Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Zengin 12 Çizgi Roman Karakteri

Fantastik dünyanın en zengin süper kahramanları ile tanışmaya hazır olun! Listemizde çizgi roman dünyasının en zengin karaktelerinin sıralaması var...
Dünyanın En Zengin 12 Çizgi Roman Karakteri
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Kabul edelim okumayı pek seven bir millet değiliz. Ama söz konusu çizgi roman olursa, bıkmadan saatlerimizi feda edebiliriz ya da ederdik desem sanırım daha doğru olacak. Zira şimdilerde bu durumun da kolayına kaçıyoruz. Eskiden annelerin çocuklarına “ders çalış” dediklerinde ellerine aldıkları çizgi romanların yerinde, şimdilerde video oyunları yer alıyor. Çizgi filmlerin atası olarak kabul edilen bu sanatsal akım, ne yazık ki kaybolmakla karşı karşıya. Daha çok da kağıt üzerine baskı ile oluşturulan, eski mecmua bayilerinde satılan tarafları…

1800’lü yılların sonlarında ortaya çıkan bu sanat, edebiyatla resmin birleşmesinden meydana gelen ve insanları hayallere sürükleyen bir anlatım tekniği. Kurgusal bir hikaye üzerine oluşturulan konuda yer alan karakterlerse özel olarak seçilir. Çünkü okuyucuyu etkileme açısından bu karakterlerin büyük önemi var. Kostümler, yaptıkları iş ve ulaşılmaz becerileri, iyi bir karakter oluşturmanın temel özellikleri. Bu nedenle de seçilen kahramanlar daha çok zengin kimlikleriyle ön plana çıkmıştır. İşte bugün sizlerle özellikle çocukluk yıllarımıza damga vuran çizgi roman karakterlerinin mal varlıklarına göz atacağız. Bakalım sizin kahramanınız da listede yer alıyor mu?

İşte karşınızda dünyanın en zengin çizgi roman karakterleri:

12 Emma Frost

1.3 Milyar Dolar

Emma Frost1980 yılında yaratılan Emma Frost, gelmiş geçmiş en çekici çizgi roman karakterlerinden biri olarak gösteriliyor. Bununla birlikte, Emma Frost’u diğer kadınlara yaptığınız gibi elmaslar vaat ederek kandırmanız da imkansız. Çünkü sarışın bomba, istediği anda tüm vücudunu elmasa dönüştürebiliyor.

11 Profesör X

3.5 Milyar Dolar

Profesör XStan Lee ve Jack Kirby tarafından yaratılan Profesör X ise telepati ve telekinezi güçlerine sahip bir mutant. Profesör X’e bilim adamı olan ebeveynlerinden büyük bir miktarda miras kaldığını da söyleyebiliriz. Ayrıca çizgi roman karakteri, genetik ve psikoloji alanında yaptığı araştırmalardan da büyük bir servet kazanmıştır. Sonuçta bu karakter, gelir kaynaklarıyla listemizin 11. sırasında yer alıyor.

10 Norman Osborn

5 Milyar Dolar

Norman OsbornÖrümcek Adam’ın en büyük düşmanı olan Norman Osborn ya da Yeşil Cin’de en zengin çizgi roman karakterleri arasında. Listemizde yalnızca iyi karakterlere yer vereceğimizi düşünmemiştiniz değil mi? Kendisine ait endüstri şirketini yöneten Yeşil Cin, aynı zamanda SHIELD’in direktörlüğünü de yapmaya başlamış. Hal böyle olunca da Osborn’un serveti 5 milyar dolara yükselmiş.

9 Namor

6 Milyar Dolar

NamorHem suda hem de su dışında nefes alma gibi özelliklere sahip olan Namor ise denizlerin ve Atlantis’in hükümdarı olarak bilinmektedir. Bununla birlikte, 6 milyar dolar değerinde serveti olan Namor, dünyanın en zengin çizgi roman karakterlerinden biri olsa da hiçbir zaman bir Örümcek Adam ya da Demir Adam kadar havalı olmayacaktır.

8 Ozymandias

7 Milyar Dolar

OzymandiasWatchmen isimli çizgi roman serisinden bir karakter olan Ozymandias ise tam 7 milyar dolarlık servete sahip. Dev bir kulede yaşayan karakter, aynı zamanda dünyanın en zeki adamı olma özelliğine de sahip. Sonuçta Ozymandias, yalnızca bu özelliğiyle dünyanın en zengin çizgi roman karakterleri arasına girmeyi hak ediyor.

7 Green Arrow

7 Milyar Dolar

Green ArrowEbeveynleri öldükten sonra büyük bir miras alan Green Arrow, parasının hepsini oyuncaklara, aletlere ve kadınlara adamıştır. Ancak daha sonra aklı başına gelmiş ve ne yapması gerektiğini anlamış. Bundan sonra kendini suçlarla savaşmaya adayan oklu kahraman Green Arrow, Batman’e benzeyen özellikleri ile dikkat çekiyor.

6 Batman

9.2 Milyar Dolar

Batman1939 yılında Detective Comics’in bir sayısında ilk kez görülen Batman, ailesinin ölümünden sonra kendisine temalı bir kostüm ve savaş aletleri satın alarak, suçlularla savaşmaya başlamıştır. Diğer süper kahramanların aksine üstün güçlere sahip olmayan Batman’in serveti ise 9.2 milyar dolar olarak karşımıza çıkıyor.

5 Lex Luthor

10.1 Milyar Dolar

Lex LuthorLex Luthor da kötü çizgi roman karakterleri arasında. Süper kahramanları öldürmeye takıntılı olan Lex Luthor, 1940 yılında Jerry Siegel ve Joe Shuster tarafından yaratılmış. Epey zengin olan karakterin serveti ise 10.1 milyar dolar olarak belirtilmiş.

4 Iron Man

12.4 Milyar Dolar

Iron ManIron Man ise zenginliğiyle eğlenen bir çizgi roman karakteri olarak gösterilebilir. Servetini bir süper kahraman olma yolunda kullanan Iron Man ya da Tony Stark, kötü adamlarla savaşmaktadır. Diğer taraftan, Demir Adam’ın alkolle ve kadınlarla bazı problemleri olduğunu da söyleyebiliriz; ama para, Demir Adam için kesinlikle bir sorun teşkil etmemektedir.

3 Kingpin

30 Milyar Dolar

KingpinMarvel Comics’in yarattığı bir diğer çizgi roman karakteri ise 30 milyar dolar servete sahip olan Kingpin. Örümcek Adam ve Punisher gibi karakterlerin yanında gördüğümüz Kingpin, kötü ve zengin bir karakter.

2 Doktor Doom

35 Milyar Dolar

Doktor DoomStan Lee ve Jack Kirby tarafından yaratılan Doktor Doom karakteri de Fantastik Dörtlü’nün en büyük düşmanı olarak bilinmektedir. Doktor Doom, 35 milyar dolarlık servete sahip olmasına rağmen, Fantastik Dörtlü’nün üstesinden hala gelememiştir.

1 Black Panther

90.7 Trilyon Dolar

Black PantherDünyanın en zengin çizgi roman karakteri ise 90.7 trilyon dolarlık servetiyle bir numarada yer alıyor. Özel bir kostümü ile en güçlü kurşunları bile durdurabilen Black Panther, Fantastik Dörtlü ve Kaptan Amerika gibi karakterlere de mücadelelerinde yardım etmektedir. Wakanda krallığını yöneten Black Panther’in, 10.000 tondan fazla vibraniumu bulunmaktadır. Sonuçta, epey zengin ve etkileyici olan Black Panther’i, çok yakında beyaz perdede göreceğinizin müjdesini de şimdiden verebilirim.

Hepsi de birbirinden etkileyici olan çizgi roman karakterlerine birlikte göz attık. Sıra dışı bir gücümüz olsaydı, sanırım hayatta bir o kadar kolaylaşırdı hepimiz için. Ne yazık ki çizgi romanlardan uzak bir dünyada yaşıyoruz. Ama yine de onları okurken kurduğumuz hayaller paha biçilemez diye düşünüyorum. Peki, sizin favoriniz hangi karakter?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın