Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

En Seksi ve En Zengin 10 Kadın CEO

Bu listedeki kadınlar, yalnızca seksilikleri ile değil başarıları ile de göz dolduruyor. Her yönden dikkat çekici olan dünyanın en zengin CEO'ları burada!
En Seksi ve En Zengin 10 Kadın CEO
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Genelde iş pozisyonlarında erkekler baskın olsa da oldukça başarılı ve güzel kadın CEO’lar da iş dünyasında boy göstermekte. Modern dünyaya paralel olarak kadınların iş dünyasında rolünün baskın olmaya başladığını söylemek mümkün.

Bulundukları konum, göz alıcı güzellikleri, akıl ve tecrübeleriyle dünya çapında isim değerine sahip, bu kadın CEO’ların kazançları da dudak uçuklatacak cinsten.

Sizler için; güzellikleriyle ve kazançlarıyla herkesi büyüleyen bir konumda bulunan 10 kadın CEO’yu derlemeye çalıştık. Oldukça merak uyandırıcı olan bu listeye dilerseniz hep birlikte göz atalım:

10 Tyra Banks

90 Milyon Dolar

Tyra BanksTyra Banks’ın listenin son bölümünde olması sizleri aldatmasın. Kazancı günden güne artan Tyra Banks’ın şu an ki serveti 90 milyon dolardır. Eski model, talk show sunuculuğu yaparak televizyon simgesi haline gelmiştir. Son birkaç yıldaki başarıları ile listenin daha ilerilerine tırmanacağından hiç şüpheniz olmasın.

9 Alexa Von Tobel

100 Milyon Dolar

Alexa Von Tobel100 milyon dolarlık servete sahip olan Alexa Von Tobel, listede 9 numarada. Harvard İşletme Fakültesi’ni terk etti ve LearnVest’i başlattı. İnternet üzerinden finansal danışmanlık işini yapıyor.

8 Sophia Amoruso

250 Milyon Dolar

Sophia AmorusoDövmeleri ile de ünlenen Sophia Amoruso, 250 milyon $ serveti ile 8. numarada yer alıyor. 29 yaşındaki Sophia, Nasty Gal imparatorluğu ile giyim konusunda uzmanlaşmış mağazası ile eBay üzerinden işlerini büyütmeye devam ediyor. Nasty Gal’in, 550.000’den fazla müşteri ile yıllık geliri 100 milyon dolardır. Bunların hepsi onun, Inc. Dergisi tarafından “en hızlı büyüyen perakendeciler listesinde” bir numara seçilmesini sağladı.

7 Marissa Mayer

300 Milyon Dolar

Marissa MayerEski Google yöneticisi ve şu anda Yahoo yönetici olan Marissa Mayer, 300 milyon dolarlık serveti ile listede 7. sırada bulunuyor. Marissa Mayer, Yahoo’ya geçmeden önce, Google’da, Başkan Yardımcısı olarak terfi alan ilk kadın mühendisti. Mayer, Yahoo’nun CEO’su iken, Flickr’ın yenilenen ana sayfası için yeni bir düzen oluşturdu ve Tumblr’ı satın aldı.

6 Jennifer Hyman

300 Milyon Dolar

Jennifer Hyman300 milyon dolarlık servete sahip olan Jennifer Hyman, 6 numarada yer alıyor. Hyman’ın ilginç bir de hikayesi var. Jennifer Hyman’ın ablası bir gün giyecek hiçbir şey bulamadı ve Hyman’ın aklına elbise ve aksesuar kiralama işi geldi. Başlangıçta, sadece “Rent the Runway” adıyla online hizmet veren şirket, şimdi mağaza halinde de hizmet veriyor.

5 Tory Burch

1 Milyar Dolar

Tory BurchListenin 5 numarası tam olarak 1 milyar dolarlık bir servete sahip. Tory Burch, on yıl içinde multi milyar dolarlık bir sanayi yarattı. Bir de kadınlara ait işletmelere yatırım hizmeti veren Tory Burch Vakfı’nı kurdu.

4 Hayley Barna ve Katie Beauchamp

1 Milyar Dolar

Hayley Barna ve Katie BeauchampGüzellik ve görselliğe ne kadar önem verdiğimizin bir kanıtı var sırada. Katia Beauchamp ve Hayley Barna, Birchbox güzellik danışmanlığı şirketinin kurucularıdır. Kimilerine göre pek de önemli sayılmayacak bu iş, “işletme fakültesinde tanışan” bu çifti başarılarıyla listenin 3. ve 4. sıralarına taşımıştır. Yaşantılarını üniversite döneminde birleştiren çifti, listemizdeki sıralamada da ayırmak istemediğimiz için 3. sırada yine onlarla devam ediyoruz.

3 Hayley Barna ve Katie Beauchamp

1 Milyar Dolar

Hayley Barna ve Katie BeauchampUyum ve zevklerinin aynı olduğunu keşfeden çift, her ne kadar bölümleriyle ilgili olmasa da güzellik alanında aldıkları eğitim ile kendilerini geliştirdiler. Geliştirmekle kalmayıp, dünyanın sayılı CEO’larından ikisi olarak iş dünyasındaki yerini aldılar. Şuan her biri net 1 milyar dolar servete sahiptir.

2 Leslie Blodgett

1.7 Milyar Dolar

Leslie BlodgettBare Escentuals Kurulu Başkanı Leslie Blodgett,1.7 milyar $ değerindeki servetiyle listenin 2. sırasında yer alıyor. Şirket, ilk olarak banyo ve çeşitli vücut ürünleri üreterek işe başladı. Daha sonra sağlıklı ve mineral bazlı makyaj malzemelerini de listesine ekledi. QVC ile ortaklık kuran şirketin satışları, bu ortaklıktan sonra zirve yapmıştır. Herkesin olduğu gibi Japon güzellik devi Shiseido’nun da dikkatini çeken şirketi, Japon firması satın almıştır.

1 Dylan Lauren

7.5 Milyar Dolar

Dylan LaurenCandy Bar kurucusu Dylan Lauren “en seksi ve en zengin kadın CEO” olarak listede 1 numarada yer alıyor. Dünyadaki en büyük şeker deposunun sahibi, hikayesine 2001 yılında başladı. Babası ondan, “Dylan” adlı bir parfüm şirketi kurmasını istese de Dylan, sadece kendi ismini taşıyan dünyaca ünlü olabileceği farklı bir iş yapmak istedi. Bu kararlılık ve azim onu kısa sürede farklı bir konuma getirdi. Dylan Lauren, 7.5 milyar dolar serveti ile istediği şeyi başarmış gibi görünüyor, değil mi?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.