Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Zengin 10 Komedyeni

Dünyanın en zengin komedyenleri listemizde 10 ünlü isim yer alıyor. Bakalım, kazançlarıyla şaşırtan bu komedyenlerden kaçını tanıyorsunuz?
Dünyanın En Zengin 10 Komedyeni
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

En sevdiğiniz film türünü sorsam, sanırım çoğunuz komediyi tercih edersiniz. Bu gayet de doğal bir şey. Oldukça sıkıcı ve stresli geçen günlük hayatımızı başka nasıl eğlenceli hale getirebiliriz? Şüphe yok ki gülmek ve eğlenmek vücudumuzun doğal gereksinimi. Günümüzde ise bu işi en iyi yapanlar komedyenler olarak göze çarpıyor. Tabi ki popüler olmaları da onlara şöhret ve servetle geri dönüyor.

Kim dünyanın en zengin komedyeni olmak istemez ki? Hazırladığımız listede dünyanın en zengin komedyenlerini bulacaksınız. Bu listedeki komedyenler gerçekten emekleri ve yetenekleri ile bu duruma gelmiştir. Buradaki komedyenler başarılarla dolu kariyere ve onlara gelir getiren medya gruplarına sahiptir.

İşte karşınızda dünyanın en zengin 10 komedyeni:

10 Kevin James

80 Milyon Dolar

Kevin JamesKevin James’in gelirinin çoğunu Madison yapım şirketi ve King of Queens Ajansın’dan kazanmıştır. James hala ABD ve Kanada genelinde gösteriler gerçekleştirir. Vegas dışında gösterileri olan birkaç komedyenden biridir.

9 Ricky Gervais

80 Milyon Dolar

Ricky GervaisRicky Gervais, dizginlenemeyen bir iş ahlakına sahiptir ve neredeyse her eğlence ortamının ustası konumundadır. Gervais, Amerikan Office programını İngiltere’ye uyarlayarak oldukça popüler oldu.

8 Roseanne Barr

80 Milyon Dolar

Roseanne BarrBu listede tek kadın komedyen olan Roseanne, 80 yaşına girdi. Durum komedi türünün en büyük ustası olan sanatçı işinden de oldukça fazla kazandı. Roseanne, Orta Amerika’daki tipik aile yaşantısının daha gerçekçi bir görünümünü tasvir eden programıyla ünlenmiştir.

7 Jeff Foxworthy

100 Milyon Dolar

Jeff Foxworthy“The Blue Collar Comedy Tour’un” tüm üyeleri büyük başarı elde etmiştir. Jeff, şimdilerde White veya Larry Cable Guy’a göre daha az kazanır, fakat onun önceden kazandığı serveti bu durumu fazlasıyla telafi eder.

Jeff Foxworthy, sadece tüm zamanların en zengin komedyenlerinden biri değil aynı zamanda tüm zamanların en zengin yarışma programı sunucularından biridir. Jeff Foxworthy, 5 Yaşındaki Çocuktan Daha Akıllı mısın? Yarışma programını sundu. Jeff Foxworthy, bugünün ortaokul öğrencilerinin birçok Amerikan yetişkine göre daha zeki olduğunu gösterdi.

6 Bob Saget

100 Milyon Dolar

Bob SagetBob Saget kısa ömürlü olan 1 ya da 100 yarışma programını 2006-2008 yılları arasında sundu. Bob Saget servetini Full House ve Amerika’nın En Komik Ev Videoları’nın sunuculuğunu yaparak kazandı. Gösteri, diğer yarışma programları kadar başarılı olmasa da oldukça iyi eleştiriler aldı. Bob’un Carrie Ann Inaba ile sunduğu

1 ya da 100 yarışma programı hala yarışma programı kanallarında yayınlanıyor.

5 Ray Romano

120 Milyon Dolar

Ray RomanoRay Romano’nun hayranlarının oldukça fazla olduğu kesin. Raymond Romano Buz Devri filmlerinde ses canlandırmasıyla oldukça iyi kazandı. Buz Devri: Dinozorların Şafağı tüm zamanların 7. en yüksek gişe hasılatı elde eden animasyon filmidir. Romano, düzenli olarak Vegas’da sahneye çıkar. Zaman zaman arkadaşı olan ünlü komedyen Kevin James ile de gösteriler gerçekleştirir.

4 Drew Carey

165 Milyon Dolar

Drew CareyDrew Carey, The Price is Right programıyla başarısını kanıtladı. Drew, bu şova başladığından beri serveti 165 milyon dolara yükseldi. Carey, son zamanlarda kendini sadece yarışma programı sunmaya verdi.

Usta komedyen 2007 ve 2008 arası 10’un Gücü programını sundu. CBS, Carey’in 10’un Gücü programındaki performansına hayran kaldı ve onu Bob Barker on the Price is Right programı için ikna etti. Carey 2007’den bu yana bu programda sunuculuk yapıyor.

3 Jay Leno

250 Milyon Dolar

Jay LenoJay Leno, komedyenlik kariyerini 70’lerden beri hiç durmadan sürdürüyor. Tonight Show programıyla hala sayısız kişiyi kahkahalara boğuyor.

2 Bill Cosby

350 Milyon Dolar

Bill CosbyBill Cosby TV’ oldukça fazla başarı elde etti ve komedyen olarak da çok iyi paralar kazandı. Muhtemelen başarılı Cosby Show programını hatırlarsınız. Ayrıca Cosby, dramatik oyunculuk yeteneği ile de oldukça başarılı olmuştur. Cosby son zamanlarda Jimmy Fallon on Tonight Show ve Late Night gibi programlara konuk oldu. 76 yaşında olmasına rağmen bugüne kadar ayakta kalmayı başardı.

1 Jerry Seinfeld

800 Milyon Dolar

Jerry SeinfeldSeinfeld yıldızı ve ortak yaratıcısı olarak bilinen Jerry Seinfeld, oldukça fazla gelire sahiptir. 2013 yılının ilk ayından Temmuz ayına kadar 27 milyon dolar kazandı. Seinfeld yalnız geçen yılın ilk altı ayında 32 milyon dolar kazandı.

Komedyenlerin oldukça fazla kazanıyor olması, hiç birimize sürpriz olmamıştır. Aslında bu duruma aşinayız bile denilebilir. Ülkemizde Cem Yılmaz sürekli kendi kazandığı paralar üzerinden şakalar yapsa da ödediği vergiler kazandıklarının şaka olmadığını kanıtlıyor, haksız mıyım?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın