Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Zengin 10 Sosyetesi

Dünyanın En Zengin 10 Sosyetesi
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Sosyete unvanına sahip insanlar, şüphesiz dünyanın en tuhaf işlerden birini yapıyor. Sürekli gündemde kalmak, modayı takip etmek, sosyal hayata dikkat etmek daha akla gelebilecek birçok kısıtlama onların yaşam tarzı. Bir sosyete olmanın anahtarı anlayışlı biri olmanın yanında popüler olmaktan geçer. Ünlü sosyetelerin çoğu, zengin bir ailede dünyaya gelmiştir ve büyük bir servete sahiptir.

Sürekli göz önünde kalmak ve takip edilmek kolay değildir. Her yaptığınız olay olurken, hakkınızdaki yazılardan sıkılmayacaksınız ve dahası gündemde kalmaya çalışacaksınız. Bu tarz insanlar genelde sosyal medya ve magazin gazeteciliği gücünü kullanarak kendilerini gündemde tutmayı başarır. Onların, manşetlere kalmak için kendi yöntemleri sorgulanabilir olsa da azim ve kararlılıkları çoğu zaman takdire şayandır.

İşte karşınızda dünyanın en zengin 10 sosyetesi:

10 Nicole Richie

5 Milyon Dolar

Nicole RichieNicole Richie mücadeleci bir ailede, 1981 yılında doğdu. Ailesi onu müzik efsanesi Lionel Richie’ye bakamayacak durumda oldukları için evlatlık verdi. Lionel kısa süre sonra karısından ayrıldı. Richie ise Paris Hilton ile sunduğu Simple Life TV Show programıyla büyük bir şöhret yakaladı. Richie bu çıkıştan sonra gerçekten manşetlerde kalmayı başardı.

9 Allison Melnick

7.5 Milyon Dolar

Allison MelnickAllison Melnick, daha 16 yaşlarında gece kulüplerinde çalışmaya başladı. Allison New York’ta çalıştığı gece kulübünde Paris Hilton ile bir araya geldi. Melnick, Paris’in en iyi arkadaşından biri oldu ve onun Reality TV Show’una çıkarak büyük bir ün yakaladı.

8 Dorothy Wang

10 Milyon Dolar

Dorothy WangDorothy Wang, Amerika’da yaşayan Çinli milyarder Roger Wang’ın kızı ve büyük bir servetin mirasçısıdır. Wang, yüksek harcamaları ve gece yaşantısıyla gündemde kalmayı başardı. Wang’ın lüks yaşam tutkusu, onu gün geçtikçe tanınmış yapıyor.

7 Tinsley Mortimer

35 Milyon Dolar

Tinsley MortimerTinsley Mortimer gayrimenkul ve iç tasarım işi yapan zengin bir ailenin kızı olarak 1975 yılında doğdu. Mortimer Columbia Üniversitesi’nde okuduktan sonra, New York’a taşındı. Sonrasında ise şehrin en popüler sosyetelerinden biri haline geldi. Mortimer’in oldukça zengin olan Robert Livingston ile evliliği de büyük yankı buldu.

6 Brandon Davis

55 Milyon Dolar

Brandon DavisBrandon Davis büyük bir petrol servetinin varisidir. Davis ailesindeki bireylerin aksine gece hayatıyla gündeme geliyor. Onun başı zaman zaman katıldığı yasadışı Hollywood partileriyle dertte. Davis genellikle Paris Hilton ve Nicky Hilton gibi ünlü isimlerle görülmektedir.

5 Kardashianlar

80 Milyon Dolar

KardashianlarKardashianlar bugün Hollywood’un en tanınmış isimleri biridir. Kardashian kardeşlerin en tanınmışları ise Kim, Khloe ve Kourtney’dir. Tabi ki burada Kim’e ayrı bir parantez açmak lazım. Kim en son erkek arkadaşı Ray J ile çıkan seks videosu ile gündeme geldi.

4 Sale Johnson

100 Milyon Dolar

Sale JohnsonSale Johnson, St. Louis’te zengin bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Sale, milyar dolarlık Johnson&Johnson şirketlerinin varisi olan Woody Johnson ile olan evliliği ile tanınır. Sale’in ismi bugün Amerika’nın en pahalı şehirlerindeki bazı sosyal programlar ile anılıyor. Sale’nin kızı Casey Johnson, 2010 yılında diyabet komplikasyonu nedeniyle vefat etti.

3 Sabrina Guinness

100 Milyon Dolar

Sabrina GuinnessSabrina Guinness, Guinness servetinin 49 yaşındaki mirasçısıdır. Guinness ailesi dünyanın en ünlü alkollü içeceklerinden birine sahiptir. Popülerliklerini ise servetleri sayesinde kazandı. Sabrina’nın geçmişte ki Prens Charles ile yakınlığı dünya kamuoyunda oldukça büyük yankı buldu. Sabrina şimdilerde ünlü İngiliz oyun yazarı Sir Tom Stoppard ile evlidir.

2 Paris Hilton

100 Milyon Dolar

Paris HiltonParis Hilton kuşkusuz tüm zamanların en iyi bilinen sosyetiğidir. Hilton Otelleri İmparatorluğun’un varisi olan Paris, çok genç yaşta Hollywood’un elitleri arasında boy göstermiştir. Hilton ve onun en iyi arkadaşı Nicole Richie’nin sunduğu Reality Show Simple Life programı oldukça başarılı oldu. Hilton özel hayatını halkın önünde yaşamaktan hiçbir zaman çekinmedi. Onun abartılı harcama alışkanlığı, internete sızan seks kaseti ve parti yaşam tarzı, Hilton’un iş hayatından daha çok ses getirdi.

1 Caroline Luel Brockdorff

400 Milyon Dolar

Caroline Luel BrockdorffCaroline Luel Brockdorff, Londra’nın en ünlü sosyetelerinden biridir. Aslında bu son derece zengin hanım efendi, Danimarka Krallığı’nın üyelerindendir. Luel Brockdorff’un servetinin 400 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor. Kendisi, yüksek profilli ilişkileri ile de bilinir. Caroline, ünlü James Bond serisinin yaratıcısının oğlu Rory Fleming ile evlendi. Rory’den boşandıktan sonra Arsenal oyuncusu Nicklas Bendtner ile nişanlandı.

Dünyaca ünlü sosyetelerin oldukça sansasyonel yaşantılarına göz attık. Bu isimlerin hepsi yaptıklarıyla, dünya kamuoyunda bir devlet başkanın sözlerinden daha büyük dikkat çekiyor. Sürekli takip edilmek ve kameralar karşısında yaşamak nasıl bir duygu bilemiyorum fakat buradaki isimler hallerinden memnun gözüküyor, haksız mıyım?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın