Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Güzel ve Yakışıklı 10 Milyarderi

Hem güzel, hem yakışıklı, hem de zengin olmak dünyanın en büyük şanslarından biri olmalı. İşte bu özelliklere sahip insanlardan bazıları.
Dünyanın En Güzel ve Yakışıklı 10 Milyarderi
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Güzellik kuşkusuz göreceli bir kavramdır. Ama yine de televizyon ekranlarında gördüğümüz birkaç kadın veya erkek için hemen herkes hayranlığını dile getirebilir. Bunun yanında bu isimleri zenginlikleriyle birlikte tanıdığımız zaman, sanki gözümüze bir perde iner ve dünyanın en güzelleri, en yakışıklıları bu insanlar gibi hissederiz. Çünkü para keşfedildiği zamandan beri güç sembolü olmuştur. İnanılmaz çekiciliği ise bir insanı gözünüzde bambaşka bir görümüne sokabilir!

Günümüzde yaptıkları girişimler, attıkları adımlar ile dünya gündeminin en sevdiği isimler olmayı başaran birkaç zengin isim var. Mesela Yahoo’nun CEO’su olan Marisa Mayer. Hem serveti hem güzelliği hem de başarıları ile attığı her adımla gündemde yer alıyor. Dünya gündeminde yer almak çok da kolay bir şey değildir. Oldukça zengin ya da dünyaca ünlü bir yıldız olmanız bile bazen yetersiz kalır. Çünkü başarılıysanız tarih sizi unutmayacaktır.

Bizim araştırmamıza göreyse; bu güzel ve zengin hanımefendiler sahip oldukları serveti, ailelerinden kalan mirasa ya da güzellikleriyle etkiledikleri yakışıklı beyefendilere borçludur.

Dilerseniz hep birlikte servetlerinin yanı sıra bu güzel ve yakışıklılara bir göz atalım:

10 Tory Burch

1 Milyar Dolar

Tory BurchTüm dünyada Tory Burch markalı ve altın amblemli ayakkabı, çanta, parfüm gibi eşyaları görebilme ihtimaliniz oldukça yüksektir. Tory Burch, 2004 yılında markasını başlatmasından bu yana 1 milyar dolar servete ulaştı. Tory, ünlüler ve sıradan insanların giyebileceği renkli tasarımları ve cesur baskıları ile bilinir. Aynı zamanda ev koleksiyonu da tasarladığı ve bu tasarımlardan çok sayıda ödül aldığı da biliniyor.

9 Diane Von Furstenberg

1.2 Milyar Dolar

Diane Von FurstenbergBelçika’da doğan ve şu anda ABD’de ikamet eden Diane Von Furstenberg, DVF markasının kurucusu ve ünlü şal elbise tasarımının mucididir. DVF, küçük bir aradan sonra 1997 yılında yeniden çalışmaya başladı.
Diane multi milyar dolarlık şirket ile kendi TV Show’una sahip. Diane Von Furstenberg, 1970’lerin medyasında renkli tasarımları ve göz alıcı yaşam tarzı ile ünlüydü. Diane, 1969-1972 yılları arasında Prince Egon Von Furstenberg ile evliydi. 2006 yılından beri Amerika Moda Tasarımcıları Konseyi başkanı olarak görev yapmaktadır.

8 Sheryl Sandberg

1.3 Milyar Dolar

Sheryl SandbergFacebook’un 45 yaşındaki baş operasyonlar sorumlusu, Time Dergisi tarafından en etkileyici 100 kişiden biri olarak seçildi. Sandberg, Kuzey Amerika’da zengin kadınlarından biri haline gelerek 1.3 milyar dolar servete sahiptir.

Sandberg siyah saçları ve göz kamaştırıcı gülümsemesi ile milyar dolarlık servete hükmediyor. Ayrıca Sandberg 2014 yılında, “otoriter” sözcüğünün kadınların ve kızların liderlik rollerini olumsuz etkilediğinden, bu sözcüğe karşı bir kampanya başlattı. Kampanyaya Beyonce ve Jennifer Garner destek verdi. Sandberg’in, Disney Yönetim Kurulu Üyesi ve Küresel Kalkınma Merkezi üyesi olarak hizmet verdiği bilinmektedir.

7 Aerin Lauder Zinterhofer

1.3 Milyar Dolar

Aerin Lauder ZinterhoferAerin Lauder, güzelliği ve zenginliği ile oldukça ünlü bir kişiliğe sahip. Aile bağları ona liderlik rolünün değerini göstererek, onu erken yaşlarda başarıya ulaştırdı. Babasının, Avusturya ABD büyükelçisi ve Dünya Yahudi Kongresi başkanı olarak görev yaptığı biliniyor. Kimine soyadının da tanıdık gelmesi oldukça muhtemel. Aerin Lauder, kozmetik kralı ve kurucusu Estee Lauder’ın torunu.

Aerin Lauder, güçlü bir aileden geliyor ve dedesinin mirasını taşıyacak gibi görünüyor. Aerin aynı zaman da kendi işini de kurarak, oldukça başarılı oldu. Pennsylvania Üniversitesi

6 Alejandro Santo Domingo Davila

4.4 Milyar Dolar

Alejandro Santo Domingo DavilaAlejandro, Santo Domingo Grubu ve Bavyera bira şirketin kurucusu Julio Santo Domingo Pumajero’un oğludur. Julio, üç oğluna 10 milyar dolar değerinde bir servet bırakarak 2011 yılında öldü. 38 yaşındaki Alejandro, 4.4 milyar dolar değerinde servetiyle Forbes’e göre en genç milyarderlerden biridir.

Alejandro, halen Santo Domingo Grubu ile Quadrant Capital Advisors için finansör yüzü olarak çalışıyor. Ayrıca, Metropolitan Sanat Müzesi heyetinde hizmet vermektedir. Hayırsever Alejandro’nun, doğa koruma ve kemik iliği vakıflarına bağışlar yaptığı da biliniyor. Halen kendi yaşam tarzı markası Aerin’e başkanlık ettiği ve Estee Lauder şirketi tasarımcı yöneticisi olarak çalıştığı biliniyor.

Girişimci 44 yaşındayken 1.3 milyar dolar servete sahip oldu. Estee Lauder şirketinde de 16 milyondan fazla hisseye sahip olduğu bilinmektedir.

5 Carrie Perrodo

9.8 Milyar Dolar

Carrie PerrodoCarrie Perrodo, 10 milyar doların biraz altında servete sahiptir. Singapur Ka Yee Wong’da doğan Carrie, buradan Fransa’ya taşınmıştır. Carrie bir girişimci olmasına rağmen, servetinin çoğunluğu miras. Carrie, Fransız girişimci Hubert Perrodo ile evlendi ve kendi iş girişimlerini yarattı.

Carrie Perrodo, 64 yaşındadır ve hala Batı dünyasının en zengin ve en güzel kadınlarından biri olarak kabul edilir.

4 Petr Kellner

11 Milyar Dolar

Petr KellnerKellner, Çek Cumhuriyeti’nin en zengin adamı seçildi. Servetinin 11 milyar dolar değerinde olduğu tahmin edilmektedir. Parasının çoğu, Çek özelleştirme atılımından sonra, 1991 yılında kurulan bir sigorta ve yatırım fonundan geliyor. Keller, sigorta yatırım fonu PPF’nin % 98.4 hissesine, Boeing 737 uçaklarına ve birçok ülkede gayrimenkule sahiptir.

3 Stefan Quandt

15.5 Milyar Dolar

Stefan QuandtGüçlü bir aileden gelen Quandt, 15.5 milyar dolar servete sahiptir. Alman mühendis Quandt, babasından miras kalan BMW’nin % 17.4 hissesi aracılığıyla servetini kazandı. Quandt, halen BMW için denetim kurulunda görev yapmaktadır. Annesine ait bir dijital güvenlik şirketi olan Delton AG’yi de % 18.3 hisse ile yönetmektedir.

2 Laurene Powell Jobs

19.4 Milyar Dolar

Laurene Powell JobsLaurene Powell Jobs, Apple kralı Steve Jobs 2011 yılında öldüğünde oldukça büyük bir mirasa sahip oldu. Miras 38.5 milyonluk Apple ve Walt Disney Company’in % 7.3 hissesini kapsar. Ayrıca Laurene Powell Jobs, 19.4 milyar dolar servetiyle ABD’de 29. en zengin kişi seçildi.

1 Sergey Brin

29.9 Milyar Dolar

Sergey BrinSergey Birin, muhtemelen şimdilerde hepimizin sıklıkla kullandığı arama motoru Google’ı kurdu. Brin, Google’ı yarattığında 41 yaşındaydı ve 29. 9 milyar dolar servetiyle Hurun Küresel Zenginler Listesi’nde 18. sıradaydı.

Brin’in Stanford Üniversitesi’nde Bilgisayar Bilimlerinde doktora öğrencisiyken dünyayı değiştirecek fikri oluşturmaya başlamıştı. Sonunda bu fikri gerçekleştirdi ve en çok tanınan insanlar arasına girdi.

Güzel ve yakışıklı milyarderlere göz attık. Yaşadıkları hayat ve sahip oldukları zenginlik her kesimden insanın ilgisini çektiği kesin, değil mi?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın