Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Pahalı 12 Çantası

Louis Vuitton, Gucci, Hermes ve diğerleri... Kadınlar, tıpkı ayakkabıya oldukları gibi çantalara da oldukça düşkündür. Ancak aşağıdaki liste tamamen çılgınlık!
Dünyanın En Pahalı 12 Çantası
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Herkesin bildiği gibi kadınlar pahalı şeylere aşıktır. Modadan anlayan herkes kıyafetlerin iyi bir çanta olmadan tamamlanamayacağını bilir. Nasıl ki giyinmek bir sanatsa, çantalar da bu sanatı oluşturan en önemli parçalardır. Çanta tasarımcılarının elinden farklı şekil, boyut ve fiyatlarda ürünler çıkar.

Gelelim el çantalarına… Onlar günlük taşınabilir el çantalarından çok daha fazlasıdır ve onların her biri birer sanat eseridir. İstediğini alabilme gücüne sahip olan kadınlar, lüks hayatın parçası olan çantalar olmadan yaşayamıyor. Dünyada nadir bulunan ve arzu edilen çantalardan oluşan koleksiyonlara sahip olmayı kim istemez? Tabi ki farklı malzeme, taş ve renklerden oluşan bu çantaların her biri eşsizdir. Bu yüzden dudağınızı uçuklatacak astronomik rakamları duymaya hazır mısınız?

Pahalı, seçkin ve en özel çantalardan oluşan liste şu şekildedir:

12 Louis Vuitton Tribute Patchwork Çanta

52.500 Dolar

Louis Vuitton Tribute Patchwork ÇantaLouis Vuitton çantaları estetik görünüme sahip olmamasına rağmen bir ikon olabilmeyi başarmıştır! İlk olarak 2007’de Beyonce onu askıda gördü ve keşfetti. Yani anlıyoruz ki, çantayı benzersiz kılan onun tasarımıyla birlikte hikayesidir. 14 Louis Vuitton çantası, bu markanın neden bu kadar pahalı olduğunu göstermek için kesilip bir çanta şeklinde tekrar dikildi.

Peki ya, Amerika’da sadece 5 satış noktasına sahipken, dünyada 24 satış noktasına yükselmesini sağlayan, yani onu bu denli özel kılan neydi? İşte bu gerçek bir sanat eseri olmasından kaynaklanıyor! Öyleyse hangi sanat sever bir Louis Vuitton’u koleksiyonuna eklemek için can atmaz ki?

Louis Vuitton şüphesiz bayanların en favori markalarından biridir. Ama ürünleri de bir o kadar pahalı olan fiyat etiketleriyle dikkat çeker. Tüm Zamanların En Pahalı Louis Vuitton Ürünleri isimli yazımızdan, firmaya ait olan en prestiji tasarımlara göz atabilirsiniz.

11 Hermes Graphite Timsah Derisi Çanta

85.000 Dolar

Hermes Graphite Timsah Derisi ÇantaBu çanta şıklığı ve zarafetiyle büyüleyici bir konumda! Hermes, kemer, kravat, eşarp, çanta ve daha birçok lüks aksesuar üretiyor. Koyu kahverengi, parlak ve büyüleyici timsah derisinden oluşan bu çanta, birçok kadının nefesini kesecek cinsten. Dünyanın her yerinden çanta tutkunları bu kaliteyi avuçları arasında görmek ve ona sahip olabilmek için can atıyor. Hem eşsiz hem özel hem de klasik ve mütevazi olması sebebiyle her modacının hayalinin ta kendisi. Belki de birçok kişiye göre ulaşılmaz; ama 85 bin dolara açık arttırma ile alındığı da bir gerçek.

Hermes, modayla ilgili hemen her alanda kendini ispatlamış bir markadır. Daha önce saatiyle karşılaştınız mı bilemiyorum; ama Asırlık Hermes Tasarımı “In The Pocket” isimli lüks saate göz atmanızı öneririm. Zira bu saatin arkasında ilginç bir hikaye yatıyor.

10 Leiber Precious Rose

92.000 Dolar

Leiber Precious RoseGenç kızların rüyalarını süsleyen bir sanat eseri daha! Bu inanılmaz parça 42,56 karat elmastan, pembe safirden ve turmalinden oluşuyor.

Bu çanta size ‘vay canına’ dedirtecek bir eser. Ona sahip olmak istiyorsanız elinizi çabuk tutun; belki de bir daha göremeyebilirsiniz. Bu çanta tanıtıma ihtiyaç duymadan satılan son derece eşsiz, özel bir parçadır. Bu özel parçayı satın almanın neredeyse imkansız olduğunu düşünüyor olabilirsiniz ancak; o zengin birinin ellerinde…

9 Lana Marks Kleopatra Çanta

100.000 Dolar

Lana Marks Kleopatra ÇantaLana Marks çantaları kırmızı halı çantaları olarak da bilinir. Angelina Jolie, Helen Miren, Kate Winslet, Charlize Theron ve daha birçok ünlünün bu kreasyonu kullandığı görülüyor. Bu Kleopatra çanta diğerlerinden çok farklı. Bu harikulade ve eşsiz parça ilk olarak 2012 Akademi Ödülleri’nde Janet McTeer ve Li BingBing’in ellerinde tanıtıldı. Egzotik deriden yapılmış ve elmaslarla çevrelenmiş son derece zarif ve şık! 18 ayar beyaz altından yapılmış ve özel bir yere sahip. Bu güzelliğe sahip olacak paranız olsa bile sınırlı sayıda üretildiği için almanız mümkün olmayabilir.

8 Hermes Mat Timsah Birkin Çanta

120.000 Dolar

Hermes Mat Timsah Birkin ÇantaListedeki bir diğer Hermes çanta. Daha önce de belirttiğimiz gibi Hermes, lüks parçaları, özellikle de çantalarıyla bir ikondur! Bu özel çanta otantik timsah derisinden hazırlanmış Hermes’in en özel ürünlerinden biri. Hermes Graphite Timsah Çanta’yı farklı kılan şey, 30 cm elmas tokalarla sarılı olması! Aynı zamanda bu çantada 10 karat beyaz elmas da bulunuyor. Bu özelliklerinden dolayı dünyanın en çok aranan; ama nadir bulunan bir çantası olabilmeyi başarıyor.

7 Urban Satchel Louis Vuitton Çanta

150.000 Dolar

Urban Satchel Louis Vuitton ÇantaKonu çanta tasarımı olduğunda benzersiz ve orijinal fikirleri Louis Vuitton ortaya koyar. Bu çanta dünyanın en pahalı İtalyan derisinden yapılmış. Bir kentin çöp olarak bilinen objelerinden esinlenerek özenle oluşturulmuş ve buna da ‘kentsel takılar’ denilmiştir. Bu sembolik ve ikonik çanta son derece farklı bir sanat olarak karşımıza çıkıyor.

Bu benzersiz parça 2008 yılında moda endüstrisine bir canlılık kattı. Dünya üzerinde sadece 14 adet bulunan bu kentsel çantalar farklı teknik ve yollarla hazırlanıyor. Her birinin özel, ayrı bir tasarım olduğunu hemen fark ediyorsunuz. Louis Vuitton’un en eşsiz çantalarından biri olan bu tasarımı, kendine bir ödül olarak aldığınızı hayal edin!

6 Chanel Diamond Forever Klasik Çanta

261.000 Dolar

Chanel Diamond Forever Klasik ÇantaKim bir Chanel tutkunu değildir ki? Bunun Chanel’in kalitesi ve benzersiz oluşundan kaynaklandığı bir gerçek. Chanel Diamond Forever klasik çanta, tüm zamanların en iyi hazırlanmış Chanel çantasıdır. Bu çanta, 2007 yılında piyasaya sürüldü ve kısa zamanda dünyanın en gözde çantalardan biri olmayı başardı. Dünyada sadece 13 adet bulunan bu çanta, son derece eşsiz bir tasarım. 334 adet elmas, 18 ayar altın ve beyaz timsah derisinden yapılmıştır. İşte bu yüzden son derece pahalı.

5 Hermes Rouge H Porosus Çanta

1.900.000 Dolar

Hermes Rouge H Porosus ÇantaBir başka Hermes tasarımı olan bu çanta, şaşılacak derecede pahalı. Otantik timsah derisinden hazırlanmış ve nadir bir parça. Sayısız elmas ve 18 ayar beyaz altınla işlenmiş bu parça, 2011 yılından bu yana hayalleri süsleyen bir tasarım. Duyacaklarınıza hazır olun: Birçok çanta tutkunu bu koleksiyon için açık artırmaya katıldı ve 1 milyon 900 bin dolara alıcısını buldu. Koleksiyoncular bu eşsiz parçanın alınması güç, nadir bir tasarım olduğunu bilir. Bu özel çantanın talibi olan birçok kadın olduğunu tahmin edebilirsiniz.

4 Hermes Birkin Ginza Tanaka Çanta

1.900.000 Dolar

Hermes Birkin Ginza Tanaka ÇantaHermes Birkin çanta modeli, Ginza Tanaka adında Japon bir tasarımcının ellerinden çıkmış. Bu muhteşem çantanın bir milyon doların üzerinde olmasının nedeni, 2.000 elmas ve platinden yapılmış olmasıdır.

Bu çantanın ilgi çekici ve eğlenceli bir özelliği daha: Kolayca çıkarılıp takılabilir ve bilezik ya da kolye olarak kullanılabilen çarpıcı bir elmas kayışa sahiptir. Aynı zamanda çantadan ayrı bir şekilde kullanılma olanağı sunan 8 karat armut şeklinde etkileyici bir elmas da bulunuyor. Çanta tasarımcıları ve koleksiyoncuları böyle bir değerin arkasında yer alan anlamın büyüklüğünü biliyor.

3 Hermes Rose Gold, Diamond Birkin ve Kelly Çantaları

1.900.000 Dolar

Hermes Rose Gold, Diamond Birkin ve Kelly ÇantalarıHermes’in diğer kreasyonlarının aksine bu çanta minyatür görünümünden dolayı neredeyse bir bileziği andırıyor. Hatta güneş gözlüğü olmadan bakılamayacak kadar da göz kamaştırıcı! Pierre Hardy tarafından tasarlanan bu çanta Hermes’in Haute Bijuteri koleksiyonun bir parçası olarak yapılmış. Bu çantanın iki farklı çeşidi vardır: Birincisi 11 bin elmasın iç içe geçmiş zincirlerle kaplanmasıyla oluşuyor, ikincisi ise 1160 adet elmastan ve timsah derisinden yapılmış ünlü Kelly çantalarının altın türüdür. Bu eşsiz parça sadece elit müşterilere sunuluyor. Her iki türüyle de eşsiz ve nefes kesen bu parçaları çanta tutkunu olan herkes arzular.

2 Hermes Chaine d’Ancre

2.000.000 Dolar

Hermes Chaine d’AncreBu da işin ustası Pierre Hardy tarafından tasarlanan Hermes Haute Bijuteri koleksiyonun başka bir parçası… Herkesin tanıdığı başarılı tasarımcı bu özel çantaya benzersiz bir görünüm ve deneyim kazandırdı. Dış yüzeyini kaplayan sayısız beyaz altın parçaları ve 33.94 karata eşdeğer olan 1160 adet elmasıyla adeta sıra dışı bir sanat eseri. Bu özel tasarımın Hardy tarafından 2 yıl içinde sadece 3 kez üretilmesi, onu nadir, eşsiz ve tabi ki pahalı kılıyor. Koleksiyoncuların rüyasında bile göremeyeceği Chaine d’Ancr hiç bir çanta ile kıyaslanamaz.

1 Mouawad 1001 Gece Elması

3.800.000 Dolar

Mouawad 1001 Gece Elması18 ayar altından yapılmış kalp şeklindeki bu çanta üzerinde toplamda 381.92 karat değerinde 4517 elmas, 105 sarı, 56 pembe ve 4376 adet renksiz değerli taş barındırıyor. Tasarımcının tek güç kaynağı, tabi ki çanta üzerindeki bu son derece inanılmaz sofistik işçilik değil. Mouawad aynı zamanda Victoria Secret’ın 11 milyon dolarlık bir fantezi iç giyiminin de tasarımcısı. En imkansız mutluluk olarak her ikisi de Guinness Rekorlar Kitabı’nda yer aldı. Muhtemelen bu çanta, tutkunlarının sahip olabileceği en ikonik ve özel tasarımdır.

Dip Not: Belki alamayacaksınız ancak bu çantaları görmek sizi mutlu etmeye yetmedi mi?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.