Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

En Zengin 8 Süper Kahraman Sizce Kim?

Sizin en sevdiğiniz süper kahraman hangisi? Peki en zengin 8 süper kahramanı ve sahip olduğu servetleri bilmek ister misiniz?
En Zengin 8 Süper Kahraman Sizce Kim?
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Çocukluk yıllarımızda hayal gücümüzün en büyük kahramanı onlar. Görebilmek için TV karşısında saatlerce beklemişliğimiz vardır. Evet, süper kahramanlardan bahsediyorum. Çizgi dünyasının oluşturduğu hayal gücümüzün ürünleri son yıllarda sinema sektöründe de oldukça sevildi. Kahramanları canlandıran aktörlerin posterleri ise odalarımızın duvarlarını süslüyor.

Hollywood film sektörünün sinema dünyasına kazandırdığı film serileri kırdıkları hasılat rekorlarıyla karşımıza çıkıyor. Peki, bu ölümsüz karakterleri kimler canlandırıyor? Bazıları çizgi romanlardakine benzemesi için özel seçildi, bazılarında ise süper kahraman görüntüsü kendi görüntüsüyle özdeşleşti. Popüler bir filmin oldukça iyi hasılat getirdiğini düşünürsek, bu rolleri oynayan aktörler de oldukça iyi kazanıyor. Sizler için hazırladığımız listede ise sinema sektörünün en zengin süper kahramanlarını ve sahip oldukları serveti bulacaksınız.

İşte karşınızda dünyanın en zengin 8 süper kahramanı:

8 Magneto

500 Milyon Dolar

MagnetoMagneto olarak bilinen Max Eisenhardt, Marvel dünyasının en ünlü ve en popüler hainlerinden biridir. Magneto, manyetizma kontrol gücüne sahip kötü karakterdeki bir mutanttır. Servetinin büyük kısmının, ailesi Holokost sırasında işkence gördüğü zamandaki çalıntı Nazi altınlarından geldiği sanılıyor.

Magneto Birleşmiş Milletler tarafından kendisine özel olarak verilen bir adanın sahibi. Magneto’nun serveti oldukça saygın olmakla beraber, X-Men dünyasındaki rolü o kadar saygın görünmüyor.

7 Profesör X

3.5 Milyar Dolar

Profesör XProfesör X olarak bilinen Charles Xavier, X-Men serisinde mutantlar için kurduğu özel okulla hatırlanır. Profesör X, zenginlik içinde doğdu. Nükleer alanda bilim adamı olan ailesi vefat ettiğinde ona büyük miktarda miras kalmıştır. Xavier büyük servetinin bir kısmını muhasebe, genetik ve psikoloji alanında profesyonel olarak çalışarak elde etti.

6 Green Arrow

7 Milyar Dolar

Green ArrowGreen Arrow olarak bilinen Oliver Queen, özellikle öldürücü olmaması için tasarlanan okların yardımıyla savaşır. Anne ve babasının safari sırasında aslanlar tarafından öldürülmesinden sonra Queen Industries mirasının çoğu ona kaldı.

Queen Sanayi başlangıçta mühimmat ve silah ile zenginliğini kazanmıştır. Kalan servetin bir kısmı hayra ve Queen’’nin suç mücadele fonuna gitmiştir.

5 Dr Doom

35 Milyar Dolar

Dr DoomDoktor Doom’un emrinde robotlardan oluşan bir ordu vardır ve Avrupa’da kendi ülkesini yönetmektedir. Victor Von Doom, en tehlikeli süper kahramanlardan biridir. Son derece zengin olan bir kötü adamdır.

4 Lex Luthor

75 Milyar Dolar

Lex LuthorSüper kötü adamın iş adamı, başkan ve hatta hayırsever olduğuna inanabiliyor musunuz? Bu saydıklarımız, en ünlü kötü adam Lex Luthor’ı tanımlamak için kullanılabilecek tüm kelimelerdir. Lex ayrıca parklar, vakıflar, hayır kurumları ve tıp için milyonlarca dolar bağış yapmaktadır.

3 Batman

80 Milyar Dolar

BatmanBatman’in herhangi bir süper gücü yoktur. O yüzden onun kötü adamları yok etmesi diğerlerine göre daha bilimsel gerçekleşmektedir. Bruce Wayne’in ailesi öldükten sonra ona büyük bir miras kaldı. Bruce’a kalan miras Wayne Şirketleri olarak bilinen multi milyar dolarlık mal varlığıydı. Ünlü aktör daha fazla para elde etmek için patent, buluşlar ve ürünlere üzerine çalışmaktadır.

2 Iron Man

100 Milyar Dolar

Iron ManTony Stark, ünlü zengin ve güçlü bir patrondur. Gerçek hayatta filminden farkı özel güçleri olmaması olarak duruyor. Stark, yeryüzünde en büyük mühimmat şirketlerinden birinin sahibidir. Tek başına Iron Man için 1.5 milyar dolarlık harcama yaptığı biliniyor. Stark sadece bir milyarder playboy değil, aynı zamanda mühendislik alanında eğitim görmüş ve Stark Sanayi’de silah ve savunma teknolojileri üretmektedir.

1 Black Panther

500 Milyar Dolar

Black PantherBlack Panther bu listedeki muhtemelen en güçlü süper kahramandır. O bir Afrika ülkesi olan Wakanada’da dünyanın en değerli metallerinden biri olan Vibranyum’u çıkarıyor. Zenginliğini bu metalin çıkarıldığı kendi rezervlerinden kazandığı için dünyanın en zengin süper kahramanıdır.

Milyarder süper kahramanlara birlikte göz attık. Bu listedeki isimlerin hepsi sadece sinema sektöründe değil iş yaşantısındaki başarılarla da kendilerini kanıtlamışlardır. X-man serisinin geçmişten beri hem çizgi filmini hem sinema dünyasındaki filmini severek izlerim. Sizin favori süper kahramanınız hangisi?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın