Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

En Çok Kazandıran Saatlik İşler

2015 verilerine göre yönetici asistanlar 18,16 dolar ile en fazla kazandıran saatlik işlerde başı çekiyor. Diğerleri ise şöyle...
En Çok Kazandıran Saatlik İşler
Son Güncelleme: 
Yorum

Özellikle öğrenci olduğumuz dönemde para ihtiyacımızı part time işlerde karşılamaya çalışmışızdır. Boş zamanlarımızı doldurmaya çalıştığımız bu tarz işler, bazı insanlara göre diğer işlerden daha iyi. Sebeplerini ise esnek çalışma saatleri, aylık ücrete göre daha fazla ücret, bağlayan bir sözleşmenin olmaması vs. şeklinde sıralamaktadırlar. Duruma bu açıdan bakıldığında mantıklı gibi görünse de aslında tam olarak öyle değil. Burada önemli bir nokta göz ardı ediliyor, o da gelecek garantisi…

Ülkemizde bu tür işler genelde ek iş olarak yapılsa da geçimini tamamen bu işlerden sağlayanlar da mevcut. İşsizlik önüne geçilemeyen bir boyut kazanmış durumdadır. Genellikle bu işlerde çalışanlar tercihten çok mecburiyetten bu işlere yöneliyor. Saatlik iş arıyorsanız eğer, sizler için hazırladığımız bu listeye göz atmanızı tavsiye ederim.

İşte karşınızda, en çok kazandıran saatlik 10 iş:

10 Tıbbi Asistan

Saatlik 14,69 Dolar

Tıbbi AsistanTıbbi asistanlar, sağlık ofislerindeki klinik ve idari görevlerden sorumludur. Görevler hasta randevuları ve hasta muayeneleri gibi konularda değişkenlik gösterir. Kan alma uzmanı pozisyonları gibi tıbbi asistan pozisyonlarındaki arayış şu sıralar artış gösteriyor.

9 Kan Uzmanı

Saatlik 14,86 Dolar

Kan UzmanıKan uzmanı, hastalardan alınan kan örneklerini toplar. Aslında onlar hastanelerin, doktorların ofislerinin ve teşhis laboratuarlarının bir parçasıdır. Laboratuar için günümüzde kan uzmanı pozisyonuna talep oldukça fazladır.

8 Montajcı

Saatlik 14,89 Dolar

MontajcıMontajcı ve imalatçılar, oyuncak motorlarından uçaklara kadar uzanan çeşitli ürünlerin yapımında asli görevi yerine getirirler. Ayrıca onlar bitmiş ürünlerin kalitesini test etmek için de sorumlu olabilir. Montajcılar, genellikle üretim tesislerinde çalışır. Bu pozisyon bir lise diploması ve iş deneyimi gerektirir. Ancak daha uzmanlaşmış pozisyonlar, bazı teknik okullar aracılığıyla örgün eğitim gerektirir. Bu pozisyonlar normal bir montajcıdan daha fazla para kazanır.

7 Otobüs Şoförü

Saatlik 15,13 Dolar

Otobüs ŞoförüOtobüs sürücüleri genellikle okul ve şehir içi taşımacılık sektöründe çalışıyor. Transit otobüs sürücüleri ise saatte 18.50 dolara kadar kazanabilir. Ancak hafta sonu veya akşam vardiyasında çalışmak zorunda kalabilirler. Okul otobüsü sürücüleri saatte ortalama 14,01 dolar kazanır.

6 Müşteri Hizmetleri Temsilcileri

Saatlik 15,92 Dolar

Müşteri Hizmetleri TemsilcileriMüşteri hizmetleri temsilcileri ürün ve hizmetler hakkındaki soruları yanıtlama işini yapmaktadırlar. Ayrıca müşteri siparişleri ve ürün ile ilgili geri dönüşlerde onların alanına girer. Müşterilerle genelde telefon veya internet üzerinden etkileşim haline girerler.

5 Finansal Memur

Saatlik 16,55 Dolar

Finansal MemurFinansal memur bankalar, sigorta şirketleri ve diğer kuruluşlar için çeşitli idari görevleri yerine getirir. Çoğu memura lise diploması veya iş eğitimi sertifikası yeterliyken, bazı özel memurlar için bir üniversitenin işletme veya ekonomi bölümü diploması gerekebilir.

4 İnşaat İşçileri

Saatlik 16,58 Dolar

İnşaat İşçileriİnşaat işçileri, inşaat malzemeleri boşaltmadan, inşaatı hazırlamaya kadar bir dizi şantiye görevlerini gerçekleştirir. İnşaat işçileri binaların inşasını, yıkımını gerçekleştirirken; yolların veya tünellerin yapımında kas gücünü yerine getirir.

3 Dişçi Asistanı

Saatlik 16,86 Dolar

Dişçi AsistanıDişçi yardımcıları, bazı laboratuar çalışmaları ve hasta bakımı arasında değişen çeşitli görevleri gerçekleştirir. Bu pozisyonda çalışabilmek ülkeden ülkeye değişebilen bir eğitimi gerektirmektedir. Bazı ülkeler çıraklık sertifikası ile kabul ederken bazıları bu alanda örgün bir eğitim almalarını şart koşabilir.

2 Kamyon Sürücüsü

Saatlik 17,63 Dolar

Kamyon SürücüsüTeslim hizmetleri kamyon sürücüleri küçük bir coğrafi alan içine, ilçe ya da şehirlere mal götürür. Sürücüler için vasıtaya uygun ehliyet yeterli olacaktır.

1 Sekreter – Yönetici Asistanı

Saatlik 18,16 Dolar

Sekreter - Yönetici AsistanıSekreterler ve idari asistanlar bir organizasyon için büro işlerini ve örgütsel görevleri yerine yetirir. Bu iş koluna mensup kişilerin çalışma alanı tıp ve hükümet de dahil olmak üzere, oldukça çeşitlidir. Maaşları da çeşitlilik gösterir. Örneğin, üst düzey yöneticiler için çalışan yönetici sekreterleri ve yönetici asistanları saatte 24,14 dolara kadar kazanabilir.

Az süreli ve dolgun bir maaşlı bir işte kim çalışmak istemez ki? Listemizdeki iş kollarının hepsinin tercihi kişiden kişiye değişebilir. Unutmayalım ki çalışma şartları ne kadar iyi olursa olsun milyonlarca kişi sevmediği bir işi yaptığı için çalışma hayatında mutsuz olmaktadır. Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu