Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Genç Milyonerleri

Başarılı ve vizyonu geniş gençler, kırk yıllık tecrübeleri bile geride bırakabiliyor. Sizlere dünyanın en genç milyonerlerini listeledik.
Dünyanın En Genç Milyonerleri
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Eğlence ve internet sektörleri dünyanın en genç milyonerlerini doğuruyor. Gençlerin birbirinden yaratıcı ve girişimci düşünceleri, günümüzde kolaylıkla hayata geçiyor. Buluşları ve teknolojik ürünleri sayesinde kariyerlerine genç yaşlarda başlayıp genç milyoner oluyorlar.

Bu genç girişimcilerin başarılı olan projeleri, onlara bir çocuk gözüyle bakılmasını engelliyor ve başarı hikayelerinde isimleri geçiyor. Ayrıca servete konmadan tamamen kendi girişimleri ile milyoner olan bu gençlerin, girişimlerinden ve edindikleri servetten bahsetmek istiyoruz.

Jordan Maron – CaptainSparklez

Jordan Maron – CaptainSparklezJordan Maron’un hobisi onu multi milyoner yaptı ve şanslı bir kişi olarak anılıyor. Captain Sparklez adıyla Youtube’un ünlü bir ismi haline gelen Maron, 18 yaşındayken bu servete sahip oldu. İlk önce ProsDontTalkSh** adıyla başlayan bu Youtube kanalı sırasında Maron’un Machinima.com isimli bir medya sitesi ile çok kanallı ağ akışı sağlayan bir ortaklığı bulunuyordu.

Jordan Maron, Youtube kanalını önceleri Call of Duty videoları eklemek için kullanıyordu. Ama en büyük hobilerinden olan Minecraft ve şarkı taklidi CaptainSparklez kanalı ile hayata geçti. Bugüne kadar milyonlarda aboneye sahip olan Jordan’ın Youtube kanalı, milyarlarca izlendi ve şu anki serveti 8,2 milyon dolar.

Nick D’Aloisio

Nick D'AloisioNick, kendi kendini yetiştiren bir programcı ve internet üzerinden ‘Nasıl Yapılır?’, ‘Aptallar için C Kopyası’ isimli eğitimler vermektedir. Programlama konusundaki üstün becerisi sayesinde 12 yaşında ilk uygulamasını oluşturdu ve ardından hemen bir uygulama daha yaptı. 15 yaşına geldiğinde ise TRIMIT adında bir uygulama geliştirdi. Bu uygulamasa 140 ila 1000 karakter arasında uzun yazıların kısa özetlenmiş halleri bulunuyordu.

Hong Konglu bir milyarder Nick’in potansiyelini gördü ve mükemmel uygulamalar geliştirmesi için 300 bin dolar girişim sermayesi verdi. Daha sonra ise Yahoo’nun Summly uygulaması ile 30 milyon dolara sahip oldu ve şu an Yahoo’nun bir çalışanı.

Fraser Doherty

Fraser DohertyFraser Doherty, çiftçi pazarlarında ve şarküterilerde büyükannesinin reçel tariflerini satarak 1,2 milyon dolarlık SuperJam şirketinin zemini hazırlamıştır. Zaman geçtikçe Fraser bu tarifleri kendince uyarlamış ve meyvelerden reçel yapma yolları geliştirmiştir. Bu girişimi önce İskoçya’da, daha sonrada dünyada yayılmaya başlamıştır.

Sonunda 184 mağazası bulunan Waitrose süpermarket zinciri ile kendi reçellerini satmak için bir anlaşma yapmıştır. Anlaşma sonrasında 2000 mağazaya giren Fraser, tüm dünyaya SuperJam ismini duyurmuştur. İskoçya Ulusal Müzesi’nde SuperJam ismi “İkonik İskoç Markası” statüsünü kazanmıştır.

Ashley Qualls

Ashley QuallsAshley, 14 yaşındayken HTML öğrenmeye başladı ve ilgilenen alıcıları için tasarımlarını sergilediği Whateverlife.com adında bir site kurdu. İlk başta bu siteden hiçbir trafik alamayan Ashley, MySpace ve sosyal ağlar üzerinden daha kişiselleştirilmiş bir düzen oluşturdu. Bu şekilde artan trafiği sonrasında Google Adsense’e katıldı ve reklam geliri kazanmaya başladı.

Trafiği artmaya devam ettikçe de, halkın doğrudan kendi sitesi üzerinden kendi ürünlerine ulaşmasını sağlamak için çeşitli reklam anlaşmaları yaptı. Şu an sitesinin yaklaşık olarak 7 milyon kullanıcı var ve Ashley reklamlardan milyon dolarlar kazanıyor.

Cameron Johnson

Cameron JohnsonJohnson’ın kafasında hemen her iş için bir püf noktası bulunuyordu. 5 yaşındayken bile sebze satmak için kapı kapı gezmek istiyordu. 9 yaşına geldiğinde ise kendi tebrik kartı şirketini kurmaya hazırdı. 12 yaşına geldiği zaman o dönemin popüleri olan Bereli Bebekleri satmaya başladı. Bu iş hız kaybetmeye başladığında ise Cameron’ın 50 bin doları vardı ve My EZ Mail’den gizli e-posta yönlendirme hizmetine başladı.

Sonunda da SurfingPrize.com adında bir site ile internet reklam macerası başladı. Bu projesi sayesinde ayda yaklaşık 400 bin dolar kazanmaya başladı ve CertificateSwap.com adında bir site ile anlaşma yaparak servetini 6 rakama ulaştırdı.

Jon Koon

Jon KoonKoon şimdi 30’unda ve milyarder. Ama 16 yaşında kazandığı milyon dolarları unutmamak gerekiyor. Çok genç bir yaşta Koon Extreme Performance Motorsport adında bir şirket kurarak otomobil parçaları satmaya başladı. Daha sonra MTV’nin efsane programı olan Pimp My Ride’ın özel parça sağlayıcısı oldu. Koon’un bu parçaları 20 ülkeye ulaştırdığı bilinmektedir. Şimdilerde ise Koon giyim dünyasında yer alıyor ve ortağı Young Jeezy ile 8732 Apparel üzerinde çalışıyor.

Robert Nay

Robert NayRobert Nay, dahiliğin bir parçası olarak görülüyor. 14 yaşında iken hiçbir kodlama deneyimi yoktu. Kendini bir kütüphanede yetiştirerek bir kod yazarı oldu. Bir ay içerisinde Nay, Bubble Ball isimli bir oyunu yazdı ve 4000 satırdan oluşan bir koda sahip. Oyun tamamlandığı zaman Robert Nay, oyunu AppStore’da ücretsiz olarak yayınladı. İki hafta içerisinde oyun, 1 milyon kere indirildi.

Angry Birds oyununun AppStore’da tahtını sallayan Nay, bu iki haftalık dönemde 2 milyon dolar kazandı.

Adam Hildreth

Adam HildrethAdam, 14 yaşındayken İngiltere’nin büyük genç sosyal ağ sitesi olan Dubit Limited’i kurdu. Site o zamandan bu zaman gelişti ve şimdilerde gençlerin kendi ürünlerini pazarlamaları için hizmet veren bir danışmanlık şirketine dönüştü. Hildreth’in gençlere odaklanmaya devam ediyor ve Crisp Thingking adında online çocukları korumak için kendini teknolojiye adamış bir şirket geliştirdi. Adam Hildreth, İngiltere’nin en zengin 20 gencinden birisi oldu.

Sean Belnick

Sean BelnickSean, 14 yaşında bizchair.com adındaki girişimine 500 dolar yatırım yaptı. Bu 500 doları çim biçerek ve Pokemon kartları satarak elde etti. Belnick, bir süre üvey babasının işinde ofis mobilyalarının notlarını alarak vakit geçirdi. İnternetin her eve girmesi ile birlikte, Belnick, internet üzerinden online satış yapabileceğini fark etti. Bu sayede de 16 yaşına geldiğinde milyoner oldu. Bugün ise Gürcistan’da 70 dönümlük bir arazide bizchair markasının merkezi bulunuyor.

Chris Phillips

Chris Phillips2002 yılında Phillips, internette bir şey fark etti ve web hosting için büyüyen bir talep olabileceğini gördü. 17 yaşında dot5hosting isimli web hosting firmasını kurdu ve 2 yıl içerisinde 1 milyon dolar kazandı. Yıllar geçtikçe internetle birlikte işi de büyüdü ve online dünyada birçok hizmeti sunar hale geldi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.