Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Özel Günler için Butik Kurabiye Yaparak Para Kazanmak

Butik kurabiye yaparak para kazanmak, son dönemin popüler yöntemleri arasında. Bunun için izlenmesi gereken yollar ise detaylarıyla aşağıda;
Özel Günler için Butik Kurabiye Yaparak Para Kazanmak
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Ülkemizde gelir dağılımının ne kadar “adil” olduğunu hepimiz biliyoruz. Kimileri para içinde yüzerken, kimileri de parasızlıktan insan gibi yaşayamıyor bile! Asgari ücretin bırakın tek kişiye yetmesini, bir aileyi geçindirmesinin olur yanı dahi yok. Ancak ülkemizdeki çoğu insan asgari ücretle ev geçindirmeye çalışıyor. Çalışıyor çalışmasına ama, bitmek bilmeyen masraflar, dağ gibi büyüyen faturala, kredi kartı borçları insanları derin bir mutsuzluğa sürüklüyor. Çift olarak çalışan aileler biraz daha rahat yaşayabiliyorken, tek maaşla hayatlarını sürdürmeye çalışan aileler için durum gittikçe daha da vahim bir hal alıyor. Tabii, bu konuda da iş ülkemizde çalışan bayanlara göre yoğunlukta olan ev hanımlarına düşüyor.

Sevgili ev hanımları “biz ne yapabiliriz ki” diye düşünmeyin lütfen. Çünkü elinizde o kadar çok para kazanma yöntemi var ki. Mutfak masraflarınızı kısmanız, üstünüze başınıza kıyafet almamanız, çocuklarınızın harçlıklarını azaltmanız, elektrik sudan tasarruf yapmanız, daha iyi yaşamanız için ne yazık ki yeterli değil. Sizin de elinizi taşın altına sokmanız gerekiyor. Demek istediğim, siz de para kazanmak için çaba harcamalı ve bunun için kendinize en uygun yöntemi bulmalısınız. Peki, ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? Hemen fikir vereyim.

Mesela; artık profesyonelleştiğiniz şeyleri bundan sonra para kazanmak için de yapabilirsiniz. Yemek yaparak para kazanmak ve pasta, börek, ütü, temizlik, örgü ya da dikiş nakış gibi işlerden kazanç elde etmekten bahsediyorum. Eminim etrafınızda el işi yaparak para kazanmak konusunda deneyim kazanmış arkadaşlarınız vardır. Siz de bu dediklerim arasından yapmak istediğiniz şeyi belirleyerek o alandan para kazanmaya başlayabilirsiniz. Örneğin bugün sizlere özel günler için butik kurabiye yapmaktan bahsedeceğim.

Özel Günler için Butik Kurabiye Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

Özel Günler için Butik Kurabiye Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?Düğünler, nişanlar, mevlütler, özel kutlamalar için yapılan kurabiyeler hakkında konuşacağız. Bu iş hakkındaki detayları öğrendikten sonra, belki de bu zamana kadar vakit kaybettiğiniz için üzülecek ve bir an önce işe koyulacaksınız. O halde, bir an önce butik kurabiye işi hakkındaki detaylara geçelim.

Evde Düğün Kurabiyesi Yaparak Para Kazanmak

Evde Düğün Kurabiyesi Yaparak Para KazanmakBiliyorsunuz, düğünlerde ikram olarak içeceklerin yanında kuru pasta dağıtılır. Ve bu kuru pastalar genellikle beğenilmediği için masalarda dekor olarak kalmaktadır. Sıradan hatta belki de bayat kuru pastalar, özel düğün kurabiyelerine duyulan ihtiyacın artmasını sağlamıştır. Özellikle de düğün sezonu açıldığı zaman, el emeğinizle hazırladığınız kurabiyelerden gayet iyi kazanç elde edeceğinizden emin olabilirsiniz. Üzerinde gelin ve damat figürlerinin olduğu şirin düğün kurabiyelerine hangi düğün sahibi hayır diyebilir ki? Peki, bu işi nasıl yapacaksınız?

Buna da Bakın:
Gelin Aksesuarları Yaparak Para Kazanmak

Öncelikle evinizde birkaç küçük deneme yapmanızı öneririm. Tabii düğün kurabiyesi yapmak için elinizde şeker hamuru, kurabiye kalıpları, süslemeler için ekstra ürünler gibi malzemelerden edinmelisiniz. Farklı konseptlere ulaşmak için internetten faydalanmayı da unutmayın derim. Eğer bu işi sevdiyseniz ve ortaya çıkan sonuçlardan memnun kaldıysanız, düğün kurabiyesi yaparak para kazanmak için ilk adımınızı atabilirsiniz. Örneğin; düğün kurabiyesi yaptığınızı belirten el ilanları dağıtabilir, internette yaptığınız kurabiyelerin fotoğraflarını yayınlayarak reklamınızı yapabilirsiniz. Ya da düğün salonu işletmecileriyle görüşerek, onlar için özel düğün kurabiyeleri yapabileceğinizi söyleyebilirsiniz.

Bir düğün salonu ile anlaşsanız bile, aylık kazancınızın hiç düşünemeyeceğiniz rakamlara ulaşacağını söyleyebilirim. İlaveten; ilk önce yakın çevrenizde olacak düğün sahiplerine onlar için özel kurabiyeler yapabileceğinizi söylemeyi de ihmal etmeyin. Hem bu şekilde düğün misafirleri arasından da potansiyel müşteriler çıkacaktır. Sonuçta, bu işi kesinlikle düşünmelisiniz.

Kına Gecesi ve Nişan Törenleri için Butik Kurabiye Yaparak Para Kazanmak

Kına Gecesi ve Nişan Törenleri için Butik Kurabiye Yaparak Para KazanmakSon zamanlarda, kına gecelerinde ve nişan törenlerinde misafirlere hatıra niteliğinde hediyeler dağıtıldığını hepimiz biliyoruz. Bunlar bazen kokulu sabunlar, küçük süs eşyaları bazen de özenle paketlenmiş sevimli kurabiyeler oluyor. İşte bu kurabiyeleri yapmak da ev hanımlarının kullanabileceği bir para kazanma yöntemi. Bu yöntemi kullanmak için yine birkaç örnek hazırlayarak, ilgili firmalarla iletişime geçebilir ya da kendi reklamınızı yaparak müşteri bulmayı deneyebilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarınızda hazırladığınız kurabiyelerin fotoğraflarını yayınlayabilir, gelecek siparişlerinizi bekleyebilirsiniz. Bu arada müşteri bulamamaktan hiç korkmayın, derim. Eminim tanıdıklarınız arasında yakın zamanda evlenecek birkaç çift mutlaka vardır. Bir kere bu işi yaparsanız, zamanla isminiz yayılacak ve belki siparişlere yetişemeyecek duruma geleceksiniz. Sonuçta bu yöntem sayesinde para kazanan pek çok ev hanımı olduğundan hiç kuşkunuz olmasın.

Bebek Kurabiyeleri Yaparak Para Kazanmak

Bebek Kurabiyeleri Yaparak Para KazanmakButik kurabiye kapsamında düşünmeniz gereken bir diğer iş ise bebek kurabiyeleri yapmak. Son zamanlarda epey popüler olan bebek kurabiyeleri, ev hanımları için karlı bir kazanç kapısı oldu. Bebek kurabiyeleri, hoş geldin bebek partilerinden, mevlitlere, doğum günlerinden, hastane odalarına kadar birçok yerde kullanılıyor. Ve bu güzel kurabiyelerin tanesi ortalama 3-4 liradan satılıyor. 50 tane kurabiye hazırlasanız, en az 150 lira kazanmış olursunuz. Yani birkaç saatlik uğraşınızın sonunda, 150 lira kazanmış olacaksınız. Bu işi yapmak için yine yakın çevrenizden başlamanızı öneririm. Ya da pastacılık firmaları ile iletişe geçebilirsiniz. El ilanları ve interneti söylemiyorum bile. Artık bunları ezberlediniz. Sadece biraz araştırma yapın ve para kazanmak için emek harcayın.

Kimler Özel Günler için Butik Kurabiye Yaparak Para Kazanabilir?

Kimler Özel Günler için Butik Kurabiye Yaparak Para Kazanabilir?Bu para kazanma yöntemi ev hanımları ya da çalışmayan bayanlar için uygun. Çünkü butik kurabiye yapmak, pasta börek işinden çok daha fazla emek ve zaman istemektedir. Yani çalışan bir bayansanız, para kazanmak için daha farklı alanlara yönelmelisiniz derim. İşten yorgun argın gelip onlarca butik kurabiye yapmak kolay bir iş değildir. Ancak ev hanımları öyle değil. İsterlerse tüm günlerini butik kurabiye yapmaya ayırabilirler. Neticede işin sonunda para var, değil mi? Ayrıca hediyelik süs eşyası yaparak para kazanmak konusunda olduğu gibi bu işin de biraz yetenek ve azim istediğini söyleyebiliriz. Sonuçta aldığınız siparişleri vaktinde yetiştirmeniz gerekiyor.

Özel Günler için Butik Kurabiye Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Özel Günler için Butik Kurabiye Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?Öncelikle bu işi gerçekten iyi yaptığınızdan emin olmalısınız. Çünkü sadece bir müşteri memnuniyetsizliği yüzünden bile çok sayıda müşteri kaybedebileceğinizi göz ardı etmemelisiniz. Ayrıca piyasada bu işi yapan çok sayıda firma olduğu için, ürünlerinizin kaliteli, lezzetli ve piyasaya göre biraz daha ucuz olması gerekiyor. Bu şekilde iyi bir müşteri tabanı oluşturursunuz. Örneğin standart bir düğün kurabiyesi 5 liraysa siz 4 liradan satış yapın. Fiyatı daha sonra artırırsınız. İlk etapta önemli olan ürünlerinizi pazarlayabilmeniz. Neticede, butik kurabiyeler yapmak biraz zahmetli bir iş olarak gösterilebilir. Ancak kazancı da zahmetiyle aynı oranda yüksektir. Kararınızı verin ve bu işi yapmak istiyorsanız ilk adımızı atın. Bol kazançlar!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın