Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hediyelik Süs Eşyası Yaparak Para Kazanmak

Hediyelik süs eşyası yaparak para kazanmak hakkında neler biliyorsunuz? İşte hediyelik süs eşyaları yapımı ve satımı hakkında bilinmesi gerekenler:
Hediyelik Süs Eşyası Yaparak Para Kazanmak
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Evimizde, ofisimizde hatta arabamızda bile süs eşyalarımız vardır. Birine hediye almamız gerekiyorsa; en basit yollardan birisi olarak süs eşyası satılan dükkanlara gideriz. Bu kişi özel biriyse butik dediğimiz hediyelik süs eşyası dükkanlarını tercih ederiz. Basit bir işleve sahip olsalar da verdikleri büyük mutluluk ve anlam nedeniyle süs eşyaları hayatımızın tam içerisinde yer alıyor. Peki, bir ek iş olarak süs eşyalarından para kazanmak istemez misiniz?

Oldukça büyük bir sektör olan süs eşyaları, ek gelir elde etmek isteyen kişilere oldukça güzel bir uğraştır. El beceriniz varsa ve gerçekten yaratıcı fikirlere sahipseniz, birbirinden güzel süs eşyaları yaparak para kazanabilirsiniz. Açacağınız stantlarda, AVM’lerde, festivallerde, turistik bölgelerde ve internette kolayca satabilirsiniz. Bu süs eşyalarını kimlere mi satacaksınız? Doğum günü hediyesi almak isteyenlere, ev görmeye gidenlere, yeni işe giren kızını tebrik etmek isteyen babalara, sevgililere, nişanlılara, evlilere…

Süs eşyalarına büyük anlamlar yükleyenler de vardır. Çünkü onlar için çok önemlidir. Özellikle kişiye özel tasarımlar yaparsanız, kazanacağınız para tadında yenmez. Ek gelir elde etmek için oldukça eğlenceli bir sektör olduğunu da söylemeliyiz. Üstelik “ne yapacağım, nasıl ürünler yapmalıyım,” diye düşünmeniz de yersiz. Çünkü sınırsız bir malzeme çeşitliliğiniz ve kendinize özel hayal gücünüz var. El beceriniz de varsa, evinizde olan ve çöp gözüyle baktığınız her şeyden süs eşyası yapabilirsiniz. Küçükken bayramlarda topladığımız şekerlerin ambalajlarından yaptığımız süs eşyalarını hatırlamıyor musunuz?

Hediyelik ürünlere gün geçtikçe ilgi de artıyor. Çünkü fiyat aralıkları herkese hitap ediyor ve zorlanmadan insanlar birbirlerine hediye alabiliyor. Uzak bir arkadaşınız için kolayca hediyelik süs eşyası bulabildiğiniz gibi özel bir arkadaşınız için de bulabilirsiniz.

Hediyelik Süs Eşyaları Hangi Malzemelerden Yapılabilir?

Hediyelik Süs Eşyaları Hangi Malzemelerden Yapılabilir?Evinizde bulunan bir kumaş parçası veya elinize geçen bir taş bile süs eşyası olabilecek potansiyeli taşıyor. Genel olarak kumaşlar, keçeler, ahşap, metal, seramik ve taşlar süs eşyalarında gördüğümüz malzemeler. Bu malzemeleri bir araya getirerek bir kapı süsü mü yaparsınız, biblo mu o sizin yaratıcılığınıza kalmış. Ama tatil yörelerinde kurulan ve yalnızca deniz kabuklarından yapılan süs eşyalarının çeşitliliğini göz önüne getirin. Aklınıza gelmeyecek derece çok çeşidi, bu malzemeleri kullanarak kolayca satabileceğiniz bir süs eşyasına çevirebilirsiniz.

Kumaştan Yapılan Hediyelik Süs Eşyaları

Kumaştan Yapılan Hediyelik Süs EşyalarıKumaşa istediğiniz şekli kolayca verebilir ve yalnızca birkaç temel malzeme ile hediyelik ürünler yapabilirsiniz. Sıfır maliyet ile para kazanmak, hepimizin istediği bir şeydir. Ayrıca artan kumaş parçalarına birçok şekilde para ödemeden sahip olabilirsiniz. Kullanmadığınız kıyafetlerinizin kumaşından, eskiyen perdenizden veya terzilerin çöpe atmak için ayırdığı artanlardan süs eşyalarınızı yapabilirsiniz. Peki, kumaştan yapılan hediyelik süs eşyaları neler mi?

Keseler, lavanta gibi koku torbaları, oyuncaklar, çiçekler, süs yastıkları, çeşitli kumaş torbalar, çantalar, takılar, şallar, masa örtüleri, yemek servis peçeteleri, kapı süsleri gibi daha uzatabileceğimiz birçok ürün yapabilirsiniz.

Keçeden Yapılan Hediyelik Süs Eşyaları

Keçeden Yapılan Hediyelik Süs EşyalarıKeçe son birkaç senedir oldukça popüler hale geldi. Bir süre unuttuğumuz keçeler, günümüzün en güzel süs eşyalarının vazgeçilmezleri arasında. Özellikle doğum yapan bir arkadaşınızın odasının kapısında “hoş geldin bebek” tarzında keçeden yapılmış cici süs eşyalarını görebilirsiniz. Keçe çeşitli türleri, ucuz fiyatı ve cıvıl cıvıl renkleri ile size sonsuz bir ürün yelpazesi sunuyor. Herhangi bir tuhafiyeye giderek bir top keçeye oldukça düşük bir para vererek sahip olabilirsiniz. Ama keçeden yapacağınız süs eşyalarını satarak oldukça iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

Keçeden yapabileceğiniz süs eşyalarının da sınırı yok. Taç ve saç aksesuarları, çantalar, cüzdanlar, takılar, oyuncaklar, bir cam kap veya saksı için süslü bir kılıf, cep telefonu ve tablet gibi teknolojik aletler için koruyucu kılıflar, patikler, araba içi süsler, anne – bebek ürünleri gibi sınırsız hayal gücünüze ait süs eşyaları yapabilirsiniz.

Ahşaptan Yapılan Hediyelik Süs Eşyaları

Ahşaptan Yapılan Hediyelik Süs EşyalarıAhşapla ilgilenmek bazıları için gerçekten bir tutku. Ağacı en saf haliyle işlemekten ve kokusunu, dokusunu hissetmekten hoşlanırlar. İşte bu kişilerden biriyseniz, ahşaptan süs eşyaları satarak bir gelir elde edebilirsiniz. Ahşabı işleyerek ve onu renklendirerek, çeşitli malzemeler ekleyerek benzersiz hediyelik süs eşyaları yapabilir ve satabilirsiniz. Birçok kişi evinde ahşaptan yapılmış süs eşyalarını tercih eder. Ahşabın sıcaklığını ve hemen her dekora uyumunu severler. İşte sizler de bu tutkuyu değerlendirebilir ve para kazanabilirsiniz.

Ahşap kullanarak yapabileceğiniz birçok hediyelik süs eşyası bulunur. Biblolar, figür çalışmaları, kuklalar, çerçeveler, mumluklar, dekoratif duvar rafları, peçetelikler, gazetelikler, kutular… Ahşaptan yapacağınız kutuları boyayarak benzersiz bir eşyaya dönüştürebilirsiniz.

Metalden Yapılan Hediyelik Süs Eşyaları

Metalden Yapılan Hediyelik Süs EşyalarıSon yıllarda çeşitli sanayi metal atıklarından yapılan bibloları sıklıkla görmeye başladık. Somunlardan, arabaların küçük parçalarından, zincirlerden bir araya getirilen motosikletleri, bibloları mutlaka görmüşsünüzdür. Kolay işlenebilen metallerle çalışarak da birbirinden farklı süs eşyası yapabilirsiniz. Kişiler evlerinde nadiren metal süs eşyaları kullansa da; yapacağınız değişik ve ilgi çeken tasarımlara dayanamayacaklarını da biliyoruz. Metali de ahşap gibi tek başına kullanmak yerine çeşitli malzemelerle birlikte kullanabilirsiniz. Genellikle seramikleri ve ahşabı metalle birlikte kullanabilirsiniz.

Metalden yapılan süs eşyalarını, adi metalden yapılanlar ve kıymetli metallerden yapılanlar olarak ayırmak mümkündür. Örneğin altın, gümüş, bakır gibi değerli metallerden süs eşyaları yapmak ekstra bir özen istemektedir. Ama sanayi atığı dediğimiz parça metallerden kolayca süs eşyaları yapabilirsiniz.

Metalden yapabileceğiniz işler bir miktar deneyim gerektiriyor. Metali nasıl işlemeniz gerektiğini bilmeli ve gerekli ekipmanlara sahip olmalısınız. Parçaları birleştirmek için lehimler, gerekli şekli vermek için kullanılacak kesicilere, bükücülere ihtiyacınız olacaktır. Ama sonucunda hemen her kadının beğeneceği tepsiler, biblolar, kapı süsleri, çerçeveler, kaşıklar, magnetler, takılar yapabilirsiniz. Duvar süsleri, raflar ve kutular da yapabilir, onları çeşitli taşlarla, boyamalarla süsleyebilirsiniz.

Taştan Yapılan Hediyelik Süs Eşyaları

Taştan Yapılan Hediyelik Süs EşyalarıDünyanın en garip girişimlerinden zengin olan kişiler arasında, bir kaya parçasını pet hayvan olarak gören Gary Dahl da yer alıyor. Evcil hayvanların ihtiyacı olan bakımı gerektirmeyen bir pet düşüncesi ile yola çıkan Gary, birçok tepki alır. Ama kısa sürede büyük siparişler almaya başlar. Yaptığı tek şey ise bir saman yatağına kaya parçası koymaktır.

Taşları kullanarak sizler de Gary gibi ilginç girişimlerde bulunabilirsiniz. Hiç tahmin etmediğiniz şekilde bu fikrini tutabilir ve bir servet elde edebilirsiniz. Gary bu fikirden ne kadar mı kazandı? Kendine ait internet sitesinde şu an yeni yıl için hazırladığı paketi, 19.95 dolar (yaklaşık 57 lira) ve ücretsiz kargo ile satıyor. Ciddi bir sipariş aldığını da söyleyebiliriz.

Bir taş parçasını süsleyerek hediyelik eşya sektörüne girebilirsiniz. Ekstra bir malzemeye ihtiyaç duymadan taş parçalarını, boyayabilir, diğer malzemelerle birleştirebilir ve ilgi çekici hediyelik eşyalar tasarlayabilirsiniz. Bunları satmak için stantlar kurabilir, interneti kullanabilirsiniz. Değersiz taş parçalarının yanı sıra doğal ve değerli olan taşları işleyerek de benzersiz süs eşyaları yapabilirsiniz. Elbette bu taşları işlemek için biraz bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

Doğal taşlara olan ilgi de oldukça fazla. Hem takı olarak hem de süs eşyası olarak işleyebilirsiniz. Doğal taşların verdiği enerjiye inanan insanlar, sürekli yanlarında bu taşları görmek isterler. Sizler de bu ihtiyacı göz önünde bulundurarak kendiniz için iyi bir ek gelir yöntemi yaratabilirsiniz.

Seramikten Yapılan Hediyelik Süs Eşyaları

Seramikten Yapılan Hediyelik Süs EşyalarıSeramik de kolay işlenebilen ve biraz ilgilendiğiniz zaman harikalar yaratabileceğiniz bir malzemedir. Hediyelik süs eşyaları arasında belki de en çok gördüğümüzdür. Kupalar, duvar süsleri, biblolar, bardak altlıkları, vazolar, kaseler, tabaklar gibi daha uzatabileceğimiz birçok süs eşyasını seramikten yapabilirsiniz. Ürettiğiniz seramik bir kaseyi, renklendirdikten ve sırladıktan sonra iyi bir fiyata satabilirsiniz. El becerinize gerçekten güveniyorsanız, kesinlikle iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

Seramik süs eşyalarını diğer malzemelerle birleştirerek ve birkaç süsleme işlemi yaparak inanılmaz beğeni toplayabilirsiniz. Akla ilk gelen hediyelerden olan kupalar, seramikten basit bir şekilde hazırlanıyor. Ama hatırlarsınız ki; içine sıcak su koyulduğu zaman resim veya yazı çıkan kupalar ne kadar çok ilgi çekmişti?

Camdan Yapılan Hediyelik Süs Eşyaları

Camdan Yapılan Hediyelik Süs EşyalarıCam işlemenin ne kadar özel ve büyülü olduğunu mutlaka görmüşsünüzdür. Eğer ilginiz ve cam işleme konusunda bilginiz varsa, son derece güzel süs eşyaları yapabilirsiniz. Ayrıca cam işlemeyi bilmiyorsanız, yalnızca boyama ve çeşitli süslemeler yaparak da para kazandıracak süs eşyaları üretebilirsiniz. Yalnızca süsleme ve boyama ile sıradan cam aksesuarları kişiselleştirebilirsiniz.

Cam üfleme işiyle birbirinden değerli hediyelik ürünler yapabileceğiniz gibi var olan cam ürünleri, çeşitli malzemelerle bambaşka ürünlere çevirebilirsiniz. Yaratıcılığınızı konuşturabileceğiniz cam hediyelik eşyalar, ev görmesine giderken götürülen Borcam’lardan daha özel bir hediye olacaktır.

Örgüden Yapılan Hediyelik Süs Eşyaları

Örgüden Yapılan Hediyelik Süs EşyalarıBir şeyler örmeyi seviyor musunuz? Kış mevsimi gelirken hemen birkaç ip, atkılar, bereler örmeye mi başlıyorsunuz? İşte size bambaşka bir fikir! Ek gelir elde etmek istiyorsanız, atkı – bere dışında bir şeyler örerek de para kazanmanız mümkündür. Örgüden yapacağınız hediyelik eşyalar gerçekten iyi bir ilgi görecektir.

İplerle örerek yapacağınız sepetler, anahtarlıklar, kapı süsleri, tutacaklar, biblolar, magnetler, telefon ve tablet kılıfları, avizeler gibi hediyelik süs eşyaları yapabilirsiniz. Örgü hediyelik eşyalar, günlük kullanım için de uygun olduğu için birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Örneğin örgü bir çanta veya şapkayı hem günlük kullanabilir hem de iyi bir dekor olarak kullanabilirsiniz.

Kimler Hediyelik Süs Eşyası Yaparak Para Kazanabilir?

Kimler Hediyelik Süs Eşyası Yaparak Para Kazanabilir?Hediyelik süs eşyası yapmak için ekstra bir yeteneğiniz olmasa da olur. Yalnızca elinizdeki malzemeleri, para kazanacağınız ürünlere dönüştürmeniz ve doğru şekilde pazarlamanız yeterli olacaktır. Hem ek iş olarak yapabilirsiniz hem de tüm vaktinizi hediyelik eşyalara ayırabilirsiniz. Eğer tüm işiniz hediyelik süs eşyası üretmek olacaksa, gerçekten yaratıcı fikirlere, satışını yapacağınız pazarlara ve pazarlama taktiklerine ihtiyacınız olacaktır. Ama ek iş olarak seçtiğiniz zaman akşamları evde otururken elinize alacağınız bir kumaş parçasıyla harikalar yaratabilir, iş arkadaşlarınıza satabilir, Instagram’da paylaşarak müşteri bulabilirsiniz.

Hediyelik Süs Eşyası Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Hediyelik Süs Eşyası Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?İster bir üniversite öğrencisi olun, ister bir ev hanımı, ister çalışan bir bey. Siz istedikten sonra elinize geçen en küçük bir taş parçasından bile süs eşyası yaparak para kazanabilirsiniz. Hem kafanızı dinlendireceğiniz hem de para kazanacağınız süs eşyalarını, turistik bölgelerde satabilir, AVM’lerle anlaşarak stantlar açabilirsiniz. Hemen hepimizin sıklıkla ziyaret ettiği 1 milyoncuları biliyorsunuz. İşte bu tarz yerlerde satarak ürün başı 1 liradan başlayarak 100 liraya, belki de çok daha fazlasına satış yapabilirsiniz.

Özel sipariş hediyelik süs eşyaları yaparak kazancınızı çok daha artırabilirsiniz. Süs eşyalarının üzerine isim veya sözler yazabilir, kişiye özel eklemeler yapabilirsiniz. Hatta yalnızca 1 tane olan ürünler yaparak daha da özelleştirebilirsiniz. Böyle yaptığınız da kazancınız çok daha fazla olacaktır.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın