Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Evde Pasta Börek Yaparak Para Kazanmak

Birçok kadın aile ekonomisine katkıda bulunmak için butik pastacılık yapıyor. Buyrun pasta, börek yaparak nasıl para kazanılacağına bakalım.
Evde Pasta Börek Yaparak Para Kazanmak
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Ülkemizin ekonomik şartları gün geçtikçe daha da zorlaşıyor. Yüksek kira ücretleri, krediler, göz açıp kapayıncaya kadar üzerine bir yenisi daha gelen faturalar, çocukların bitmek bilmez istekleri, mutfak masrafları, ekstra giderler… Tüm bunlar bir araya geldiğinde bırakın tek maaşla geçinmek çift maaşla bile istediğimiz gibi yaşayamıyoruz. Ancak yine de çoğu kişinin hala tek maaşla geçinmeye çalıştığını görüyoruz. Ve bu durum ne yazık ki daha çok eğitim seviyesi düşük ailelerde gözleniyor. Tabii bazılarının tek maaşın yolunu gözleme nedeni daha farklı.

Kimileri çocuklarına bakmak için iş hayatında yer alamıyor. Çünkü birden fazla çocuğunuz varsa, alacağınız maaş büyük ihtimalle bakıcı ücretinizi bile karşılamaya yetmeyecektir. Bu yüzden çoğu kadın çocuğuna kendisi bakmayı tercih etmektedir. Ya da evde bakmanız gereken hasta ya da yaşlı yakınlarınız olabilir. Ki burada da durum aynı olacaktır. Neticede ülkemizde hala çalışmayan ve eşinin maaşına muhtaç olan sayısız kadın bulunuyor. Sanırım bu konuda hemfikiriz!

Tamam, ev hanımları bu kadar çok ama evde oturmaları ev hanımlarının para kazanmalarına engel değil ki! Yani sevgili ev hanımları, neden evden yapabileceğiniz işlere yönelmiyorsunuz? Çünkü artık o kadar çok ve çeşitli para kazanma yöntemi var ki bunları kullanmamak pek akıl işi değil! Üzgünüm ama gerçek bu! Elinizde olan imkanlarla, daha rahat yaşayabilecekken, çocuklarınıza daha iyi yaşam şartları sunabilecekken, koca maaşı beklemek de neyin nesi!

Sakın “ben ne yapabilirim ki, daha önce bir kez bile çalışmadım” diye bahaneler üretmeyin. Bahaneler diyorum çünkü siz istedikten sonra her şeyi başarabilecek yetenekte yaratıldınız. Baksanıza, koca evi büyük bir maharetle yönetiyor, aynı anda birçok işi yapabiliyorsunuz. Dolayısıyla, para kazanmak da bir süre sonra sizin için çocuk oyuncağı olacaktır. Nasıl mı?

İlgili İçerik:
Özel Günler için Butik Kurabiye Yaparak Para Kazanmak

Buna vereceğim cevap; zaten gençlik yıllarınızdan beri ustalıkla yaptığınız işlere yönelmeniz olacaktır. Gençlik yıllarından beri, ustalık? Soru işaretleri… Evet, sürekli yaptığınız işlerin ne kadar büyük bir yetenek olduğunu ve bu yetenek sayesinde para kazanabileceğinizi hiç düşünmemişsiniz bile!

Demek istediğim, o güzel ellerinizin yaratıcısı olduğu lezzetli pastalar, börekler, kurabiyeler, komşularınızın hayranlıkla bakakaldığı kabarmış kekler… Artık bunlar da günümüzün önemli para kazanma yöntemlerinden biri haline geldi. Ve durumdan haberdar olan ev hanımları, bu yolla para kazanmaya uzun zaman önce başladı.

Biliyorsunuz, çoğu pastanede ve restoranda en çok ilgi çekenler ev yapımı adı altında satışa çıkartılan pastalar, börekler, kekler, kurabiyeler oluyor. Ya da insanlar pasta, börek firmalarından ev yapımı ürünler sipariş etmeyi tercih ediyor. Sonuçta şöyle incecik açılmış bir ev baklavasıyla, pastane baklavasının arasında ne kadar büyük bir fark olduğunu hepimiz biliyoruz. Ya da bir bayan elinin lezzet verdiği el açması bir su böreği! Neticede herkes ev yapımı olan pastalar böreklere yönelmektedir. İşte bu yüzden, ev hanımları maharetleri sayesinde bütçelerine rahatlıkla katkıda bulunabilirler.

Peki, bu işi nasıl yapacaksınız? Evde pasta, börek işi sadece ev hanımlarına özel bir para kazanma yöntemi mi? Hazırladığınız ürünlerinizi nerelere satacaksınız? Bu işten ne kadar para kazanabilirsiniz? Gelin bu soruların cevaplarını aşağıda inceleyelim. Ve evdeki vaktinizi nasıl verimli ve kazançlı kullanacağınızı siz de öğrenin!

Evde Pasta Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

Evde Pasta Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?Eminim, çoğunuz pasta yapmak konusunda uzman olmuşsunuzdur. Ayrıca pasta yapmak, çoğu kadının eğlenerek yaptığı yiyeceklerin başında gelmektedir. Hele de özel bir gün için hazırlanıyorsa, ev hanımları adeta birer sanat eseri niteliğinde pastalar hazırlamaktadır. Pasta, kremasından sosuna, kekinden süslemelerine varana kadar her bir aşamasını yapmanın keyif verdiği yiyeceklerden biridir. Ayrıca evde yapılmış bir pasta ile pastaneden aldığımız bir pasta arasında çok büyük lezzet farkı vardır. Pasta, börek yerine evde yemek yaparak para kazanmak da keyif verici olabilir.

Pastanedekiler yalnızca görünüş itibariyle daha çok göze hitap etse de, artık bu durum da sorun olmaktan çıktı. Çünkü artık harika bir pasta hazırlamak için sahip olmanız gereken tüm malzemelere rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Pasta süslerinden kalıplarına, özel renkli hamurlardan üzerini süsleyecek şekerlemelere kadar her şeyi ister internetten isterseniz de mağazalardan satın alabiliyorsunuz. Sonuçta yeteneğinizi konuşturarak, özel günler, kutlamalar için harika pastalar yaparak para kazanabilirsiniz.

Biliyorsunuz, butik pastacılık ülkemizde epey gelişme gösteren alanlardan biri oldu. Birçok kişi evinde ya da dışarıda yapacağı kutlamalar için butik pastacılardan yararlanıyor. Ancak bazıları için butik pastacı fiyatları yüksek gelebilir. Yani 10 kişilik bir pasta yaptırmak isterseniz ve size ücret olarak 150 lira denilirse, sıradan bir pasta almayı tercih edebilirsiniz. İşte bu noktada, siz butik pasatacılardan daha düşük fiyata pasta hazırlarsanız, kısa zaman içerisinde referanslarınız çoğalacak ve renk renk pastalarınızdan para kazanmaya başlayacaksınız.

Pasta firmalarıyla da anlaşabilirsiniz. Böylelikle ev yapımı pastalarınızı bu yola satabilirsiniz. Ayrıca cafe ve restoranlara yaptığınız bir pastayı örnek olarak götürebilir, müşteri kitlenizi çoğaltmayı deneyebilirsiniz. Hangi yöntemle satış yapacağınız tamamen siz kalmış. Siz yalnızca müziğinizi açın, pastanızı yapın ve para kazanın. Gerisi teferruat!

Evde Börek Yaparak Para Kazanmak

Evde Börek Yaparak Para KazanmakEv yapımı ürünlerde başı çeken bir diğer hamur işi ise el açması börekler. Su böreği, kol böreği, gül böreği, paçanga böreği… Ülkemizde böreklerin ne kadar sevildiğini biliyoruz. Hanımların günlerinin vazgeçilmezi olan börekler her öğünde tüketilebilecek yiyecekler arasındadır. Kahvaltıda, öğle yemeğinde, gece mideniz kazındığında, şöyle sıcacık ve incecik açılmış bir kol böreğine kim hayır diyebilir ki? Ya da bir paçanga böreğinin çıtırtısı nasıl görmezden gelinebilir? Siz de el maharetinizi kullanarak, yaptığınız böreklerden gayet iyi paralar kazanabilirsiniz.

Bu yöntemi kullanmak için börek satışı yapan firmalarla anlaşabilirsiniz. El emeğiyle açtığınız lezzetli yöresel börekleri günlük olarak firmalar teslim edebilirsiniz. Hatta yakınlarınızda bir çay ocağı varsa buraya bile börek yaptığınızı söyleyebilirsiniz. Eminim çay ocağının devamlı müşterileri böreklerinize bayılacak ve sabah çaylarını sizin börekleriniz olmadan içmeyeceklerdir.

Çok fazla börek tarifi bilmiyorsanız da internetteki tariflerden yararlanarak, farklı börekler yapabilirsiniz. Bu şekilde ürün yelpazenizi de genişletmiş olursunuz. Yani ben pasta yapmayı sevmiyorum diyorsanız belki de sadece börek işi üzerine yoğunlaşmayı denemelisiniz. Sonuçta bizde yok diye bir şey yok!

Evde Kek, Kurabiye Yaparak Para Kazanmak

Evde Kek, Kurabiye Yaparak Para KazanmakBelki de çeşit çeşit kurabiyeler, kekler konusunda rakip tanımayacak kadar iyi olabilirsiniz. Susamlı, damla çikolatalı, bademli kurabiyeler, portakallı, limonlu tarçınlı, kahveli kekler… Mis gibi kokan bu kurabiyeleriniz veya kekleriniz ile para kazanabilirsiniz.

Sonuçta hem sevdiğiniz işi yapmış olacak hem de para kazanacaksınız. Birkaç tepsi kurabiye yapmak, sizin gibi usta bir ev hanımının en fazla ne kadar vaktini alabilir ki? Ya da birkaç kalıp kek çırpmak eminim sizin için çocuk oyuncağıdır. Hazırladıklarınızı satmak için pastanelere, cafelere, restoranlara ve pastacılık firmalarına satabilirsiniz. Yani evde yapabileceğiniz o kadar çok şey var ki, siz yeter ki para kazanmak isteyin. Yapmanız gereken, günümüzün olmazsa olmazı para için, birazcık vakit ve emek harcamanız.

Kimler Evde Pasta, Börek Yaparak Para Kazanabilir?

Kimler Evde Pasta, Börek Yaparak Para Kazanabilir?Biliyorum, yazının başından beri size ev hanımları diye hitap ettim. Ancak pasta börek işi çalışmayan bayanlar, emekliler, bu işi yapabileceğini düşünen öğrenciler tarafından da rahatlıkla yapılabilir. Ya da esnek çalışma saatleri olan, yarı zamanlı işlerde çalışan kişiler de bu yöntem sayesinde kazanç elde edebilirler.

Tabii, bu işin daha çok kadınlara yönelik olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Çünkü pasta, börek işinden anlayan erkekler zaten bu işi meslek olarak seçmiş kişilerden oluşmaktadır. Düşünsenize, araba tamircisi olan bir adam, akşam evine geliyor ve börek açıyor. Duy da inanma! Tabii her şeyde olduğu gibi burada da istisnalar karşımıza çıkacaktır. Ancak genel olan durum, bu para kazanma yönteminin daha ev hanımları için uygun olduğudur.

Pasta, Börek İşi Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Pasta, Börek İşi Yaparak Ne Kadar Para KazanılırÖncelikle şu konuda bir anlaşalım. Bu işten kesinlikle kazançlı çıkacaksınız. Ancak ne kadar çok para kazanacağınız, sizin ne kadar çok firmayla anlaştığınıza ya da ne kadar çok pasta, börek yaptığınıza göre değişecektir. Mesela, sadece bir yerle anlaştınız ve buraya günde iki tepsi börek yapacaksınız. Bir tepsi böreğin fiyatını da 40 lira olarak belirlediniz. Tabii, malzeme masraflarının kim tarafından karşılanacağı burada fiyatı değiştirecektir. İş fikirleri konusunda sadece börek, kek yapımı ile sınırlı kalmamalısınız. Girişimci ruhunuzu kullanarak, istediğiniz alan da hünerlerinizi sergileyerek para kazanabileceğinizi unutmamalısınız.

Son olarak, konumuza dönecek olursak, bir tepsi börekten en kötü 30 lira kazandınız diyelim. İki tepsi 60 lira ve ayda tam 1800 lira kazanç elde edersiniz. Hadi bunu biraz daha düşürelim, 1500 olsun. Sizce kötü para mı? Belki eşinizin gün boyu çalışarak kazandığı paradan bile daha çok kazanmış olacaksınız. Bu size inandırıcı gelmiyorsa, piyasadaki ev yapımı pasta ve böreklerin fiyatları hakkında, internette ufak bir araştırma yaparak bilgi sahibi olabilirsiniz. Ve emin olun dediğimde ne kadar haklı olduğumu siz de göreceksiniz. Sadece birkaç saatinizi bu işe ayırın çünkü sonuçlarından epey memnun kalacaksınız. O zaman haydi, kekler çırpılsın, börekler kağıt gibi açılsın… İşte cebinizi dolduracak paraların kokusunu aldınız bile! Bol şanslar…

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.