel Marmelat Komposto Yaparak Para Kazanabilir?Gelelim, bu para kazanma yönteminin kimler için uygun olduğuna. Öncelikle bu işin biraz cinsiyetçi olduğunu söyleyeyim. Yani evde reçel, marmelat, komposto yapma işinin erkekler tarafından tercih edileceğini söyleyemeyiz. Zira bu iş, uzun yıllardır kadınların yapmakta olduğu ve profesyonelleştikleri alanlardan bir tanesidir. Kısacası, erkekleri elediğimize göre hangi gruptaki kadınların bu iş için uygun olduğuna bakalım. Mesela, çalışan kadınlar bu yöntemi kullanarak ek gelir elde edebilir mi? Aslına bakarsanız bu soru kadınların çalışma şekline bağlı olarak değişecektir. Yani yorucu olmayan bir işte çalışan, çocuğu olmayan ve bolca boş vakti olan kadınlar, bu yöntem sayesinde pekala para kazanabilir. Ancak evde reçel marmelat komposto işinin daha çok ev hanımlarına hitap ettiğini söyleyebiliriz. Sonuçta, ev hanımları çalışan bayanlara göre bu işlerle çok daha fazla vakit geçiriyor. Ayrıca ev hanımlarının bu iş için ayırabileceği saatlerce vakti var. Sonuçta, insanın en iyi bildiği işten para kazanmasından daha mantıklı bir şey var mı? Yapmanız gereken tek şey; mis gibi kokan lezzetli reçeller, kompostolar, marmelatlar yapmak. Gerisini siz zaten hallederseniz…

Evde Reçel, Marmelat, Komposto Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Evde Reçel, Marmelat, Komposto Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?Bu işten ne kadar para kazanacağınız yapacağınız üretime ve satış şekillerine bağlı olarak değişecektir. Yani burada size şu kadar para kazanırsınız dersem, yanlış yönlendirme yapmış olurum. Kazancınız sizin çalışma şeklinize bağlı olarak artıp azalacaktır. Tabii satış yetenekleriniz de kazancınıza otomatik olarak etki edecektir. Mesela çok leziz reçeller, marmelatlar, kompostolar yapıyor olabilirsiniz ama satış konusunda çok kabiliyetli değilseniz; bu alandan düşündüğünüz miktarda kazanç elde edemezsiniz. Ama bu konuda da yakınlarınızdan yardım alabilir, çevresi geniş tanıdıklarınızdan sizin için müşteri bulmalarını rica edebilirsiniz. Ya da internet konusunda bilgili birilerinden size bir site kurmasını isteyebilir, ürünlerinizi bu yolla satmayı düşünebilirsiniz.

Eğer bu işi özenli ve planlı bir şekilde yaparsanız, aylık kazancınızın en az 350-400 lira olacağını söyleyebilirim. Düşünsenize 500 gramlık ev yapımı bir reçel 15 liraya satılıyor. Reçel yapmak için alacağınız malzeme parasını siz zaten çok iyi biliyorsunuz. 50 liralık malzemeden kaç şişe reçel, marmelat ya da komposto çıkacağını hesap ederseniz, bu işteki kar oranını daha iyi anlayabilirsiniz. Sonuçta bu yöntemi kullanarak para kazanmayı tercih edecekseniz, sizlere şimdiden bol kazançlar diliyorum…

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu