Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Zengin 10 Çocuğu

Doğuştan zengin olduğunuzu düşünsenize, ne şanslı olurdunuz değil mi? Şimdi sizlere dünyanın en zengin çocuklarını tanıtacağız.
Dünyanın En Zengin 10 Çocuğu
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Kısa bir konuşmadan sonra, etraftakilerin “çenenizi yorar” telkiniyle kendimize geldiğimiz; ama her fırsatta sohbetlerine devam ettiğimiz zenginler! Bazı insanlar gerçekten şanslı geliyor dünyaya. Bizlerin hayalini kurmakta zorlandıkları hayatı, onlar her gün yaşıyor. Kimi zengin tırnaklarıyla kazıyarak gelmiştir bulunduğu yere, kimininse fazla bir çaba harcamasına gerek kalmaz. Onlar ya doğuştan zengin ya da yetenekleri sayesinde küçük yaşta parayı bulmuş isimlerdir.

Tabi ki yaş küçük olunca, zenginliklerini yaşama biçimleri de farklı oluyor. Şimdilerde bir an bile yalnız bırakmadığımız sosyal medya siteleri, onların pahalı oyuncaklarıyla dolup taşıyor. Zengin çocukların Instagram’dan takip ettiğimiz tatilleri, Facebook’ta birbirlerine nispet yaparcasına paylaştıkları pahalı hediyeleri, artık bizim için de hayatımızın bir parçası oldu. Bazen kıskanarak, kimi zaman imrenerek, çoğu kez de takdir ederek takip ettiğimiz dünyanın en zengin ufaklıklarını öğrenmeye hazır mısınız?

İşte karşınızda dünyanın en zengin çocukları:

10 Jaylen Bledsoe

3.5 Milyon Dolar

Jaylen BledsoeListemizde sadece iki tane girişimci çocuk bulunuyor. Bunlardan birisi Jaylen Bledsoe. Zira listedeki diğer çocuklar ya doğuştan zengin ya da eğlence dünyasındaki isimler arasında bulunuyor. Hala ergen olarak tanımlanabilecek Jaylen Bledsoe, Bledsoe Technologies’i kurduğu zaman yalnızca 13 yaşındaymış. Kısa zaman içerisinde büyüyen şirketin, 2 sene içerisinde 100 çalışanı olmuş.

Bilgi teknolojisi ve grafik tasarımı alanında uzmanlaşan şirket, Jaylen Bledsoe’yi 3.5 milyon dolarlık bir servetin sahibi yapmış. Bu dahi çocuk, şu anda hem başka yatırımlar peşinde koşuyor hem de şehir şehir dolaşarak yaşıtlarına ilham verici konuşmalar yapıyor. Nihai olarak Jaylen Bledsoe, yaşınız ne olursa olsun hayallerinizin peşinden gitmeniz gerektiğinin en iyi örneklerinden bir tanesi.

9 Rico Rodriguez

4 Milyon Dolar

Rico RodriguezOldukça genç bir yaşta aktörlük yapmaya başlayan Rico Rodriguez, Modern Family isimli TV programına kadar bazı program ve filmlerde küçük roller almıştır. ABC isimli TV kanalının en ünlü programlarından biri olan Modern Family ile birlikte 4 milyon dolarlık serveti olan bir oyuncu oluvermiş.

Diğer taraftan, Rico Rodriguez’in bu servetini daha da arttıracağı söyleniyor. Zira çocuk oyuncu, bu senenin sonunda çıkması beklenen El Americano isimli filmin yıldızları arasında yer alıyor. Sonuçta Rico Rodriguez, önümüzdeki 10 senenin en iyi komedyenleri arasında yer alabilecek kadar yetenekli ve bunu açıkça gösteriyor.

8 Elle Fanning

5 Milyon Dolar

Elle FanningDakota Fanning isimli çocuk oyuncuyu hatırlıyorsunuz, değil mi? Anlaşılan o ki Dakota’nın kardeşi de ablasının yolundan gitmeye karar vermiş. Şu an 17 yaşında olan Elle Fanning’in ilk rolünü, ablasının oynadığı “Benim Adım Sam” isimli filmde, henüz emekleyen bir bebekken canlandırdığını da biliyoruz.

Babil, Benjamin Button’un Tuhaf Hikayesi ve Malefiz gibi ünlü filmlerde boy gösteren Elle Fanning’in serveti 5 milyon doları bulmuş. Ayrıca Elle Fanning’in bu filmlerin haricinde, 2 sene içerisinde vizyona girecek bir dizi filmde daha oyunculuk yaptığını da belirtelim.

7 Jaden Smith

8 Milyon Dolar

Jaden SmithListemizin 7. sırasında yer alan isimse hem bir çocuk oyuncu hem de milyoner bir çiftin oğlu. Will Smith ile Jada Pinkett Smith’in oğlu olan 16 yaşındaki Jaden Smith, yaklaşık 10 yıldır sinema dünyasının içerisinde yer alıyor. İlk kez Umudunu Kaybetme isimli filmde babasıyla birlikte oynayan Jaden; Karateci Çocuk, Dünyanın Durduğu Gün ve Dünya Yeni Bir Başlangıç gibi başarılı yapımlarda da yer almış. Diğer taraftan, aslında çok fazla filmde oynamamış olsa da her zaman önemli rollerde gördüğümüz çocuk aktörün serveti, daha şimdiden 8 milyon doları bulmuş.

6 Abigail Breslin

12 Milyon Dolar

Abigail BreslinHala çocuk denebilecek bir yaşta olan Abigail Breslin, Hollywood’daki çoğu oyuncudan daha fazla filmde rol almış. Reklamlarda oynayarak oyunculuk kariyerine başlayan ve ilk büyük rolünü Mel Gibson ile oynadığı “İşaretler’de” sergileyen Abigail Breslin, şu an 12 milyon dolarlık bir servetin sahibi.

Dünya çapında başarı yakalamış “Zombi Ülkesi ve Küçük Gün Işığım” isimli filmlerde yer alan Breslin, son zamanlarda da Maggie ve Final Girl’de oynamış. Buna ek olarak, Küçük Gün Işığın’daki performansıyla Akademi Ödülü almaya hak kazanan çocuk oyuncu, geleceğin en zengin aktrislerinden biri olacak gibi görünüyor.

5 Valentino Paloma Pinault

12 Milyon Dolar

Valentino Paloma PinaultSalma Hayek ve Francois Henri Pinault’un 7 yaşındaki kızları olan Valentino Paloma Pinault’un serveti ise 12 milyon dolar olarak biliniyor. Peki, bu büyük servetin kaynağı nereden geliyor? Tabi ki Valentino’nun varlıklı ebeveynlerinden! 85 milyon dolarlık bir serveti olan Salma Hayek ile 15 milyar dolarlık servetin sahibi Francois Henri Pinault’un kızı olsaydınız, siz de doğuştan böyle bir zenginliğe sahip olurdunuz.

4 Nick D’aloisio

30 Milyon Dolar

Nick D'aloisioListemizde yer alan bir diğer girişimci ise 30 milyon dolarlık servetin sahibi Nick D’aloisio! Kendi çabasıyla milyoner olan en genç isimler arasında da gösterilen D’aloisio, 2012 yılında yarattığı Summly isimli uygulamayla ismini dünyaya duyurdu. Apple tarafından da 2012 yılının en iyi uygulaması seçilen Summly, Yahoo tarafından 30 milyon dolara satın alındı.

Şu an İngiltere, King’s College’de eğitimine devam eden girişimci çocuk, aynı zamanda Yahoo için müdürlük yapıyor. Görünen o ki Dick D’alaisio eğitimini bitirdikten sonra, Yahoo’da kendine çok daha sağlam bir yer edinecek.

3 Dannielynn Hope Marshall Birkhead

59 Milyon Dolar

Dannielynn Hope Marshall Birkhead2007 yılında hayatını kaybeden ünlü televizyon kişiliği Anna Nicole Smith’in kızı olan Dannielynn Hope Marshall Birkhead’in serveti ise 59 milyon dolar olarak biliniyor. 10 milyon doları annesinden miras kalan servetin 49 milyon doları ise milyarder babası J. Howard Marshall’dan kalmış. Şöyle ki Anne Nicole Smith henüz hayattayken, milyarder kocası Howard Marshall çiftin evliliğinden kısa süre sonra vefat etmiş. Bunun üzerine Anna Smith kocasının ailesine karşı bir miras davası açmış. Sonuçta Anna Smith hayattayken davayı kazandığını görememiş; ama küçük kızı babasının servetinden hak almayı başarmış.

2 Knox&Vivienne Jolie Pitt

67.5 Milyon Dolar

Knox&Vivienne Jolie PittAngelina Jolie ve Brad Pitt’in ikizleri olan Knox ve Vivienne de dünyanın en zengin çocukları arasında. Daha şimdiden 67.5 milyon doları olan çocukların bu listede olmasına şaşırmadınız sanırım. Diğer taraftan, Jolie ile Pitt’in bir sürü çocuğu daha olduğunu biliyoruz. Ancak çiftin, ikizlerin geleceği için daha fazla yatırım yaptığı söyleniyor. Sonuçta Knox ile Vivienne, People Magazine isimli dergiye satılan doğum fotoğrafları ile milyon dolarlar kazanmaya, daha bebekliklerinden başlamışlardı.

1 Prens George Alexander Louis

1 Milyar Dolar

Prens George Alexander LouisListemizin 1 numarasına geldik! Henüz 2 yaşına bile gelmeden bir milyarder olan Prens George Alexander Louis’in, bu servetinin kaynağı tabii ki ailesine dayanıyor. Prens William ve Kate Middleton’un çocukları olan küçük Prens, çiftin ilk ve tek oğlu. 2013 yılında dünyaya gelen Prens George Alexander Louis’in gelecekte sahibi olacağı serveti ise çok daha fazla. Zira Crown Estate, tahtın varisi olanlara 5 milyar dolar değerinde mülkiyet varlığı veriyor. Prens George Alexander Louis’e, bu paranın yanı sıra yıllık 400 milyon dolar daha verileceğini de ayrıca belirtelim. Sonuçta çocukluğunu tüm dünyanın gözü önünde yaşayacak olan Prens, bu durumla babası gibi başa çıkabilecek mi gerçekten merak ediyoruz.

Yukarıdaki milyoner çocuklar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizin de bu kadar genç yaşta milyoner olan çocuklarınız olsun istemez miydiniz? Ya da çocukların standart şartlarda ve uçuk imkanlara sahip olmadan büyümesini savunanlardan mısınız? Zira milyonlarca dolarlık servetle lüks içinde yetişen bu çocuklar, günün birinde parasız kaldıklarında hayatlarını nasıl sürdürebilirler ki? Açıkça söylemem gerekirse, benim fikrim bu yönde. Ancak çoğu kişinin benimle aynı görüşte olduğunu düşünmüyorum. Siz ne dersiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.