Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Zengin 10 Yarışma Programı Sunucusu

Dünyanın en zengin yarışma programı sunucularının olduğu listeye hoş geldiniz. Karşınızda devasa servetlere sahip yarışma programı sunucuları:
Dünyanın En Zengin 10 Yarışma Programı Sunucusu
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Bir yarışma programının sunucusu olmak televizyon yüzleri için rüya gibi bir iştir. Çünkü eğer yarışma ülkede popüler olursa, siz de o ölçüde popüler oldunuz demektir. Başarılı yarışma şovları, çabucak şirketleşebilir ve reytingler iyi gittiği zaman kurum halinde de çalışabilir.

Dünyaca ünlü program tasarım şirketleri dünyanın en çok izlenen yarışma programını tasarlayabilmek için birbirleriyle yarışmaktadırlar. Farklı konsept ve yapıda bir çok yarışma programını TV ekranlarına sunuyorlar. Bu tasarımda kullanılan her şey önemli; mekan, zaman, giysi vs. aklınıza gelebilecek her şey. Hepsinin tamamlanmasıyla birlikte bu yarışmayı sunacak yarışma için uygun bir sunucuya ihtiyaç vardır. İyi bir kanalda, iyi bir şirket tarafından tasarlanan yarışmanın getirisi de sunucu açısından hiç şüphesiz fena olmayacaktır. Bu yazımızda en çok kazanan yarışma sunucularını ele aldık.

İşte karşınızda, dünyanın en zengin 10 yarışma programı sunucusu:

10 Howie Mandel

80 Milyon Dolar

Howie MandelKomedyenler genelde yarışma programlarında oldukça başarılı oluyor. Bu varsayıma Howie Mandel mükemmel bir örnek. Mandel, dünyaca ünlü yarışma programı “Var mısın Yok musun’u” sundu. Zekası sayesinde yarışma programına hoş konseptler ekledi. Howie Mandel, şuanda Deal With İt isimli yarışma programını sunmaktadır.

9 Regis Philbin

90 Milyon Dolar

Regis PhilbinRegis Philbin, tüm zamanların yayın tarihi açısından en efsanevi kişilerinden birisidir. Şuan bazı kişiler tarafından hala en iyi gündüz talk show sunucusu olarak nitelendirilmektedir.

Regis Philbin, önce Kathie Lee Gifford ile daha sonra ise Kelly Ripa ile birlikte sunuculuk yaptı. Philbin tüm zamanların en popüler yarışma programı olan “Kim Milyoner Olmak İster’i” sundu. Philbin’in ilk yarışma programı sunuculuğu, 1975 yılında yayınlanan “Komşular” isimli yarışma programıdır.

8 Steve Harvey

100 Milyon Dolar

Steve HarveySteve Harvey, stand up kariyeri ve kendi adını taşıyan komedi programı sayesinde büyük bir servete sahip oldu. Family Feud’un sunuculuğunu yaparak en başarılı sunuculardan biri olarak kabul edildi. Harvey, 2010 yılı Eylül ayında sunuculuğa Aile Feud için başladı. 2012 Kasım ayında Aile Feud, Amerika Birleşik Devletleri’nde ikinci en çok izlenen gündüz gösterisi oldu. Harvey, yakın tarihte Kim Milyoner Olmak İster’in de sunuculuğunu yapmıştı.

7 Jeff Foxworthy

100 Milyon Dolar

Jeff FoxworthyJeff Foxworthy, sadece tüm zamanların en zengin komedyenlerinden biri değil; aynı zamanda tüm zamanların en zengin yarışma programı sunucularından biridir. Jeff Foxworthy “5 Yaşındaki Çocuktan Daha Akıllı mısın?” isimli yarışma programını sundu.

Jeff Foxworthy, bugünün ortaokul öğrencilerinin birçok Amerikan yetişkine göre daha zeki olduğunu gösterdi. Jeff, yakın zamanda ise Hıristiyan temalı “The Amerikan Bible Challeng” yarışma programını sundu.

6 Bob Saget

100 Milyon Dolar

Bob SagetBob Saget kısa ömürlü olan “1 ya da 100” yarışma programını 2006-2008 yılları arasında sundu. Bob Saget servetini Full House ve Amerika’nın En Komik Ev Videoları isimli programlara borçludur.

Gösteri, diğer yarışma programları kadar başarılı olmasa da, Saget hala NBC kanalında yayınlanan yarışma programının sunuculuğundan çok iyi kazanmaktadır. Carrie Ann Inaba ile sunduğu 1 ya da 100 yarışma programı hala gösterimde.

5 Drew Carey

165 Milyon Dolar

Drew CareyDrew Carey, “The Price is Right” programıyla başarısını kanıtladı. Drew, bu şova başladığından beri serveti, 165 milyon dolar değerine yükseldi. Carey, son zamanlarda sadece yarışma programı sunmasıyla ünlendi diyebiliriz.

Carey, 2007 ve 2008 arası “10’un Gücü” isimli programı sundu. CBS Carey’in, 10’un Gücü programındaki performansına hayran kaldı ve onu “Bob Barker on the Price is Right” programı için ikna etti. Carey 2007’den bu yana bu programda sunuculuk yapmaktadır.

4 Dick Clark

200 Milyon Dolar

Dick ClarkDick Clark, yıl içinde sayısız Amerikalı ünlüyü “Times Square on New Year’s Eve” proramına konuk ederek harika bir iş çıkartıyor. Clark, 1974-2004 arası Times Square on New Year’s Eve programını sundu.
Dick Clark, felç geçirdiği halde New Year’s Eve programına devam etti. Dick Clark, ilk olarak 10.000 dolar Piramit’in suculuğunu yapmıştır. 1973-1988 arası yarışma programı sunuculuğu yapan Clark, 1968’de The Object Is… yarışma programını da sundu.

3 Ryan Seacrest

300 Milyon Dolar

Ryan SeacrestRyan Seacrest, 2002 yılında American Idol programına başladığında oldukça katkıda bulundu. Seacrest, gösteriye devam etmek için 2009 yılında 45 milyon dolar olan anlaşmaya imza attı. 2012 yılında tekrar yenilenen anlaşma ona tam 30 milyon dolar kazandırdı. Ryan, bu yılın başlarında bir yıllık sözleşme daha yeniledi. Seacrest, şuanda “Gladyatörler 2000” adlı yarışma programının sunuculuğunu yapmaktadır.

2 Johnny Carson

300 Milyon Dolar

Johnny CarsonJohnny Carson en iyi, The Tonight Show’un eski sunucusu olarak hatırlanır. Ancak ünlü yıldız, bu program öncesinde Earn Your Vacation and Who Do You Trust yarışma programlarını da sunmuştur.

1 Merv Griffin

1 Milyar Dolar

Merv GriffinMerv Griffin, yarışma programı sunuculukları sayesinde eğlence dünyasının imparatoru oldu. Merv, Play Your Hunch ve Keep Talking gibi yarışma programlarını sundu. Ayrıca, The Price is Right ve To Tell the Truth gibi yarışma programlarını da sunmuştur.

Merv Griffin, TV dünyasının en unutulmaz ve uzun ömürlü sunucularından biridir. Ünlü yıldız kendi şirketini tasarladı. Griffin, emekli olduktan sonra Merv Griffin Enterprises yapım şirketini 250 milyon dolara, Columbia Pictures Television’a sattı.

Bazı yarışma programları, onu sunan yüzlerle özdeşleşmiştir. Örneğin “çarkı felek” değince 7’den 70’e herkesin aklına M. Ali ERBİL gelir. Aslında bu yarışma programını başka sunucular da sunmuştur. Ama onun kadar başarılı oldukları söylenemez. Hatta Erbil’in kendisi de farklı programlar sundu ama biz onu çarkı felek ile hatırlarız. Sizin aklınıza gelen yerli ya da yabancı ünlü sunucular var mı?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın