Paylaşım

Evde Pasta Börek Yaparak Para Kazanmak


 

Ülkemizin ekonomik şartları gün geçtikçe daha da zorlaşıyor. Yüksek kira ücretleri, krediler, göz açıp kapayıncaya kadar üzerine bir yenisi daha gelen faturalar, çocukların bitmek bilmez istekleri, mutfak masrafları, ekstra giderler… Tüm bunlar bir araya geldiğinde bırakın tek maaşla geçinmek çift maaşla bile istediğimiz gibi yaşayamıyoruz. Ancak yine de çoğu kişinin hala tek maaşla geçinmeye çalıştığını görüyoruz. Ve bu durum ne yazık ki daha çok eğitim seviyesi düşük ailelerde gözleniyor. Tabii bazılarının tek maaşın yolunu gözleme nedeni daha farklı.

Kimileri çocuklarına bakmak için iş hayatında yer alamıyor. Çünkü birden fazla çocuğunuz varsa, alacağınız maaş büyük ihtimalle bakıcı ücretinizi bile karşılamaya yetmeyecektir. Bu yüzden çoğu kadın çocuğuna kendisi bakmayı tercih etmektedir. Ya da evde bakmanız gereken hasta ya da yaşlı yakınlarınız olabilir. Ki burada da durum aynı olacaktır. Neticede ülkemizde hala çalışmayan ve eşinin maaşına muhtaç olan sayısız kadın bulunuyor. Sanırım bu konuda hemfikiriz!

Tamam, ev hanımları bu kadar çok ama evde oturmaları ev hanımlarının para kazanmalarına engel değil ki! Yani sevgili ev hanımları, neden evden yapabileceğiniz işlere yönelmiyorsunuz? Çünkü artık o kadar çok ve çeşitli para kazanma yöntemi var ki bunları kullanmamak pek akıl işi değil! Üzgünüm ama gerçek bu! Elinizde olan imkanlarla, daha rahat yaşayabilecekken, çocuklarınıza daha iyi yaşam şartları sunabilecekken, koca maaşı beklemek de neyin nesi!

Sakın “ben ne yapabilirim ki, daha önce bir kez bile çalışmadım” diye bahaneler üretmeyin. Bahaneler diyorum çünkü siz istedikten sonra her şeyi başarabilecek yetenekte yaratıldınız. Baksanıza, koca evi büyük bir maharetle yönetiyor, aynı anda birçok işi yapabiliyorsunuz. Dolayısıyla, para kazanmak da bir süre sonra sizin için çocuk oyuncağı olacaktır. Nasıl mı?

İlgili İçerik:
Özel Günler için Butik Kurabiye Yaparak Para Kazanmak

Buna vereceğim cevap; zaten gençlik yıllarınızdan beri ustalıkla yaptığınız işlere yönelmeniz olacaktır. Gençlik yıllarından beri, ustalık? Soru işaretleri… Evet, sürekli yaptığınız işlerin ne kadar büyük bir yetenek olduğunu ve bu yetenek sayesinde para kazanabileceğinizi hiç düşünmemişsiniz bile!

Demek istediğim, o güzel ellerinizin yaratıcısı olduğu lezzetli pastalar, börekler, kurabiyeler, komşularınızın hayranlıkla bakakaldığı kabarmış kekler… Artık bunlar da günümüzün önemli para kazanma yöntemlerinden biri haline geldi. Ve durumdan haberdar olan ev hanımları, bu yolla para kazanmaya uzun zaman önce başladı.

Biliyorsunuz, çoğu pastanede ve restoranda en çok ilgi çekenler ev yapımı adı altında satışa çıkartılan pastalar, börekler, kekler, kurabiyeler oluyor. Ya da insanlar pasta, börek firmalarından ev yapımı ürünler sipariş etmeyi tercih ediyor. Sonuçta şöyle incecik açılmış bir ev baklavasıyla, pastane baklavasının arasında ne kadar büyük bir fark olduğunu hepimiz biliyoruz. Ya da bir bayan elinin lezzet verdiği el açması bir su böreği! Neticede herkes ev yapımı olan pastalar böreklere yönelmektedir. İşte bu yüzden, ev hanımları maharetleri sayesinde bütçelerine rahatlıkla katkıda bulunabilirler.

Peki, bu işi nasıl yapacaksınız? Evde pasta, börek işi sadece ev hanımlarına özel bir para kazanma yöntemi mi? Hazırladığınız ürünlerinizi nerelere satacaksınız? Bu işten ne kadar para kazanabilirsiniz? Gelin bu soruların cevaplarını aşağıda inceleyelim. Ve evdeki vaktinizi nasıl verimli ve kazançlı kullanacağınızı siz de öğrenin!

Evde Pasta Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

Evde Pasta Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?Eminim, çoğunuz pasta yapmak konusunda uzman olmuşsunuzdur. Ayrıca pasta yapmak, çoğu kadının eğlenerek yaptığı yiyeceklerin başında gelmektedir. Hele de özel bir gün için hazırlanıyorsa, ev hanımları adeta birer sanat eseri niteliğinde pastalar hazırlamaktadır. Pasta, kremasından sosuna, kekinden süslemelerine varana kadar her bir aşamasını yapmanın keyif verdiği yiyeceklerden biridir. Ayrıca evde yapılmış bir pasta ile pastaneden aldığımız bir pasta arasında çok büyük lezzet farkı vardır. Pasta, börek yerine evde yemek yaparak para kazanmak da keyif verici olabilir.

Pastanedekiler yalnızca görünüş itibariyle daha çok göze hitap etse de, artık bu durum da sorun olmaktan çıktı. Çünkü artık harika bir pasta hazırlamak için sahip olmanız gereken tüm malzemelere rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Pasta süslerinden kalıplarına, özel renkli hamurlardan üzerini süsleyecek şekerlemelere kadar her şeyi ister internetten isterseniz de mağazalardan satın alabiliyorsunuz. Sonuçta yeteneğinizi konuşturarak, özel günler, kutlamalar için harika pastalar yaparak para kazanabilirsiniz.

Biliyorsunuz, butik pastacılık ülkemizde epey gelişme gösteren alanlardan biri oldu. Birçok kişi evinde ya da dışarıda yapacağı kutlamalar için butik pastacılardan yararlanıyor. Ancak bazıları için butik pastacı fiyatları yüksek gelebilir. Yani 10 kişilik bir pasta yaptırmak isterseniz ve size ücret olarak 150 lira denilirse, sıradan bir pasta almayı tercih edebilirsiniz. İşte bu noktada, siz butik pasatacılardan daha düşük fiyata pasta hazırlarsanız, kısa zaman içerisinde referanslarınız çoğalacak ve renk renk pastalarınızdan para kazanmaya başlayacaksınız.

Pasta firmalarıyla da anlaşabilirsiniz. Böylelikle ev yapımı pastalarınızı bu yola satabilirsiniz. Ayrıca cafe ve restoranlara yaptığınız bir pastayı örnek olarak götürebilir, müşteri kitlenizi çoğaltmayı deneyebilirsiniz. Hangi yöntemle satış yapacağınız tamamen siz kalmış. Siz yalnızca müziğinizi açın, pastanızı yapın ve para kazanın. Gerisi teferruat!

Evde Börek Yaparak Para Kazanmak

Evde Börek Yaparak Para KazanmakEv yapımı ürünlerde başı çeken bir diğer hamur işi ise el açması börekler. Su böreği, kol böreği, gül böreği, paçanga böreği… Ülkemizde böreklerin ne kadar sevildiğini biliyoruz. Hanımların günlerinin vazgeçilmezi olan börekler her öğünde tüketilebilecek yiyecekler arasındadır. Kahvaltıda, öğle yemeğinde, gece mideniz kazındığında, şöyle sıcacık ve incecik açılmış bir kol böreğine kim hayır diyebilir ki? Ya da bir paçanga böreğinin çıtırtısı nasıl görmezden gelinebilir? Siz de el maharetinizi kullanarak, yaptığınız böreklerden gayet iyi paralar kazanabilirsiniz.

Bu yöntemi kullanmak için börek satışı yapan firmalarla anlaşabilirsiniz. El emeğiyle açtığınız lezzetli yöresel börekleri günlük olarak firmalar teslim edebilirsiniz. Hatta yakınlarınızda bir çay ocağı varsa buraya bile börek yaptığınızı söyleyebilirsiniz. Eminim çay ocağının devamlı müşterileri böreklerinize bayılacak ve sabah çaylarını sizin börekleriniz olmadan içmeyeceklerdir.

Çok fazla börek tarifi bilmiyorsanız da internetteki tariflerden yararlanarak, farklı börekler yapabilirsiniz. Bu şekilde ürün yelpazenizi de genişletmiş olursunuz. Yani ben pasta yapmayı sevmiyorum diyorsanız belki de sadece börek işi üzerine yoğunlaşmayı denemelisiniz. Sonuçta bizde yok diye bir şey yok!

Evde Kek, Kurabiye Yaparak Para Kazanmak

Evde Kek, Kurabiye Yaparak Para KazanmakBelki de çeşit çeşit kurabiyeler, kekler konusunda rakip tanımayacak kadar iyi olabilirsiniz. Susamlı, damla çikolatalı, bademli kurabiyeler, portakallı, limonlu tarçınlı, kahveli kekler… Mis gibi kokan bu kurabiyeleriniz veya kekleriniz ile para kazanabilirsiniz.

Sonuçta hem sevdiğiniz işi yapmış olacak hem de para kazanacaksınız. Birkaç tepsi kurabiye yapmak, sizin gibi usta bir ev hanımının en fazla ne kadar vaktini alabilir ki? Ya da birkaç kalıp kek çırpmak eminim sizin için çocuk oyuncağıdır. Hazırladıklarınızı satmak için pastanelere, cafelere, restoranlara ve pastacılık firmalarına satabilirsiniz. Yani evde yapabileceğiniz o kadar çok şey var ki, siz yeter ki para kazanmak isteyin. Yapmanız gereken, günümüzün olmazsa olmazı para için, birazcık vakit ve emek harcamanız.

Kimler Evde Pasta, Börek Yaparak Para Kazanabilir?

Kimler Evde Pasta, Börek Yaparak Para Kazanabilir?Biliyorum, yazının başından beri size ev hanımları diye hitap ettim. Ancak pasta börek işi çalışmayan bayanlar, emekliler, bu işi yapabileceğini düşünen öğrenciler tarafından da rahatlıkla yapılabilir. Ya da esnek çalışma saatleri olan, yarı zamanlı işlerde çalışan kişiler de bu yöntem sayesinde kazanç elde edebilirler.

Tabii, bu işin daha çok kadınlara yönelik olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Çünkü pasta, börek işinden anlayan erkekler zaten bu işi meslek olarak seçmiş kişilerden oluşmaktadır. Düşünsenize, araba tamircisi olan bir adam, akşam evine geliyor ve börek açıyor. Duy da inanma! Tabii her şeyde olduğu gibi burada da istisnalar karşımıza çıkacaktır. Ancak genel olan durum, bu para kazanma yönteminin daha ev hanımları için uygun olduğudur.

Pasta, Börek İşi Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Pasta, Börek İşi Yaparak Ne Kadar Para KazanılırÖncelikle şu konuda bir anlaşalım. Bu işten kesinlikle kazançlı çıkacaksınız. Ancak ne kadar çok para kazanacağınız, sizin ne kadar çok firmayla anlaştığınıza ya da ne kadar çok pasta, börek yaptığınıza göre değişecektir. Mesela, sadece bir yerle anlaştınız ve buraya günde iki tepsi börek yapacaksınız. Bir tepsi böreğin fiyatını da 40 lira olarak belirlediniz. Tabii, malzeme masraflarının kim tarafından karşılanacağı burada fiyatı değiştirecektir. İş fikirleri konusunda sadece börek, kek yapımı ile sınırlı kalmamalısınız. Girişimci ruhunuzu kullanarak, istediğiniz alan da hünerlerinizi sergileyerek para kazanabileceğinizi unutmamalısınız.

Son olarak, konumuza dönecek olursak, bir tepsi börekten en kötü 30 lira kazandınız diyelim. İki tepsi 60 lira ve ayda tam 1800 lira kazanç elde edersiniz. Hadi bunu biraz daha düşürelim, 1500 olsun. Sizce kötü para mı? Belki eşinizin gün boyu çalışarak kazandığı paradan bile daha çok kazanmış olacaksınız. Bu size inandırıcı gelmiyorsa, piyasadaki ev yapımı pasta ve böreklerin fiyatları hakkında, internette ufak bir araştırma yaparak bilgi sahibi olabilirsiniz. Ve emin olun dediğimde ne kadar haklı olduğumu siz de göreceksiniz. Sadece birkaç saatinizi bu işe ayırın çünkü sonuçlarından epey memnun kalacaksınız. O zaman haydi, kekler çırpılsın, börekler kağıt gibi açılsın… İşte cebinizi dolduracak paraların kokusunu aldınız bile! Bol şanslar…

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Diğer yorumlar ( 22 )

 1. Antalya’da ikamet eden tüm herkese pasta, börek,isime özel kurabiye,nişan pastası,doğum günü pastası,kokteyl menüleri ( ara sıcaklar, soğuk kanepeler vs. ) 1. yaş günü ve diş buğdayı menüleri,altın günü menüleri,mevlüd menüleri uygun fiyatlarla hazırlanır, adresinize teslim edilir. Kalitenin ön planda olduğu ve lezzetten ödün vermeden hazırlamış olduğumuz bu ürünlerimizi aşağıda belirtmiş olduğum facebook ve ınstgram sayfalarımdan takip edebilirsiniz.SEVGİLİ BAYANLAR BİZ İKRAMLARINIZI YAPALIM SİZE SADECE MİSAFİRLERİNİZİ AĞIRLAMAK KALSIN.(iletişim için sosyal medya araçlarımızın mesaj bölümünden ulaşabilirsiniz)

 2. Merabalar. Calismiyorum ev hanimiyim evde ek is yapmak istiyorum bana yardimci olursaniz sevinirim.m
  Iletişim numaram: 05545480880

 3. Merhabalar ben adanada yaşıyorum evde poğaça lar kurabiye ler tatlılar hertürlü yaş pastalar yapıp evden satış yapmak istiyorum günler dogum günleri kafeler açılışlar hertürlü siparişleri acıdım

 4. Ev hanımıyım daha önce pastanede çalıştım elimden her iş gelir . Her türlü pasta , börek ,yemek ve hamur işleri yaparım . Özel siparişlere açığım .

 5. Tekirdağ/ Evde Boşnak böreği kesme makarna mantı sarma yaparak çocuklarımı okutmak istiyorum. Tekirdağ Hürriyet Mah.oturuyorum e posta adresim : zngfatma61@gmail.com burdan ulaşabilirsiniz

 6. İyi günler,
  Talebinize göre tatlı & tuzlu kurabiye / cheesecake / kek vb yapabilirim.
  Genellikle hafta içi akşamları ve hafta sonu boş vaktim oluyor.
  MSA’da 8 haftalık pastacılık kursuna ve ilgili birçok workshoplara katıldım.
  Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  Kadıköy/Istanbul

 7. İstanbul Ümraniye’de çok iyi trileçe tatlısı yapıyorum pastanelerdekinden daha güzel o kadar iddialıyım ilgili yerlere isteyenlere bu sayede günlüğümü çıkarmak istiyorum ilgilenirseniz sevinirim mail adresim: pastaprensesi@gmail.com

 8. Merhabalar ev hanimiyim uzun süreden beri ev de iş arıyorum pastacılık kurabiye gibi işler olabilir 2 sene pastacılık 1 sene yemek kursları 1 yemek 2 pastacılık sertifikam vardır emine bedel yarışmasında 4 . bulunmaktadır sipariş üzerine pasta yapımı olabilir
  Tel 05418997035
  Kocaeli/izmit

 9. Merhaba bende ev hanımıyim bi iş yapmak istiyorum pasta çörek börek kek herşey gelir elimden yardımcı olursanız sevinirim iletişim numaram 05515967400 teşekkürler ?

 10. Merhaba evimde profesyonel TRİLEÇE yapmaktayım. Yiyen herkesin beğendiği 1 porsiyon yedikten sonra 2 porsiyon daha istediği bir tatlı yapıyorum. İSTER CAFE PASTANE TARZI YERLERE İSTER ÖZEL GÜNLERİNİZ İÇİN DAİMİ SİPARİŞ ALINIR. BU KONUDA TEK GEÇERİM. İLGİLENEN OLURSA GERİ DÖNÜŞ BEKLERİM.

 11. merhaba gaziantepte ikamet etmekteyim cok güzel içli köfte ve sarma dolma yapmaktayım bilginize sunarım Gaziantep/Şehikamil irt:no05313123319

 12. Istanbul tuzladayim kek pasta borek isi yapmak istiyorum helal gidalarla yapiyorum ve cok lezzetli cok iyi yapiyorum.

 13. İstanbul eyüp teyim pastacılık ve ev yemekleri simdi ise hegva aşçılık eğitimine gidiyorum illa bayan mı olmak lazım kimse kızmasın bende atama bekleyen bir öğretmenim işsizim ve gelirim yok ama cok iddalı yemekler yapıyorum suan iş bulamadım bu yöntemi denemek istiyorum umarım beni yanlış anlamazsınız. Mağrifetli bayanlar oldugu kadar erkeklerde var diye düşünüyorum saygılar

 14. Gebze sultan orhan mh oturuyorum.ayrı iki fabrikada paketleme işinde çalıştım. Evde bu işide yapabilirim. Duyarsız kalmazsanız sevinirim.

 15. Merhaba istanbul sancaltepede ikamet ediyorum özel günleriniz için pasta,borek,kurabiye,poğaça,salata çeşitleri,dolma ve köftelerin yani sıra günlük 10_15kişilik tencere yemeği yapabilirim ve dağıtım için dilerseniz siz dilerseniz kendi aracimizla servisinizi gerçekleştirebilirim avrupa yakasinada servisimiz mevcuttur tabii tekirdağ sınırında olmazsa sevinirim? bizi instagram hesabimizdanda takip edebilirsiniz filizin mutfağı yada filizayazcetin şimdiden teşekkürler

 16. Doğal, hijyen kurallarına uyarak lezzetli ev yapımı Gaziantep mutfağından sarma, mercimekli köfte, eylül ayı sonu turşu mevsiminde doğal üzüm sirkesi ile turşu, cevizli üzümlü kek, havuçlu elmalı portakal kabuk portakal sulu kek, tuzlu kurabiye, çatlayan kurabiye, un kurabiyesi siparişleri alınır.

 17. merhaba evde kuru pasta yaş pasta hamur işleri sarma yapılır kaliteli ve temiz istanbul sarıyer rabia işlerinizi söyleyin gerisini düşünmeyin bi sorun varsa çözüm bende

 18. Kayseri deyim özel günlere misafirlerinize ev yapımı pastane poğaça ları kurabiye leri amasya çöreği çiğ köfte hazır malzeme ile değil salata çeşitleri vs yapılır ve misafirlerinize sıcak servis olur
  05058081700

 19. Özel günlerinizde, cemiyet, toplantı, düğün, mevlüt vb. her türlü etkinliklerinizde, sulu ev yemekleri, sarma, dolma, mantı, hamur işleri, çiborek, gõbete, poğaça, kek, pasta, sütlü, şerbetli her türlü tatlı çeşitleri (ev baklavasi), hijyenik ortamda, özenle ve itina ile yapılararak evlere teslim edilir.
  Siparis hattı; 0530 434 89 35 (whatsap hattı)

 20. Selâmün aleyküm. Eskişehir’den Sevda. Ev yemekleri sarma dolma, hamur işi cigborek,gobete,mantı tatlılar baklava sütlü tatlılar bir ascinin yapabileceği her türlü yemekler hijyenik olarak yapılır siparis alınır. Evlere teslim edilir.Tel.  mail. sdemir26@ gmail.com.tel 05304348935

 21. İzmir’den küçük firmalara her çeşit ev yemekleri , ayrıca isteyene kek, börek v.s hamur işleri için evimde sağlıklı ortamda lezeti tatlar yaparak sipariş alıyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir